Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

kedl

Mezitím, co mladej Smith hledá koule a Sandra si užívá tu nejhezčí vyhlídku svého života, se Robert potápí někde u Sumatry. Nevěřím, že to říkám, ale lepší než Gravitace. Robert si těch 110 minut krade jenom pro sebe a Sandra zůstává s holou prdelí za ním. ()

Ledkodlaq

Film onemanshow. Je to slabé i na studentský snímek. Redforda mám docela rád, ale tady mi moc nepasoval, s někým jiným, jinak podaným by to možná mělo i na hvězdy 2. Zbytečně zabitá hodina a půl, kdybych si byl býval místo toho četl, udělal bych líp. Jedna * za těch pár dobrých scén (asi tři) Viz. koment POMO: "Film, ktorý vas strhne rovnako ako Gravitácia" = a já říkám film, který mě nebavil stejně jako gravitace. Nikdy více. ()

Tessie

Úplně špatné to nebylo, chyběl tomu ale příběh.. proč se vůbec plaví? Postrádala jsem taky nějakou super hudbu. A to pominu závěrečnou scénu, jak se zcela vyčerpaný Redford nakonec hecne k takovému výkonu. V podstě to byl všechno takový výkřik do tmy. ()

kery-

Nevím jestli jsem byl jenom blbě rozpoložen (ehm, 3 dny po sobě?), protože podobné filmy mě většinou hodně baví. Tady jsem se nudil jako prase a co půl minuty jsem čekoval fejs. Možná je stylový vsadit na jediného koně, ale mě superhrdina Redford nijak zvlášť nepřesvědčil. Filmu chyběla buď postava navíc (což fungovalo v Gravitaci, ruku na srdce - S.Buldok by tam jinak plavala ještě dneska), nebo alespoň nějaký komentář, co by myšlenkové pochody - viz. 3,14 a jeho život. Bez toho Vše je ztraceno.. ()

Carlinhos

Film bez vedlejších postav, bez dialogů/monologů a bohužel i bez emocí. A ač mám Redforda rád, tak ani on nikterak nevyniká. Takže celkově docela zklamání, nic než průměrný snímek. ()

Hanys_

Bezradnější variace na loňského "Pího", aneb jak se z poklidné plavby může díky souhře náhod stát souboj o život. Absence hudby nebo jakýchkoliv zvuků (Robert řekne pár slov a jinak zvukovou kulisu dělá šplouchání vln) je sice z jedné stránky fain nápad, ale mě osobně tenhle "doku" styl moc nesedl. 5/10 ()

Giggs

Film ako taky fajn, ale to si pani filmari naozaj myslia že sme všetci uplni idioti? Veď tu neplatia ani elementarne zakony logiky. Očividne to ale niekomu nevadi. S vypnutym mozgom sa to da. ()

Litvicek

Nikdy bych nevěřil, že budu natolik zaujat filmem, ve kterým se vůbec nemluví. Velké + za příběh, který je opravdu úžasný spolu s hlavní a jedinou postavou. ()

dopita

Docela odvážně se Redford rozhodl, když kejvnul na tenhle film. Moc toho nenakecá, ale očima toho uhrál hromadu. I režisér odvedl dobrou práci, i když by filmu neuškodilo mírné zkrácení. Sice mám pocit, že se jedná spíše o cvičení na téma jak diváka nenudit nekomplikovaným dějem, než o ňáké vyprávění dramatického příběhu, ale nakonec proč ne. Dívá se na to povětšinou docela dobře a ona nuda se vyskytuje jen velmi zřídka. ()

ti88na

Rovnako ako Gravitácia ani tento film u mňa veľký úspech nezožal. Sandra ešte aspoň stále niečo kecala, čo pôsobilo dynamickejším dojmom, ale Robert Redford odohral doslova nemý film a s kľudom Angličana prekonával jednu prekážku za druhou. SPOILER: Dokonca aj plánované utopenie prebehlo s výrazom, ako by sa opaľoval na Bahamskej pláži. KONIEC SP. Skrátka totálny flegmoš, z jeho tváre až na pár zábleskov nebolo možné nič vyčítať. Väčšinou sa mi tento herecký minimalizmus celkom páči, žiadne grimasy nevyžadujem, ale tu si to vzhľadom na situáciu žiadalo niečo iné. Možno aj iného herca. Dej prebiehal celkom plynule, vážnejšie nudné miesta tam neboli, ale brácha pri tom aj tak spokojne zachrnel. A ja keby som bola viac unavená, určite tiež. ()

Kamiiik

SPOILER...... Redford se vzbudí, vidí, že mu teče do lodi a má na boku obrovskou díru, bez jakýchkoliv emocí a mimiky to přejde, hlavně v klídečku a pomaličku dojde na palubu a ještě přitom uklidí sešity, aby se neumokřili. Nejdříve si dá šlofíčka a díru jde zadělávat až potom. Na obzoru vidí, že přichází obrovská bouře a co jde Robert dělat? Jde se na to oholit. Loď je vzhůru nohama, ale ani těma dírama v dřevěných dvířkách do ní neteče. Záběr na rybičky a najednou mu teče do člunu, nicméně papíry které v dalším záběru sbírá ze dna nafukovacího člunu jsou naprosto suché. Též v dalších scénách už mu do člunu neteče. Mnoho záběrů o ničem, záběr na žraloky a nic, několikrát záběr na to, jak odendává dřevěná dvířka..... A jako třešnička na dortu, když rozdělával oheň v barelu, tak asi nečekal, že ten barel bude hořet taky :D, nicméně alespoň chvíli tu hlavu nad vodou nechat mohl a zkusit počkat na tu záchranu..... A teď mi prosím někdo vysvětlete, jak to můžete srovnávat s Gravitací a někteří tvrdit, že je to dokonce lepší?... Dívat se na to dalo, ale není to teda příliš scénáristicky zmáknuté. Líbil se mi nápad, jak získat vodu, to jsem ještě neviděla. ()

HArna

Co se stane, když obsadíte do svého filmu, kde se skoro vůbec nemluví a máte jediného herce - Roberta Redfoda. O "mořském vlku" Robertu Redfordovi (ani nevím, jak se postava jmenuje, jestli to vůbec někdo ví) se nic nedozvíte a jak jsem psal ve filmu se nemluví, párkrát Redford vykřikne z beznaděje, ale jinak nic. Mě to celé bavilo, já nevím jak bych se zachoval já, ale postavě ve filmu jsem to věřil. Ta beznaděj v jeho očích byla zřetelná a působila na mě věrohodně. Asi ne každý herec by stál za solo-film, tohle se však povedlo. 80% ()

SpaceOdyseus

Paradni, intenzivni, komorni one man show Roberta Redforda. Presne takove filmy mam rad: nekompromisni thriller jednoho proti vsemu ve velmi omezenem prostoru. Oba palce nahoru! ()

amna

Redfordova one man show a trochu okaté pomrkávání směrem k Oscarům. Na to, že celou stopáž sledujeme pouze a jen mlčícího hlavního hrdinu, film celkem odsýpá. Ale pořád to není nic, co by diváka vrazilo do sedačky a donutilo ho se modlit za život hlavního hrdiny - naopak od konkurenční Gravitace, která tento souboj vyhrává na plné čáře. Emocionální náboj Vše je ztraceno je téměř nulový a film nezanechá po odchodu z kina hlubší stopy. Na blogu hodnotím 65%. ()

lucijelucije

Oooo je strašně těžké zhodnotit takovýhle snímek. Mám tady podobný problém, jako u Gravity. Po skončení filmu jsem nevěděla, co si myslet a jak vlastně hodnotit. Muselo se mi všechno rozležet v hlavě. A je pravda, že All Is Lost až na nepatrné úryvky a jednoslovné výrazy, je de-facto němý film. Všechno, co vidíte se odráží na jedné postavě, která se snaží udělat všechno proto, aby přežila. A musím říct, že jsem se opravdu místy kochala. J. C. Chandor dal do režie i scénáře všechno, co bylo potřeba, a neméně tak kamera, která byla grandiózní. A R. Redford?? Ten starej páprda dal jasně najevo, že do starého železa ještě nepatří. Klobouk dolů, chtěla bych být taky takový zkušený mořeplavec, ale mám dojem, že díra v lodi, by byla můj konec=) 7/10 ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)