Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

erased

Více než slušný návrat Bonda do špionážní akce a zároveň povedená jednohubka zaplňující dlouhé čekání na další Bournovku. Olga naštěstí nemá moc co hrát, takže nijak zvlášť nepřekáží tomu, co jde filmu na jedinčku - skvělému představení a střetu agentů dvou generací. Docela překvapivě se podařilo udělat sympaťáka i z toho mladšího, takže přestože je od začátku jasné, na čí straně skončí, jeho přítomnost nenudí, naopak možná i překonává i tu Brosnanovu. Samotný příběh pak sice možná není kdovíjak strhující, ostatně jako film samotný, ale celou dobu svižně odsýpá a na ty necelé dvě hodiny hravě zabaví. ()

kaylin

Výborný akční film, který má příběh, co odsýpá, a navíc ještě hrdinu, s kterým se dobře celá ta hodina a tři čtvrtě táhnout. Pierce Brosnan ukazuje, že má pořád na akční postavy, navíc takhle správně drsné, které nemají slitování. Tohle se mu povedlo a dokázal bych si představit, že by mě zaujal i v dalších filmech. ()

Tony.cs

Brosnan si připoměl Bonda a stále mu to jde. Tenhle elegán se neztratí ani mezi dnešními Bondy a Bourny, kteří jsou samozřejmě o půl třídy lepší, ale tohle být natočeno před deseti, patnácti lety, tak je to tady se skóre kolem osmdesátky. ()

Rakosnicek77

Jako akčňák celkem dobré, jen byl ten děj na můj vkus trošku moc zamotaný. To mně párkrát dostalo do fáze nudy a nesoustředění. Byl to ale dobrý průměr... ()

MATADOR

Brosnan a Bond je zkrátka něco co sakra fungovalo a jeho Bonda jsem mu věřil. Řadím ho na stejný stupínek jako Sira Conneryho. Trvalo to dlouho, ale konečně je Pierce zpátky v rolích, které mu sakra jdou. Tihle agenti, trénovaní na všechno možné. To jsou filmy, kde tohohle charizmatickýho borce fakt rád vidím. Dočkal jsem se, ani ta přehnaná porce politiky mi nevadila. Byl jsem okouzlen jak středoškolačka na premiéře Stmívání. ()

AffectedFace

Dokonalost snímku je, že dokáže udržet pozornost až do konce. Obrovská slabina filmu je, že spousta scén se koncentruje s tolik ohranou zápletkou, že už to člověka prostě nenadchne. ()

Dont

Fakt, že už Pierce Brosnana nechtějí jako Jamese Bonda, mu evidentně nebrání v tom, aby si produkoval vlastní bondovky. :-) The November Man nesrší originalitou, ale nenudí a Olga Kurylenko je parádní kočka. Scénka s lopatou hodně pobavila. ()

stuntmanMIKE

A presne takto nejako to my 96%ni mame radi... Nekompromisneho oldschool Brosnana... nejaku tu jebacku k tomu... neslusnu mluvu... sem tam vtipnu hlasku a aj nejaku krv, ked uz sa striela, seka alebo reze... vela toho nechceme... fakt. Chceme sa len bavit... sadnut si...vypnut mozog...otvorit pivo a pekne krasne sa nechat vtiahnut do akcie a rozmyslat pritom, preco som sa nenarodil ako sirota...mozno by si ma nejaky ten zeleny mozog vsimol a vytrenoval by ma na agenta 00X ... chodil by som po svete...trtkal modelky...vozil sa na spickovych karach...bol by som vzdy dobre ohaknuty... mal by som prachy a povolenie likvidovat... to nam staci ku stastiu... toto...nejaky ten zvanec... sem tam sex a sme spokojni.... ()

M.i.k.e

povedená old-school konspiračka,kde prim hraje nastárnoucí Pierce a překvapivě dobrá Olga Kurylenko.I přes to,že si November man jede od začátku podle šablony a vývoj děje je snadno odhadnutelný,nenudí a rozhodně neurazí.Vzhledem k tomu jak málo teď podobných filmů vzniká je to vlastně opravdu fajn...70% ()

Martin741

Reziser Roger Donaldsson /Dante´s Peak, Worlds Fastest Indian/ natocil dalsi nadpriemerny spionazny film, v ktorom sa predstavil v hlavnej ulohe Pierce Brosnan /The Golden Eye, Thomas Crown Affair, Ghost man/. Brosnan samotny uz ma evidentne po 60 -ke a asi dost pozeral v klude svojho obyvaku Taken s Niamom Leesonom a tak sa rozhodol, ze este nepatri do stareho zeleza a ze este furt na to ma. A ono sa mu to da aj verit, hlavne ked sa mu neprelieva sadlo cez opasok, takze akcne sceny a suboje su dostatocne uveritelne. Rezia je vyborna, dialogy sice obcas nudia, a trochu aj dej, ale nudy je chvalaMentuhotepovi malo a po nudnych pasazach sa dej filmu opat rozbehne. A funda kvalitnej akcie si pride na svoje : o prestrelky, suboje popripade vybuchy nie je nudza. Atmosfera na urovni, film sa da dobre zniest a rychlo uplynie. A jo, jo rad sa pridam k vacsine, ktora tvrdi ze : luxusny pribeh, Brosnan ma charizmu, Rkova akcia, slusne napatie -- za seba spokojnost : 75 % ()

Figu

V dnešní době je težký zachytit nějakej pořádnej akční kousek s třicetiletým čtyřicetiletým drsným týpkem, jak tomu bylo v tom nejsilnějším období devadesátých let, kdy jsme měli Slye, JCVD, Seagala a tak dále a tak dále... Najdou se světlý vyjímky jako třeba Adkins, kterej je i za tou čtyřicítkou vyjímkou tou nejsvětlejší, ale to je málo. Kdepak máme tu skvadru šesti, osmi hustejch chlapů, kteří nám denně servírovali pravý nefalšovaný akčňáky? V prdeli! Ač je to smutný, říkám - my chceme dědky! Jedním z nich je i Pierce Brosnan alias November man! Když chytne bouchačku do ruky, vždy to smrdí průserem, navíc u toho i mnohdy přemýšlí. K tomu nějakej ten zamotanej a napínavej příběh, dlouhonohou Kurylenko a máme záruku kvalitního filmu. A přesně o tomhle to je! My chceme dědky! My chceme dědky! 75% ()

bourec

Tak tohle musim pochválit.Hodně mě timhle filmem Donaldson potěšil,je to taková vzpomínka na Brosnana v roli Bonda,protože vod doby,co se do Bonda nasral Craig,to pořád jde kvalitativně pomalu dolů.Film má celkem jednoduchou,přehlednou zápletku(čůráčci zase prskaj),neni to dětinský,prostě co vám budu vysvětlovat,líbilo se mi to,a distributorům bych se vychcal na jejich pracovní stůl.80%. ()

Streeper

Bylo skvělé vidět Pierce Brosnana opět v roli agenta. Ukazuje, že na to stále má - skáče, utíká, střílí, bojuje. Příběh filmu je skvělý. Ano, je trochu politický, ale to mu zase na jednu stranu přidává na zajímavosti. Já jsem s filmem spokojená. Čekala jsem to horší a příjemně mě to překvapilo. ()

Rodriguez

Pierce Brosnan jako Bond?! Je škoda, že tohohle chlapíka už nechtějí, protože tahle role mu fakticky chybí! A s každým dalším podobným filmem předvádí, že nepatři do starého železa! Tentokrát musí ochránit velmi důležitou svědkyni a rozhodně to nebude lehká mise! 80% ()

flyboyeda

Prijemne odsypajici ale presto spotrebni akcni podivana, ve ktere Brosnan dokazuje, ze se za ta leta Bondovani preci jen neco naucil... :) ()