Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

koboldek

Zatím největší zklamání roku. Nová dimenze demence humoru.A to jsem jedničku tak miloval, možná proto , že tehdy nebyla demence tak dementní (nebo snad lidi?). ()

Marcao

Blbý a Blbější byl v mých očích výborný filmařský počin v žánru "americká crazy comedy" , ale pokus o restart za každou cenu se mi opravdu nelíbil. Množství pokusu o vtip, které vykrádají předchozí díl a mnoho, až trapných momentů. Bylo těžké navázat na film, který vznikl před 20 lety, ale toto se moc nepovedlo. Léta letí a tento film, taky nějak jen proletěl. Dvě hvězdy za těch 5 - 6 scén, kdy jsem se fakt zasmál. ()

igi008

Druhý diel obľúbenej kómedie o dvoch hlupákoch bol veľkým očakávaním, musím povedať, že ich návrat sa v celku podaril, aj keď určite to mohlo byť ešte lepšie. Dejová línia je až nápadne podobná s prvým dielom, keď opäť ničo doručujú, aj keď je to tu okorenené na pozadí hľadaním dcéry. Musí sa uznať, že Jim Carrey a Jeff Daniels sú perfektnou hereckou dvojkou a úlohu až choro hlúpych jedincov, zvládajú na výbornú, aj keď miestami by scény nemuseli byť až tak trápne. Na prvý diel to jednoznačne nemá, ale určite už sme tu mali horšie druhé diely, celkovo to naplnilo moje očakávania, aj keď podľa mňa, dalo by sa z toho vyťažiť ešte viac. (60%) ()

PORTER44

Oproti jedničce propad dolů,sice je tam spousta dobrých scén a skečů ale na druhou stranu je tam taky dost těch přehnaných až trapných,vypadalo to že oba hlavní hrdinové chvílemi dost přehrávají,dvojka je víc do parodie která v některých scénách paroduje známé filmy,jednička byla originálnější. ()

mirec2211

Výborne a vtipné. Pre mňa je to jedna z top komédii. Na málo amerických komédiach sa zasmejem, ale Blbý a blbší sú u mňa klasika. A som rád, že dvojka nič nepokazila. ()

nolitimere

Tak tento návrat sa moc nepodaril ... očakávené záchvaty smiechu vystriedalo sklamanie .... J.Carrey ešte ako tak ustál ale J.Daniels skoro vôbec... dúfam , že Návrat Geronta a Gerontného už nebude. ()

Mrliš odpad!

Jinak než odpad nemohu hodnotit. Komedie má být od toho, aby se divák zasmál a pobavil a ne aby čekal až bezduchá nudnost skončí. Na to, že první díl byl své doby opravdu suprovou komedií, kde se člověk smál pomalu celý film, tak druhý je katastrofa, kdy jsem se trochu dvakrát zasmál. Dost mě mrzelo opakování situací z prvního dílu, jako např, kdy si Loyd představuje jak je s Harryho dcerou. Opět se scéna odvíjela zprvu v restauraci, kdy jí zachraňuje od nepřátel a pak končí před krbem, kdy jí rozepne šaty a místo podprdy vykoukne přední maska auta. A takových kopírovaných situací z jedničky je tam více. A to myslím, že dost zamrzí a odradí. ()

Necrophobic

Proti kultovnímu prvnímu dílu hooodně slabé. Dost mě chyběl lepší soundtrack který byl v jedničce výborný.Ale nejhorší je ,že jsem se prakticky nezasmál a nad tím už mávnout nedokážu. ()

tomiy1

Tak nějak mě to neurazilo. Chvílemi jsem se i bavil, ale nějaká převratná komedie to není. Spíše šedý průměr. ()

tompolicky

Řekl bych, že je to jeden z mála snímků, kdy druhý díl předčil první. Nasmál jsem se a u toho jde u tohoto typu komedie především. Nemůžeme zde hledat nějakou fylosofii či hlubokou myšlenku. Prostě typická americká crazy-comedy se vším všudy. Dokonce i hudba zaujme a Jim s Jeffem si role perfektně užívají a hrají přesně takové debily, které jim ukládá scénář a které ztvárnily v prvním díle. Určitě film u kterého se divák nasměje a zvedne mu náladu. Super. ()

JerryPilsen

Zbytečné pokračování ve snaze o oživení Jimovy kariéry.Není zas o tolik horší než první díl,ale nepřináší nic nového.Některé fóry fungují,ale zamýšlená debilita obou postav se chvílemi vznáší za hranicí pochopení a snesitelnosti. ()

Ozzy89CZ

Po masáži zdejších komentářů jsem k tomu přistupoval jako ke hnoji, čili velice mile překvapen. O chlup lepší a můžete udělat klidně i trojku. 70% ()

Chenile

Asi diky malemu ocekavani jsem byl docela mile prekvapen... Ano horsi nez jednicka, ale porad moc dobre komedie.. a pro Jima Carreyho mam proste slabost at hraje cokoliv.. ()

Maeve.Orion

Človek, ktorý sa úprimne smeje na "vtipoch" Lloyda a Harryho musí mať podpriemerné IQ, trpieť nejakou chorobou, proste nebyť úplne v poriadku. Bola som kedysi fanúšičkou filmu Blbí a blbší a tak som sa aj celkom tešila na druhé pokračovanie. S veľkým elánom si sadám pred televízor s pukancami, no po desiatich minútach som si želala, aby ma niekto udrel lopatou po hlave, aby som sa zobudila z tohto zlého sna. Fóriky " a la retardi" pre retardov, smiech oboch postáv ako úplny imbecili....hanba, sklamanie, hrôza. RIP komédie Jima Carreyho ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)