Reklama

Reklama

Náhradník

  • Francie La course à l'échalote (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Snaživý bankovní úředník Pierre Vidal má v soukromí spoustu starostí. Milovaná Janet se s ním po dvou letech začíná otravovat, jejich vztah jí připadá příliš stereotypní a fádní. Zato v práci Pierre přechodně povýšil: zastupuje ředitele po dobu jeho dovolené. A právě tehdy navštíví banku maskovaný lupič a ukradne veleváženému klientovi důležité listiny! Pierre se rozhodne vynechat z té záležitosti policii a dopadnout pachatele sám. Jediné vodítko pro něj představuje jízdenka, kterou zloděj na místě činu vytrousil. Pierre se rozjede do cílového místa. Pierrova nenadálá cesta opředená tajemstvím však vytrhne Janet z nudy dost nežádoucím způsobem. Dívka propadá žárlivosti a vydává se po stopách podezíraného milence… (Česká televize)

(více)

Recenze (65)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Asi 3x jsem se zasmál. Zbytek je hnus, který nestojí ani za zmínku. Pierre Richard mezi moje oblíbence nikdy patřit nebude a Claude Zidi mezi ně pomalu patřit přestává. Na francouzské poměry je to zkrátka velmi málo ztřeštěné a nic jiného než ztřeštěnost nedělá tyto snímky dobré. Lepší hvězda. Pokud vás ke zhlédnutí nikdo nenutí, tak film klidně vynechejte. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Na obalu DVD je co do obsahu napsáno: "Stačí jen dva nápady - smlouva bez podpisu a zástupce ředitele banky, který se stane na čas šéfem. To je základ pro bezva komedii plnou skvělých gagů, nečekaných zápletek a rozuzlení." Víc netřeba. Já jsem tuhle komedii viděl dnes úplně poprvé a velmi se mi líbilo, že jsem o ní nevěděl vlastně nic a mohl jsem jen čekat, co se bude dít v další scéně, kam to všechno směřuje... Nápaditý scénář s perfektní pointou musím pochválit stejně jako výkon Pierra Richarda (etudy se záchodem, židlí, vanou i závěrečná akce na jevišti patří k tomu nejlepšímu, co kdy na stříbrném plátně vyváděl) a spolehlivou Zidiho režii s dokonalým citem pro vtip. Jen kdyby tam nebyl ten "fór" s kálejícím rackem... ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Díky Vám teď lidé vidí v každém bankovním řediteli homosexuála, který vykrádá klientské schránky, aby koupil Music Hall svému milenci." Trapný Pierre Richard mi obvykle připadá zábavný, ale jako pan seriózní pan Vidal mezi transvestity byl spíše trapný. Naštěstí po dobrodružství toužící snoubenka Janet byla dostatečně ztřeštěná, překousnuté telefonní sluchátko bylo originální, gymnastický výkon mezi vanou a WC byl geniální a neustálé policejní zatýkání Vidala mi dost připomínalo politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně třikrát za noc. Víc zábavy jsem v tom však nenašel, protože chlapi oblečení v dámském oblečení mi prostě nepřipadají vtipní. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nadprumerna Richardovka, ktera mi prislo, ze se trochu lisi. Jednak tu je docela originalni, zajimavej a sviznej pribeh, kdy to nejdriv vypada, ze pude o delani bordelu v bance a nakonec se z toho stane hon na lupice. Pak Pierre, ackoliv se mu porad stavaj malery, tak mi neprislo, ze by tady byl vylozene za saska. A navic je jeho pritelkyne super sexy Jane Birkin. No a krome toho tu je par perfektnich a originalnich forku, takze film rychle utece a dobre pobavi. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jo, jo, byl 1 máj, lásky čas. Za rohem mého baráku měli sraz skinheadi, pod okny se mě převlíkalo asi 100 těžkooděnců, z rádia jsem poslouchal revoluční žvatlání komunistů a sluníčko se před tímhle vším raději schovalo za mraky. Má nálada byla na bodu nula. JENŽE, to by nesměl existovat jeden bezvadnej, věčně rozcuchanej chlápek s modrýma očima, který z pusy umí udělat otevřenej otvor vvydávající zvuky řehtajícího původu. Nejzajímavější je, že po tom co skončil tenhle film, kde Pierre Richard, Jane Birkin a Claude Zidi dokázali, že láska a humor strčí všechny ty demonstrace a politický kecy hravě do kapsy, skončila demonstrace fašounů, zmizeli těžkooděnci, komunisti přestali chrlit nenávist, ale hlavně vyšlo opět sluníčko a svět byl najednou zase strašně fajn. Upřimně ztřeštěný optimismus hodnotím vždy velmi vysoko. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama