poster

Nejvyšší nabídka

 • italský

  La migliore offerta

 • slovenský

  Najvyššia ponuka

 • anglický

  The Best Offer

Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi

Itálie, 2013, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  *****

  Veľmi príjemná, štylizovaná dráma prekypujúca skvostnou talianskou atmosférou, ktorej hlavnými motívmi sú láska, krása a nefalšovanosť v umení a vzťahoch mužov k ženám. V prvej hodine sa z nej nedá vycítiť hlavná dejová linka, všetko je len jemne naznačené, ako ladné krivky dám na portrétoch talianskych renesančných umelcov, no postupne sa príbeh prehlbuje až k nezameniteľnému, pôsobivému a pomerne deprimujúcemu záveru. Geoffrey Rush v hlavnej roli starnúceho popredného znalca je skvelý, a Sylvia Hoeks je pre mňa objav roka. Dosť mi však vadila tá zjavná snaha o dokonalé zapadnutie celku bez poznateľných rýh a medzier, vďaka čomu pôsobí miestami Tornatoreho réžia až príliš vyumelkovane. I tak jeden z najzaujímavejších filmov roka. UPDATE: Po druhom zhliadnutí: Mise-en-scène, mise-en-scène, mise-en-scène. Dodatočná virtuozita doložená rozplývaním sa nad scénou, kamerou a kompozíciou. Réžia na druhý pokus znateľne citlivejšia a opatrnejšie narábajúca s každým jedným elementom, Oldman a.k.a. Rush ešte silnejší a uveriteľnejší. Film, ktorý zreje ako víno. Nutnosť zhliadnuť opakovane, podobný osud stihne aj Veľkú nádheru - a to na plátne. 95%(31.12.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Geoffrey Rush, dostává od dob "Královy řeči" další výraznou a hlavně zajímavou i bizarní postavu, stárnoucího sběratele umění, který poprvé v životě, projevuje zájem a možná i lásku k tajemné, ukrývající se ženě. Rush výborný, příběh poutavý a zajímavý, jen ta Morriconeho hudba je zbytečně nevýrazná. Přesto výborný snímek.(14.9.2013)

 • VenDulin85
  *****

  Nejvyšší nabídka patří mezi ty typy filmů, kdy naběhnou závěrečné titulky a vy máte chuť zvolat- dejme si to ještě jednou, však to jsou jen dvě hodiny! Rovněž patří mezi filmy, kdy si na konci řeknete- sakra, zase mě doběhli. Zase se jim podařilo mě vodit za nos pěkně jak zamýšleli.. Skočila jsem jim na ty jejich filmařské fígle a ještě jim mám chuť zatleskat. A v neposlední řadě.. Nejvyšší nabídka je plná krásných vět, myšlenek a slovních obratů.. nu jak by ne, když tam vévodí Geoffrey Rush.. Snímek nám představí osamělého muže, který se straní lidí a vyhledává krásu uměleckých děl, poté "potká" tajemnou ženu, která trpí agorafobií a jeho život se změní. Nakolik, nebudu spoilerovat :-), podívejte se sami a, jedna myšlenka, ne od Virgila Oldmana, ale překvapivě od jeho podřízeného (na otázku, jaké to je, žít se ženou)- "Je to jako neustálá aukce. Nikdy nevíte, jestli jste vy ta nejvyšší nabídka..." ;-)(24.11.2013)

 • venus
  *****

  I když mi konec filmu připadal slabší, než jeho záhadně tajemný začátek, i den po jeho zhlédnutí ve mě zvláštně buší a stále rezonuje. Ta psychologie, umělecká linka, styl, hravost a exkluzivita příběhu je opravdu výjimečná (!) a i když jako zmlsaný konzument kinematografie jsem chtěla ještě něco víc, přece jenom se musím vrátit do profilu filmu zpět a zvýšit své hodnocení na maximum. Když se mě film dotkne, nejde hodnotit ani o hvězdičku méně.(3.4.2016)

 • HoneyBunny
  ****

  Parádní úvod s hrdinou-outsiderem a tajemnou ženou natočený naprosto precizně. Roztahaná a trochu romanticky usoplená střední část. A depresivní "překvapivý" konec, ve kterém se na chvili objeví Praha v celé své kráse. Nečekala jsem to, ale tenhle film mě bavil, a to hlavně díky dvěma pánům: Geoffrey Rush má charisma na rozdávání a ani v pokročilém věku neztrácí na magnetismu a Giuseppe Tornatore je parádní režisér, který dokáže nastolit úžasnou atmosféru. Škoda jen, že více materiálu neskončilo na podlaze střižny, film by pak ubíhal o poznání lépe. A konec je sice dostačující, ale zdaleka neodpovídá na všechny divákovy otázky. Solidních 75 %(6.5.2014)

 • - Film získal pět Davidů, nejprestižnějších italských ocenění. (M.B)

 • - Automobil, který Virgil (Geoffrey Rush) vlastní, je BMW 640d. (Iktus)

 • - Přibližně od 48. minuty Oldman (Geoffrey Rush) používá nový smartphone s kapacitním displejem. Má však rukavice, díky kterým by se za předpokladu, že nepoužívá speciální speciální rukavice pro obsluhu těchto telefonů, dovolat nemohl, protože by telefon na jeho ruce nereagoval. (Slim007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace