Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arkanoid
  **

  Stretnutie dvoch veľkých hviezd hereckého neba dopadlo dobre, obaja dostali viac-menej rovnako veľa priestoru predviesť sa. Už úvodný súboj je symbolom rovnocennosti. Povrchný prístup k postavám aj deju je ako jednorazové nosenie oblekov. Tvorcovia sa vykašľali aj na dialógy, nemohli ani bitky, akcia a rošťácka hudba. Vzostup dvoch mafiánov a sila ich priateľstva sa dá určite interpretovať inak, než cez slabý náčrt charakterov.(20.1.2013)

 • joker.george
  ****

  Setkání pozdějších dvou velkých přátel má přesně ten nenapodobitelný starý feeling. A to je velice důležité, protože se od něho později odvíjí celý příběh, který se může, když to potřebuje, opřít o své dvě velké hvězdy v padnoucích oblecích a jejich společnou chemii. Tahle výpomoc je ale minimální, protože obstojí sám o sobě a může nabídnout vyváženou kombinaci vážnosti a drzosti i poctivou akci.(21.9.2016)

 • Markussis
  *****

  Borsalino je naprosto klasická gangsterka evropského střihu. Není to žádný Kmotr a podobnost nehledejme ani v americkém filmu Podraz. Zde se jedná o gangsterku, která od začátku dokonce prostě odsýpá a žádné velké scénáristické brikule se zde nekonají. Film je postaven na spolupráci Belmonda a Delona. Je to taková celkem nenáročná zábavná podívaná. Vše zde funguje, ovšem přesto si myslím, že druhý díl je výše. Celý filmový projekt Borsalino, tedy i druhý díl je totiž stvořen hlavně pro samotného Delona. Né že by se sem Bébel nehodil, ale je znát že prvotní impuls a záměr točit Borsalina pochází z Delonovy hlavy.(16.12.2011)

 • agassi68
  ***

  Pravdou je, že bez ústrednej dvojice francúzskych legiend by ten film pozeral málokto. Každý si určite spomenie na mnoho lepších snímkov, kde hral Belmondo či Delon. A tak od spojenia týchto dvoch automaticky čakáte ešte vyšší level, ktorý sa bohužiaľ nekonal. Gangsterka je to síce dobrá, no choreografia bitiek je v súčasnosti na pousmiatie. Z nostalgie to teraz nezvýšim..(12.1.2013)

 • andrii
  ****

  Nepokoušej jen jednu stranu mince. Stylové duo parádníků s osobitými přednostmi rozhazuje charisma po marseilleských "pláních," barech a plážích. Alain Delon - vážný, fešný, se slovy v očích modravých, podmanivou elegancí vynášenou samotným nebeským spřežením a Jean-Paul Belmondo - rošťácký, cool, mazaný švihák, mají v hrsti všechno nebo nic. Vybrušují a dekorují vintage módou a kloboučnickými orgiemi ducha doby a filmové estetiky. Vzájemně se vyvažují, přičemž nepřekračují a nepůjčují si z hereckého šatníku toho druhého. Klenotníci šarmu okoření jedinečnou ceremonii glamour hereckého charakteru. Elegantnost sama flámu gangsterského prší z každého detailu šibalských kratochvílí. Diskrétně, leč důrazně. "Avanti!"(13.10.2014)

 • - Deray točil film tak, aby se Belmondo i Delon objevili ve stejném počtu scén a detailních záběrů. To vše prý kvůli tomu, aby se ani jedna z hvězd necítila poškozena. (candy_daze)

 • - Borsalino je název klobouku s širokým lemem, který nosili ve 30. letech všichni marseillští gangsteři. (candy_daze)

 • - Původní název filmu měl být "Carbone a Spirito". To se ovšem nezamlouvalo Carboneho rodině, která natáčení bojkotovala. Další z návrhů na název byl třeba "Marseille 1930" nebo "Capella a Siffredi". (candy_daze)