Sam Lion (Jean-Paul Belmondo) je bývalý cirkusový artista, nyní padesátník a úspěšný podnikatel. Najednou si ale uvědomí, že je svým dosavadním životem vyčerpán a rozhodne se předstírat svou smrt a všechno opustit. Po čase se dozví, že firma, kterou po Samově „smrti“ vedou jeho děti, má problémy a vymyslí způsob, jak své rodině tajně pomoct, aniž by kdokoliv tušil, že za vším stojí právě on. (oficiální text distributora)

keebl

Belmondo v hlavní roli vynikající, jinak jde o nevyužitý potenciál. Tolik pathosu, prvoplánovitě líbivých scén a křečovitých změn prostředí, překombinovávání, povinně sladký konec. Film trpí zejména v první polovině neustálým střídáním retrospektiv a prostředí, až se stává nepřehledným. To se naštěstí ustálí v druhé polovině filmu. Když se film chce tvářit jako reálný lidský příběh, neměla by být postava Sama Liona tak idealizovaná. Nej scény ke konci za spoluúčasti otce nastávajícího Lionova zetě. Děj málo uvěřitelný, Belmondo vše zahraňuje za vydatné pomoci exotických scenérií. (A já navíc nemám rád cirkusy.) Škoda. Slabé *** ()

vojo

Belmondo výborný, no film sa tvári až prehnane umelecky, ale popritom scény týkajúce sa zamestnania hlavného hrdinu pôsobia skoro až trápne. Umenie pre umenie. ()

crha

Myslím, že tady se vydavatel trošku seknul, protože o komedii se v žádném případě nejedná. Přiznám se, že první polovinu jsem se trošku nudil a i jsem si musel zvykat na jinak perfektního Ladislava Mrkvičku. V druhé půli děj tak něják líp odsejpal a já se vůbec netěšil na smutný konec, který jsem očekával. Samozřejmě neprásknu jestli přišel nebo ne, jen říkám, že jsem ho čekal. Přišlo mi, jako by dal Bebel do téhle role opravdu kus sebe (vím, že to zní pateticky, ale přijde mi to tak). 82% ()

pepa3rd

Film, kde není žádná záporná postava a přesto dovede udržet do poslední minuty mou pozornost. Film, kde J.P.Belmondo předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, minimálně ve vážných rolích. Film, na který se rád podívám znovu. 90 % ()

Likan7

Skvělý Belmondo v jinak zapomenutí hodného filmu. Doporučení na film jsem dostal od kolegy z práce a tak trochu jsem čekal, že mě čeká peklíčko...a taky jsem ho dostal. Belmondo je fajn, proto *, ale jinak tu není absolutně nic jiného, co se dá chválit. ()

Šňůra

Krásné herectví Jean-Paul Belmonda v roli, ve které ho zase tak moc neznámé, v roli sice úspěšného, ale stárnoucího muže, který přehodnocuje svůj život a rozhodne se opustit to, co je pro něj to nejdražší, svou vlastní rodinu. Ale srdci se nedá jen tak poručit. Babel byl v té roli vynikající. ()

GOGO3000

Smutný a nostalgický snímek pohl pravděpodobně nejednomu osrdí. Jean Paul Belmondo předvedl herecký výkon, který bych přiřadil k jednomu z jeho nejlepších. Co k tomu více dodat? - kdo to ještě neviděl, ať tak rychle učiní :-) ()

Rodin

Viděl jsem film pouze v televizi a před pár roky jsem si opatřil DVD. Přiznám se, že jsem byl opravdu okouzlen do té doby pro mě neznámým vážným Belmondem, kterému zdatně sekundovali i ostatní zůčastnění. Africké exteriéry dodaly filmu punc jisté zvláštnosti, jen snad poněkud cukrkandlový a doslovný závěr mohl být poněkud rozostřenější a trochu mnohoznačnější. Ovšem mám ten film rád, tak jsem si už zvykl a odpustil. ()

Petus

Cesta se tak nějak zvláštně dotýká něčeho podstatného ve mně a tím mě zas a znova dostává. Ze všech filmů, které Bebel natočil je pro mě tenhle ten nejsrdcovější, film, kde ve kterém se jako stárnoucí, světem zklamaný chlap rozhodne svůj život jen někde v klidu dožít, dokud ho ovšem najde jedno vlezlé štěně, které ho z jeho netečné letargie a rádobystařecké pasivity vytrhne a dá mu impuls potřebný k poslednímu velkému návratu na scénu. Pro mě osobně nezapomenutelné, nostalgické a krásné. ()

Bigfuckman

Belmondo se na stará kolena ponořuje do procítěných rolí s velkou dávkou psychologie. Smutná role Sama Liona, který procitne a dojde mu, že bohatství není alfou ani omegou života. Z původní rozepře mezi 3-4 hvězdami musím dát hlavně díky hudbě 4 hvězdy. ()

DJ Kritik

Prvá polovica nostalgická naladí dušu na spomienky a krásne pohupuje v rytmu plachetnice. Druhá polovica je odlišná a vcelku mení rytmus i žáner filmu. Vtiahnutie do deja: *** Poetičnosť: *** Hudba: ** ()

JohnnyBoy

Taková jako že romance, kde hraje alfa samec a natočil ji chlápek, co by strašně chtěl bejt alfa samec. Po stylistické stránce to zestárlo. Tempo, neustálé upozorňování diváka (asi třikrát detail na příšerný svetr Belmondovy dcerušky). Na druhou stranu má film takový dech...asi za to může, že se to točilo po celym světě, prostě Safari, vodopády ale i Manhattan, Hamburg a moře, prostě my truchlící chlápci si umíme užít samotu....:-) Když mi bylo patnáct byl to můj hodně obíbený film. Proto ty tři hvězdy. ()

mr.bredok

Je pravda, že rozjezd filmu stál dost na detailních záběrech Belmondova vousatého obličeje. Řekl bych, že film to unesl - v tom obličeji bylo cosi na co se dá i dlouhodoběji zaměřit. Od scény se lvem to bylo dějovější a celkem odlehčené. A závěrečné scény...no absolutní paráda: zmizet a žít svůj jiný život třeba někde v divočině a přitom vědět, že rodina je O.K. No uznejte nelákalo by vás to taky? ()

DooFooS

Nostalgicky sentimentální film, který to ovšem ani jedním z uvedených přívlastků nepřehání a vše je servirováno v citlivé a nenásilné formě. Notnou dávku času po skončení filmu jsem se stále ještě pitomě usmíval a koukal na staré zmámé věci novýma očima. ()

martins

Belmondo v roli životem unaveného úpěšného podnikatele, kterého si zahrál, po letech postav drsných mužů a komedií, s rolí se zhostil více než skvěle. Výborný film. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo