Návrat velkého blondýna

• Francie Le Retour du grand blond (více)

Když hraje na housle, je obdivuhodný, když si hraje na agenta, je k popukání. Pierre Richard postrach tajných služeb... Houslista Francois Perrin byl zcela náhodně vybrán v davu na letišti jako vějička, na kterou se měl chytit ctižádostivý náměstek velitele tajné služby plukovník Milan. Ten se totiž chystal intrikami zkompromitovat nejvyššího šéfa a obsadit tak jeho místo. Náměstek Milan strojil na záhadného velkého blondýna ty nejdůmyslnější léčky, poslal na něj svou nejsvůdnější a nejschopnější agentku Christinu a pak už měl jediné přání – zlikvidovat ho. Ale vše se mu jaksi vymklo z rukou: Christina se do Perrina zamilovala a do pečlivě nastražených pastí padali především Milanovi lidé a posléze i on sám... Pokračování veleúspěšné komedie režiséra Yvese Roberta Velký blondýn s černou botou, patří mezi to nejlepší ze zlatého fondu francouzské komedie. (Česká televize)

bolan

Opět se mi potvrdilo pravidlo, že čemu jsem se jako dítě chechtal, dnes mě nechává naprosto chladným. ()

RadimFišer

Nevím co mám říci k této dvoudílové komedii. Pro mě nic neříkající. Říkám odpad a ztráta času, kromě těch nádherných záběrů z Praříže a proto jedna hvězda. Jinak naprosto odstrašující příklad co nenatáčet podle mě. ()

Kirman

Jak už jsem psal u Velkého blondýna z roku 1972 - po letech u mě Richard tak nějak nefunguje, a tak hodnotím průměrně. ()

Olík

Jeden z největších špiónů francouzské historie se vrací, aby dokončil svou misi. Jsem dítě osmdesátých let a Pierre Richard je jedním z hrdinů mého dospívání. Dnes když se na toho roztržitého houslistu dívam s odstupem desítek let, tak už také nesdílím takové nadšení…..každopádně opět jsem si sním s radostí prošel cestu plnou jednoduchých,ale trefných skečů. ()

fandalehy

Pokračování legendární komedie o pařížském houslistovi a tajných službách už sice nemá takový náboj jako jednička, ale i přesto je to zábavná podívaná. ()

mdouglas

Není mnoho filmů, u kterých je pokračování na stejné nebo vyšší úrovni. Návrat velkého blondýna tuhle nálepku u mě má. Výborný Pierre Richard nechtěně v roli tajného agenta... 85% ()

Inozuka

Do absurdna dotažený motiv z prvního dílu o bezcitnosti státních tajných služeb, které si s jednotlivci zahrávají jako s figurkami na šachovnici. Mnohem větší zábava a nesmrtelné hlášky: dopis od Blondýna, Kozel, Panenka, kapitánek apod. K tomu chytlavá a v mnoha aranžích provedená Cosmova hudba. Nestává se to často, ale tady dvojka vítězí nad jedničkou na plné čáře. ()

ing.man

Lepší než jednička. Asi proto, že Pierrova komika má tady více prostoru. Nesmrtelné karate scéna s tím nádražákem... Chechtal jsem se stejně jak před třiceti lety. ()

fantomas19

* minister (tajné služby vs ministerstvo poľnohospodárstva) * divadielko & karate * plukovník Toulouse (Jean Rochefort) vs kapitán Cambrai (Michel Duchaussoy) * záverečný koncert ()

kyLuke

Je to(možná) lepší než první díl,ale herci a jejich charaktery už nejsou tak propracované a malá chybička je i v ději.Jinak skvělá zábava. ()

topi80

Platí zde totéž, co pro první díl. Čekal jsem o dost třeskutější legraci, a i když tu Pierre Richard dostává víc prostoru k šaškování ("Vy nejste ten na karate?") než v prvním dílu, opět se tu o zábavu stará hlavně hláškující Jean Rochefort. Za povšimnutí stojí v oboudílech výkon Jeana Carmeta, jehož postava skutečně vzbuzuje lítost a já si říkám, že bych ho docela rád viděl v nějaké dramatické tragické roli. ()

maeb

Milý Maurici, to, co dělalo první díl jedinečným, je v pokračování ještě rafinovanější. Ba co víc, je to dovedeno až k dokonalosti. ()

Dinsberg

Bohužel komedie, která se vydala špatným směrem. Jednoznačným tahounem měl být Pierre Richard. Bohužel přemíru prostoru dostala postava plukovníka Toulousse v podání Jeana Rocheforta. Když v komedii přebírá otěže postava tak strojeného a povýšeného charakteru, pak film přestává být komedií. Richardovy eskapády jsou velmi směšné, ale jejich málo a netvoří hlavní dějovou linku. Navíc už samo navození situací předurčuje děj ke komickým etudám. Richardovou doménou je však bryskní reakce na situaci samotnou. Bohužel to samo o sobě na dobrou komedii nestačí. Navíc další karikatura James Bonda ve francouzské kinematografii během dvou let, to už zavánělo pomalu průšvihem. ()

Kacer

Zvláštní znamení: dvojka je zábavnější než jednička. Scény s parodií Jamese Bonda byly dokonalé. ()