Gang

Gang

The Gang

Krimi / Drama / Komedie

Francie / Itálie, 1977, 105 min

"Tenkrát ve Francii" existoval gang skládající se z pětice mužů, mezi kterými byl i Robert - Alain Delon, kudrnáč a frajer, který od svých 13 let vyrůstal u jedné barové zpěvačky a krále podsvětí. Tento gang dělá především do propracovaných vloupaček, jsou to dá se říci profesionálové, avšak téměř vždy na místě, kde figuruje žena, nefunguje všechno tak jak má, John Lennon by mohl vypravovat :-) Nesouhlasil bych s některými kolegy, že film nemá spád, řekl bych že byl udělán perfektně. Obvzláště bych ocenil Robertův útěk z nádraží, či skvělou fintu proti policii. 90%(9.9.2008)

• vesper001

I mistr Deray se někdy utne a v tomto případě se seknul pořádně. Přestože zápletka - z pera autora Povídky o policajtovi, Rogera Borniche - vypadá slibně, její podání mě vrcholně nezaujalo. Přestože herecké obsazení je luxusní – Alain Delon, Adalberto „Minos“ Merli, Maurice Barrier (Cikán) nebo Nicole Calfan (Borsalino), postavy nevzbuzují zájem ani sympatie. Přestože o akci není nouze, o napětí bohužel ano, rodinné výjevy postrádají jiskru a ústřední charakter Robert se chová a vypadá jako psychopat. Nakonec mi začala jít na nervy i hudba. Tohle se nepovedlo.(28.2.2011)

Francouzská variace na Bonnie and Clyde. Příběh je vyprávěn romantizujícím pohledem milenky, která sice vidí, jak dopadlo manželství Robertovy pěstounky, ale přesto si přeje, aby ten krásný letní den nikdy neskončil. Delonova netypická paruka má sice vyjadřovat, že tentokrát jde o skutečný příběh a nikoliv o další akční dobrodružství, jenže tato vnejší změna nezastře, že Delon hraje pořád jednu a tutéž roli. Opět se stylizuje do role Jánošíka, který bere vydřidušským bankám a drahám, brání chudáky Alžířany, kteří si chtěji po tvrdé práci taky trochu zašpásovat, před neschopnou policií ztělesňovanou přiblblým prefektem. O oslavě mužského přátelství nemluvě, ta je nezbytnou součástí těchto filmů. Neurazí, ale je to jen x-tá varianta stále opakovaného syžetu.(19.6.2010)

Vůbec bych to neviděl tak černě. Dobrá bitka na začátku na lodi, skvělý přepadovky a útěky. Vyklouznutí z oblíčeného domu je trochu přitažený za vlasy, ale hned to zachrání překvapivý závěr, kdy největšího z gangu střelí klenotnice v obchodě. Moc se mi líbila postava starého bývalého gangstra na vozíku, kterého každý uznává i když nemluví a je ochrnutej.(27.8.2009)

Ucourané, ospalé. Dobrá je akce s přepadením hospody a retrostylizace, strašná je Delonova paruka (koho a proč to proboha napadlo), dost špatný je dabing Novy (2003). Akorát v té hospodě mají pravdu, Nicole Calfan je fakt kost, škoda že kromě stále sklouzávajícího ramínka "víc" neukázala. Obsah lže, Marinette o pohřbu předem vůbec nevěděla!(9.6.2013)