Probuď se, špione

• Česko Špion, na kterého nezapomněli (více)
TV spot

Sébastien Grénier je francouzský tajný agent, který pokojně žije ve švýcarském Curychu, pracuje jako vysoký bankovní úředník a čeká na případný úkol. Jednoho dne skutečně přichází záhadné zadání, Grénier je však nedůvěřivý. Bezprostředně následující schůzka se Jean-Paulem Chancem, záhadným člověkem, o kterém neví, na čí straně vlastně je, jeho nejistotu jenom posílí. Není jasné, odkud jeho úkol přišel, a také není jasné, co je vlastně jeho obsahem. Každý agent, kterého Grénier kontaktuje, je brzy nato zlikvidován. Grénier začíná pátrat na vlastní pěst, kdo za tím vším stojí, neboť je ohrožen i jeho život. (Česká televize)

kebom

Nasvietenie filmu si človek bežne pri sledovaní nevšimne. Tu som si to snáď prvý raz v živote všimol - absolútne strašné. V parku odlesky svetla, na chodníku sa hercom svetlo odráža od očí, od odevov, pohyblivé tiene pri pohybe... Toto som nevidel ani pri starých československých inscenáciách. Film sa celkovo dá sledovať, ale nie je to žiaden zázrak aj kvôli pomerne nepodarenému hereckému obsadeniu vedľajších rolí. ()

krabatt76

Po opravdu dlouhé době film,který na mě udělal pozitivní dojem.Napětí,neokoukané prostředí a zase to napětí nutící diváka nevypínat a vydržet až do konce..... :-) ()

agassi68

Keď vydržíte do polovice, začne mať dej spád. Dovtedy je to len pre ortodoxných milovníkov detektívok. Ventura hrá to čo vždy, až na prekvapivý koniec v štýle Delona v Troch mužoch na zabitie.. ()

L'Alpagueur

Film se svou ponurou atmosférou podobá trochu Belmondovu Lovci hlav. Z herců musím vyzdvihnout Lina Venturu a také Bruno Cremera, jehož považuji za asi nejlepšího představitele záporných postav ve francouzských kriminálkách. ()

KOOHA

Jedině za Venturu a Morriconeho hudbu, jinak je to naprosto zničený materiál, který byl totálně zahozen. Naprostá nepřehlednost postav ve kterých jsem se ztrácel až do úplného závěru. Vůbec nechápu jak mohl někdo napsat, že se jedná o jeden z nejlepších špionážních filmů všech dob. Nestojí to ani za zlámanou grešli. ()

levente

Film s tolika chybami, že jakákoliv snaha o reálný příběh je ze všeho nejvíc smutná. Vážné tváře ctihodných herců. Ale k čemu ten příběh je? Co přináší? Asi nejvíc Curych z osmdesátých let. Někdy je střih vyloženě vtipný. V jedné scéně, kdy Ventura míří na řídícího zlosyna ze zadní sedačky si scénář nevěděl rady s tím, jak může mířící muž vystoupit bezpečně z auta, aniž ztratí kontakt s tím, na koho míří? Jak to tedy udělat? Střihem. Prásk. Ventura je z auta venku a stojí u dveří řidiče. A tohle stokrát jinak. Vedlejší role se ze všeho nejvíc chovají, jako by dali půlku intelektu na charitu. Usmívají se a dělají hovadiny. Radši se jít projít do Stromovky po desáté... ()

DAPDO

Začátek pěknej, tramvajová scénka mě navnadila. Postupem ale film zklouzne do mtrě dialogů, místy nelogičnosti, nudil jsem se. Vzhledem k obsazení jsem čekal lepší jízdu, ten závěr to trošku zachránil, ale z těžkého průměru se nevyhrabal. ()

NightPorter

Parádní krimoška. Výbornej dabing, dobrej Ventura, ale daleko lepší Pikoli a hlavně Kremr!!! A ta muzika! Si tak sedím a řikám si, tyjo, to klíďo mohlo bejt v Chobotnici, supr muzika! A pak kouknu na autora a - nóoo jasně :-) EDIT: a nasadit po tomhle na ČT2 starýho Cartera s Cainem, docela vtipný. ()

markotter

Výborně zahrané skoro od všech hlavních postav, ale pro mně nepochopitelné a občas i WTF, kdy si sice špióni dávají schůzky u telefonních budek a na druhou stranu si vesele telefonují z kanceláří a podobně. ()

BigBang

Bohatá produkce (několik hereckých es, velkorysé zapojení exteriérů - tohle není žádná studiovka), ale výsledek rozpačitý. ()

Inozuka

Vynikající špionážní thriller, v němž společně s hrdinou nevíte, kdo je kdo a na čí straně stát. Hodně civilně a střízlivě natočené, přesto si uchovávající obrovské napětí a nepředvídatelnost. Pro mě navíc o to zajímavější, že jsme s přítelkyní byli v létě v Curychu na dovolené a tak jsem mohl nasávat atmosféru zdejších ulic i s odstupem. A fakt se to tam zas až tak nezměnilo a švýcarská bankovní city z filmu na vás přímo dýchá. Lino Ventura je chmurně nesmlouvavý, trochu jiný prototyp špióna než je běžné, výborně mu sekunduje Michel Picoli i Bruno Cremer... A závěr vysloužil tomuto filmu v mých očích plných pět hvězd. ()

Amonasr

Na Lina Venturu mám slabost, žádný film s ním nenudí, zkrátka stará dobrá klasika. Výjimkou není ani tento snímek, jen je snad špionomansky poněkud překombinovaný. ()

subic

Když je potřeba uzavřít seznam, musejí padat hlavy. Všech bez výjimky. Nebo-li něco se prolátne, tak je potřeba síť agentů zlikvidovat v celé struktuře. Pokud jde o Eurospy filmy, od etalonu Le professionnel (1981) je to o 2 schody níž. Občas odvysílá ČT ještě s dobovým dabingem, Moravec, Balzerová a spol. ()