Bývalý tajný policista Phil Broker se rozhodne odejít do civilu poté, co se nepovede jedna speciální akce. Je přesvědčen, že malé venkovské městečko mu zabezpečí klid na výchovu jeho dcery a se svým dávným kamarádem tam chce začít podnikat. Netuší však, že místní drogový mafián se ho hodlá zbavit tím, že informuje Brokerovy bývalé nepřátele o jeho pobytu. Na policistu ve výslužbě tak čeká další z bojů o život, tentokrát ale zároveň i o život jeho dcery. (TV Nova)

david666

Tady oprvdu víte po pár minutách jak to skončí a dokonce jak se bude film vyvíjet. Díky vcelku dobrému hereckému obsazení se na film dá dívat. ()

Rodriguess

Tazko sa da cakat nieco extremne premyslene ale ako taka oddychova jednohubka postacuje i ked mozno bez Stathama by to bolo este o nieco horšie. ()

aannemer

Solidní akčňák. Nehraje si na intelektuální onanii. Je přímočarý. Jason správnej drsňák vychovává svou dcerku k tomu, aby vždycky nakopala prdel nevychovanejm fakanům a Statham sám také nikdy pro ránu daleko nejde. Nakonec vše dobře dopadne. Všichni padouši jsou zmasakrováni a o nic víc nám snad ani nejde. Vždyť od filmů tohoto typu chceme jen pohodovou zábavu. ()

method1

Film je názorná ukázka toho, jak z nedorozumění ve školce udělat zápletku. Bohužel ta zápletka mě vůbec nezajímala. To, že to nebude o příběhu a zápletce, mi bylo jasné asi ještě před spuštěním filmu. Nebyl jsem úplně zklamán, ale prostě mě to nechytalo. Tři hvězdy za: Jasona Stathama(každý máme oblíbené herce) a za bitky. Tam nemám, co bych vytknul. ()

mucho3

Film s oblíbeným bijcem J.Stathamem.Standartní akčňák,který tak úplně nenadchne,ale za zkouknutí určitě stojí.Sly napsal roli ušitou na tělo bývalého kurýra....4**** s odřenými ko*lema. ()

Kenji

Jasona Stathama nemám veľmi rád. V podstate žiadny film kde hral hlavnú rolu ma nebavil. Je to taký mlátičovský typ, ale žiadne extra bojové umenie, skôr ja jednu, ty jednu. V tomto filme hrá bývalého agenta DEA, ktorý bol undercover v drogovom gangu. Akcia sa zvrtla, zabili syna drogového bossa. No, treba sa zdekovať. Takže odchádza na vidiek aj so svojou dcérou, ktorú vychováva sám. Tam jeho dcérenka, vek okolo desať až dvanásť, vyrobí problém. Je pravda, že si miestny totálne škaredý tlstý rovesník začal a ona ho dvakrát varovala ako ju ocko učil. No tým, že ho knockautovala, sa postarala o hlavnú zápletku filmu. Zápletka. Matka škaredého tlstého rovesníka je feťáčka a síce má neschopného manžela, ale zato má veľmi schopného brata v podaní skvelého Jamesa Franca. Ten ako venkovský drogový boss túži po vyšších métach, už ho nebaví uplácať miestneho šerifa a baseballkou likvidovať miestnu konkurenciu. Tak roztočí vlastnú psychologickú hru. Medzitým nechcem žiadne problémy bývalý agent Statham vymláti pár lúzrov, ktorí sa mu pokúsia dať príučku. Zaľúbi sa do miestnej učiteľky, sexy bývalej twilightky, poprípade Under the dome bojujúcej zrzky Rachelle Lefevre. Sympatie obojstranné. Črtá sa nesmelý románik, lebo predsa bývalá žena umrela na rakovinu. James Franco si zadováži INTEL tým, že sa vláme do domu nechcem žiadne problémy Stathama. Ten si zrejme z nostalgie schováva svoju tajnú zložku DEA doma v pivnici. Povolá na pomoc svoju kámošku dajte si pozor na kabelky Winonu Ryder. Tá má kontakty vo veľkom meste. Spojí sa s drogovým bossom z úvodu a vidinou veľkého kšeftu mu núka život chlapa, čo mu zabil syna. Tak nastupujú neschopní veľkí chlapci z veľkého mesta. Záverečná prestrelka vyzerá, že by sa Statham, všetkým vám rozbijem gebule, a potom už nechcem žiadny problém, radšej bil ako strieľal, ale inak je to oukej. Aby som neprezradil úplný koniec, tak už si celkom nepamätám kto nezomrel. Film čo sa scenára týka nie je žiadne prevratné dielo. Mimochodom napísal ho Sylvester Stallone. Možno by si tam ja zahral mať o tridsať rokov menej. Je to štandardné béčko, ale veľmi príjemne natočené. Občas nejaký ten Michael Bay filter. Predsa len, žltý západ slnka na vidieku nemôže nič pokaziť. Pre mňa nádherné lokácie. Americký vidiek ma láka už dlhé roky a keď to nie je úplná kravina pridávam body, už len za to. Lockport v Lousiane je fakt pekná diera a raz keď sa vyberiem na túru po Štátoch, tak sa tam určite vypravím. Bitky sú natočené perfektne. Podobné pozitívne prekvapenie som zažil pri 96 hodín s Liamom Neesonom. Malo to proste šmrnc. Prestrelky horšie, ale tie bitky to vyvážia. Film si plynie v pomalšom tempe, ale vôbec to nevadí. Dlhý nie je. Nudiť som sa nenudil. Vzťah s dcérou je obstojne natočený. Statham síce nie je žiadny charakterový herec, ale toto nezmrvil. O sexy zrzke som už hovoril. Veľa toho nenahrá, ale stačí to na potešenie zraku. James Franco je super. Mám ho rád. Má taký svojský štýl. A vtipné hlášky boli tiež, len aby sa nezabudlo. Celkovo príjemné prekvapenie ak samozrejme nečakáte viac ako priamočiare béčko. Pre mňa 4* () (méně) (více)

da_silva

Statham. Franco. Grillo. Clancy Brown. A Winona. To je dost slušnej cast na nízkorozpočtovej akční film. Bohužel, Winona je otravná a zbytečná a Franco, ač ho mám rád, se tu tváří spíš jak neškodnej dealer trávy na college campusu než jako skutečnej drsňák, takže se sem imho vůbec nehodil. Statham jede klasicky to, co dělá posledních x let, jak typem filmu tak způsobem pojetí postavy. Pořád ale je to těžce uvěřitelnej absolutní tvrďák, takže má rozum, že tyhle role furt dostává. Homefront je scénáristicky nezajímavej a ničím nepřekvapivej film, ale má slušný tempo a je dobře vyhrocenej takže napětí stále stoupá až k závěru, navíc mlácení jižanskejch vidláků neomrzí. Ale jako už tradičně u podobnejch filmů, ani Fleder nedokáže natočit akci, zejména souboje tak, aby byly přehledný a nebyl každý jeden úder následován střihem (aby to vypadalo že se kažej z herců fakt umí prát, asi). Celkově to je průměrnej film i průměrná akce, která neurazí, ale psát recenzi o týden později, asi bych si už z filmu nic nepamatoval. Možná ty otravný děcka. P.S. Jelikož si film při nevelkém rozpočtu 22 mil. USD vydělal téměř dvojnásobek, mluví se prý o pokračování.. to teda nevim, o čem by to pak jako mělo bejt. ()

RomaS

Poklidnější Jason než ho známe. Akce tu není totiž tolik jak je obvyklé, ale v tomto případě to bylo vyváženo emotivním příběhem a budováním vztahů, takže to pro tentokrát nevadilo. Když už ale Jasona začala svrbit pěst tak svou práci dělal kvalitně, tak jak jsme zvyklí. A nevím kdy naposled jsem se cítil takové uspokojení, jako když tady na konci někomu dal tak pořádně do držky. ()

TesterX

Typicka bejkarna, co uz tu kdysi tocili svalnatci, kteri se dnes rozhodli na stara kolena popadnout sapiky a radit ve filmech spolu. Statham nas tak vraci do klasickejch devadesatek, kdy bylo moderni koukat na typa, co se nastehuje na druhej konec sveta mezi partu buranu, kteri na nej plivou tak dlouho, dokud si nevzpomene na svuj vycvik elitarskych zabijaku a nezlame jim vsechny ruce a nohy. Navicero zmasakruje hlavniho padoucha, zachrani dcerku, pomiluje se s ucitelkou, vynese odpadky a stihne babe naproti rict, co maj u Boba v kramku dneska v akci. Klasickou rubarnu tahne Statham a Franco a vubec kvalitni provedeni. /// TECH = *** / FILM = *** / DOJEM = **** // Celkem: ***+ /// ()

kolodej1

jasně, je to klasická Stathamovka, takže vlastně nic nového, ale komu to vadí, tak na jeho filmy asi moc nekoukají a nebo jsou masochisti. Zkrátka, kdo hledá ztřeštěnou komedii, romantiku nebo psychologický ponor, měl by asi přepnout na jiný kanál. Já jsem spokojený, je tu řada zábavných scén a dostatek napětí, užil jsem si to ()

karnifex

Místy to silně připomíná parodii - z části asi proto, že se zde ve velké míře objevují klišé scény z osmdesátých a devadesátých let (scénář: Stallone?! - v některých scénách se Statham dokonce ksichtí takovým tím typickým rambovským způsobem, fakt legrační..), které ovšem příliš neoslňovaly ani ve své době. Ale pozitivní je, že Winoně Ryder to v jejích 42 letech sekne mnohem víc, než když jí bylo dvacet.. ()

Goumen

Ingredience béčkových filmů byly tady namíchány tak, že nemůžu jinak, než za 5 hvězd. První polovina filmu mě neuvěřitelně deptala. Ze začátku hlavně rodiče toho vepře ze školky, ale celkově ta nespravedlnost. Navíc do role Stathama se dalo v tomto případě dobře vcítit. Pak už začala pořádná a hlavně napínavá akce trvající snad do poslední minuty. ()

KasaK

Já mám prostě slabost pro JS. Béčkový akčňák s jasnými prvky dobra i zla, který je předkládán áčkovým způsobem. Další půlka čtvrté ★ za Clancyho Browna. ()

JokerBaby

Super napínavý akčný film kde si zahralo viac filmových hereckých celebrít . V tvárou tvár sa stretnú herci Jason Statham známy ako Kurier a vtipný čarodej s krajiny OZ James Franco .Skutočný dej filmu začína až malou zápletkou keď dcéru bývalého policajta napadne pred školou syn miestnej feťačky a samozrejme dostane výprask. Nájdete tu aj známu herečku Winonu Ryder . Celý film sa odohráva v napínavom filmovom tempe čo ocenia fanúšikovia akčným filmov : Sympatický Jason Statham nesklame a opäť sa tu predvedie v skvelej forme za čo je aj chválený vo svojom okruhu obdivovateľov .Nudiť sa pri tomto filme určite nebudete. ()

brasek

Priemerný akčný film, ktorý svojím charakterom už nudí. V príbehu nie je nič čo by sme už niekde nevideli, postavy sú už opozerané z rôznych iných filmov a chýba im akčný šarm. ()

NikaIn

Neviem čo ste videli vy,ale ja som videla veľmi slušný akčák a to nie som milovníčka akčných filmov.Viacerí píšete, že Statham hrá stále to isté, samozrejme že áno,je to akčný herec.Za mňa výborná akcia aj výkony hercov. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt