Maly klenot na ktory som natrafil len nahodou. Bohuzial nemal uspech ani v kinach. Pritom si to nezasluzil. Je to nadherny film o vtahu medzi otcom a jeho malym synom natoceny v takom roztomilom Spielbergovskom style. Kazda jedna postava je perfektne typovo obsadena a ustredny chlapec je neskutocne roztomily. Najviac ma potesil Michael Rapaport v ulohe dokonaleho otca a potom Cary-Hiroyuki Tagawa, ktory si zase po dlhsej dobe strihol kladnu postavu a znova dokazuje, ze je viac ako len drsny xicht vhodny na zaporakov. Je to rozhodne spickovy herec. Pochvalit musim aj technicku stranku, (ci uz vypravu, kameru alebo hudbu) ktora je dokonala. Nieco takéto roztomilo hravé som ocakaval od filmu Young and Prodigious T.S. Spivet, ale nedostal som to. Je to prekrasny film plny emocii a ja ho kazdemu odporucam. 8/10.(12.9.2015)

Film o čisté dětské lásce k otci- nejlepšímu příteli, který musel narukovat a jít do války, a velké touze dostat ho zpátky domů k rodině. Tak krásný a čistý film jsem strašně dlouho neviděla. Little Boy mě už na začátku dostal a dojímal mě až do samého konce. 100% a PS: Ten, kdo si myslí, že v tom byla nějaká náboženská propaganda, tak by si to měl asi pustit ještě jednou. Možná ten film nepochopil.(21.9.2015)

Láska medzi otcom a synom v tej najčistejšej forme, o takom niečom sníva každý rodič, pričom si želá aby to nikdy neskončilo... Film by sa dal v každom ohľade považovať za akýsi univerzálny kompromis. Na jednej strane je tu cítiť pomerne silný náboženský nátlak (podľa mňa sa snímok bude dlhý čas premietať v pastoračných centrách), avšak na druhú stranu tento nátlak nijako neuráža myslenie neveriaceho. Tiež si myslím, že sa tu podarilo vyvarovať sa povrchného a lacného sentimentu, namiesto toho tu emotívna stránka vplýva na diváka prirodzene a nenútene. Čiže každý si tu nájde to svoje. Navyše príbeh (očami malého chlapca) je vyrozprávaný veľmi pútavo a aj napriek smutnej téme s častými humornými spestreniami. Veľká spokojnosť. 80/100(7.5.2016)

Príbeh je vsadený do obdobia druhej svetovej vojny do pekného mesta v Kalifornii.Do vojny bola zapojená celá Amerika a takmer každá z rodín. Aj v našom prípade narukoval otec, ktorý mal nádherný vzťah zo svojim malý synom, ktorý pevne veril v jeho návrat domov a bol ochotný preto spraviť čokoľvek, aj sa spriateliť s Japoncom. Film jasne poukazuje na silnú averziu voči Japoncom po prepade v Pearl Harboru. Pre informáciu Američania zavreli všetkých Japoncov žijúcich na ich území do koncentračných táborov. Tento proces premiestňovania prebiehal po dobu ôsmich mesiacov od 24. marca 1942 do 3. novembra 1942. Celkovo sa jednalo o 112 tisíc Japoncov. Dôvodom bolo zabrániť pomoci nepriateľovi – Japonskému cisárstvu. Dráma nevinným detským náhľadom na hrôzy vojny zdôrazňuje hlavné témy filmu vieru, lásku a nádej v tvári nepriazni osudu k malému chlapcovi.(21.9.2015)

Aj jedna veľká slza sa mi skotúľala po líci. Little Boy je skoro rozprávkový príbeh pre celú rodinu, ktorý vás zaujme svojim spracovaním, dojme tým smutným a poteší zlatým chlapcom, ktorý na svojich pleciach nesie ťarchu hádam celého sveta. Jasné, že to bolo niekedy až moc ... ale no a čo! Watson a Wilkinson výborní. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (5.4.2016)

• - Zemětřesení zobrazené ve filmu se skutečně stalo v Los Angeles 3 měsíce před výbuchem bomby v Hirošimě. (michy9073)

• - Pôvodne si mal vo filme zahrať aj Sean Astin, vedľajšiu rolu vojaka Carla, ktorú ale nakoniec strihači celú vystrihli spolu so Seanovou postavou. (Eoin)

• - Natáčanie prebiehalo v Mexickom štáte Baja California. (Eoin)