Trollové

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

• Aljak

Ak máte do 6 rokov, budete asi unesení. Inak to dosť zaostávalo za priemerom, keď to porovnám s inými súčasnými animákmi. Téma a celkovo aj koncept rovnaký ako u klasických Šmolkov - akurát tu miesto Šmolkov boli priblblí Trollovia a namiesto Garganela nejakí Bergeni. Zatiaľ čo so Šmolkami sa dalo aspoň ako tak sympatizovať, títo Trollovia mi prišli dosť otravní svojim excentrickým prejavom. Zápletka slabučká, dej detto, no celková atmosféra bola aspoň o kus lepšia, aj to len vďaka reprodukcii slávnych hitov. Takže v podstate, keď sa to tak zhrnie, tak dosť bieda.(25.4.2017)

• SpeedShot

No to je tedy blbost :D. Jak tu někdo psal, animák, který se prvním pohledem tváří pro děti, ale díky plnému využití LSD nemůžou děcka pochopit děj díky zpívání a celkovému smyslu to ubírá. Ale na dospělé je to až moc ujeté a dětinské. Aneb cukrová vata, plná bombónků, obalená medem a posypaná prachem z duhy. Prostě příliš... :D(28.2.2017)

Veľmi milé, ale naozaj len pre deti. My dospelí už v tom vidíme tú recykláciu námetu šmolkov, popolušky, Bridget Jonesovej a iných, tak v tom nevidíme moc originality. Avšak spracovanie bolo pekné a hudba chytľavá, veď predsa vybrali mnoho známych a skvelých pesničiek, tak na pozretie to bolo celkom príjemné.(5.4.2017)

• Streeper

Hodně velké zklamání, čekala jsem od toho daleko více. Trollíkové jsou krásně barevní a animovaní, za ně dávám rozhodně palec nahoru, ale u Bergenů jakoby tvůrci tu animaci nebo návrhy těch postav odflákli a řekli si vždyť to jsou zrůdy, tak se nebudeme snažit, vypadali opravdu hodně podprůměrně a dali by se udělat lépe. Soundtrack je skvělý, jen je obrovská škoda počeštěných písní a vážně jsem nepochopila proč všechny písně ve filmu jsou nazpívané česky kromě jedné, proč?(10.11.2016)

• Final

Během filmu celkem dobře pochopíte, proč Bergeni troly vlastně žerou. Budete mít totiž také chuť je sežrat a umlčet jejich trapnou infantilitu, ze které vám budou vstávat vlasy hrůzou. Snaha DreamWorsksu naladit se na Disneyho vlnu, je jasná. Jenže ono to už dávno nefunguje ani u Disneyho a to že se studiu Disney občas nějaký muzikál podaří, beru spíše jako statistický údaj. Když jich totiž vyrobíte dost, pak jeden jednou zkrátka musí uspět. Ale abych byl trochu objektivní, některé ty písničky se dali poslouchat, i když celý děj filmu byl až trapně předvídatelný a nudný. Trolové jsou vhodní jen pro kojence, nebo děti, které ještě nikdy neviděli žádnou animovanou pohádku.(2.3.2017)