Trollové

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

• Final

Během filmu celkem dobře pochopíte, proč Bergeni troly vlastně žerou. Budete mít totiž také chuť je sežrat a umlčet jejich trapnou infantilitu, ze které vám budou vstávat vlasy hrůzou. Snaha DreamWorsksu naladit se na Disneyho vlnu, je jasná. Jenže ono to už dávno nefunguje ani u Disneyho a to že se studiu Disney občas nějaký muzikál podaří, beru spíše jako statistický údaj. Když jich totiž vyrobíte dost, pak jeden jednou zkrátka musí uspět. Ale abych byl trochu objektivní, některé ty písničky se dali poslouchat, i když celý děj filmu byl až trapně předvídatelný a nudný. Trolové jsou vhodní jen pro kojence, nebo děti, které ještě nikdy neviděli žádnou animovanou pohádku.(2.3.2017)

Mám pocit, že záverečných 25 minút filmu ho trošku zdvíhajú hore, no jednoznačne je treba povedať, že Dreamworks akosi prestávajú točiť dobré originálne filmy a miesto toho berú akékoľvek nápady a zaobalia to do príbehu, ktorý je plný klišé a toľkokrát obohraný, že to stráca akúkoľvek inováciu. Najprv teda poviem, čo na filme nefunguje a potom prejdeme na pozitíva. V prvom rade som mal pocit, že sú dva dôvody, pre ktorý tento film existuje. Urobiť populárny soundtrack plný veľkých hitov, ktoré ukážu ako moderný tento film a zarobiť nejaké peniaze na kedysi populárnej hračke. Film je rozhodne určený pre deti, ktoré budú tieto fakty ignorovať, no mňa ako dospelého to jednoducho iritovalo. Mal som toho už miestami plné zuby a to vôbec nepreháňam. Všetko je strašne šťastné, plné dúh a koláčikov a celé mi to pripomínalo svet z tohto videa. Stále sa spieva, tancuje... a proste je toho moc. Toto je fakt skôr určené pre deti, ktoré majú radi svet plný ružovej a farbičiek a všetkého. Plus dizajn bergenov mi strašne pripomínal dizajn škatuliakov od štúdia Laika. Postavičky sú podľa mňa neskutočne recyklované a chýba mi akákoľvek originalita v rámci ich osobností. Okey, toľko k negatívam, teraz poviem, čo ma baví. Záverečných pár minút konečne ukáže hlavnú myšlienku, že každý má právo byť šťastný a netreba sa tomu brániť. Každý má právo na šťastie. Pekná myšlienka. Plus sa na konci ukáže, že princezná Poppy vie ukázať aj niečo iné, než oslavovať. A plus herci svojimi hlasmi celkom dobre fungujú s tými postavami. Dabing je dobrý. Celkovo som rád za ten posledný akt, lebo bez toho by bol tento film oveľa horší. Chcelo to okrem iného aj lepší humor. Určite sa k filmu viac nevrátim a dúfam, že Dreamworks konečne prinesú svoj obrovský comeback niečím tak silným, ako bolo v 2014-om How To Train Your Dragon 2. Tu to ale určite nebude. Hodnotenie: C(10.11.2016)

Je to pár dní, co sem film viděl a trochu se mi to rozleželo v hlavě a rozhodl se něco napsat. Hlavní hrdina je bručoun a žije sám ve svém úkrytu, v ústrání odevšech. Bohužel jednoho dne se mu tam nastěhují další Trollové a tak, aby se jich zbavil se musí vydat na cestu do království/města Bergenů. Po cestě se zamiluje do princezny a potká střeštěného kamaráda. Ne vážně nejde o Shreka, ale o Trolly. DW evidentně využili šablonu ze svého předchozího filmu a nahodili na ní nový barevný háv. Bohužel o proti Shrekovi, který byl plný vtipů a narážek na jiné filmy jsou Trollové plné písniček, třpytek a barevných vlasů. Nejlepší vtipy už byly v traileru a nějaké další tam prostě chybí. Písničky jsou docela slušné, nechápu proč jsou nějaké předělané do cz a jiné nechané v eng. Celkově takový průměrný animák, až vyjde BD určitě se podívam znovu v originále kvůli původnímu obsazení.(4.11.2016)

Takový celkem tradiční animák, ale má roztomilé postavy, má skvělé písně s docela dobrými aranžemi, má hezký příběh a samozřejmě mu nechybí humor. Animace není dokonalá, není třeba tak krásná jako v "Moaně", ale hezky se na to koukám a věřím, že děti tohle bude bavit. Mě to bavilo a zasmál jsem se chvílemi.(13.2.2017)

• SpeedShot

No to je tedy blbost :D. Jak tu někdo psal, animák, který se prvním pohledem tváří pro děti, ale díky plnému využití LSD nemůžou děcka pochopit děj díky zpívání a celkovému smyslu to ubírá. Ale na dospělé je to až moc ujeté a dětinské. Aneb cukrová vata, plná bombónků, obalená medem a posypaná prachem z duhy. Prostě příliš... :D(28.2.2017)