Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Gregor_Samsa

Netopejrek další generace, kdo se v tom má kuwa orientovat. No hlavní tejk-a-wej je, že jsem starej. Už mi to nebere. Patizónův kukuč a patka tomu nepřidává – škoda hára. Je to rozvleklý, stokrát viděný, catwůmn nebo kdo to je, jakože 2x nesmělé vyjazyčení and that’s it? Jsem si říkal, jestli na cvokaře je zralej víc netopejrák nebo hádankář… no asi voba nerozdílně, dokud je smrt nerozdělí. Hele nevim. Profi udělaný, jasně, ale už nejsem cílovka. Takovej civilní unavenej Batman… zůstanu u Nolana, tam jsem to žral, tam to bylo dobrý. Kuwaaaa… [60%; 2022-10-22 Home sweet home] ()

Tomas_PO

Vzhľadom na skutočnosť, že stopáž má takmer 3 hodiny, je spracovanie výborné. Popravde, úplne by ale stačili hodiny 2 a to najmä skrátením 'rozpláclého' americky patetického. Inak klasicky Batmanovsky skvelé scény, efekty, výprava... ()

brasek

Nový Batman je katastrofa! Príbeh je nudný, neprehľadný, dejová línia je slabá, je tu veľa postáv čo zasahujú zásadne do deja. Objasnenie pointy je naivné. Emočné vzplanutie Batman - Catwoman je trápne, sama Catwoman je totálne zbytočná. V niektorých momentoch je to iba holá fraška. ()

Luca Tony

Začátek fajn, temný úvod super, bohužel stopáž měla byt o 80 min kratší, zbytečně dlouhé, po první půlhodině to ztrácí náboj, proto to takto hodnotím, bohužel zbytečný pokus, ikdyž snaha  byla velká. ()

Setanta

Ten čůrák se účastní automobilové honičky, při níž dojde k hromadné havárii a jistojistě desítkám mrtvých a zraněných, jen aby položil zločinci pár otázek a pak ho nechal jít. Po mrtvých ani nevzdechne. Uf, tak amoralní snad nejsou ani avengeři. Navzdory tomu bych si s chutí dal podobně noirovou dvojku. Bez Jokera prosím, toho už bylo ve filmu až dost. ()

karnifex

Úvodní scéna evokující herní sérii Hitman mě navnadila, ale pak to šlo spíš z kopce. Temnota byla sice hustá tak, že by se dala krájet, ale po chvíli to začne působit papundeklově (ostatně, byla vytvořena za pomoci docela laciných prostředků). Akční scény jsou slušné, ale vlastně fádní. Ty milostné pak vyloženě trapné (k tomu: opravdu nebylo možné vybrat přitažlivější Catwoman?). Jediný zajímavý (i když nejspíš neúmyslný) motiv představuje skutečnost, že zatímco Batman likviduje pouze bezvýznamné pouliční kriminálníky, proti těm opravdu velkým grázlům bojuje (úspěšně) ústřední záporák, kterého Batman nejen že nepovažuje za svého možného spojence, ale přímo za úhlavního nepřítele. Je tedy Batman skutečný ochránce Gothamu, nebo jen pohůnek mocných a bohatých (k nimž ostatně patří), který jen občas plácne nějakou malou rybu, aby se neřeklo? Pokud byl tedy tento díl jen předehrou k rozvinutí takovéto myšlenky, mohlo by to být zajímavé. Jinak mě film (i přes podařenou vizuální stránku) spíš nudil. Uznávám, že kdyby mi bylo 12, asi by se mi to líbilo víc. A v tom je možná problém superhrdinských komiksů: byly primárně určeny dětem, takže ať se snaží sebevíc, většinou si zachovají určitou infantilitu. Čest výjimkám: Strážci se nad to dokázali povznést. Ostatně, inspiraci právě tímhle komiksem jsem vnímal i v tomto filmu: Batman zde občas připomene Rorschacha, ale úrovni The Watchmen se ani nepřiblíží.. ()

Bagimanek

Detektivka, do které jsem se na 3 hodiny ponořil a hltal každou minutu. Obsazení, herecké výkony, skvělý hudební podkres, to vše podtrženo neskutečnou kamerou a střihem. Shoty, které se nám ve filmu nabízí jsou dech beroucí. Film nedává až tak moc prostor akci a spíše se zaměřuje na atmosféru, která musí snad každého vtáhnout. Přesně takhle si představuju perfektní "komiksovku". Film si po celou dobu drží svou ponurost a temnost a každou scénu natahuje, čímž perfektně zintenzivňuje napětí a krásně vykresluje postavy. Za mě téměř bezchybné - 10/10. ()

vaclav.g.kar

Nejde jinak než plnej kvalt. Jediná věc která by se dala vytknout je snad jen přepálená stopáž. Stejně jako jsem v říjnu stál před Dunou jako před něčím velkým, o něčem o čem se bude mluvit i za 20let, tak teď před tím stojíme znova. A jako zatvrzelý marvelák musím smeknout. Tenhle film je pro mě o level výš než Dark Knight. Protože je jiný, jiný než vše co se do teď s Batmanen objevilo. Přitom je ale asi nejvěrnější těm dobrým sólovým komiksům s netopýrem. Zasloužených 90% a kandidát na film roku.. věřím že všichni po tom zapomenou na Stmívání. ()

Camel91

tak nový Batman byl pro mě naprosto parádní. na vše co jsem nadával jako je třeba casting bylo super, každá postava.. Černý Gordon například v podání Wrighta byl úplně v pohodě..Pattinson byl velmi dobrý.. herecky to uhrál.. a kupodivu vždy když sundal masku už jsem chtěl aby v ní byl zpátky... na něj jsem hodně nedával... vždy jsem říkal věřím mu Bruce Wayne ale nevěřím mu Batmana...ale teď to bylo sakra neuvěřitelný..realistický..podával surové výkony.. a sám inkasoval..ale jeho hrubá síla nakonec byla uvěřitelná a líbil se mi každý zmlacení gaunera .. film byl detektivka víc než akční film víc než komiks... soupeřem byl Hádankař.. takže se šlo po stopách,hádankach a krůček po krůčku byl Batman blíž a blíž až zjistil že jde o něj víc než si myslí, chvíli jsem si říkal takhle to vypadá když Batman loví Zodiaca...zaporaci super bylo jich víc.. korupce, policie... jo a jednou jsem se zasmál jinak je film temný. surový... postava Batmana je rozporuplná a i když ctí nepoužívání zbraní furt je dost nekompromisní.. a mimochodem Batman je na plátně nejvíc ze všech filmů dohromady.. Bruce je tu minimálně (konečně)... jinak asi 4x jsem si pomyslel tak už je konec a on nebyl... film si rozhodně zaslouží být zaplacen v kině... bw Feige by měl film navštívit... takto si představuji hrdiny s pg13 ale co nejvíc drsný.. Blade mě napadl hned pokud tak bude, bude to ideální.. ()

Marlo

Na tento film jsem nešel z nějak velkým očekáváním. Už dávno vím, že na pochvalná kritiky nemohu dát jelikož názory jsou různé a ne každý kritiky chválený film se mi trefil do vkusu. Ale tentokrát musím říct, že to nebyla zbytečná návštěva kina a i ty 3 hodiny utekly k mému překvapení,( až na pár výjimek) docela rychle. Zprvu musím říct, že stále u mne vede Nolanova trilogie, kde pochopitelně na rozmezí 3 filmů mi Baleuv Batman přirostl k srdci více ( což se pochopitelně může s následným pokračováním změnit) a přeci jenom co se týče provedení byla o stupninek stále víš. ( více akce, exteriéru apod) Ale ted k tomu co se mi líbilo. Zprvu musím říct, že režisér vážně nekecal a v prvé řadě jde více o detektivní thriller s prvky komixu nežli o typicky blockbuster popcorn. A v tom je pro mne síla snímků. Konečně někdo měl koule na to natočit Batmana takového jaký je přesně jako v komiksovych sesitech. Tedy je v prvé řadě detektiv který pátrá a zkoumá místa činu a pak následně pod rouškou noci likviduje maniaky shovavajici se v temných stínech. Atmosféra filmu která se z 90% odehrává za tmy a deště je neskutečná. Špína, deprese, strach z toho, že vás každou chvíli může někdo sejmout či okrást doslova vystupovala z platna. A je dost patrné, že si režisér v mnohém vypůjčil z herní série Arkham, která mi film nejvíce připomínala. Ale hlavně musím zmínit kameru jenž je v mnoha záběrech opulentní. Příběh je dost spletitý, ale ne zas natolik aby se v tom mohl divák ztratit. Řádění hádankáře a likvidovani zkorumpovanych je provedeno z grácií a mnohým to může připomínat thrillery sedm či dokonce horrory Saw. Což mne jako fanouškovi těchto filmů ( pouze první Saw) udělalo radost. Samozřejmě příběh má mnohé vedlejší linky které dávají smysl a utváří ve výsledku ucelený celek, který dává smysl a uspokojivě zakončení. Co se týče hereckých výkonu, tak musím zmínit, že oznámení obsazení Petinsona u mne nebylo pohoršujíci jako u mnohých kteří zpochybňovali castingovy výběr. Mne už Robert mnohokrát dokázal že není jen blýskajicí se upír z pubertální romance a hrát umí. Zde depkaalmi prolezleho a po pomstě prahnouciho temného rytíře zahrál bravurně. Avšak ani ostatní herecké osazenstvo se nemusí krčit ve stínu. Catwoman se v podání Zoe Kravitz stala více komplexní postavou než v předchozích filmech a chemie mezi ní a Robertem byla uvěřitelná. Co mne zamrzelo tak bylo málo využití tučňáka alias Collina Ferella ( který se po temných vodách nejspíše našel vice v záporných postavách) jelikož jeho herecký koncert podpořeny make-upem k nepoznání najednou všechny zastinuje a přál bych si více prostoru pro tuto postavu. A pak postavu poslední postavu, kterou musím bezpochyby zmínit je hlavní antagonista filmu hádankář. Duno si náramně užíval každý moment této narušené ale zároveň geniální mysly a je to hodně znát. Hlavně z hlasového projevu pod maskou z kterého v některých momentech NAskakovala husí kůže. Pak musím zmínit samotnou akční složku filmu které je z celého filmu vážně málo a je to skoda. Protože jakmile dojde na komba batman versus protivník tak je na co se dívat. Choreografie bojů je přehledná, působivá a doslova cítíte každý rozdány úder. Bylo by chybou také nezmínit nahánení tučňáka batmobilem které bylo doslova kulervouci a nemohu se dočkat až si tuto sekvenci pustím někdy znovu. A závěr filmu dá znovu vzpomenout na vydeoherni sérii Arkham, což je ta největší pocta vzhledem k superlativum, které hra sklízela za každý aspekt. A to vše doprovází luxusní soundtrack který je doslova vyváženým mixem mezi tvorbou Dannyho Elfmana a Hanse Zimmera. Což za mne nemůže být větší pochvalou. I přes všechny pozitiva ale musím říct že 3 hodky byly dost a některé dlouhé záběry by šli vystrihnout aniž by to ubralo jakkoliv na působivosti filmu. A málo akce, která je senzační mi brání jít na plný počet ale kdyby šlo dát 4 a tři čtvrtě hvězdy tak neváhám. () (méně) (více)

MoziMedve

Když oznámili Roberta Pattisona jako dalšího Batmana, pamatuji si tu vlnu pochybností a negativity online, jako vždy (Heath Ledger - Joker). Osobně jsem ale zůstal optimistický a držel jsem mu palce, protože jsem prostě chtěl dobrý film s postavou co tak mám rád. Film mě nezklamal. Můj názor se třeba časem změní, ale po dvou shlédnutích filmu v kině mohu říct, že toto je asi můj oblíbený hraný Batman. Jeho pomůcky, postavy a akce jsou všechno realistické přičemž si film zachovává Batmanovskou atmosféru na rozdíl od Nolanoých filmu které působí (nenalézám pro ten pocit lepší popis) sterilně.  Gotham je tmavý a gotický, akce je brutální, přičemž Batman sám dostává zabrat a lze ho přesílit kdýž ho nopadne víc oponentů najednou.  Není to nepřemožitelný nadčlověk ale někdo s odhodláním a sílou vůle aby šel dál. Co je nejdůležitější, konečně jsme se dočkali detektivního příběhu. Batman je konec konců především nejlepším detektivem na světě. Tento aspekt postavy byl však v předchozích reinkarnacích odstaven na vedlejší kolej v prospěch akce a demonstraci síly. Co nesmím při recenzi opomenout je nádherná kinematografie, hudba a zvuk. Shlédnutí auto honičky a slyšet hřmění toho motoru v Dolby Atmos bylo fyzicky vzrušující. 3 hodiny jsou dlouhá doba ale klidně bych strávil další 3 hodiny v kině zatažen do tohohnle světa. Celkově tento film hodnotím na 15/10, což csfd neumožňuje, tak holt dávám jen 5/5 hvězd. ()

Skylord99

The Batman je parádní. Gotham je hnusný a zkorumpovaný, jak jsem si představoval, z hlavního hrdiny jsem nespustil oči a Riddler děsí už jen svým hlasem. Největší sílu má film nicméně v hudbě, která je úžasně temná (jak Giacchino, tak dvakrát zakomponovaná Nirvana) a ve vizuálu, kdy je každý druhý záběr porno, nebojím se říct. Hrozně mě bavily motivy snímku (déšť či pomsta). Ani vedlejší role nijak nezaostávaly, až na Johna Torturro, kterému jsem ze začátku moc nechtěl věřit roli Falconeho.  9/10 ()

Dave_Novic

Netopejr v Noar stylu nasleduje skládačky a vyšetřeje.. žádné sáhodlouhé vysvětlování ani zpátečka k znovuzrození batmana. Hodí to diváka hned do centru dění na svátek americkéjch mrtvejch. Dle první půlhodiny filmu Vás to vtáhne a vy začínáte uvažovat o tom jak Batman honí psychopata s hádankama po městě. Řežba pěstí a kopaček nesmí chybět, tím jak je to noár tak je to velice temné a ponořené nejčastějí do oranžové, červené, modré a zelené tony. Takže je dost prostoru zakrýt nepříliš povedené zelené pozadí. Docela si to propojuji s také komixovou předlohou - hru Batman Arkham Asylum. I když to má třihoďky tak to celkem nevnímate jak jste do toho zažraní a čekáte co vám film více nabídne. S hudebním podkresem a opakujícími motivy charakterů a lokací vám to nedá možnost od toho odtrhnout oči. Je to nový nádech po těch všech rebootech Batmana. Pattinson se toho zhostil bravůrně a bylo skvělé vidět že i takový herec krerého před pár lety odsuzovali za Roli v Twillight může nakopat prdel celému Gothamu.  Závěrem takové rezumé. Příběh poutavý, určitě se najde při každém shlednutí detail který jste vynechali. Obsazeno hereckými ikonami ale i nováčky v branži, přesto všichni spolu vytvořili opravdové pocity a příběhy. Hudební podkres tu sedí jak prdel na hrnec. Batman jak má bejt, nehraje si na super hrdinu ale na Odplatu což je mi víc k srdci než "Hej tady jsem Batman vole, nakopu ti prdel jen ze svým stínem" je to zahořklý mládenec s vlastním odkazem své rodiny ale i s posláním chránit Gotham. ()

bigmatko

Batman a IMAX to je tá správna kombinácia a ak máte tú možnosť treba to skúsiť. Ak Bale dal postave batmana surovosť zlosť a vyzretú agresiu tak Robert dokázal stelesnit temnotu a dokonalost batmanovej mysle. Toto je skutočne film o batmanovi. postava Bruca Wayna ide do úzadia a dej sa tak viac pridržiava jadru samotných komiksov a odkazu batmana ako temného hrdinu gothamu. spracovanie temného rytiera v spojení s Jockerom je stále skovst o tom niet pochýb. Teraz sa však začína odvíjať nový príbeh v dusnej temnej a psychotickej atmosfére najskazenejšieho mesta zo sveta fantázie. Dokonca ani nevadí že ubrali z ratingu lebo dokázali dusnou a krimi atmosférou dohnať to čo by mal batman dokazovať agresiou a brutalitou. Hudba je skvelá a všetko do seba zapadá dokonalo. jeden krát nestačí. ()

Mrsina

Nolanovu trilogii zbožňuju, ale do tohohle jsem se zamiloval. Tohle je prostě splněný sen. Robert Pattinson každému svým hereckým výkonem zavřel ústa a stal se tímhle pro mě nejlepším Batmanem. Sice ne Brucem Waynem, ale to bude i tím, že v tomhle filmu neměl čas jej ztvárnit, což se jistě napraví v dalších dílech. Ale není to jen Robertem, ale i ostatní casting je naprosto skvělý a svou postavu každý dokázal zahrát a vžít se do ní naprosto brilantně, ale nejen svými gesty, ale obrovský podíl na tom mají i jejich hlasy, zejména Riddlera, ze kterého mě mrazí do teď. (If you are justice, please do not lie.) Zatímco u Nolanova Batmana je hudba geniální a tak nějak osudová, tady je jednoduše čistě epická a skladba Something in the way, nabírá úplně jiný rozměr. Temná a pochmurná atmosféra po celou dobu filmu taky neskutečně přidává na kvalitě a pro tuhle postavu se to více než hodí. Navíc zdejší ztvárnění Batmana jako mladíka a ne tak bojeschopného, kdy dostává rány, dělá z něj daleko lidštější postavu než se jeví v jiných filmech. Nevím, co k tomu dodat víc. Naprosto všechno je tady z filmařského hlediska fenomenálně odvedené a každá scéna či detail je tady skvostně, ať všichni záporáci, Batmanovy těžké kroky nebo i houpavá chůze za doprovodu klubové hudby a osvětlení. Je tomu už rok, co tenhle film vyšel a já jsem ho viděl asi 7x a úplně pokaždé si jej užívám stejně se vší parádou. ()

Tom10000

(Viděno v Biografu Jičín 04.03.2022). Ještě nikdy jsem dříve neviděl jakýkoliv film pojednávající o této postavě z DC světa. Jistě, pokud nepočítám film Batman z roku 1966 s Adamem Westem, ale ten už je takovou klasikou. Nebudu se vám svěřovat s příběhem filmu, o něm si každý musíte pomyslet sami. Sdělím vám jen zážitky se SPOILERY. Batman, jehož hraje stejný herec jako Edwarda s Twilight Ságy, jsem si okamžitě zamiloval. Sympatický, trochu temný, ale bojující za spravedlnost. Zaplete se do nešvarů města, v němž jako Bruce Wayne bydlel, a každá rvačka, každý úspěch a zklamání vás posune o kousek dopředu v myšlence "Tak tento film je dokonalé dílo!". Mnohem lépe se mi také na film koukalo, když k hlavnímu hrdinovi přibyla i spojenkyně v podobě postavy podobající se Catwoman (zas tak dobře příběh neznám, mistři a milovníci komiksů či předchozích filmů mne kdyžtak opraví, jestli to je ona, či někdo zcela jiný). Spolu s jejím příchodem započala typická lehká akční romantika, kdy se nejdříve ani jeden z nich nemá nevzájem rád, ale postupně si k sobě najdou lásku. Vášeň ale jak rychle vzplane, tak i uhasíná, i když se na konci zdálo, že zůstanou spolu. Jejich cesty se ale rozdělují a nám nezbývá než doufat, že v pokračování (pokud bude) si k sobě zase najdou cestu. Co se týče psychopatického záporáka, oceňuji jeho výkon na jedničku. Vymyslet takového cvoka, to se podaří jen těm, kdo doopravdy ví, co divák (či čtenář, týká - li se nápad autora komiksů z dřívější doby, to nevím) chce. Zápletka sama o sobě byla vynikající, musel jsem se pekelně soustředit, aby mi cokoliv neuniklo. Sám se musím přiznat, že jsem se trochu zamotal a rozmotám se až při příštím zhlédnutí, asi za měsíc, až bude film ke stažení. A na závěr, dočkali jsme se typického Batsvětla a Batmobilu. Dokonce i, myslím, Bat telefonu. A od, zřejmě, Catwoman, hlášky, že má devět životů. Komedie jako u Batmana a Robina z roku 1966 to nebyla, ale film má zase skvělé prvky ponuré atmosféry, řečené lehké akční romantiky a skvělou zápletku. Poměrově se ke třem hodinám scénář perfektně hodí. Filmu dávám 95 procent, jako rezervu pro případný další díl, a oceňuji jak Roberta Pattinsona alias Batmana/Bruce, i Zoe Kravitz čili Selene/Catwoman. Všem milovníkům DC a Batmana doporučuji! ()

Kraken777

Skoro pred tromi rokmi ako som čítal, že do novej úlohy Batmana má prísť Robert Pattinson tak som si hovoril, že horší kasting už ani nemohol byť. Ale vydali prvý teaser a už len z prvej minúty som si ho neskutočne obľúbil. Jeho uníkatný oblek, Batmobil aj uzavretejšia postava Bruca Wayna. V celku ide o dost zaujímavý film. 8/10 ()

Zimon

Tak toto byla pecka! Jelikož jsem velký fanoušek Batmana od Christophera Nolana a i Batmana obecně, šel jsem do kina s extrémně velkým očekáváním. A můžu říct, že mě film opravdu nezklamal. Od začátku do konce je to temná detektivní jízda se skvělou akcí a úžasnou atmosférou Gothamu. Děj mi přijde velmi zajímavý a rozhodně se za ty 3 hodiny nebudete nudit. Dále musím vyzdvihnout fenomenální hudbu, která dokáže být smutná, ale i epická. Robert Pattinson se do role depresivního Batmana hodí úžasně. To samé můžu říct i o zbytku obsazení, které je prostě perfektní. To, že se filmaři snažili udělat Batmana tak, jak jsme ho ještě na plátně neviděli hrozně oceňuji a celému filmu to dává svěží nádech. Samozřejmě, film má své chyby, ale ty jsou zanedbatelné a filmu rozhodně neubírají na kvalitě. Celkově jsem naprosto spokojen a nového Batmana můžu doporučit všem fanouškům komiksových filmů. 10/10 ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023