100 000 $ na slunci

• Československo 100 000 dolarů na slunci (více)

Castigliano vede spediční společnost na samém okraji pouště v jižním Maroku. Najme nového řidiče k přepravě tajného nákladu v hodnotě 100 000 dolarů. Rocco (Jean-Paul Belmondo) se o plánu dozví a uprchne s náklaďákem i s kořistí. Castigliano nabídne nejlepšímu šoférovi své společnosti (Lino Ventura) velkou odměnu, pokud se mu podaří ukradený náklaďák získat zpět. Jeho cesta vede přes marocké pohoří Atlasu, světem, kde se nikdo neptá na víc, než potřebuje vědět. Honička začíná! (MIDO FILM)

YURAyura odpad!

0/10 Velka africka nuda s hafem hvezd vevnitr. Jedine, co se da pochvalit jsou africke exteriery a dramaticka hudba - a to jsou ty berlicky, co nedokazou zachranit zbytek. Je to podobna $racka jako Convoy - pouze pro "opravdove chlapy, co maji radi velka auta". To jsem fakt nepobral... ()

Rosalinda

Takový jakože western s mírným přesahem. Perfektní film. Skvělý Belmondo a ještě skvělejší Ventura v rolích kovbojských řidičů kamiónů. Herci ve vedlejších rolích rozhodně nezapadají, s herečkami už je to o něco horší. Film, ač má na tehdejší dobu celkem dlouhou stopáž, si to uhání se ctí příjemným tempem a jednoho nenechá vydechnout a pokud nemáte tekutiny plnou skleničku po ruce, nesrknete si až do konce této velice "horké" projížďky. Zatracená poušť! Ta horská honička je naprosto super. Skvělý nápad a ještě lépe natočeno. Na svoji dobu více než uchvacující! Před pánem Verneuilem a samozřejmě před ostatními členy štábu hluboce smekám. Starý český dabing byl dost dobrý, nicméně originál to zkrátka nahradit nemůže. Delereue skvěle podkresluje atmosféru, ač je to na mě občas dost velký "pišťák", ale to bude více tím, že v té době byla hudba dosti ukřičená oproti mluvenému slovu. A že bych zapomněla na tu půvabnou závěrečnou rvačku, kdy chlapácká rána pěstí ještě něco znamenala a leccos se tím dalo vyřešit, pročistit a ujasnit? To nééé, to bych nemohla! Byl to jeden z nejlepších konců filmů, co jsem zatím měla tu čest vidět. Navíc, když už vím, že se ve fontánce potopily na ruce Lina Ventury hodinky, kterých jsem si nemohla nevšimnout, ale také neměla tucha..., nic netušícího Henriho Verneuila, který je jen nevědomky zapůjčil svému asistentovi a ze stínu sledoval, jak se herci potí v plném slunci na "bojišti", zatímco on si srká vychlazenou colu!? No, vždyť si o to vyloženě koledoval. No ne? Pánové, milý žertík se vám povedl. ()

Frenegonda

Měl jsem chuť vyskočit, prásknout dveřma a poohlídnout se po nějakým míň hlídaným náklaďáku. Pak už jen jet a jet:-)až daleko na JIH. Takhle napínavě natočenou honičku náklaďáků jsem ještě neviděl!!! A ta černobílá tomu dodává božskej šmrnc. Vrrrruuuummmm vruuummmm!!! JEDEM!!! ()

dyfur

Ja nemôžem zdielať také nadšenie.Žiaľ. Mladý Belmondo,sympaťák Ventura,č-b prevedenie s kamerou 6O-tych rokov-preto dve hviezdy. Inak dlhéé nudnéééé. ()

Martin741

Vyborny film a krasny priklad toho, ze stare filmy 60. rokov mali urcite tazko zabudnutelne caro, ktore sa dnes podari len malokedy. Filmu vladnu vyborni herci : Belmondo - hoci ho osobne nemam rad, musim uznat, ze zahral kvalitne, dalej Vino Lentura a Bernard Blier. Za zmienku vsak stoji aj ucast Gerta Frobeho /Goldfinger/. Sceny s kamionmi a ta nahanacka v kopcoch : no bavil som sa, a to tak, ze velmi. 100 % ()

MrPierc

Road-Truck-movie, která svým dějem sice není nijak originální, ale je velmi dobře zahraná. Ventura i Belmondo jako dva "nerozluční" kamarádi. Exotická a drsná Afrika, kde se odehrává honička dvou kamionů je výborným prostředím pro tento film. Chlapi jsou chlapáčtí a ženy křehké, auta težká a silnice dlouhé. Líbily se mi dialogy a vedlejší postavičky s různými charaktery. Musela to být pěkná dřina bez nějaké navigace, bez posilovače řízení či bez kompletně odpružené kabiny jako bývá dnes zvykem. Bernard Blier byl skvělá postavička :-). Zajímavé u tohoto filmu je, že celou dobu je film jako akční komedie, ale místy se ukáže i realita. ()

cariada

Dobrodružný snímek s Belmondem. Poněkud zamrzí černobílá podoba. Dabing je je jiný než jsme zvyklý a to v podáná Jana Třísky, ale kupodivu to je poměrně podobný jako známější Jirka Krampol, tak že to moc nevadí. Děj je velice jednoduchý spediční firma v Africe si pořídí nový nákladák, a řidiči to okukují a dohadují se kdo ho asi dostane. Šeéf si najme novýho šoféra pro nové auto. Ŕidiči jdou večer chlastat a ráno vidí šéf jak nový auto odjíždí, jenže za nedlouho vidí onoho řidiče a zjištuje že s autem odjel řidič Rocco atak pošle zaním řidiče Marka, který cestou vezme toho řidiče co mu vyfounul ten nákladák. Rocco totiž zjistí, že náklad je velmi cený a proto, ho ukradl a chce ho prodat sám. Jede s dívkou Pepou a to je v podstatě celý film auta se různě honí a dělají si naschvály až nakonec nemá nikdo nic nebot, jak se říká neber sebou ženskou na podobný kšefty. Film je celkem slušný sposta akce a slunce, jenž škoda absence barvy. ()

tomtomtoma

Příjemný akčnější drama, kde jde o řízení náklaďáků, o přátelství, o zradu, a v první řadě o peníze. Rocco (výtečný Jean-Paul Belmondo) využívá šanci k zbohatnutí a zmocňuje se nového kamionu, za jehož náklad mu někdo nabízí 100 tisíc dolarů. Tak vezme svoji lásku Pepu ( ohnivá Andrea Parisy) a jede přes poušť. Za ním je vyslán jeho nejlepší přítel Brouk (svérázný Lino Ventura), má za to slíben velký balík peněz a také sám doufá ve zmocnění se nákladu. S ním se sveze John Steiner (Reginald Kernan), původní šofér nového kamionu ze kterého se vyklube Peter Frocht, nájemný zabiják v subsaharských státečkách najímaných na převraty. A začíná působivá honička, při které brouka několikrát vytáhne z bryndy dobrácký šofér Mitch-Mitch (Bernard Blier). Je to točené s nadhledem a i přes rozkmotření kamarádů v nehostinných podmínkách se zase sbratří, když Roccovi vyfoukne náklad jeho milovaná snoubenka. Velmi napínavé a zajímavé drama při sledování, čeho všeho jsou lidé schopni pro pořádný balík peněz. A to vše s příjemným humorem. ()

pakobylka

Nestárnoucí dobrodružná jízda, které černobílý obraz dodává tu správnou patinu. Z mého pohledu je ovšem nadmíru zábavná ... neboť každý chlap může být někdy za pitomce, jde jenom o to, jak se k tomu postaví ... 4,5* ()

Deverant

Film skoro Peckinpehovsého ražení a kvalit: přátelé stojící proti sobě, krajina - v tomto případě marocká poušť - jako prostor dynamického stávání se, žena má pouze instrumentální hodnotu. Navrch Gert Fröbe jako hamižný majitel spedice. ()

mortak

Příjemná oddychovka - jenže nějak zmizel strach o hlavní hrdiny. Je to spíš takové klukovské hecování, než nějaké drama, při kterém by se mi svíral žaludek. Ale film má spád, pobaví vás a za minutu po La Fin na něj zapomenete. Taková Mzda strachu je jinačí kafe... ()

dr.fish

Celou dobu jsem čekal co vlastně z tohoto filmu vyleze. Je to dost zvláštní pojetí. Po skončení snímku jsem si náhle uvědomil, že to bylo moc fajn. Dabing starý a výtečný. Síla přátelství podrobená velké zkoušce. 80% ()

sator

Dva roky mi byli když film vznikl, takže je to docela dobrý a potěšil původní dabing (J.Tříska a spol...) ()

vesper001

Pod žhavým pouštním sluncem šlapou Ventura s Belmondem na plyn v příběhu o zákrutách mužského přátelství, které je schopno povznést se i nad vztahy s opačným pohlavím a sny o životě se 100 00 $ v kapse. Western, dobrodružná komedie i road movie dohromady, navíc s Bernardem Blierem, který snad nikdy nehrál milejší postavu. Oprášila jsem svůj dávný sen o řidičském oprávnění C+E. :) ()

andrii

Panstvo, nahoďte motoru. Však tolik se nežeňte, ať neuženete si úžehu. Zbavte se snů, ideálů a přeludů. Pouštní převozníci projeli, v potu a prachu, svou prémii. ()

farmnf

Vůbec mě to nenadchlo. Jedou pouští, podrážej se, žvaní, bijou se. Kde je pointa? Chci upozornit na zvláštní nešvar Verneuliho filmů. Belmondo či Ventura vniknou do nějaké hospody, kterou pod záměrem spravedlnost pro lidstvo rozsekají na padrť. Zbijou i hosty, rozmlátí chlast. Způsobí škodu naprosto nevinnému živnostníkovi, usmějou se a jdou do prdele. Nechtěl bych být kavárníkem, co potká Belmonda. ()

LadyPupu

U sledování další z filmových výzev od uživatele Enšpígla jsem celou dobu myslela na Mzdu strachu, kterou jsem viděla nedávno a líbila se mi o trochu víc. Mrzí mě moje nedostatečné nadšení, protože Bebel, Lino a Gert dohromady jsou spojením snů. Pokud jde o tu (zde tolik zmiňovanou) přehlídku opravdového chlapství, tu asi nejsem schopna dostatečně ocenit, neboť na to nemám dostatek testosteronu. Obsazení, kamera, hudba fajn, ale díky celkem jalovému scénáři jsem se po většinu času nudila. Bohužel. ()

JohnSmith

Asi jen díky Venturovi a Belmondovi dávám takové hodnocení. Oba jsou skvělí a člověk si je opravdu užívá, bohužel nejsou na plátně pořád. ()

davidek

souhlasím s muclenkou, že byl uváděný jako Sto tisíc dolarů na slunci a díky tomu jsem ho hledal, ale kdo hledá najde. Herecké výkony jak Belmonda tak Ventury skvělé. Jeden z těch nej filmů s Belmondem. ()