Film zachycuje prostředí Marseille v roce 1930, kdy osud svede dohromady dva drobné podvodníky v souboji o ženu. Spolu zfixlují koňské dostihy, což je přivede k práci pro bossy místních gangů. Když se však rozhodnou rozjet svůj vlastní kšeft, začínají postupně měnit svůj bezstarostný přístup k zločinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

liquido26

Borsalino je skvělá gangsterka, která se směle může rovnat americkým klasikám tohoto žánru jako třeba Kmotr, Zjizvená tvář nebo Tenkrát v Americe. ()

EastWicka

Belmondo s Delonem se rozverně proloupí a promordují až na špičku marseillského podsvětí. Vizuální lahůdka - tak opulentně barevná gangsterská 30. léta, aby jeden pohledal. ()

NinonL

Klasika všech klasik, kterou jsem viděla až teď. Alain Delon kouzelný a ani Belmondo mě moc neštval. Děj byl docela slušný, boj o nadvládu nad městem Marseille. Nechybí ani spousta půvabných žen, zkrátka kvalitní dvě hodiny. ()

Pierre

Poslední půlhodinka je zajímavá, ale dlouhých 90 minut předtím se nic moc neděje. Nezachrání to ani Delon s Belmondem. I tak je dobře, že si spolu takhle někde společně zahráli a Deraymu se navíc celkem povedla stylová atmosféra 30.let. ()

blackrain

Filmová lahůdka to jistě je. Máme tu dvě legendy v jednom filmu a je radost se na ně dívat. Jejich charisma by se dalo přímo krájet, proto jsou schopni utáhnout dějovou linku levou zadní. Chemie mezi nimi funguje přesně akorát. Bohužel jsem tento příběh viděla s otřesným dabingem Tv Prima pro rok 2020. To mělo být jako co. ()

topi

Příběh dvou pouličních podvodníčků, kteří se během určité doby vyšvihnou na první příčku marsejských mafiánů. Dobová atmosféra 30. let se povedla a Belmondo s Delonem jsou perfektní dvojkou, něco jako Newman s Redfordem. Svým retro stylem mě Borsalino i trochu připomíná film "Podraz", kde druhá zmíněná dvojice také exceluje. Dabing ani ne čtyřicetiletého Belmonda se ale nepovedl, více než sedmdesátiletý Jiří Krampol není úplně to pravé ořechové. ()

Foma

Pokud budu upřímnej, kdyby tam nebyli ty dva, tak by si na tenhle film dneska už nikdo ani nevzpomněl. protože je v podstatě hroznej, statickej, bez vývoje postav atd. Ale Belmondo s Delonem udělaj i z trusu koláč :-), že? ()

Frenegonda

Srdce mi krvácí...ale nemůžu jinak. Belmondo je pro mě polobůh a kdyby šlo o to, že mu mám dat litr svý krve ani minutu bych neváhal. Nicméně Borsalino si mé srdce nedobyl! ()

OG_Swifty

Tři a půl hvězdy, zaokrouhleno tentokrát dolů. Francouzská úspěšná gangsterka, která se snažila prorazit i v USA, ale později ji smetl Kmotr z povrchu zemského. Jinak je to ale docela fajn film, škoda tý nevraživosti mezi Delonem a Belmondem, je to z toho snímku trochu poznat. PS: Má to příšernou hudbu, jak z grotesky, ale sranda to být neměla. ()

Martin741

Z Francuzskych gangsteriek mam ovela radsej Sicilsky klan s Jeanom Gabinom, ale aj tento sympaticky film sa dal v pohode pozerat. Hlavne Alain Delon vie hrat, takze niet co riesit. Jean Paul Belmondo /100 000 dollars au soleil/ stihal v pohode. 83 % ()

Hennes

Co filmu chybí ohledně větší akce a napětí, to hravě dožene dvojice Delon - Belmondo. Správná gangsterka o dobytí Marseillského podsvětí dvojicí malých podvodníčků, kteří to dotáhnou až na krále Marseille, jak jim ve finále potvrdí i policejní komisař. Skvěle je vystižena atmosféra třicátých let, scénář není žádné velké dílo a bohužel oba staví do stejné polohy, kéž by se to více zaměřilo na rozdílnost obou hrdinů. I tak je to příjemná podívaná. ()

MrPierc

Pohodové vyprávění z doby, kdy zlodějíčci ještě nebyli tak sledování a kdo byl chytrý mohl se drát ve zločinu rychle nahoru. Delon a Belmondo jako kamarádi, co se snaží všemožnými podvody zbohatnout. Krásná melodie prochází celým filmem a kurvy taky. Příjemná podívaná. ()

joker.george

Setkání pozdějších dvou velkých přátel má přesně ten nenapodobitelný starý feeling. A to je velice důležité, protože se od něho později odvíjí celý příběh, který se může, když to potřebuje, opřít o své dvě velké hvězdy v padnoucích oblecích a jejich společnou chemii. Tahle výpomoc je ale minimální, protože obstojí sám o sobě a může nabídnout vyváženou kombinaci vážnosti a drzosti i poctivou akci. ()

tomtomtoma

Velmi kvalitní gangsterský film, který přibližuje meziválečnou dobu v Marseille. A to její odvrácenější stránku. Ale na druhou stranu, doba byla zlá, navíc kapitalismus a už tehdy jistá konzumace. Když se k tomu připočte touha po krásném pohodovém životě a peníze hrají hlavní roli. A když se to bere jako hra a zábava v jinak fádním životě, je to jen póza, či výkřik protestu, nebo jen přizpůsobení se daným okolnostem v daném čase? Každopádně Francois Capella (skvělý Jean-Paul Belmondo) a Roch Sffredi (krásně neústupný Alain Delon), oba nesmiřitelní, nepodajní, tvrdohlaví a toužící po krásném životě, rozjíždí kolotoč podvodů, zábavy a nezbytného násilí a zabíjení. Rybník je malý a mladé dravé štiky jdou po těch starých, sice velmi silných, ale už těžkopádných. A tak končí svoji životní pouť řezník Poli (André Bollet) a Marello (Arnoldo Foá), dva neoficiální vládci Marseille, advokát Rinaldi (Michel Bouquet) a ambiciózní Tanečník (krásně úlisný Christian de Tilliére). Nemohli chybět svůdné ženy: svůdná Lola (Catherine Rouvet), paní Rinaldi (Corinne Marchand), po které tak toužil Roch, a mladá Ginette (Nicole Calfan), dcera Polyho, láska Francoise a rozbuška k počátku rozhodného střetu. Trochu vitpu přináší smolař Mario (Mario David). Ale jinak je to výborný film o tom, co vyvolává touha po lepším životě, která vede k určité hře ve které si vybudujete svůj vlastní stát, kde platí vaše pravidla a zákony. Každé pochybení, či zaváhání se krutě trestá. Je jen otázkou jestli si uvědomují úplný dopad a následky svého chování, či je to spíše jako hra, ve které propadli zcela své roli, kterou nejsou schopni už nikdy setřást. Což pozná i Francois. ()

carlos 2010

Na dnešnú dobu trocha mäkké, ale na tú dobu OK. Trocha mi prekážalo, že niektoré úseky kariéry boli extra krátke a niektorým sa venoval režisér až príliš dlho. ()

pakobylka

Příběh, kterému nesvědčí venkovské povětří, poněvadž chce zůstat ve hře až do konce ... do JAKÉHOKOLIV konce. Místo složitě vykonstruované zápletky se téměř výhradně spoléhá na charisma a suverenitu svých hrdinů, což v tomhle případě vůbec není na závadu. Představitelé obou hlavních rolí utáhnou dějovou linii s frajerstvím, které má velice pevné základy - je jejich přirozenou a neoddělitelnou součástí, tudíž není hrané a lze mu lehce uvěřit ... popravdě - jiná alternativa se ani nenabízí. ()

mortak

Ikonický reprezentant žánru polar. Jedno mexické přísloví říká: lepší žít pět let jako král, než celý život jako nuzák. Machistické v každém políčku, ale tak neodolatelně amorální. ()