Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Lares4

Asi takhle od filmu sem původně nic nečekal a vlastně to byl první Batman na který jsem se netěšil jak malý Jarda. Přiznávám sem veliký fanda Batfflacka a když sem se dozvěděl, že Reeves vybral Patinsona jakožto herce, kterého já fakt nemusím, byl jsem hrozně naštvaný. Když sem viděl první trailery, říkal sem si, že bych mohl dát filmu šanci. Věřil jsem, že pokud to bude dobrý film bude to hlavně zásluhou režiséra a týmu okolo. No a výsledek dopadl přesně tak. Film je dobrý. Režisér odvedl skvělou práci: děj, atmosféra, prostředí, vše fungovalo. Bohužel v Patinsonovi prostě nevidím filantropa, který má fyzičku na hranici lidských možností. Takže za mě prostě dobrý film ale to je vše. Affleck, Bale, Keaton pro mě budou vždy lepší Batmani. ()

matous20063

Wow! Tohle je hodně peak. Temná komiksová detektivka, do které se zažerete. Tímhle tempem se DC za chvilku dostanou na lepší příčku než Marvel. Film nestaví na přepálené CGI a Fanservisu. Je skvěle natočen s úžasnou kamerou. Za mě je to Peak Fiction. 90% ()

raikonen16

Takhle má vypadat Gotham. Minimum denního svěla, déšť a všudypřítomné podsvětí. Reeves po skvělém Baleovi a za mě nevýrazném Affleckovi přináší nečekaně nového Batmana, který je zatím jeden z nejuvěřitelnějších. Pattinson předvádí skvělý výkon v roli autistického introvertního miliardářského synka, který po nocích snad než aby bojoval za spravedlnost (ačkoli se sám tak nazývá), chce především v ulicích města rozsévat strach. K tomu je tu jeden z nejlépe zpracovaných protivníků netopýřího muže (po Zmizení opět skvělý Dano), démonický Penguin, uvěřitelná Catwoman, orginální Alfréd a možná trochu přehlížený Gordon. Skvělá Fraserova kamera a Giacchinova hudba dělají z tohoto filmu jeden ze zážitků nejen tohoto roku a film, který se vám vryje do paměti a budete ho chtít co nejdříve vidět znovu. ()

Hejkal_03

Je to dost vleklé a utahané. Batman tu celou dobu působí jako spráskaný pes. Něco už má za sebou, ale to my moc nevíme. A scény s Catwoman, kde jsou spolu jsou hrozně divné... Dále mi vadily jeho vztahy s policií.. to bylo moc. Jako by snad byl jedním z nich... A teď to pozitivní.. to jeho auto bylo skvělé a záporné postavy včetně a hlavně hádankáře byly taky fajn. Škoda vymazané scény s Jokerem. Byl tam chvíli a wow. Cením i to jak byl Batman těžkopádný a schytával taky dost ran.. až na ten brutálně neprůstřelný oblek :D ()

Hrr.nec

Dost slušný, pár velmi slušných momentů a i finále se povedlo, jen jsem furt čekal na nějaký úplně wow moment a ten nepřišel. ()

Medvjet

Velmi slusnej pribeh, velmi solidne zahranej. Obrovskej potencial, krasne temny pribeh. Bohuzel pro me naprosto bez emoci, vubec me to nevtahlo. Cekal jsem pecku, za me zklamani. Dve hvezdy neodpovidaji kvalite, rozhodne to stoji za vic, ale to me zklamani je velike. ()

DeJiF

Abych se přiznal, donedávna jsem ani nevěděl, že tenhle film byl vůbec v přípravě, oznámení a trailery jsem tak nějak ignoroval, bral jsem ho zkrátka jako další zbytečný remake profláknuté postavy. Začal jsem se o něj pořádně zajímat až když jsem viděl ty recenze a hodnocení i nakonec se nám po asi třech týdnech podařilo s kamarádem domluvit kino. Oba jsme samozřejmě velcí fanoušci Nolanovy  trilogie a vůbec Nolana obecně, tudíž tento snímek budu hodně srovnávat s Temným rytířem. Batman je fantastická jízda od začátku do konce a prakticky tříhodinová stopáž utíká zatraceně rychle, že jsem si dokonce došel v kině jen dvakrát na záchod. Začněme příběhem. Zde však přichází první podobnost s Temným rytířem a to styl, jakým se posouvá děj. Hlavní záporák, Riddler, si pečlivě vybírá své oběti a pohrává si nejen s Gothamem, ale taky se samotným Batmanem, podobně, jako Joker v Temném rytíři. Přesto si však hlavní zápletka vydobyla své místo na slunci a příběhem se ke konci, kdy všechny kousky skládanky dokonale zapadnou, velmi odlišuje. Jednotlivé vraždy totiž vyprávějí prohnilý příběh zkorumpovaného města, prožraného zločinem. A postavy, u kterých jsem se od poloviny filmu začal obávat, že budou takové neprokreslené, byly postupně zajímavější a zajímavější, jak vám film ukazoval další prvky jejich minulosti. Celkově pak charaktery působí opravdu dobře a film si dokázal udělat čas na každou z nich. Kdybych se opět vrátil k porovnávání s Temným rytířem, město Gotham působí mnohem temnější atmosférou a celkově je film mnohem brutálnější, včetně hlavního hrdiny, který oproti Nolanovskému Batmanovi, není zdaleka tak sympatický, ale to samozřejmě není špatně, protože i jeho krutější chování do snímku velmi dobře zapadne a Robert Pattinson, který svou špatnou reputaci napravil už u Teneta, zde předvádí ještě lepší výkon. No a záporák Riddler? Úžasný, na Jokera to teda asi nemá, ale je opravdu dobře zpracovaný, jeho příběh a motivace má smysl a při jeho odhalení, kdy se z něj vyklubal doslova takový verbal to jsem se tedy opravdu smál, každopádně se velice povedl. Jediná výtka je snad finální sekvenci, která dle mého mohla být i o trošku delší, aby se katastrofa v Gothamu stihla více prokreslit. Celkově je Batman další náplastí, podobně jako Joker nebo Sebevražedný oddíl, na pokaženou reputaci DC po nepříliš dobrých filmech jako Justice League a jsem rád, že se studio vrací znovu na výsluní a je opět trochu schopné konkurovat zMrvil StudíNos seriózními a temnějšími filmy o superhrdinech. I'm vengeance... ()

nevergiveup

Tři hvězdy asi jsou docela přísný, ale mě tohle moc nesedlo. Ne ani tak proto, že je to možná vůbec nejmíň akční batman a je to spíš detektivka (hodně tam cítím inspiraci v Seven), to by mě nevadilo. Ale hlavně mi tam vadili některé scenáristické přešlapy - absolutně mi nesedí, jak je napsaná Catwoman. Její a batmanovi romantické části mi přišly úplně mimo. Cat byla vždycky cool, sebejistá, proradná mystery girl a to tady absolutně chybí. A absolutní vrchol je její věta ‘jediný, o co mi jde je, aby za to všichni white privilege men zaplatili.’ Jako hypekorektnost Hollywoodu je věc jedna, ale nevím, jestli tohle má batman zapotřebí. Další věc, že to vůbec nezapadá do jakýkoliv korelace s ostatními batmany + opět naprosto neporovnatelné s Nolanem. Chápu, že asi není fér se neustále odkazovat na Nolana, ale to je hold cena za to, ze DC/WB udělá za 17 let 6 filmu o Batmanovi, kde jsou tři různí herci Batmana, 3 (respektive už 4) různí Jokery, 3 různé Catwoman apod. Je vtipné, že z nějakýho důvodu to, co odpůrci Marvelu vyčítají jeho opakujícím se filmům, se sem neuplatňuje, přitom WB recykluje na takový úrovni, že si ani neláme hlavu s tím, že to odporuje filmu, co natočili pár let zpátky. Překvapil mě Pattinson, myslel jsem si, že to nemůže fungovat, ale nakonec mi tam vůbec nevadil. A top je pro mě hudba, ta byla skvělá. Pořad je to dobrej film na celý večer a jsem rád za oživení Riddlera. 70% ()

Colomba666

⭐️176 minutové utrpení... Soudě dle vysokého ratingu jsem očekávala epesní podívanou, ale dostalo se mi 3 hodinové nudy protkané zoufalou snahou o akci. Už dlouho se mi nestalo, abych v polovině filmu, v domnění, že uběhla další půl hodina ničeho, překontrolovala stopáž, a zjistila, že to nebyla půl hodina, nýbrž asi 7 minut prázdnoty...  'Uuuuu, batman se zlobí, uuuu to je tak děsivé...' tyto pocity se opravdu nedostavily. Batman je neslaný nemastný, žádný fešák, to si měli producenti vybrat lepšího vampíra z Nosferatu, než vyšeptalého Edwarda. Jediné plus tohoto snímku představují Zoë Kravitz a Andy Serkis.  Nic extra, vidět jsem to nemusela, ale když už to na tom HBO přistálo, tak jako zvuková kulisa ucházející. ()

Ondak

Nový Batman je tak trochu jiná podívaná. Spíše se jedná o akční kriminálku než superhrdinský film. Ne že by to nebylo dobře, ba i naopak. Jedná se o napínavou podívanou s méně akcí než jsme zvyklí. Vizuálně ukazuje hned od začátku, že se jedná o velkofilm s vysokým rozpočtem. Prostě moc není co vytknout. Hudba také super a obsazení Batmana jsem nakonec také zkousnul a snad bych i řekl, že Robert Pattinson se do role hodil. To vše za 5 hvězd, protože jsem se opravdu bavil a celé 3 hodiny nenudil. Důvodů, proč jsem nedal plný počet je několik. Film se ani nevyrovná filmu temný rytíř, ale zde je srovnání nespravedlivé. Dalším důvodem je divné jednání postav v ději. Hlavně scény kolem první hodiny na policejní stanici a honičce tučňáka jsem opravdu sledoval se zapřením, protože mi přišli totálně nesmyslné a nedomyšlené a asi bych našel víc věcí. Poslední pomyslnou srážkou je "nesmrtelnost" Batmana. Dostane jakoukoliv střelnou zbraní i několikrát a nic to s ním neudělá. Zde neprozrazuji nic nového, ostatně se film na tomto duchu veze už od začátku. Na to, že to je pouze člověk s vybavením vydrží prostě vše. Výše uvedené zápory jsou spíše moje subjektivní a docela dlouho jsem se rozhodoval nad plným počtem, ale prostě plné hodnocení nemohu udělit. Film ale rozhodně doporučuji. Poslední výtka je taková, že se film tváří temně, ale je přístupný všem a vlastně není nikde vidět násilí a krev, ale dětem bych to nepustil. Proto nevím, proč se autoři rozhodli takto prezentovat. Nevidím důvod, dělat film pro všechny... ()

Kritickej

8/10 Atmosféra super, akční scény jsou tu úplně zbytečné. Na první pohled se mi to líbilo o dost víc než třetí díl od Nolana. ()

Milo384

Takto si představuji Batmana. Temný film s detektivní zápletkou, který je skvěle natočený. Záporák je inteligentní a správně vyšinutý. Po celou dobu filmu jsem se bezvadně bavil. Jen škoda, že film nepřitvrdil. Některé scény prostě chtěly více zobrazit krev. ()

Chicharron

83 % tady? Tak to ani náhodou...marně přemýšlím, který z Batmanů byl nejhorší - Clooney, Affleck nebo Pattinson...a první místo vyhrává... Pattinson... Raději už toho Afflecka, který sice vypadá v kostýmu Batmana jako chodící kredenc, ale zas nevypadá jako vyžilý alkoholik a uživatel extáze jako Pattinson... Pattinsonův Batman navíc rezignoval na sílu komixového hrdiny a má strach z výšek...WTF?...opravdu letět ho vidíme jen když inkasuje výbuch do obličeje...pak je tady ještě klouzací scéna v "batsuit", kdy se ale rozplácne na zemi jako v mobilní hře "Jump wing suit flying". Z komixové atmosféry Batmana tady toho mnoho nezbylo a film se snaží o vytvoření jakési "pseudodetektivní story" se....zkorumpovanými fízly...opravdu originální a 1000x neviděná záležitost. Alfréd vypadá jak vyžilý pobuda z anglické putyky včetně originální britonského akcentu, James Gordon je zobrazen v duchu BLM a Catwoman vypadá jak nebinární hybrida. Prostě Batman nové doby, včetně uhrovitého youtubera Mr. Riddle...a to ani nezmiňuju zbytečně dlouhou stopáž nastavenou spoustou zbytečně užvaněných dialogů. Ale uhrovití youtubeři budou patrně nadšeni... ()

tombik30

Nespomínam si že by som niekedy videl tak skvelý začiatok, to napätie sa dalo krájať. Je tam alebo nie. Obával som sa tej dĺžky filmu, ale zbytočne. Pattinson ako Batman skvelý ale ako Bruce Wayne my nejako nesadol. Našťastie bol skoro stále ako Batman. ()

Erizu

První hvězda za soundtrack, druhá hvězda za fakt sexy Roberta Pattinsona s pandím make-upem (který si navíc odpustil ten pitomý přiškrcený "batmaní" šepot)  a poslední za to, že tahle inkarnace Batmana se dostala nejblíž k uvědomění si, že on je The Asshole. Bohužel ta myšlenka k cíli zcela nedoputovala - xxmartinxx to popsal dokonale. Ale chápu, že z hlediska dalších filmů v DC verse by asi nedávalo smysl, aby Batman pověsil svůj business na hřebík a šel pracovat jako doktor/bratříček/hasič/popelář/využil svého bohatství a založil nějaké stipendium pro děti, co si nemůžou dovolit vzdělání/objal sirotka na kameru. A jestli dojde aspoň půlce publika paralela mezi záporákem špehujícím svou první oběť a Batmanem špehujícím svou potencionální milenku Catwoman (jejich vztah jsem tady fakt nepochopila...vážně to tam museli cpát?), tak bravo. Ale jo, dokoukala jsem to až do konce, a to na superhrdinské filmy poslední dobou dost kašlu. Ale mým nejoblíbenějším je stále Lego Batman. PS: Porovnání hodnocení a komentářů tohohle počinu a daleko lepších Birds of Prey je důvod, proč ztrácím důvěru v lidstvo. ()

Dr.Love

Batman aneb druhý rok v ulicích. Tahle verze je asi nejblíže těm od Tima Buřtoně, temné, pokroucené a to mam rád. Zároveň jde ale také o povedený hrdinský film, detektivku, lehkou romanci, a do toho špetka psycho hororu. Takový povedený mišmaš který se naštěstí neurval z ruky a nestal se pouze tím mišmašem. Postavy nejsou ploché a mají zajímavý background a jejich rozvoj je hezky zpracován. Trochu mě zklamala obecná nutnost popravy rodičů pana Pejra. Ač do filmu sedící, je tohle pozadí už silně ohrané a dle komiksů ne každý Pejr o své rodiče přeci přijde. Příjemné obsazené a to od záporáku až po klaďase. Lze vypíchnout hned několik, ale myslím že ikona vedlejších rolích pan Torturro by si mohl jít rovnou pro nějakou tu cenu. Chudáka Colina nikdo nepoznal takže tam ceny půjdou maskérům a CGI. Celý film je bez krve což k jeho opravdu temnému zasazení je zásadní chyba a velká škoda. Stupidně dlouhé ale díky bohu koukatelné. Kupodivu, zatím pro mě adept na film roku. ()

Winderyx

Tohle to Batman není opravdu ne. Jediná poklona tučňákovi od Colina ten byl famozní.  Falcone co vypadá jak z nějaké židovské studni ještě po cestě z osvětimi strach bych tak z něj měl maximálně v kauflandu , že zase do mě děda najede ze zadu při výběru salámu. Kočičí žena se zateplenýma kalhotkama na hlavě které snad ani nevyhrabala z popeláku, ale snad to nějakemu bezdakovi přímo šlohla. Nevyrovnaná necahrismatická nechytrá no prostě opak Hally Belly Catwoman která to zahrála skvěle no ztělesnění kočky prostě. Tady tohle to bylo ztělesnění nemocné ženy se zaleplenýma kalhotkama. Alfred prakticky tady ani není tak důležitá osoba v životě batmana tady vlastně ani není ve filmu. Ba naopak je ještě prezentovaný jako de....t kdy tu obálku otevře jako typickej důchodce co otevře všecko. Cobblepot jediná kladná postava maskér bravo fakt suprově zpracovanej bohužel taky sotva nejde vidět snad no jestli snad vlastně v dalším tomhle tom SKINNYMANOVI Riddler prakticky úplně jiná postava než by měla mít nepromyšlené tahy prostě postava co by se hodila do nějaké detektivky seriového vraha s nějakým cílem pro své vraždy. Ale tady se bavíme o batmanovi kde to prostě nedávalo smysl. Tak chytrej Riddler jak prostě je na základu původních batmanu působí jako dement psychicky labilní kterej se nakonec rozpláče pač se mu SKINNYMAN vysměje , že nikoho nezajímá ač vlastně riddlera aspoň poslouchalo 500 lidí tady SKINNYMANA nemusí nikdo až kromě lehké ženy se zateplenyma kalhotkama. Která po druhém setkání hned SKINNYMANA svádí a ten se jako správný dnešní heterosexual který ví, že žena je více než on nebrání. BATMAN no snad horšího BATMANA jsem neviděl tedy spíše SKINNYMANA.  Málem jsem se posral jak jsem slyšel to jeho Pomsta jako by to říkal 12 letej Radek kterej šel postřílet celou školu XD. Jak byste batmana u nikoho nepoznali jak u Balea nebo jinde tak tady snad kdyby to byl real a nebyl tam každej tupej dement tak by snad poznali kdo je BATMAN díky lícním kostím našeho Bruceho takové lícní kosti tam snad nikdo neměl to bych i kdybych mi v mozečku běželi opičky na gumičce tak bych do minuty kdybych viděl batmana a bruce tak vím, že je to ta stejná osoba to samé ty jeho očičky. Příběh zkráceně nuda málem jsem 3x usnul což se mi naposledy stálo u Duna. Prakticky nějakej seriovej vrah kterej chce ukázat světu , že se v tomhle tom světě dělají prasárny jako , že federálové kšeftují v odvětví proti kterému by měli bojovat prostě celé město je zkorumpované páne jo novinka takový nový námět filmu jsem neviděl nikde. Vraždí vraždí potom chce potrestat synátora bruce za to co jeho otčín spáchal nespáchal nedává to smysl kvůli proslovu a kvůli toho, že jeho manželka měla psychické problémy jak by taková věc mohla ovlivnit výsledek voleb nechápu ba naopak by to snad tatku bruce více u lidí nakoplo, že se nestydí podpořit i manželčinu sferu kde i psychický problem je normální na tomhle světě. Prakticky vrchol celeho filmu je zjistit , že za vším je FALCONE k čemu to zabíjení když už to snad věděl každý. Film je tak dlouhej a i tak díky zdlouhavým linkám ke konci zrychluje pač mu zřejmě nedovolili snyder cut na 5 hodin potom vidíme znovu Jokera snad horšího Jokera jsem neviděl to i od Jareda vypadal lépe. BATMAN tedy miliardář Bruce ano miliardář tady s motorkou a vymoženosti za pář šupů nepřijde jako miliardář, ale jako jirka nevrlík ano ten váš známý odvedle co čekal 5 let aby ušetřil na motorku auto oblek ze sekáče. Pohybuji se ve stínech nenápadně to ano s tou vystuženou špicí na botech která by i mrtvého vzpružila ano ve stínech opravdu. Vrchol všeho byl seskok pláštěnkou která umí lítat. No viděl jsem i fanouškovský film co měl přes hodinu kde ten BATMAN působil více tedy Bruce jako miliardář než tady a celkově tenhle film na kterém se podílelo snad 5 lidí byl lepší než tohle veledílo.  Ne už opravdu ne nebo ať to přejmenujou na SKINNYMAN a Žena se zateplenýma kalhotkama na hlavě proti BRAIN DAMAGETHAMU ne prosím a opravdu ne prosím aby tam ještě byl tenhle JOKER proč nemohli nechat posledního temného rytíře jako posledního batmana na kterého by se vzpomínalo ne oni si musí namastit kapsu aby klidně byl i BATMAN 57 proti někomu však lidi to žerou i tak ne . Hvězdu navíc za to kdyby to nebyl batman tak by se to i dalo 35% () (méně) (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023