Náhradník

• slovenský

Náhradník

Komedie

Francie / Západní Německo, 1975, 95 min

Tým filmu Hořčice mi stoupá do nosu se rozhodl pro repete, ale nastavenou laťku se mu nepodařilo dosáhnout. Přesto však nelze říct, že by byl Náhradník špatnou komedií. První půlhodinka na téma Pierre Richard ředitelem banky připomíná komedie s Les Charlots, pak přijde trochu těžkopádnější část ve vlaku, ale konec už je zase celkem povedený. Některé nedotažené gagy jsou vyvažovány parádními etudami Pierra Richarda se záchodovou mísou (neděste se) nebo jeho osvobozování se ze zajetí v židli. Z nápadu, že úředník musí vypáttrat a vrátit do banky to, co z ní bylo ukradeno, se ovšem dalo vykřesat mnohem víc. Přesto však 70%.(6.4.2005)

Jo, jo, byl 1 máj, lásky čas. Za rohem mého baráku měli sraz skinheadi, pod okny se mě převlíkalo asi 100 těžkooděnců, z rádia jsem poslouchal revoluční žvatlání komunistů a sluníčko se před tímhle vším raději schovalo za mraky. Má nálada byla na bodu nula. JENŽE, to by nesměl existovat jeden bezvadnej, věčně rozcuchanej chlápek s modrýma očima, který z pusy umí udělat otevřenej otvor vvydávající zvuky řehtajícího původu. Nejzajímavější je, že po tom co skončil tenhle film, kde Pierre Richard, Jane Birkin a Claude Zidi dokázali, že láska a humor strčí všechny ty demonstrace a politický kecy hravě do kapsy, skončila demonstrace fašounů, zmizeli těžkooděnci, komunisti přestali chrlit nenávist, ale hlavně vyšlo opět sluníčko a svět byl najednou zase strašně fajn. Upřimně ztřeštěný optimismus hodnotím vždy velmi vysoko.(2.5.2008)

• Frajer42

Asi 3x jsem se zasmál. Zbytek je hnus, který nestojí ani za zmínku. Pierre Richard mezi moje oblíbence nikdy patřit nebude a Claude Zidi mezi ně pomalu patřit přestává. Na francouzské poměry je to zkrátka velmi málo ztřeštěné a nic jiného než ztřeštěnost nedělá tyto snímky dobré. Lepší hvězda. Pokud vás ke zhlédnutí nikdo nenutí, tak film klidně vynechejte.(18.8.2013)

Tak dlouho jsem se na ten film těšil a tak jsem mu věřil. Ovšem zklamání je zde docela velké. Ze začátku (první půlhodinka) jsem byl nadšený ze skvělého nápadu roztržitý Pierre Richard jako náhradník ředitele banky a jeho problémy a vypořádání se s nimi. Ovšem scény typu: (prověření podřízených, záchodová mísa, útok na klienta) brzo ve filmu být přestaly. Vlastně všechno skončilo naprosto nudnou a nezáživnou scénou ve vlaku. Konec to trochu vylepšil a Richard zase film utáhl. Až na ty trapný padouši, akčních scén se mi to docela dost líbilo. Bez těch trapných zlodějů zloděju a rádoby akčních scén by to bylo ale rozhodně lepší.(16.8.2015)

• Khalesi

Na Pierre Richarda vážne dosť slabé a musím poznamenať, že to nezachránilo ani jeho zvláštne charizma. Jane Birkin je nezvykle hnusná herečka v jednej z hlavných rolí a na jej tvár aj chrup je utrpenie hľadieť. Vážne nepochopím vkus francúzov, čo sa žien týka, mám totiž pocit, že čím je v dotyčnej menej ženskosti a prirodzeného pôvabu, tým pádom čím je pre mňa vulgárnejšia, tým viac je atraktívna v očiach francúzskych mužov. S postavou 10 ročného chlapca a kozími nohami ma skutočne neokúzlila. Príbeh sa mi zdal dosť dobrý, len nešikovne prevedený na filmové plátno a to tak, že pôsobil väčšinu času dosť nezáživne, čo si nezasluhuje podľa mojich merítok, označenie komédia. Ja som sa totiž nebavila! Zostávam so smutnou 1 hviezdičkou pre Pierre Richarda z tohto počinu sklamaná.(22.8.2013)