poster

Náhradník

 • Francie

  La course à l'échalote

 • Západní Německo

  Der Tolpatsch mit dem sechsten Sinn

 • Západní Německo

  Der lange Blonde und die kleine Schwarze

 • Západní Německo

  Mich laust der Affe

 • Slovensko

  Náhradník

Komedie

Francie / Západní Německo, 1975, 95 min

 • Sejkorka
  *

  Mám co dělat, abych dal aspoň tu 1*. Zatím total nejslabší s Richardem. Když to srovnám s Roztržitým nebo i Hořčicí, co stoupá do nosu ... To má švih a vtip, tady je to křeč a trapárna. A co je nejvíc smutné, je výkon Jane Birkin. To je total propadák. Moc filmů s ní jsem neviděl, pravda. Nejlepší od ní pořád zústává Je t´aime ... ale to je jiná písnička. Jedno pozitivum, Někdy v půlce osmdesátek jsem na východních Němcích zahlédl fragment filmu s Richardem, kde je scéna s vanou vysoko ve vzduchu. Občas jsem si na to vzpomněl a pořád na ten film nenatrefil. Tak jsem se dočkal. Bohužel. .....(28.8.2020)

 • D.Moore
  ****

  Na obalu DVD je co do obsahu napsáno: "Stačí jen dva nápady - smlouva bez podpisu a zástupce ředitele banky, který se stane na čas šéfem. To je základ pro bezva komedii plnou skvělých gagů, nečekaných zápletek a rozuzlení." Víc netřeba. Já jsem tuhle komedii viděl dnes úplně poprvé a velmi se mi líbilo, že jsem o ní nevěděl vlastně nic a mohl jsem jen čekat, co se bude dít v další scéně, kam to všechno směřuje... Nápaditý scénář s perfektní pointou musím pochválit stejně jako výkon Pierra Richarda (etudy se záchodem, židlí, vanou i závěrečná akce na jevišti patří k tomu nejlepšímu, co kdy na stříbrném plátně vyváděl) a spolehlivou Zidiho režii s dokonalým citem pro vtip. Jen kdyby tam nebyl ten "fór" s kálejícím rackem...(21.11.2014)

 • tomtomtoma
  *****

  Příjemně lehce ztřeštěná komedie o zástupci ředitele bankovní pobočky Pierrovi Vidalovi (dobrý Pierre Richard). Vidal se svou ztřeštěností řeší partnerskou krizi, kdy jeho přítelkyně Janet (půvabná Jane Birkin) se začíná ve vztahu nudit stereotypem. Se svoji paranoiou vidí za každým druhým návštěvníkem banky lupiče a vydává se na cestu do Anglie, aby přinesl zpět dokumenty ztracené z bezpečnostního sejfu. Výletem začíná velkolepá karnevalová show, kdy jde ústřední dvojici nejednou o život. Vše je s krásně hravým nadhledem a rozuzlením, kdy je Vidal po zásluze odměněn za uchování česti a odhalení pravých pachatelů k výpovědi, neboť pro veřejnost je už nyní každý bankovní ředitel homosexuál, který loupí ve své bance, aby mohl milenci koupit vydělávající music-hall. Další zajímavé postavy: komisař Brunet (Michel Aumont), který je Vidalovi stále v patách, tanečníci music-hallu Marc (Marc Doelnitz), Gunter (Amadeus August), Mike (Henri Dues) a Franz (Luis Rego), kteří mají prsty ve zmizení dokumentů, ředitel banky (Jean Martin), jehož prostřednictvím se banka stává vykraditelnou, a De Rovére (Claude Dauphin), původní majitel dokumentů a tím pádem i music-hallu, který mu po výpovědi z banky vyfoukne sám Vidal. Příjemná zábava, která lehce pohladí a je plná optimismu.(24.2.2011)

 • Khalesi
  *

  Na Pierre Richarda vážne dosť slabé a musím poznamenať, že to nezachránilo ani jeho zvláštne charizma. Jane Birkin je nezvykle hnusná herečka v jednej z hlavných rolí a na jej tvár aj chrup je utrpenie hľadieť. Vážne nepochopím vkus francúzov, čo sa žien týka, mám totiž pocit, že čím je v dotyčnej menej ženskosti a prirodzeného pôvabu, tým pádom čím je pre mňa vulgárnejšia, tým viac je atraktívna v očiach francúzskych mužov. S postavou 10 ročného chlapca a kozími nohami ma skutočne neokúzlila. Príbeh sa mi zdal dosť dobrý, len nešikovne prevedený na filmové plátno a to tak, že pôsobil väčšinu času dosť nezáživne, čo si nezasluhuje podľa mojich merítok, označenie komédia. Ja som sa totiž nebavila! Zostávam so smutnou 1 hviezdičkou pre Pierre Richarda z tohto počinu sklamaná.(22.8.2013)

 • B!shop
  ****

  Nadprumerna Richardovka, ktera mi prislo, ze se trochu lisi. Jednak tu je docela originalni, zajimavej a sviznej pribeh, kdy to nejdriv vypada, ze pude o delani bordelu v bance a nakonec se z toho stane hon na lupice. Pak Pierre, ackoliv se mu porad stavaj malery, tak mi neprislo, ze by tady byl vylozene za saska. A navic je jeho pritelkyne super sexy Jane Birkin. No a krome toho tu je par perfektnich a originalnich forku, takze film rychle utece a dobre pobavi.(24.9.2008)