Trollové

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

• Likan7

Zřejmě mě dostihla dospělost. Jinak si nedokážu vysvětlit, že bych byl z nějakého animáku tak zhnusenej jako z Trolů. Je vidět, že je to fakt pro ty nejmenší diváky. Neskutečný barvičky jak na LSD, trolové zpívají, tančí, nejspíš jsou i na drogách. Všichni se milujou, objímají a příběh je tak plitkej, že i Pokemoni jsou oproti tomnu scénáristická perla. A to přitom jsme už tolikrát viděli, že JDE natočit film pro děti aby to bavilo i jejich dospělejší doprovod, však si vzpomeňte na všechny ty Megamysly, Bezzubky, a občas i Pixary. Tohle je ale pro lidi starší 15 let čistý zlo. Slovy Cervenaka jsem měl chuť dupat, dupat a dupat.(4.5.2017)

Něco mi na tom chybělo a nebo přebývalo, těžko říct. Mě ten začátek nudil, tolik pozitiva, štěstí a tolik slaďoučkých frází a scének, to mi začali bolet zuby. Ale tam někde v půlce, přesně nevím, se mi to začalo líbit. Možná tam někde, kde se ta Bridget setkala s troly naživo a nechtěla je sníst. Jako malá jsem doma měla také troly, různých velikostí, barev a tak mi přišlo, že se na tohle musím podívat. Je to dobrý, za tři.(2.6.2017)

Mám pocit, že záverečných 25 minút filmu ho trošku zdvíhajú hore, no jednoznačne je treba povedať, že Dreamworks akosi prestávajú točiť dobré originálne filmy a miesto toho berú akékoľvek nápady a zaobalia to do príbehu, ktorý je plný klišé a toľkokrát obohraný, že to stráca akúkoľvek inováciu. Najprv teda poviem, čo na filme nefunguje a potom prejdeme na pozitíva. V prvom rade som mal pocit, že sú dva dôvody, pre ktorý tento film existuje. Urobiť populárny soundtrack plný veľkých hitov, ktoré ukážu ako moderný tento film a zarobiť nejaké peniaze na kedysi populárnej hračke. Film je rozhodne určený pre deti, ktoré budú tieto fakty ignorovať, no mňa ako dospelého to jednoducho iritovalo. Mal som toho už miestami plné zuby a to vôbec nepreháňam. Všetko je strašne šťastné, plné dúh a koláčikov a celé mi to pripomínalo svet z tohto videa. Stále sa spieva, tancuje... a proste je toho moc. Toto je fakt skôr určené pre deti, ktoré majú radi svet plný ružovej a farbičiek a všetkého. Plus dizajn bergenov mi strašne pripomínal dizajn škatuliakov od štúdia Laika. Postavičky sú podľa mňa neskutočne recyklované a chýba mi akákoľvek originalita v rámci ich osobností. Okey, toľko k negatívam, teraz poviem, čo ma baví. Záverečných pár minút konečne ukáže hlavnú myšlienku, že každý má právo byť šťastný a netreba sa tomu brániť. Každý má právo na šťastie. Pekná myšlienka. Plus sa na konci ukáže, že princezná Poppy vie ukázať aj niečo iné, než oslavovať. A plus herci svojimi hlasmi celkom dobre fungujú s tými postavami. Dabing je dobrý. Celkovo som rád za ten posledný akt, lebo bez toho by bol tento film oveľa horší. Chcelo to okrem iného aj lepší humor. Určite sa k filmu viac nevrátim a dúfam, že Dreamworks konečne prinesú svoj obrovský comeback niečím tak silným, ako bolo v 2014-om How To Train Your Dragon 2. Tu to ale určite nebude. Hodnotenie: C(10.11.2016)

Pro malé děti rozhodně nevhodné, pokud nejsou uvyklé na krvavé filmy. Požírání, či skoro požírání je poměrně děsivě uvedeno. Čekal jsem dle hodnocení na CSFD, nanicovatý příběh bez smysluplného děje a ona je to taková nakonec milá barevná šílenost. Perfektně barevný, vtipný, leč nebezpečný les po cestě a nejlepší remake The Sound of Silence ever, dokonalý vývoj postav Větvíka i Bridget jsou u mě hlavní devizy snímku.(11.3.2017)

• Aljak

Ak máte do 6 rokov, budete asi unesení. Inak to dosť zaostávalo za priemerom, keď to porovnám s inými súčasnými animákmi. Téma a celkovo aj koncept rovnaký ako u klasických Šmolkov - akurát tu miesto Šmolkov boli priblblí Trollovia a namiesto Garganela nejakí Bergeni. Zatiaľ čo so Šmolkami sa dalo aspoň ako tak sympatizovať, títo Trollovia mi prišli dosť otravní svojim excentrickým prejavom. Zápletka slabučká, dej detto, no celková atmosféra bola aspoň o kus lepšia, aj to len vďaka reprodukcii slávnych hitov. Takže v podstate, keď sa to tak zhrnie, tak dosť bieda.(25.4.2017)

• - Po titulkoch nasleduje krátka scénka. (barborasara)