Když jde o peníze, můžeme se snad všichni domluvit... Mezi oblíbené francouzské komedie osmdesátých let patří snímek režiséra Edouarda Molinara Prachy v prachu, příběh dvou nezaměstnaných mladíků, kteří svou tíživou finanční situaci chtějí řešit vyloupením banky. Protože jsou v tomto směru úplnými amatéry, pečlivě se na přepadení připravují a každý krok promyšleně nacvičují. Ale když přijde na věc, a mají sehrát roli profesionálních gangsterů, chybičky se přece jen vloudí. Ještě, že zajmou tak chápavá a vstřícná rukojmí... Prachy v prachu natočené podle divadelní hry Didiera Kaminky jsou především velice vtipnou šarmantní kriminální komedií, v níž dominují herecké výkony Daniela Auteuile, který v současné době patří mezi francouzské herecké špičky, Gérarda Jugnota a výraznou komediální herečkou Anémone. (Česká televize)

Joll

"Chovej se nenuceně jako Robert Redford v Butch Cassidovi" A teď skoč za přepážku" :D škoda věčná škoda že film už nedávají a nejde nikde sehnat :( ()

Hapretor

Mám za to, že Francouzi jsou, na rozdíl od Amíků, schopni natočit komedii vtipnou, inteligentní a ne nudnou. Z tohoto počinu mám právě opačný pocit. Když je to už vtipné, tak minimálně - a mně přišlo, že i dost trapné až debilní. Konec je naprosto useklý a náhlý. Negativní hodnocení je možná také kvůli vyloženě nesympatické ústřední dvojici. Nejsem schopen určit, kdo mě z těch dvou víc iritoval - ten debilní plešoun, nebo ten rádoby geniální play(loser)boy? A to D. Auteuile fakt můžu - herec je dobrej. ()

tranquill

"Vy jste přešla k nim? .. Jsou moc roztomilí a méně nebezpeční než vy!" Rozhodně skvělá krimi komedie, ty loupeže Frantíci umí. ()

Odpadlik

Souhlasím s názorem již zde uvedeným - stará dobrá Francie 80.let. Na tohle se kdykoliv podívám znova, originální nápad, skvělé dialogy ("Hlavně uvolněně - žádnou paniku!") a tupý policajt v podání G.Géreta, skvělý. ()

Enterprise

Do samotného přepadení se nic vyloženě přelomového neděje, ale jakmile dvojce překročí práh dveří pobočky, nastává naprosto neskutečná zábava, která nemá a asi už ani nebude mít ve svém žánru konkurenci. Za první půlku ***, za druhou jasných *****. ()

Chip89

Chci vykrást banku. Chci,aby tam byli takhle fajn lidi, se kterými se dá domluvit. Chci se mít dobře. Je mi jasný, že o tomhle všem si můžu nechat zdát, ale alespoň jsem se dobře pobavila:) ()

rivah

Poměrně vtipná komedie s naznačenými sociálními souvislostmi. Díky Auteuilovi a Jugnotovi se ro dá sledovat. ()

Rodin

Rozverné, vtipné, milé a hlavně, přátelé, typicky FRANCOUZSKÉ! Praštěná detektivka - to je přesně jejich parketa. Chlapci loupežníci byli ve své pitomosti a naivitě k sežrání, vyčůrané osazenstvo banky, krásně oportunistické a fandící lupičům, k pomilování. 85% je snad dokonce málo, protože já jsem se královsky bavil. ()

Rattlehead

Mé jubilejní hodnocení s pořadovým číslem dva tisíce pět set. Vyšlo na tuto povedenou komedii, kde nechybí ani nádherné kozičky. Inu sladká Francie... ()

Shitonit

Megaprdel :-) jeden z těch poctivejch žabožroutskejch filmečků, na který se nechce zapomenout. Prima je, že... no...Ještě se tam smí běhat jen v kozách a ukazovat bobr. ()

MaxForValue

Francúzske komédie medzi rokmi 70.-90. patria k špičke európskej produkcie a podľa mňa sú ešte lepšie než tie talianske, hoci aj tu by sme nachádzali zopár skutočne kvalitných kúskov. Prachy v prachu sú oddychová komédia, ktorej cieľom nie je premýšľať, nie sa zamýšľať nad tou či onakou logikou deja, ktorá miestami značne pokrivkáva, komédia ma baviť, nie vyučovať. Preto 4*. ()

Prubner

Jako školáka (v 80. letech) mě to hodně bavilo, ale z dnešního pohledu je to hodně vyčichlé, velmi to zestárlo. ()

subic

Noo není to jako když Belmondo velkolepě vykrádal banku, ale úsměv na rtech to vykouzlí taky. Je to taková oddechovka o tom, že vlastně všichni jsou úplatní. 6/10 ()

curil

Výborná francouzská komedie, pamatuji jedna z mých prvních na VHS kazetě v polovině osmdesátek. Film jsem v té době proto viděl vícekrát. Když jsem komedii viděl dnes po dlouhých letech, přece už jenom trochu zastarala. Několik motivů bylo už vícekrát použito v dalších filmech, originalita vyčpěla. Mou oblíbenou postavou je komisař Bouvard v podání George Géreta, ten tu komiku příběhu zvyšuje o sto procent. ()

jsed

V týchto casoch sa to novým generáciám uz asi velmi nevidí, ale v tých casoch som sa na tom nasmial, bola to klasika . Aj tak si myslím ze to má smrnc jak svina... ()