Tony Arzenta

• Itálie Tony Arzenta (více)

Rozhodnutí mafiánského nájemného vraha Tonyho Arzenty (Alain Delon) pověsit kvůli rodině svou práci na hřebík má za následek krvavou tragédii. Šéfové se totiž pokusí přivést zabijáka k rozumu tím, že brutálně zavraždí jeho manželku a dítě. Tony Arzenta (Alain Delon) je víc než jen obyčejný nájemný vrah. Je to jeden z nejlepších profesionálních zabijáků, jaké má mafie ve svých řadách. Ta si cení hlavně jeho výjimečných schopností, odvahy i neochvějné loajality. Tony se však jednoho dne rozhodne se svou prací seknout. Chce začít nový život, trávit víc času s milovanou ženou a synem, kterého zbožňuje nade vše. Mafie si ale nemůže dovolit nechat Tonyho odejít. Ví toho příliš mnoho. A nyní ohrožuje její bezpečnost. Jediný způsob, jak by se mohl z osidel mafie dostat, je nohama napřed... (Cinemax)

Martin741

Asi najlepsie polizzioteschi, ktore som doposial videl.A dalsi klasicky dokaz, preco mylujem taliansku kinematografiu. Priamy tah na branku od zaciatku, minimalne odbocky, vyborni herci ako Delon /Skorpion 1973, Dva muzi ve meste, Sicilsky Klan/ a Richard Conte s Carlou Gravinou zabezpecuju plnohodnotny filmarsky zazitok. Plus k nim aj Claudio Ruffini /Suda a Licha, Policajt v Africe a Dva Vytecnici/. Reziser Duccio Tessari natocil vskutku genialnu gangsterku, ktora ma vsetky atributy kvalitnej filmariny /strih, scenar, kamera, herecke vykony najde sa aj strhujucejsie tempo, ktore sa opat na chvilu uvolni/. Plus su tu klasicke atributy polizzioteschi filmov ako brutalne prestrelky, autonahanacky a vyborna atmosfera + nasilie. Teda osobne neznasam nasilie, ale ked si mam vybrat medzi zbabelostou a nasilim, vyberiem si nasilie. Jo a este jedna vec : vypada to tak, ze suhlasim s Karlosom80, ale cestne vyhlasujem, ze medzi nami nic nie je /a ani nebude/ a ze u mna je to konspiratorsky picus : 95 % ()

mortak

Film z doby, kdy se násilí zobrazovalo na plátně takové, jaké je a neestetizovalo se do krásných obrázků. Mlácení ženy, mučení bratra, i Tonyho zabíjení ve vás zanechají stopu hnusu, jenže tak to má být. A film taky končí tak, jak končit má. ()

vesper001

Zápletka víc než klasická, naštěstí pojetí je poměrně originální. Snad je to tím, že film natočili Italové. Za zmínku stojí kamera a její netradiční úhly pohledu a úvodní písnička od Ornelly Vanoni, která zazněla o 30 let později na začátku Dannyho parťáků 2. A brutality je tu pořádná porce. Třeba konec postavy Marca Porela mě strašil hodně dlouho. Alain Delon je v roli Itala překvapivě uměřený, žádné silné projevy emocí nebo jižanského temperamentu. Italské reálie zastupuje jedna přestřelka v kostele a několik krásných záběrů venkova. A je to jeden z mála filmů, kde zloduch pronese větu „Sakra, došly mi náboje!“. ()

andrii

Krev krví. Vlastní rukou, revolverem. Jeden po druhém. Přál si poznat tu krásu volnosti, přetavit zámek na kleci, leč kulka a tzv. přítel byli rychlejší. Nejvzácnější poklad mu vzali, srdce rozřezali, teď stínat bude jejich hlavy. Rodinný krb zahalen černým závojem. Pohleďte mi do očí, zavátých žalem. Pln neviditelného hněvu prodírá se osaměním, proráží smutek zbraní. Alain Delon a jeho sólo velké zabíjení. Neživá má přítomnost, umrtvím vaši budoucnost. Já, likvidátor, v profesionální zbroji. Vylidním tu organizovanou bárku. Ale proč svatební den, na mě zaškaredil se jen? ()

MJMilan

Jedna z těch rozhodně lepších Delonovek, která by zajisté zasloužila dabing a hlavní vysílací čas. Francouzi práci s podsvětím umí jako nikdo jiný, ten nádech bezmoci a zla je jim vlastní a proto jsem rád, že jsem tento snímek objevil, byť s velkým zpožděním. ()

JohnSmith

Výborný akční thriller s chladnokrevným Delonem. Sice jsem nečekal takový závěr filmu, ale i tak jsem se velice dobře bavil. ()

MI-380

Standardní gangsterka plná střelby, mafiánů, cestování po celé Evropě, padlých dívek, automobilových honiček a frenetické klávesové hudby, kde nad průměrem zůstává pouze nenápadné herectví Alaina Delona: 55% (102 hodnotících přede mnou je nadšeno mnohem víc - 82%). ()

Markussis

Jednoduché, přímočaré a působivé. Děj od začátku do konce, žádná pauza ani dlouhé přemítání. Líbilo se mi velmi prostředí. Na snímku je znát ta uvěřitelná stará pachuť prohnilé mafiánskíé Itálie už od úvodní písně. Je to taková přirozená stylovka bez větší hloubky. Delon jako štvaná krysa jménem Arzenta je nádherně ledově divoký a živelný. ()

klukluka

Takovej John Wick á la 70´s. Měl jsem to na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, rozhodl ten očekávaný, a přece překvapivý konec. ()

kebom

No je to riadny nárez, klasika francúzskej "gangsterskej" kriminálky. Napätie, silná dejová linka, perfektné "mafiánske" ksichty. Asi kvôli množstvu mŕtvych bol tento film pred rokom 1979 u nás neznámy. V každom prípade odporúčam všetkým, ktorí chcú vidieť A. Delona, ako nájomného vraha vykonavajúceho pomstu... ()

Mikino00

Syrová atmosférická přímočará podívaná s výborně chladným Delonem. Pomsta za smrt rodiny zde není nijak opulentní, ale ubíhá ve slušném tempu. Ozdobou filmu jsou skvělé automobilové honičky. Konec je pak netradiční a hlavně překvapivý, na druhou stranu, ono to ani jinak skončit nemohlo. ()

Gastovski

Delonovky nemám moc nakoukané, ale z této konkrétní jsem byl nadšený. Děj má neuvěřitelný spád, vymazlené automobilové honičky a kulervoucí feeling staré nekompromisní kriminálky s notnou porcí brutality, což se týká i ženských postav - pokud je rovnou někdo neodkrádluje, tak dostanou příšernou nakládačku. To vše je podtrhnuto Delonovým ultracharismaťáctvím, kde mu toho vrahouna jednoduše věříte. V samotném závěru jsem až do posledních sekund napětím ani nedýchal. ()

markotter

Sice je to místy krvavé a brutální, ale taky hodně naivní, gangsteři dělají někdy nepochopitelné a zbytečné věci, Arzenta zabíjí sice efektně, ale k dopadení padouchů mu skoro vždy pomůže nějaká náhoda a hlavně jejich neschopnost se bránit a bylo by toho určitě víc. Špatné to není, ale ta naivita to dost zabíjí. ()

westman

Delon v opravdu brutální evropské vyvraždovačce, která nese všechny atributy daného žánru. Navíc proti sobě má takové esa jako Conte, Hanin. Škoda že je snímek opomíjený naší distribucí. ()

BigBang

Skvělé (přeskakoval jsem scény, kde se nevraždilo). Jako všechno s Delonem, nedostižná vizuální krása záběrů. ()

Belmondicek

Parádní mafiánská gangsterka s charismatickým Delonem. Napětí, brutální akce, tak jak to taliáni uměli, naprostá spokojenost! ()

Looka

60% Levná napodobenina tehdejších blaxploation. Vůbec nechápu, proč Delon - tehdejší hvězda první velikosti do něčeho takového šel. Komisař Navarro coby drsný gangster... ()