Trollové

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

• dkas

Animace krásná se všemi detaily (jak jsou postavy a všechno zvláštně chlupaté, je super), ale to je asi tak jediný klad. Příběh je nudný a hlavně asi tak stokrát viděný, kdyby alespoň nebyl tak otravně zpracovaný. Za celou dobu nemáte chuť ani se na chvíli usmát, tak možná když to končí. Ještě že to tedy skončilo...(13.8.2017)

• Alagaesie

Dlouho jsem neviděl aby první půlhodina filmu byla takhle utahaná. Takhle: pár zábavnejch situaci bylo, ale mělo to efekt asi jako když se chcete smát ale místo toho se dusíte. Animace zcela příšerné, o ději se mluvit ne-dá. Chcete míň? Odpad by byla pocta. Mám obavu, že dětský divák bude mít psychickou újmu, my dospělí to se skřípěním přetrpíme. Art Garfunkel obrací oči v sloup a já s ním. Trollí tacos bylo do té doby nejsvětlejším momentem filmu. Abych nezapomněl: zeje na mě kolonka „tento film jsi nehodnotil“ – já ho ani hodnotit nemůžu – není TOTIŽ CO hodnotit.(4.3.2017)

• Ve.Su

Jelikoz mam malou dceru,myslela jsem,ze Trollove u nas pojedou trikrat denne od usvitu do setmeni,ale nejak se to nekonalo. Prvne jsme ani cele nedokoukaly,druhy pokus uz vysel,ale ani ji ani mne film nijak zvlast nenadchl.Po par dalsich opakovanich uz jsme si zvykly a zalibily se nam i nektere pisne,ale celkovy dojem stale neni nejlepsi. Vtip skoro zadny a o vhodnosti pro male deti se taky da polemizovat. Treba scena,kdy se Troll zasmeje krali Bergenu a on mu za to vyhrozuje ukousnutim hlavy?! Natocene je to tak,aby se ruzovi Trollici libili sladkym ruzovym holcickam s culicky a naramecky a rodicum starsimi songy,na ktere tancili pod discokouli(30.3.2017)

• esmoke

Trollové jsou prťavé, neustále šťastné bytosti co jen slaví a dělají párty. Bergenové jsou velcí a šťastní pouze pokud sežerou Trolla. Příběh ničím nepřekvapí. Ve filmu je mnoho písniček a bohužel většina z nich je přezpívaná do češtiny. (2D dabing) Rozpočet: $ 125 miliónů, Tržby: $ 344,787 miliónů.(8.4.2017)

Popravdě, tohle není cílová skupinka děti, ne primární. Tohle je cílovka pro lidi, kteří neberou věci vážně, v noci brouzdají po tumblru a smějí se u potrhlých meme. Oh snap! Zatímco je mi jasné, že běžného českého diváka tohle prostě mine, na zkažených rajčatech Trollové nasbírali 74 %. Je to barevné, uzpívané, utancované, třpytkaté a ten jediný sympatický cynik s paranoiou na konci zjistí, že na troše optimismu není nic hrozného. Takoví barevnější šmoulové se spoustou metafor kteří se budou líbit prckům a nám starším podstrčí trochu lowkey jízlivého humoru. Solid burn! (Hrozně mě baví, jak to místní sbor hodnotí " na jejich vkus moc -doplňte libovolně-" :D)(14.4.2017)