poster

Nejvyšší nabídka

 • italský

  La migliore offerta

 • slovenský

  Najvyššia ponuka

 • anglický

  The Best Offer

Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi

Itálie, 2013, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  *****

  Ááááh, tak toto jo, toto by šlo. Bezprostředně po skončení jsem chtěl dát čtverec, a to díky tomu, že se mně zakončení zdálo jaksi nepatřičné. Jak nepatřičné? No ve vztahu k první polovině, která se mi zdála mnohem lepší. Proč se mi zdála mnohem lepší? Protože byla tak parádně mysteriózní, že se mně z kebule dýmilo. Toto pak ve mně po mnohem konvenčnějším vyústění vyevokovalo pocit, že zakončení bylo špatné. Proč jsem dal teda nakonec plný počet? No protože s odstupem času mi připadá Tramatoreho pohrávání s divákem prostředníctvím excelentního Geofreyho Rushe naprosto dokonalé. Vynikající film o umění. V první polovině jsem se v duchu mystery bavil jak naposledy u Dokonalého triku. Doporučuju!(9.9.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Silné. Od začátku až do konce, ve všech ohledech. Následují mírné spoilery: Konci je vytýkána nevěrohodnost a přemrštěnost, což je díky prudkému skoku z pohádkové lovestory do sviňské reality celkem pochopitelné, každopádně právě závěrečná několikaminutovka dokonale vystihuje niterně bolavé pravdy o lidských touhách. Když Virgil ignoruje možnost oznámit vše policii a nadále se ukájí ve vzpomínkách na něco, co ve skutečnosti nikdy neexistovalo, užíval jsem si katarzi jako prase, byť to nebylo nikterak příjemné pošušňáníčko. Podléhání sladké iluzi je na první pohled lepší, než boj s hořkou realitou - lepší měřítko slabosti neexistuje a existovat nebude. Nebo taky jinak: nebyl nakonec Virgil, do té doby zajatý ve své neschopnosti se socializovat, tak trochu osvobozen? Samozřejmě, není to nic originálního, ale přenádherné Tornatore-Zamarion-Morricone balení a velevážné prostředí aukčních síní s nóbl postavami a mimoidní atmosférou (šikovný mix prvků, které jednoduše, ale účinně snižují předvídatelnost příběhu) dělají z tohohle díla černého koně v soutěži o film roku.(17.9.2013)

 • Superpero
  ****

  Po dlouhé době zase jednou film, po jehož skončení jsem si mohl spokojeně odfrknout takové to áách, ve znamení, že jsem byl svědkem kvality. Geoffrey Rush je skvělý a v podstatě nesleze z plátna. Ostatní herci nejsou špatní, ale díky Rushovi vás to bude bavit. Režijně také nemám výhrady a opravdu mě potěšilo, že to bylo důmyslnější, než se na první pohled zdálo.(6.4.2014)

 • heyda
  *****

  Hodně netradiční film, avšak nádherně natočený s působivou hudbou a geniálním Geoffrey Rushem. Pokud bych měl něco zkritizovat, tak snad jedině trochu nudnější druhou polovinu filmu, kterou musel zachraňovat až super závěr. K tomuto filmu chce přistupovat nejlépe s minimem informací a melancholickou náladou. Potom si užijete nevšední kulturní zážitek. Jestli ale máte chuť na akční film nebo nějaký horor, tak tohle by vás pravděpodobně unudilo k smrti. 90%(12.2.2014)

 • VenDulin85
  *****

  Nejvyšší nabídka patří mezi ty typy filmů, kdy naběhnou závěrečné titulky a vy máte chuť zvolat- dejme si to ještě jednou, však to jsou jen dvě hodiny! Rovněž patří mezi filmy, kdy si na konci řeknete- sakra, zase mě doběhli. Zase se jim podařilo mě vodit za nos pěkně jak zamýšleli.. Skočila jsem jim na ty jejich filmařské fígle a ještě jim mám chuť zatleskat. A v neposlední řadě.. Nejvyšší nabídka je plná krásných vět, myšlenek a slovních obratů.. nu jak by ne, když tam vévodí Geoffrey Rush.. Snímek nám představí osamělého muže, který se straní lidí a vyhledává krásu uměleckých děl, poté "potká" tajemnou ženu, která trpí agorafobií a jeho život se změní. Nakolik, nebudu spoilerovat :-), podívejte se sami a, jedna myšlenka, ne od Virgila Oldmana, ale překvapivě od jeho podřízeného (na otázku, jaké to je, žít se ženou)- "Je to jako neustálá aukce. Nikdy nevíte, jestli jste vy ta nejvyšší nabídka..." ;-)(24.11.2013)

 • - Hudbu k filmu Ennio Morricone natočil s Českým národním symfonickým orchestrem v hostivařských studiích v Praze. (JoranProvenzano)

 • - Film získal pět Davidů, nejprestižnějších italských ocenění. (M.B)

 • - Restaurace U Milosrdných v Praze, kde se odehrála část natáčení, od léta roku 2013 již neexistuje poté, co ukončila provoz. Mechanická dekorace byla v restauraci pouze dočasná. Přerušení provozu kvůli natáčení tehdy v restauraci trvalo jeden týden. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace