poster

Návrat blbýho a blbějšího

 • anglický

  Dumb and Dumber To

 • slovenský

  Blbý a blbší sú späť

Komedie

USA, 2014, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  Dvojka jedničce rozhodně ostudu nedělá. Carrey a Daniels sice zestárli, ale návrat do ikonických rolí si užívají, a i Farellyovci pálí po slabším rozjezdu jednu vtipnou absurditu a hovadskost za druhou a nostalgicky připomínají nejlepší momenty z prvního filmu.(16.2.2015)

 • mat.ilda
  **

  Docela dobře blbý jako posledně, akorát že místy o dost blbější...(31.3.2015)

 • lamps
  ***

  Návrat vskutku osobitého rázu, oproti legendární jedničce rozdílný snad jen v tom, že "Blbý" je tentokráte "Blbější" a "Blbější" je nyní "Nejblbější" (jestli mi rozumíte..). Ano, je to nečekaně blbé, ale pouze v tom smyslu, že příběh většinou jen recykluje staré vtipy a situace a jako celek se podobá něčemu, co pod tíhou blížícího se zvonění načmáralo před hodinou na kus papíru osmileté dítě. ALE většina jednotlivých, ať už převzatých či originálních vtipů, si drží obdivuhodnou úroveň a hlavně je jich i na jednu scénu vždy tolik, že pár těch trapných lehce mezi ostatními zapadne. Z Carreyho i Danielse vyzařuje neskutečná živelnost a své postavy si nevídaným způsobem užívají, ale o to víc mě těší fakt, že náhlé záchvaty smíchu nebyly nikdy způsobené jejich pitvořením, nýbrž vždy promyšleným či zkrátka správně ujetým fórem napsaným ve scénáři. Jistě jsem se nechal dost ovlivnit vynikající atmosférou v přeplněném sálu, ale důležité je, že utracených peněz zkrátka a dobře nelituji, takže nad čtvrtou hvězdou jsem se rozmýšlel opravdu dlouho - ta ale přeci jenom pasuje, při vší úctě, k trochu vyspělejší formě zábavy...(1.3.2015)

 • MáŠa
  ***

  Pro mě spíše zklamaní. Občas se člověk usměje, občas spíš kroutí hlavou.(27.12.2014)

 • Spiker01
  *****

  I takoví padesátníci, jako jsou Carrey s Danielsem, to dokáží pořádně rozjet. Kultovní jedničku samozřejmě překonat nešlo a nejspíš se o to ani nikdo nesnažil. Hlavní však je, že těm dvoum to pohromadě stále šlape a gagům jsem se vesměs smál, ačkoliv občas je ten humor taky až příliš za hranou...ale co jsou to přece Harry a Lloyd...stále takoví, jaké je máme rádi. PS : Bill Murray? Jako vážně? :D...81%(25.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace