Vydařená herecká spolupráce dvou francouzských mistrů.. Jedna z těch nejpovedenějších gangsterek z evropského kontinentu minulého století. Dva rošťáci potulující se ulicemi Marseille se jednoho dne setkávají díky společné přítelkyni a začne se utvářet jedno z nejpevnějších přátelských pout v dějinách franc.organizovaného zločinu... :-)(19.7.2007)

Pokud by mě zbývala poslední hodina života a měl bych poslední přání, požádal bych nejvyššího, jestli by to místo poslední jedné hodiny nemohly bejt poslední dvě hodiny mého života, abych ještě naposled moh vidět Borsalina. Jistě, ten film není dokonalost sama, osobně si myslím že by neškodilo více tvrdosti a vážnosti na úkor zábavy a taky lépe využít rozdílných charkterů obou postav, ale copak to jde vůbec kritizovat, stačí, když si vybavím scénu, když Bebel přijde za Alainem do casina aby se usmířili a pak ty dva pohledy a ty dva úsměvy a to prostě zbourá všechny ty drobný nedostatky kterým je Borsalino obdařen, protože pánové J.P. Belmondo + A.Delon sou chlapi, kvůli kterým jsem zamiloval do filmu.(27.5.2013)

Nechápu, jak mi tento snímek zachycující podsvětí Marseille třicátých let, mohl takovou dobu unikat. Navíc, když si hlavní role střihli mí oblíbenci Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Gangsterský film s takovýmto hvězdným obsazením zkrátka nemohl dopadnout špatně a taky nedopadl. Oba zmiňovaní herci podávají bravurní výkony a do svých rolí se skvěle vžili, přičtou-li se k tomu výborné výkony vedlejších postav, tak je divákovi servírováno doslova umělecké dílo. Ano příběh není nikterak oslnivý a v různých pasážích dosti pokulhává, nicméně režisér Jacques Deray ukázal, že šlo natočit slušnou retro gangsterku odehrávající se také na evropském kontinentu a zrovna Marseille se pro tyto účely více než hodilo. Snímek má poměrně slušnou atmosféru, jenom je škoda, že se režisér až příliš snažil do některých scén zakomponovat humor, čímž mnohdy zkazil slušně se vyvíjející dramatickou zápletku. Pochopitelně se Borsalino nevyrovná svým nejslavnějším americkým bratříčkům, ale rozhodně se jedná o skvělou gangsterskou podívanou. Moje hodnocení 75%(31.3.2014)

Tři a půl hvězdy, zaokrouhleno tentokrát dolů. Francouzská úspěšná gangsterka, která se snažila prorazit i v USA, ale později ji smetl Kmotr z povrchu zemského. Jinak je to ale docela fajn film, škoda tý nevraživosti mezi Delonem a Belmondem, je to z toho snímku trochu poznat. PS: Má to příšernou hudbu, jak z grotesky, ale sranda to být neměla.(6.11.2016)

Co filmu chybí ohledně větší akce a napětí, to hravě dožene dvojice Delon - Belmondo. Správná gangsterka o dobytí Marseillského podsvětí dvojicí malých podvodníčků, kteří to dotáhnou až na krále Marseille, jak jim ve finále potvrdí i policejní komisař. Skvěle je vystižena atmosféra třicátých let, scénář není žádné velké dílo a bohužel oba staví do stejné polohy, kéž by se to více zaměřilo na rozdílnost obou hrdinů. I tak je to příjemná podívaná.(19.10.2015)

• - Deray točil film tak, aby se Belmondo i Delon objevili ve stejném počtu scén a detailních záběrů. To vše prý kvůli tomu, aby se ani jedna z hvězd necítila poškozena. (candy_daze)

• - Rocco Antonio Tano - italský pornoherec známý jako Rocco Siffredi si zvolil své umělecké jméno podle postavy Rocca Siffrediho, kterou v tomto filmu hrál Alain Delon. (Rollo_Tomasi)

• - Borsalino je název klobouku s širokým lemem, který nosili ve 30. letech všichni marseillští gangsteři. (candy_daze)