Trollové

• Nizozemsko

Trolls

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

Dost jsem váhal, jestli se na toto podívat nebo ne a rozhodl jsem se, že tomu dám šanci. A udělal jsem dobře. Řekl bych, že jde o jeden z nejlepších animáků roku 2016! Trollové jsou hrozně fajn, líbilo se mi, že tam byly rozdílné povahy (Poppy, Větvík) a hudba mi naprosto sedla, fakt jsem se bavil. Dávám 4,5*.(23.3.2018)

Seru na to já těch 5 taky dám. Někdy člověk potřebuje vypnout a podívat se i na nenáročný animák což je přesně tohle. Je to takový jiný animák cením si toho, že se tam moc nemoralizuje jak v ostatních (v podstatě kromě myšlenky, že šťastný může být každý tam jiná není) . Písně jsou též parádní i když nechápu proč jsou některé česky a některé anglicky vypadá to divně (něco podobné bylo v Moaně, ale tam byla jen 1 mám pocit anglicky a zbytek česky zatímco tady je to tak půl na půl. Nejvíce mě potěšil ten kontrast, když byly všichni šťastní a pak jak je chytli byli všichni smutní a zešedivěli jen je škoda, že ta scéna netrvala déle šlo z ní vytáhnout více. Jediné mínusy vidím v tom, že nevím cílovou skupinu, kterou by to lákala na dospělé je to moc barevné a zpívá se tam hodně (kdo nadával na Ledové Království na písně tady ať se na to radši ani nedívá) k dětem zase nepasuje ta myšlenka, že , aby si byl šťastný jez trola a ta scéna jak všichni ztmavnou je hodně na ně depresivní. A dále v tom, že tam na všichni tančí příjde mě to hodně kýčovité a navíc jsem si myslel, že tomu už v animákoch odzvonilo. Pro mě daleko lepší než Hodný Dinosaur a V Hlavě(7.1.2017)

Něco mi na tom chybělo a nebo přebývalo, těžko říct. Mě ten začátek nudil, tolik pozitiva, štěstí a tolik slaďoučkých frází a scének, to mi začali bolet zuby. Ale tam někde v půlce, přesně nevím, se mi to začalo líbit. Možná tam někde, kde se ta Bridget setkala s troly naživo a nechtěla je sníst. Jako malá jsem doma měla také troly, různých velikostí, barev a tak mi přišlo, že se na tohle musím podívat. Je to dobrý, za tři.(2.6.2017)

Tak tohle bylo taaaaaaak blbý, až to bylo vlastně hrozně fajn. Napřed jsem se bál, co se z toho vyklube, ale bylo to tak správně střelený, že mě to úplně nadchlo a chytlo. Tolik vtipných meziřádkových podtextových hlášek, že to prostě nejde nemít rád. Je to pro děti, ale zároveň je to hodně pro dospěláky. Za mě rozhodně 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(20.2.2017)

• SpeedShot

No to je tedy blbost :D. Jak tu někdo psal, animák, který se prvním pohledem tváří pro děti, ale díky plnému využití LSD nemůžou děcka pochopit děj díky zpívání a celkovému smyslu to ubírá. Ale na dospělé je to až moc ujeté a dětinské. Aneb cukrová vata, plná bombónků, obalená medem a posypaná prachem z duhy. Prostě příliš... :D(28.2.2017)