Trollové

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

Popravdě, tohle není cílová skupinka děti, ne primární. Tohle je cílovka pro lidi, kteří neberou věci vážně, v noci brouzdají po tumblru a smějí se u potrhlých meme. Oh snap! Zatímco je mi jasné, že běžného českého diváka tohle prostě mine, na zkažených rajčatech Trollové nasbírali 74 %. Je to barevné, uzpívané, utancované, třpytkaté a ten jediný sympatický cynik s paranoiou na konci zjistí, že na troše optimismu není nic hrozného. Takoví barevnější šmoulové se spoustou metafor kteří se budou líbit prckům a nám starším podstrčí trochu lowkey jízlivého humoru. Solid burn! (Hrozně mě baví, jak to místní sbor hodnotí " na jejich vkus moc -doplňte libovolně-" :D)(14.4.2017)

• bratr_jezek

Barevná a přeslazená vizáž mi nějak nešla dohromady s ponurým příběhem. Na jedné straně nám stojí strašně šťastní, zpívající a tančící vlasáči, kteří touží se každou chvilkou se objímat. Proti nim stojí strašidelně zrůdní Bergeni, depresivní, šediví a nenažraní. Postavit film pro děti na tom, že druzí žerou první, působí dost drsně. Pak se najednou princezna Poppy či jiný trolík rozezpívá (opravdu velmi profláklé melodie, žel bohu ne všechny v češtině) a člověk má pocit, že mu pustili jiný film. O tom, jak tento kontrast a setkání dvou světů dopadne, tuší starší a dospělí v kině dávno před závěrem, takže zbytek filmu ze zpíváním a trsáním je jen pro ty malé děti, zbytek se nudí. Film funí ke konci stejně jako k dosažení třetí hvězdy. Nevyužitý potenciál, film zapadne mezi podobně podprůměrné kousky.(14.11.2016)

V rámci omezeného časového prostoru propracovaná psychologie a mimika různorodých postav. Některé písničky byly skvěle zakomponované do situací (Sound of silence, I feel love). Svižný poutavý děj prošpikovaný příjemným humorem. Doporučeno i pro ne úplně pokročilé studenty angličtiny pustit v původním znění.(24.11.2018)

• Franki69

Fakt nejsem cílovka, fakt ne...hodnotit teda ani nemůžu. Šmoulové, My Little Pony, Mašinka Tom nebo tihle pidižvíci. Jsem prostě mimo. Stejně, jako kdybych měl říct víc než větou rozvitou názor na CD dětských písniček Dády a žížaly Julie. Mno, je to prostě výmaz, kterej ale u děcek musí bodovat. Zdejších 61% (na konci roku 2018) nejspíš na rodičích vybrečeli potomci. Dávám 20%, prostě jsem se nebavil.(22.12.2018)

Děkuji za nostalgii, která mě vrátila do dětství, kdy jsem tyhle malé potvůrky sbírala. Děkuji za krásné barvy. Děkuji za optimismus, který hlavní hrdinka měla. Ale už neděkuji za růžovou barvu a za to, že tohle je animák opravdu jen pro děti a ač se stále cítím jako dítě, tohle bylo i na mě moc :D Vícekrát si tohle barevné cosi nepustím :)(23.4.2017)