Návrat velkého blondýna

• Francie Le Retour du grand blond (více)

Když hraje na housle, je obdivuhodný, když si hraje na agenta, je k popukání. Pierre Richard postrach tajných služeb... Houslista Francois Perrin byl zcela náhodně vybrán v davu na letišti jako vějička, na kterou se měl chytit ctižádostivý náměstek velitele tajné služby plukovník Milan. Ten se totiž chystal intrikami zkompromitovat nejvyššího šéfa a obsadit tak jeho místo. Náměstek Milan strojil na záhadného velkého blondýna ty nejdůmyslnější léčky, poslal na něj svou nejsvůdnější a nejschopnější agentku Christinu a pak už měl jediné přání – zlikvidovat ho. Ale vše se mu jaksi vymklo z rukou: Christina se do Perrina zamilovala a do pečlivě nastražených pastí padali především Milanovi lidé a posléze i on sám... Pokračování veleúspěšné komedie režiséra Yvese Roberta Velký blondýn s černou botou, patří mezi to nejlepší ze zlatého fondu francouzské komedie. (Česká televize)

PetrPan

Francois Perrin alias Velký Blondýn se vrací... Druhé pokračování skvělého Velkého blondýna s černou botou je dokonce o něco lepší, Richard dostal více prostroru a rozehrává svou typickou ztřeštěnou komiku, Jean Carmet jako přítel Maurice je ještě lepší a legračnější a Jean Rochefort je prostě dokonalý... ()

WANDRWALL

Po úspěchu prvního filmu na tohle téma přišel - jak už se to často stává hrdina znovu. A jeho návrat nebyl špatný. Zase pár skvělých gagů. ()

dopitak

Lepší než jednička. Sice se začátek musel prokousat hodně znásilněným námětem, nicméně poté co se divák smíří s tím, že to je tak jak to je, už vše docela klape. Hlavně skvělý původní dabing. Vtipů a gagů je ale zoufale málo, Pierre hrál v lepších filmech. Mireille Darc za ty dva roky hrozně vyšeptala, pokud v jedničce byla sexy, tak ve dvojce už jenom byla. ()

bassator

Velmi povedené pokračování něčeho, velmi těžko uvěřitelného s velmi přirozeně střeštěným a na konci i plánujícím a přemýšlejícím Pierrem Richardem ... - Viděno 1x cca + 21. 6. 2011 - 60% ()

heyda

Nepodařené pokračování. Málo humoru, slabý scénář a jak už zde zaznělo, vypadá to tak, že hercům včetně Pierra Richarda se do pokračování nechtělo - nemá to ten správný šmrnc. Navíc hudba začíná být chvílemi už dost otravná. Pro mě tedy zklamání. 40% ()

honajz

Ve druhém dílu se léčka plukovníka Toulose obrací proti němu – nový ministr s tajným inspektorem za zády chce osobně poznat Velkého blondýna. Setkání je ale jen zástěrkou, jak vyšetřit smrt náměstka Milana. Nyní se musí sám Toulose pokusit Blondýna zabít. ()

Thomick

Nejlepší bondovka. :-) Holt když dva velikáni francouzské komedie spojí síly, jednoduše z toho musí být velká blonďatá bomba! ()

Padme_Anakin

Můj filmový návrat k této komedii po cca 20 letech se povedl na výbornou, pánové Pierre Richard- Jean Rochefort- Jean Carmet to rozehráli skvěle, doplnila je půvabná Mireille Darcová a moc pěkně jim to spolu ladilo.. Příběh o houslistovi, který se nechtěně zapletl s tajnou službou, mě bavil a v pravidelných intervalech rozesmával, bylo mi potěšením.. ()

topi

Oproti jedničce přibylo více humorných skečů. Je to zkrátka větší prdel, tak typická pro francouzské komedie. Režisér Yves Robert si i zde střihl miniroličku dirigenta orchestru. Český dabing opět paráda. ()

Damiel

Návrat velkého blondýna porušuje tradiční pravidlo o tom, že pokračování se prvnímu dílu vyrovná jen ztěží. Tady je to právě naopak, hvězda Pierra Richarda září naplno, stejně excelentní jsou ale i další herci (zejména duo Carmet, Rochefort). K tomu připočtěte ještě typicky francouzský humor a vyšperkované hlášky (scénář Francise Vebera). Něco takového se už ovšem nedá říct o americkém remaku, kde hlavní roli hrál Tom Hanks. ()

tufr

Tohle je naprosto famozní film, kterej o tři ligy předčí i první díl!!! Výborná parodie s tunou hlášek !!! Jeden z nej Pierre Richard movie 90% !!! ()

lekr

Úplně stejně skvělé jako jednička!! Richard je opravdu jeden z nejlepších komiků na světě!! Jeho filmy včetně tohohle vždy spolehlivě baví!! ()

Martin741

Kamen Richard opat paroduje najme filmy 007 -ky a ide mu to. Kopa humoru, vyborna rezia, skvele hlasky ... proste Richard sa moze kludne zaradit medzi komedialnych velikanov ako Spencer, Hill a Hugo Fantozzi, teda Villaggio. 94 % ()

tomtomtoma

Bláznivější, ztřeštěnější a snad ještě zábavnější příjemné odreagování o člověku, který je opět zatažen do hrátek a vzájemných pokořování dvou velmi ambiciózních lidí. Houslista François Perrin (dobrý Pierre Richard) s velkou suverenitou přijímá sebevědomou masku superšpióna, aby ochránil svou vysněnou lásku Christinu (Mireille Darc). Hrané sebevědomí, vrozená popletenost a věrný přítel Maurice Lefebvre (Jean Carmet) mu pomáhají z velmi zapeklité situace v nejedné humorně parodické podívané. Šéf špionáže plukovník Louis Marie Alphonse Toulouse (dobrý Jean Rochefort) se přitom jen snaží zbavit velmi dotěrného kapitána Cambraie (Michel Duchaussoy), který si na odhalení plukovníkova zločinu hodlá udělat jméno. Použití návnady se mu však vymkne z rukou. Z dalších rolí: nový ministr obrany (Jean Bouise), vyděšený z podivné hry, Perrache (Paul le Person), nejbližší Toulousův spolupracovník a stále tak trochu ochránce nebohého hudebníka, Paulette (Colette Castel), Mauricova žena, a agenti Fešák (Henri Guybet) a Princ (Hervé Sand), nešťastní z neschopnosti zabít svůj cíl. Svižné, bláznivé, zamotané, zábavné, velmi příjemné odreagování. ()

C0r0ner

Ze začátku to vypadalo na o poznání lepší komedii než první díl, ale někde maximálně okolo půlky to dost ztratilo tempo a zábavnost, jak se jako vždy otravně přehrávající Richard z pasivního aktéra stal aktivním. Dohromady tedy stejný průměr jako jednička. 55% ()

MarekT

Oproti prvnímu dílu spíše zklamání. Gagy, které v předešlém filmu fungovaly, už nemají takový účinek - třeba Jean Carmet už nepobavil tak, jak dříve, přesto je ale nejlepší, jelikož třeba situace, kdy Richard šťastnou náhodou unikne smrti zastřelením, se už začínají přejídat. Nehledě na to, že začátek s fingovanou smrtí Perrina by se dal klidně vystřihnout, jelikož mi do filmu nějak nezapadá. Ale špatná komedie to rozhodně není, hledáte-li oddechovou zábavu, klidně se podívejte. Pár vtípků i přes všechna negativa dokáže rozesmát a Cosma si jako obvykle vyhrál se soundtrackem (úvodní melodie předělaná do bondovského kabátu se mu povedla). ()