Spálené stodoly

• Francie Les Granges Brulées (více)

Vyšetřování vraždy, které je současně psychologickým soubojem mezi vyšetřujícím policejním komisařem a ženou, odhodlaně hájící vlastní rodinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

čenda

Poblíž statku v horách se stala vražda mladé ženy. Vyšetřování, které vede policie a soudce v podání Alaina Delona, směřuje právě k obyvatelům tohoto statku. Zde ovšem vládne tvrdou rukou Simone Signoret, která dělá vše proto aby od svých dvou synů odvrátila podezření. Podobnou roli despotického vládce měl Jean Gabin ve filmu Heroin, ten ovšem aby ochránil svého syna byl ochoten i zabíjet. ()

Mikino00

Jen průměrná kriminálka nabízejí netradiční souboj dvou osobností, který Delon se Signoret sehrávají. Herecky je to ovšem velmi zdařilé, rozluštění filmu pak mírným zklamáním. ()

ddf76

Jak uz v predeslem filmu Vdova i tady film tahne ustredni dvojka Delon + Signoret. Dalsim plusem je hudba od Jarreho. ()

infected

Francouzi mají cit pro atmosférické detektivky s lehkou příchutí psychologického dramatu.Mají k tomu plejádu výborných herců,Alain Delon a Simone Signoret rozehrávají složitou partii a mnohdy mluví ikdyž se jim neotvírají ústa.Simon Signoret je takový Jean Gabin v sukních.Tyhle trochu retro kriminálky jsou pro našince velmi blízké a Spálené stodoly mají u mě punc klasiky. ()

Vesecký

Koncert pro Alaina Delona a zvláště Simone Signoretovou, která tu zahrála velmi přesvědčivě ráznou majitelku zemědělské usedlosti, která čelí nátlaku svých dětí, aby je podělila a část pozemků prodala. Záhadná vražda náhodné řidičky pod jejich statkem bez jakéhokoliv motivu nedá spát mladému soudci, který je stále přitahován k obyvatelům statku Spálené stodoly. Oba synové jsou v noc vraždy mimo domov a jejich výpovědi svádějí k domněnce, že tu cosi nehraje. Soudce se rozhodne neustálými návštěvami vyprovokovat členy rodiny, aby prozradili, co o vraždě vědí. Způsob takového vyšetřování je zcela ojedinělý. Když se nakonec peníze zavražděné skutečně objeví na statku, psychologická zápletka vrcholí, ale před domovní prohlídkou matka peníze ukryje. Konec pak nepředpokládá žádný divák, rodina skutečně s vraždou nemá nic společného kromě toho, že peníze náhodně objevil v kabelce zavražděné mladší syn, aniž si potmě všiml, že poblíž leží mrtvola... Jedinou slabinou tohoto snímku je jistá rozvleklost, kdy se děj jen nepatrně posouvá dopředu. Čtyři hvězdičky. ()

allebra

Stará dobrá francouzská kriminálka opět nezklamala. Perfektní atmosféra + herecký koncert Simone Signoret a Alaina Delona. ()

agassi68

Bohužiaľ dnes už je to tempo pomalé a dívať sa na šachovú partiu medzi Delonom a Signoret nie je pre každého. Ale napriek tomu to je herecký koncert práve týchto dvoch a osviežením je prítomnosť Miou - Miou v jednej z vedľajších rolí. Viac sa mi z podobných filmov páčil Heroín s Gabinom. ()

Looka

Kdyby mi někdo předem řekl, že se jedná o psychologické drama odehrávající se prakticky v jednom domě asi bych na to ani nezačal koukat. Výkony obou hlavních hrdinů jsou ale natolik poutavé, že o nudě nemůže být ani řeč. A to navzdory na první pohled jednoduché zápletce. ()

huzgi

Syrový chladný film, drama sevřené sněhem a neústupností povah, poziční šachová bitva, uměřené herectví, plynulý spád a ne žádná divoká jízda po nakloněné rovině. To nejlepší z filmových detektivek . ()

Forsetino

Zajímavé prostředí odlehlé horské vesnice, ve kterém dojde k vraždě, tj. ke zločinu, který se těmto končinám vyhýbá. Dochází ke konfontaci místního stylu života s jistými ideály a městskou realitou. Podle místních to nikdo zdejší udělat nemohl, ale vyšetřovatelé musí podezřívat i místní, i když jim to je místy "proti srsti". Kriminální zápletka jde jaksi bokem a ani není dobře rozpracovaná. Nejedná se tedy o detektivku, ale o dramatickou výpověď "nezkaženého" vesnického života, který je konfrontován s "krutou" realitou. Průměrný film, který vyplní volnou chvíli, ale nic strhujícího, co bych musel vidět znovu. ()

subic

Stará škola, leč udělaná dosti těžkopádně. To vše zasklí i dabing Alaina Delona tentokrát v podání Eduarda Cupáka. ()

Jehan

Film se skvělou atmosférou a skvělými herci. Kdo je na podobné věci mentálně nastaven, stráví vydařených 95 minut. Nejlépe když venku mrzne. ()

tatopulos

Nelíbí se mi postavy Simony Signoret /snad s výjimkou v Armádě stínů/, nemám nic proti stáří, ale její herectví působí tak nějak nepřítomně, nechytne ani emočně, racionálně, charismatem, šarmem, nebo třeba marginálnostmi, nijak se mne nedotýká. Konec filmu ve mě vyvolal otázku proč film vlastně vznikl ? Každá kriminálka nemusí být existenciálním dramatem, ale o napětí mezi postavami, nějaké pochybnosti, psychologie nemůže být řeči... Zůstaly jen Delonovy vážné, spytující oči. ()

rawboy

Film má dva velké mínusy, prvním je nepovedené a odfláknuté rozuzlení a druhým rušivá Jarreho hudba. Představitelka Rózy (Rose) Simone Signoret působí jak Jean Gabin v sukni, to je však jeden z mála kladů. ()

carl.oesch

Skvostný film. Minimalismus a velice civilní herectví (včetně Delona - klobouk dolů, tady se žádný pozérský hrdina nekoná) mně oslovilo kdysi a teď zase. Spíš než krimi je to rodinné drama o dusící autoritě a neschopnosti se smysluplně postavit na vlastní nohy (zejména oba synové...). Hluboce pocitový film, který si každý musí prožít a strávit sám (jinak se to říct nedá) a koho zaujme tak jako mně, tak rozhodně nebude litovat. ()