Náhradník

Náhradník

Komedie

Francie / Západní Německo, 1975, 95 min

• Khalesi

Na Pierre Richarda vážne dosť slabé a musím poznamenať, že to nezachránilo ani jeho zvláštne charizma. Jane Birkin je nezvykle hnusná herečka v jednej z hlavných rolí a na jej tvár aj chrup je utrpenie hľadieť. Vážne nepochopím vkus francúzov, čo sa žien týka, mám totiž pocit, že čím je v dotyčnej menej ženskosti a prirodzeného pôvabu, tým pádom čím je pre mňa vulgárnejšia, tým viac je atraktívna v očiach francúzskych mužov. S postavou 10 ročného chlapca a kozími nohami ma skutočne neokúzlila. Príbeh sa mi zdal dosť dobrý, len nešikovne prevedený na filmové plátno a to tak, že pôsobil väčšinu času dosť nezáživne, čo si nezasluhuje podľa mojich merítok, označenie komédia. Ja som sa totiž nebavila! Zostávam so smutnou 1 hviezdičkou pre Pierre Richarda z tohto počinu sklamaná.(22.8.2013)

Typický Richard, bláznivá komedie, nad jejíž logikou nesmíte příliš hluboce uvažovat. Viděno bohužel v druhém dabingu (pro Hollywood Classic Entertainment Studio Soundwave, 2008), takže mohu zodpovědně říct, že na seznam nepřátel státu připisuji režisérku Vladimíru Wildovovou, která nepochopila, že hlas dvacetiletého se k padesátníkovi opravdu nehodí. Ke zdi a zastřelit, nebo ještě lépe, svrhnout na ní antický sloup! Jane Birkin je nejvíc sexy hereckou partnerkou ze všech (dosud viděných) filmů PR.(7.1.2012)

Jo, jo, byl 1 máj, lásky čas. Za rohem mého baráku měli sraz skinheadi, pod okny se mě převlíkalo asi 100 těžkooděnců, z rádia jsem poslouchal revoluční žvatlání komunistů a sluníčko se před tímhle vším raději schovalo za mraky. Má nálada byla na bodu nula. JENŽE, to by nesměl existovat jeden bezvadnej, věčně rozcuchanej chlápek s modrýma očima, který z pusy umí udělat otevřenej otvor vvydávající zvuky řehtajícího původu. Nejzajímavější je, že po tom co skončil tenhle film, kde Pierre Richard, Jane Birkin a Claude Zidi dokázali, že láska a humor strčí všechny ty demonstrace a politický kecy hravě do kapsy, skončila demonstrace fašounů, zmizeli těžkooděnci, komunisti přestali chrlit nenávist, ale hlavně vyšlo opět sluníčko a svět byl najednou zase strašně fajn. Upřimně ztřeštěný optimismus hodnotím vždy velmi vysoko.(2.5.2008)

Stačí jen dva nápady - smlouva bez podpisu a zástupce ředitele banky, který se stane na čas šéfem. To je základ pro střeštěnou komedii s Pierre Richardem a Jane Birkin, plnou skvělých gagů, nečekaných zápletek a rozuzlení...Nad tímto snímkem, není potřeba moc uvažovat, stačí pouze vypnout mysl a nechat se unést Richardovským humorem..(10.7.2013)

"Díky Vám teď lidé vidí v každém bankovním řediteli homosexuála, který vykrádá klientské schránky, aby koupil Music Hall svému milenci." Trapný Pierre Richard mi obvykle připadá zábavný, ale jako pan seriózní pan Vidal mezi transvestity byl spíše trapný. Naštěstí po dobrodružství toužící snoubenka Janet byla dostatečně ztřeštěná, překousnuté telefonní sluchátko bylo originální, gymnastický výkon mezi vanou a WC byl geniální a neustálé policejní zatýkání Vidala mi dost připomínalo politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně třikrát za noc. Víc zábavy jsem v tom však nenašel, protože chlapi oblečení v dámském oblečení mi prostě nepřipadají vtipní.(25.4.2018)