Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

warrenur

Velmi jednoduchy a prosty akcak s pohladnou Olinkou a starnucim Brosnanom v jeho, uz tradicnej "agentovskej" roli. Nemozem si pomoct, pocas sledovania sa mi vynarali mnohe a mnohe asociacie z Hitmana, Bourna a dalsich podobnych, ale hlavne uspesnejsich snimkov. Miestami silne naivne, napriek tomu sa vsak stale nieco deje a po vypnuti casti mozgu som sa i celkom bavil. Avsak, ako celok, slabsi priemer. Ten horlivy mladas ma celkom prijemne herecky prekvapil. ()

Wardan

Těšil jsem se velmi. Mám totiž Pierce Brosnana fakt rád. Ale už od půlky se mi hlavou proháněla jedna otázka. Nebylo to původně psáno jako nová seagalovka? Prostá zápletka je podaná zbytečně komplikovaně, plná s několika zbytečnými odbočkami a tím strašně nesoudržná a rozředěná (80 minut by bylo až až). Postavy do jedné nezajímavé. Akce málo a k tomu průmměrně natočená. Celé to vypadá jako kdyby to bylo točeno v laciné televizní produkci (Nudný vizuál, ošklivé kulisy, levný fádní casting - kromě fajn Olgy Kurylenko, ...). A víte co ještě? Ten Brosnan tady vlastně není ani moc dobrý, ani moc cool. Po tomhle s nějakou "Brosnan season" moc nepočítám a vlastně jí ani nechci. O toho jeho agenta by si Bourne, Mills nebo třeba Reacher neopřeli pušku. ()

barteca

Starší generace válí - Pierce Brosnan v roli nekompromisního agenta v uvěřitelném příběhu všichni proti všem. ()

heihatchi

Vcelku dobrej akční film, kterej hlavně dojíždí na svůj příběh, pač ten je opravdu hroznej. Jinak Pierce tu ukazuje, že role agenta mu prostě sekne. ()

dawe787

Brosnan ve svých asi 63 letech předvedl opět pěkný kousek. Není to bondovka, není to tuctová vyvražďovačka, je to prostě trochu o pomstě, trochu o honičkách, trochu o praní špinavého prádla v oblasti politicko-válečných konfliktů a hlavně o vysloužilém agentovi s velkým A, který si poradí v obtížných situacích a chrání důležitou svědkyni. ()

Matli

Hodně dobrej thriller, dějově akční od první do poslední minuty, zpracování akčních scén sice trošku pokulhává, ale nevadí to. Občas jsem si říkal jestli nekoukám na starou dobrou Bondovku s Piercem. Konečně vykouknul s filmem, kde mu to fakt šlo a který se k němu hodí. Ale na druhou stranu to není film, který bych chtěl viděl za půl roku znova, na prdel jsem se z toho prostě neposadil:) 79% ()

Bozvav

Velmi slušný akční špionážní napínák, kde jsem sice Brosnanovi tu akční stránku věci moc nevěřila, ale vzhledem k akutnímu nedostatku charismatických špiónů, co nevypadají jak "buci s přehlídky od Versaceho" pod čtyřicet, tvůrce chápu. Dialogy dávaly smysl, akce nebyla nesmyslně přehnaná, zápletky uvěřitelná, závěr očekávatelný, hudba se hodila. Za mne naprostá spokojenost a 80% k tomu. ()

Rockerman

Není toho věru mnoho, co by se dalo tomuto filmu vytknout. Má to spád, má to akci i napětí, nuda v žádném případě nehrozí. Snad jen ta lehkost s jakou prochází Peter všemi rvačkami, nástrahami a přestřelkami je tu ještě absurdnější, než v jiných akčních filmech. Ale ruku na srdce, kdy zase uvidíte tak jednoznačné vítězství "dobra" nad "zlem", jako tady. To se jen tak nevidí! ()

Hapretor

Brosnan nebyl nijak zvlášť zajímavý nebo charismatický ani jako Bond, kokot jejího Veličenstva, natož jako listopadový muž. Doufám, že nebude ještě prosincový a už s podobnými rolemi skončí. Už na to nemá věk a vypadá to spíš trapně. To mu pak daj francouzský hole se zabudovanym kulometem a bude likvidovat personál v domově důchodců??? Faux Pas! ()

BOURQUE

P. Brosnan is back! Ale hneď na začiatku je potrebné zdôrazniť, že v tomto žánru od L. Neesona je trošku ďaleko. Bývalý Bond sa vo filme a v akčných scénach však stále pohybuje veľmi dobre. Akčné scény sú na bežnej úrovni ako aj réžia. Záver je nedostatočne vypracovaný. O. Kurylenko is still hot! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

hEROic

nedocenene, jinak to nemuzu rict... svizny a postupne vyskladany pribeh v prijemnem podani... clovek se nenudi, protoze dej neni nalajnovanej v prvnich deseti minutach, ale sklada se jako pekna mozaika... jako bonus povedene akcni sceny, ja jsem zkratka spokojenej! 80% ()

MickeyStuma

Akční špionážní thriller, ve kterém opět exceluje coby tajný agent CIA Pierce Brosnan. Žeby se mu stýskalo po službě jejího veličenstva a tím po Jamesi Bondovi? Sekunduje mu Olga Kurylenko, která o svých kvalitách již dávno přesvědčovat nemusí a Luke Bracey, který jakoby se ještě ve světě filmu stále rozkoukával. Pierce Brosnan je skutečně tahounem snímku, avšak v podivné spleti nejrůznějších šarád a akce. Vývoj děje sice má energii ve výpalu na branku, čímž se stále něco děje, ale velmi často jsou události ve výsledku dosti zmatečné. Akce je akce, ale děj, jako takový, by si rozhodně zasloužil větší plynulost. Pokud se chtěl režisér Roger Donaldson přiblížit asijském stylu, moc se mu to nepovedlo. Ale pravda, dle asijského vzoru postupuje důsledně a krvavě, ale působí to jako nevyhnutelná maličkost, která čas od času kompenzuje vynucený vývoj děje. A stále tomu chybí taková ta třešnička na dortu. Logika samozřejmě není důležitá, stejně jako příběh, ve kterém o zvraty není nouze. Důležité je, že se stále něco děje, tudíž akční zábavě je patřičně učiněno za dost. Dosáhne se tak statusu inteligentního filmu, či alespoň svou hloubkou? Tak to v žádném případě. Ale jako brutální agentský akční thriller působí ve své zábavnosti vcelku přijatelně. Akční zábava bez bázně a hany a nic víc. Hlavně u toho nepřemýšlet proč takhle a ne jinak a proč tohle a ne tamto. ()

bararich8

Trochu špio, trochu old school, nebylo to vůbec špatné. Brosnan a Kurylenko je setsakra dobrá kombinace, akorát mně neznámý Luke Brace se mi tam teda nehodil. Zde je vidět opět jeden častý nešvar, kdy trailer hodně navnadil a film už tak nadupaný nebyl, ale naštěstí je to pořád lehký nadprůměr. Příběh byl tak trochu guláš se zbytečnými twisty, některé zajímavě vypadající dějové linky jsou nepřirozeně hodně zkráceny, jakoby nebyl čas. Akce průměrná. 3,5*. ()

Kingjiri

Co si budeme povidat, bez charismatickýho Pierce Brosnana v hlavní roli by tohle béčko jenom těžko zaujalo. I když je třeba uznat, že snaha byla - od hlášek přes slušnou akci až po koukatelný filmařský řemeslo. Pořád jde však o jednorázovou podivanou dokazující, že Pierce Brosnan může i v šedesátce zahrát akčního hrdinu a bylo by fajn, kdyby ještě nějakou takovou roli dostal, tři slabší hvězdy. ()