Trollové

Trolls

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

Rozpočet $125miliónovTržby USA $153,694,574Tržby Celosvetovo $344,681,589Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ prefarbičkovaný gýč, kde poteší miestami nejaká tá zábavnosť a pesničky, ináč moc to nedá, DreamWorks Animation stagnuje /50%/(31.3.2017)

Svojí extra roztomilostí, pozitivností a štěstím se Trollové trošičku vymykají ostatním animovaným potvorám, škoda, že této přepálené, lehce parodické podstaty se nedrží do úplného konce, příběh postupně upadá velmi nezáživnou (a velmi očekávanou) schematičností. Hodně mu pomáhají vtipně převzaté písničky (i ty původní, vypíchnu putovní montáž "Get Back Up Again") a nádherný, nápaditý vizuál celého hebkého, jakoby ze semiše / plyše vymodelovaného světa - účel reklamně podpořit prodej bambiliónu plyšáků z něj taky čiší na sto honů.(7.3.2017)

• dejww

Tvůrci museli snad při vymýšlený tohoto světa být permanentně sjetí LSD. Jinak si neumím vysvětlit jako mohlo někoho napadnout vytvořit takto šílený svět. Postavy se chovají nelogicky a celkově celý film nedává moc smysl. Přesto, že hlavní myšlenka je hezká, tvůrci jí zabalili do tolika nesmyslů, že je sotva zachytitelná. Pokud se na to koukám jako na pohádku pro děti tak mi to přijde snad ještě hroší. Myslím, že si z toho děti nic moc nemohou odnést.(12.6.2017)

Trollíci! Krásná barevná podívaná, plná zábavných vtípků a hlášek, okořeněná navíc nejlepším soundtrackem co jsem u animáku zažila. Pouštím si ho do teď. Podle mě sympatická zábava pro celou rodinku, která uteče, ani nevíte jak a rozhodně se u ní nejde nudit. Tohle se fáákt povedlo. Jde vidět, že na tom dělalo opravdu spoustu šikovných lidiček.(2.4.2017)

Musim rict, ze me to nesralo tak moc, jak jsem cekal. Lepsi pochvalu ze sebe asi nevymacknu. Nicmene postupne. Cely je to jak naspeedovany a osklivejsi Smoulove a je to od zacatku do konce neskutecne infantilni, tvurci si asi rekli, ze kdyz uz, tak at to stoji za to. Vsude prepaleny barvy, tri prdele silenejch vsemoznejch potvurek a banda ultra na zabiti trolu, ktery furt tancujou, zpivaj a objimaj se. Sem tam se sice povede nejaka vtipna hlaska a zaporaci jsou vcelku fajn, ale jinak fakt nebudu cilovka. Jediny stesti filmu jsou pisnicky, ty jsou vetsinou docela chytlavy a diky nim dej svizne odsejpa, takze se ani nenadejete a je konec. Co se tyce animace, tak je dost odflakla, misty to pusobi jak hadrovy loutky, ale tak nak to zapada do celkoveho ladeni filmu. Ale 3* to da.(23.5.2018)