Trollové

Trolls

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

Největším „neduhem“ Trollů je, že v rámci žánru nepřinášejí nic nového, a řadí se do lehkého nadprůměru animovaných pohádek. Podívaná je to hravá, docela nápaditá a rozhodně neurazí. Pokud neočekáváte dalšího Shreka a tedy nic než zábavnou jednohubku s nakažlivým soundtrackem (podíleli se na něm kupříkladu Justin Timberlake a Gwen Stefani) a k neuzoufání veselými, bujarými postavičkami, u níž se budou bavit zejména ti nejmenší, nebudete zklamáni a ani ochuzeni o pohádku, v níž láska, radost a štěstí zvítězí nad podlými intrikami… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/10/recenze-trollove-2016-vlasate-panenky-ve-filmu/(13.7.2017)

Mám pocit, že záverečných 25 minút filmu ho trošku zdvíhajú hore, no jednoznačne je treba povedať, že Dreamworks akosi prestávajú točiť dobré originálne filmy a miesto toho berú akékoľvek nápady a zaobalia to do príbehu, ktorý je plný klišé a toľkokrát obohraný, že to stráca akúkoľvek inováciu. Najprv teda poviem, čo na filme nefunguje a potom prejdeme na pozitíva. V prvom rade som mal pocit, že sú dva dôvody, pre ktorý tento film existuje. Urobiť populárny soundtrack plný veľkých hitov, ktoré ukážu ako moderný tento film a zarobiť nejaké peniaze na kedysi populárnej hračke. Film je rozhodne určený pre deti, ktoré budú tieto fakty ignorovať, no mňa ako dospelého to jednoducho iritovalo. Mal som toho už miestami plné zuby a to vôbec nepreháňam. Všetko je strašne šťastné, plné dúh a koláčikov a celé mi to pripomínalo svet z tohto videa. Stále sa spieva, tancuje... a proste je toho moc. Toto je fakt skôr určené pre deti, ktoré majú radi svet plný ružovej a farbičiek a všetkého. Plus dizajn bergenov mi strašne pripomínal dizajn škatuliakov od štúdia Laika. Postavičky sú podľa mňa neskutočne recyklované a chýba mi akákoľvek originalita v rámci ich osobností. Okey, toľko k negatívam, teraz poviem, čo ma baví. Záverečných pár minút konečne ukáže hlavnú myšlienku, že každý má právo byť šťastný a netreba sa tomu brániť. Každý má právo na šťastie. Pekná myšlienka. Plus sa na konci ukáže, že princezná Poppy vie ukázať aj niečo iné, než oslavovať. A plus herci svojimi hlasmi celkom dobre fungujú s tými postavami. Dabing je dobrý. Celkovo som rád za ten posledný akt, lebo bez toho by bol tento film oveľa horší. Chcelo to okrem iného aj lepší humor. Určite sa k filmu viac nevrátim a dúfam, že Dreamworks konečne prinesú svoj obrovský comeback niečím tak silným, ako bolo v 2014-om How To Train Your Dragon 2. Tu to ale určite nebude. Hodnotenie: C(10.11.2016)

• dejww

Tvůrci museli snad při vymýšlený tohoto světa být permanentně sjetí LSD. Jinak si neumím vysvětlit jako mohlo někoho napadnout vytvořit takto šílený svět. Postavy se chovají nelogicky a celkově celý film nedává moc smysl. Přesto, že hlavní myšlenka je hezká, tvůrci jí zabalili do tolika nesmyslů, že je sotva zachytitelná. Pokud se na to koukám jako na pohádku pro děti tak mi to přijde snad ještě hroší. Myslím, že si z toho děti nic moc nemohou odnést.(12.6.2017)

Takový celkem tradiční animák, ale má roztomilé postavy, má skvělé písně s docela dobrými aranžemi, má hezký příběh a samozřejmě mu nechybí humor. Animace není dokonalá, není třeba tak krásná jako v "Moaně", ale hezky se na to koukám a věřím, že děti tohle bude bavit. Mě to bavilo a zasmál jsem se chvílemi.(13.2.2017)

Seru na to já těch 5 taky dám. Někdy člověk potřebuje vypnout a podívat se i na nenáročný animák což je přesně tohle. Je to takový jiný animák cením si toho, že se tam moc nemoralizuje jak v ostatních (v podstatě kromě myšlenky, že šťastný může být každý tam jiná není) . Písně jsou též parádní i když nechápu proč jsou některé česky a některé anglicky vypadá to divně (něco podobné bylo v Moaně, ale tam byla jen 1 mám pocit anglicky a zbytek česky zatímco tady je to tak půl na půl. Nejvíce mě potěšil ten kontrast, když byly všichni šťastní a pak jak je chytli byli všichni smutní a zešedivěli jen je škoda, že ta scéna netrvala déle šlo z ní vytáhnout více. Jediné mínusy vidím v tom, že nevím cílovou skupinu, kterou by to lákala na dospělé je to moc barevné a zpívá se tam hodně (kdo nadával na Ledové Království na písně tady ať se na to radši ani nedívá) k dětem zase nepasuje ta myšlenka, že , aby si byl šťastný jez trola a ta scéna jak všichni ztmavnou je hodně na ně depresivní. A dále v tom, že tam na všichni tančí příjde mě to hodně kýčovité a navíc jsem si myslel, že tomu už v animákoch odzvonilo. Pro mě daleko lepší než Hodný Dinosaur a V Hlavě(7.1.2017)

• - Po titulkoch nasleduje krátka scénka. (barborasara)