Trollové

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

• Maniik88

Slniečkársky dobroserový homo-výplod. Parta have a fun dúhových panákov, ktorých jediným poslaním je spievať a baviť sa sú nesmierne otravní. Jediný trochu rozumný trol je na pokraji spoločnosti a ďalší, čo sa venuje východným poznaniam je tradične zosmiečnený a nakoniec ešte k tomu lump. Takže tak, čo si z toho deti mali zobrať? Radšej im to nepúšťať. Podprahovo im tu totiž vštepujú defektné chovanie.(15.3.2017)

Pre mňa osobne veľké pozitívne prekvapenie, lebo som čakal peklo na úrovni Chipmunkov. Zo začiatku to tak aj vyzeralo, ale asi po štvrťhodinke som sa naladil na bizarnú výtvarnú stránku aj pseudobábkovú animáciu a začal sa solídne baviť. Oceňujem svojský humor, ktorý sa nebojí ísť (aspoň čiastočne) proti zažitým mantinelom rodinných animákov. Do značnej miery podobne dada zážitok ako tretí Madagaskar, ale toto mi sadlo ešte viac. 7/10(2.2.2017)

V rámci omezeného časového prostoru propracovaná psychologie a mimika různorodých postav. Některé písničky byly skvěle zakomponované do situací (Sound of silence, I feel love). Svižný poutavý děj prošpikovaný příjemným humorem. Doporučeno i pro ne úplně pokročilé studenty angličtiny pustit v původním znění.(24.11.2018)

Popravdě, tohle není cílová skupinka děti, ne primární. Tohle je cílovka pro lidi, kteří neberou věci vážně, v noci brouzdají po tumblru a smějí se u potrhlých meme. Oh snap! Zatímco je mi jasné, že běžného českého diváka tohle prostě mine, na zkažených rajčatech Trollové nasbírali 74 %. Je to barevné, uzpívané, utancované, třpytkaté a ten jediný sympatický cynik s paranoiou na konci zjistí, že na troše optimismu není nic hrozného. Takoví barevnější šmoulové se spoustou metafor kteří se budou líbit prckům a nám starším podstrčí trochu lowkey jízlivého humoru. Solid burn! (Hrozně mě baví, jak to místní sbor hodnotí " na jejich vkus moc -doplňte libovolně-" :D)(14.4.2017)

Trollové, tančí, skáčou, zpívají a objímají se. Ty roztomilé kukuče a boží vlasy jsem jako malý miloval. Tak trošku mě překvapilo, že námět na animovanou pohádku přichází až nyní. Jde vidět, že tvůrci vytvořili animák bez větších ambicí, s triviálním příběhem a animací, která na první ligu nestačí. Pozitivem je, že postavičky jsou sympatické, neustále hláškují, vtipkují a celé to utíká, jak má. Bohužel co mě velmi otravovalo, bylo velké množství blbých písniček, které nebyly originální a u kterých člověk trošku trpí. Nicméně celkově zanechal určitě pozitivní dojem.......6/10(4.11.2016)