Film zachycuje prostředí Marseille v roce 1930, kdy osud svede dohromady dva drobné podvodníky v souboji o ženu. Spolu zfixlují koňské dostihy, což je přivede k práci pro bossy místních gangů. Když se však rozhodnou rozjet svůj vlastní kšeft, začínají postupně měnit svůj bezstarostný přístup k zločinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sa.sa

Jean-Paul Belmondo a Alain Delon jsou opravdu Herci s velkým H... Tento film stojí na nich... Jinak úžasný film plný kvalitních scén, dialogu i prostředí... ()

jlocke

Z tohoto filmu bohužel znám jen ukázky na youtubea pak pokračování "B+spol.", které se promítalo v kinech už za bolševika (mimochodem-fakt pecka!). To se dá sehnat skoro všude, proto mi hlava nebere,že z tolika DVD-distributorů a tolika konkurenčních tv,které nabízejí kdejakou kravinu, ještě někdo nesáhl po takovém zaručeném trháku. Snad si někdo, kdo má možnost tuto ostudu napravit, naše nářky přečte.... ()

PORTER44

Určitě gangsterka jak má být nechybí spousta rvaček a přestřelek a k tomu skvělé herecké výkony Delon a Belmondo,čekal jsem od Belmonda alespoň nějakou hlášku nebo vtípek ale nic,je to syrová gangsterka bez známky vtipu,jen spousta kulek a mrtvol,příběhově to nemá chybu jen co se ti dva dají dohromady odrovnají všechnu konkurenci. ()

viking515

V týchto dňoch sa nalaďujem na francúzsku filmografiu a áno je to aj vďaka Borsalino a mnohým ďaľším filmom s Belmondom. Film Borsalino by som mohol charakterizovať, ako výnimočný koncert Belmonda a Delona v úlohách dvoch podvodníčkov ako sa vyšvihnú na šéfov podsvetia Marseille. Čiže áno typicky mafiánsky príbeh - ale s francúzskym šarmom a aj humorom. Celková zápletka, scenár, soundtrack sú vynikajúce a sedia celkom dokonale pre hercov. Toto je práve jeden z tých filmov, ktoré môžem pozerať dookola a neprestane ma baviť. ()

Ruda.neck

Bohužel do pořádné gangsterky to má dost daleko, ta "hravá" složka to příliš narušuje. Jinak potenciál filmu byl jistě velký, zejména díky hereckému obsazení. ()

cpt.obvious

"A o Roccu Siffredim už nikdo, nikdy neslyšel..." Kdyby tak autor scénař tušil, jak se v té době mýlil :-) Volné pokračovaní Boraslino s Alanem Delonem ho zase uvedlo v život a i z jiných důvodů jeho odkaz bude žít věčně :-) ()

mdf

Belmondo a Delon v jednom z nejlepších filmech,kdy hrají spolu.Klasická nostalgická gangsterka se vším všudy. ()

honza.g

Film je nesourodý, nejen ve stylu (vážné tóny vs. prvky grotesky či krimikomedie), ale i co do filmařského řemesla. Dobová atmosféra, kulisy, rekvizity, to je celkem precizní práce, děj taky solidní. Naproti tomu okaté rány pěstí jsou až směšně nahrané a zároveň jsou ve scénáři nadužívané. Jinak na rozdíl od jiných komentářů mám plné pochopení, že herecké duo už další společné filmy netočilo. Ve filmu mohou být dvě i tři hvězdy, ale ne na jedné parketě. Ty role si byli příliš podobné, jak typově, tak rozsahem a vlastně i věkem postav. Ani povahy se tak moc nelišily. Předpokládal bych, že oba herci se cítili ukřivděni, každý čekal pro sebe víc prostoru, a nedostal ho. ()

NikosieDelon

Moc se mi líbí herecké výkony, Alana Delona a Paula. Ovšem ta pomáda co měl Alánek na hlavě vypadala strašně. Příběh filmu byl fantastický od začátku až do konce. Plavky - Škoda je, že si neustřihly vršek plavek a nechodili jenom ve spodním dílu. Možná mi namítnete, že by jim ty kaťata upadly, ale třeba ne. Musím říct, že oboum hlavním fešákum úsměvy sluší. Tím chci říct, že jsou ve filmu momenty, kdy se usmívají. Dávám 5 ⭐. ()