Film zachycuje prostředí Marseille v roce 1930, kdy osud svede dohromady dva drobné podvodníky v souboji o ženu. Spolu zfixlují koňské dostihy, což je přivede k práci pro bossy místních gangů. Když se však rozhodnou rozjet svůj vlastní kšeft, začínají postupně měnit svůj bezstarostný přístup k zločinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kwaicheng

Parádní gangsterka s Belmondem a Deloinem. Skvělé prostředí, supr plavky a dobrá show s bednou plnou koček na tržišti:) ()

bearmeedek

Příjemně nostalgická podívaná na staré dobré časy ve Francii, postavená na dvou zásadních tvářích frantic filmu - Belmondo a Delon pohromadě. Není třeba hodnotit jejich jednotlivé herecké výkony ve filmu. Opravdu stačí je jenom vidět (a slyšet). Žánry uvedené výše pod názvem mi až tak nesedí. Na první místo bych uvedl chybějící výraz: komedie. Ne že bych na to číhal, ale po filmu jsem si uvědomil, že se zde nemihnula žádná svlečená žena. U starých francouzských filmů, hlavně kriminálních, to bývalo téměř pravidlem. Jo, a hudba byla báječná. ()

BigBang

Velké ambice, bohužel však neodpovídající výsledek. Špatné rvačky (údery jsou naznačené půl metru od cíle), nesnesitelně ploché ženské postavy, divoce se střídající prostředí, ale vizuál není úchvatný, je spíš televizně obyčejný. A to mám jinak rád filmy obou Mistrů, ()

Likan7

Fajn atmosféra, skvělý Delon i Belmondo. Za každý tenhle bod jedna *. A jaksi končím. První polovina, vlastně občas i dost komediální, dobrodružný a oddychový, mi sedla o mnoho víc, než vážná, smrtící gangsterka na konci. ()

IronRocky

Tak tenhle gangsterskej film jsem viděl poprvé nedavno a je to vynikající film, který se svou kvalitou vyrovná americkým filmům jako je např. Kmotr a Borsalino mi příjde ještě o něco lepší. Kvalitu filmu zvyšuje hlavně dvojice Belmondo a Delon, kteří jsou v tomto filmu předvádí parádní herecký výkon. Ostatní herci jsou neméně dobrý. Na filmu se mi líbil hlavně děj, který dobře plyne, furt se něco děje a divák se vůbec nenudí a jen se baví. Film má dobrou atmosféru té doby a je doplněn zajímavou melodií. Akční scény jsou velmi dobře natočeny a udělaný. Borsalino mě hodně nadchlo a velmi se mi líbilo. Jeden z nejlepších gangsterských filmů co jsem zatim viděl. ()

Looka

100% parádní buddy komedie o vzestupu dvou kamarádů z ulice až dvrchol Marseillské smetánky. Jediné co mě rozčilovalo, byla otřesná choreografie bitek. Kdokoli zasažený střelou začne dělat piruety jak z Labutího jezera. ()

altaica

PRO MUŽE: Stylová francouzská retro-gansterka s hvězdným obsazením. Vzájemná rvačka pánů Belmonda a Delona je sice nechtěně komická (čekám až mi jí flákneš, počkáš až ti jí fláknu nazpátek a znova dokolečka dokola), ale zbytek má slušnou dávkou koukatelnosti. Na rozdíl od ostatních hodnotím výše druhý díl bez Belmonda – Borsalino a spol. , který je čistokrevnou gangsterkou se skutečně odporným záporákem.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Dva idoly ženských srdcí, díky nimž se vždy zvýšil prodej baterií a nejeden tichý domácí přítel skončil se zavařeným motorkem, se potkali v mile neškodném dílku, které neurazí a nejspíš ani nenadchne. Díky nim to stojí za to vidět, bez nich by to nestálo za řeč.  HLÁŠKA: Říkal jsem ti, že žádné štěstí neexistuje. ()

Shitonit

Belmondo není člověk, to je snad bůh. Delon ne, to je spíš takovej pičmunda, dycky mě bavil zejména tím, že v obrovský hromadě svejch filmů nakonec natáhne brka.. Ne že by to bylo nějak zábavný, ale, již v útlém svém věku jsem zjistil, že je to takovej chcípáček. Ale jinak jako herec, je Delon výbornej. Jako Alan. No a Alan byl taky čokl, vlčák, kterej mě kdysi pogribal, že mám do dneška Ďoury v ksiftu. Ďoury jak do prdele.. Zadek! Ale to opět sjíždím, snad i ujíždím.. Každopádně Belmondo není člověk, to je snad bůh.. do hajzlu, to už jsem psal ?? Co to dnes večer hulim,?? To je dobrej matroš, co to je napsaný na tom balíčku....´´´´ÁAAmsteromrdam ? No ty prde, to je dobrej nářez.. Pardon, snažim se vrátit zpět na zcestí, je-li-to vůbec možný... Ouuu...JELITO ??? ()

Duke90

V poslední době pro mě další menší zklamání francouzské kinematografie. Opět bych se opakoval, že i tentokrát se mi dostalo spíše průměrné podívané, která oproti skutečným mafiánským filmům působí někdy až směšně. Belmondo i Delon navždy zůstanou hereckými legendami a to velkým právem, ovšem ne všechny filmy kde se tito pánové objeví (stejně tak i Ventura a Gabin) bych považoval za vydařené. Zkrátka asi nemám ještě vypěstovaný ten správný cit pro klasiku, tak uvidíme za pár let. ()

Amonasr

Když se sejdou dvě taková esa ve filmu, nemůže to špatně dopadnout. Tedy až na Belmondovu smrt v závěru. Jak jinak, když to celé Delon produkoval. Docela poutavá podívaná z marseiilského podsvětí třicátých let minulého století, podaná spíš jako gangsterská zábava než jako opravdové drama. ()

subic

Je spousta gangsterských filmů z přelomu 20. a 30. let 20. století z Ameriky, tento je z druhého největšího francouzského města Marseille. Rozhodně bych zde nemluvil o dramatičnosti, jde spíš o lehkou komedii o mafiánech, dramatické role si JPB a AD zahráli jinde. Neznám ani žádný jiný snímek, kde by si JPB a AD spolu zahráli. Nedávno uvedla ČT2 v dabingu Jiřího Krampola a Pavla Trávníčka z roku 2012. 70% ()

TonyStark

Asi bych se musel přemístit zpět v čase do doby, kdy byli Delon s Belmondem v kurzu a diváci jim zobali z ruky,abych mohl tohle komediální drama nebo co to vlastně je, plně docenit. Na Borsalinu nevidím prakticky nic světoborného nebo zajímavého, pominu-li ten vlhký sen tehdejších fanynek o společném filmu těchto dvou legend. Nemá to spád, atmosféru (i když kulisy jsou ok) a i ten humor je neslaný,nemastný. ()

helrohir

Borsalino sa, bohužiaľ, zaraďuje medzi filmy, ktoré výrazne podliezli moje očakávania. Od gangsterky s účasťou najväčších legiend francúzskeho filmu som si totiž sľuboval silný filmový zážitok, ale už po niekoľkých minútach som začal upadať do čoraz väčšej letargie, pretože tak nudný rozbeh, ktorý trval takmer polovicu filmu, som snáď ešte nezažil. Neskôr síce prišla na rad aj nejaká tá akcia, ale čo z toho, keď celý film je utopený v zlom scenári, ktorý len prechádza z jednej scény do druhej bez výraznejšieho budovania atmosféry či napätia. Subjektívne mi vadila aj tá prímes humoru, ktorá tomu tiež nepomáhala, ale vtedy sa kriminálky nakrúcali takto, takže zrejme je chyba vo mne, že ma vôbec neoslovujú. A hlavné hviezdy? Prišlo mi, že sa v spoločných scénach len snažia tváriť ako najväčší frajeri, ktorí v duchu súperia o to, kto je väčší borec. Možno prísne hodnotenie, ale mňa to jednoducho nebavilo. 40%. ()

ostravak30

Vidět dva mé oblíbené francouzské herce, tedy Belmonda a Delona, pohromadě je vzácnou příležitostí. Osobně jsem neviděl žádný film, kde by se tito dva potkali, tohle byl můj první. Proto jsem se na snímek těšil. Bohužel jsem z něj tak nadšen nebyl. Je těžké vůbec pochopit, co snímek znázorňuje. Chvíli se mi zdá, že se jedná čistě o komedii, chvíli zase pořádné drama. Ale i hudba odkazuje spíše na komediální rámec. Trochu neuspořádaný film, který jako by do poslední chvíle nevěděl, čím vlastně je. Ale vším, čím byl, byl rád. ()

Pete

Když se sejdou dva superhvězdní sólisté, ještě to dobrou kapelu nedělá, a na to doplatilo i Borsalino. Nesoulad se projeví hned při jejich úvodním setkání, nudnější propleskávačku jsem snad v životě neviděl - oba tyto pány herce si raději užiju jinde. Dobová Marseille je sice moc pěkná, nostalgie úplně odkapává, ale co se zde odehrává není ani realistické, ani komedie, ani drama, a je to především dlouhé. Příběh se trochu rozběhne až ke konci, ale to už je příliš pozdě na nějaké emoce. Tyhle gangsterky teda uměli tenkrát v Americe trochu líp. ()