Epizody(9)

Dobrodružno-historický seriál odohrávajúci sa na začiatku 18. storočia v čase Zlatého veku pirátstva.  Príbeh sa odohráva v roku 1715 na ostrove New Providence na Bahamách. Toto miesto je jedinečnou baštou pirátov, zlodejov a vydedencov, ktorým vládne desivý pirátsky kapitán Edward Teach (John Malkovich), známy ako Čierna Brada. Ostrov je čoraz väčším ohrozením pre svetové veľmoci, ktoré kvôli aktivite pirátov strácajú významné zisky z medzinárodného obchodu. Čierna Brada má však mnohých nepriateľov aj vo vlastných radoch, ktorí sa proti nemu spoja a naplánujú sprisahanie s cieľom zbaviť ho pozície i života. Vrah menom Tom Lowe je sprisahancami poverený, aby v utajení prenikol do Teachovho sídla a zavraždil pirátskeho kapitána. Čím viac sa však Lowe dostáva do blízkosti legendárneho piráta, tým viac začína obdivovať jeho idey, novátorské myšlienky a originálne predstavy o usporiadaní spoločnosti. Lowe však samozrejme nie je jediným Teachovým nepriateľom a ak neuspeje vo svojej misii, budú sa o život charizmatického Čierneho Bradu usilovať aj ďalší. (Incantator)

anatheman

Celkem solidní seroš. Jasně. Normálně bych se mu asi vyhnul, kdyby zde nehrála Claire Foy. O to mě ale víc překvapil. Uznávám, že se s ním pojí i určité nedostatky. Někdy je děj až moc překombinovaný, epizody řekněme druhé čtvrtiny nejsou nejzábavnější, kanonáda plot-twistů občas působí směšně a i přes pozlacený Blackbeardův palác je zde vidět určitá lacinost. Herecké výkony některých protagonistů také někdy nejsou nejlepší. Přesto musím říct, že mě seriál velmi bavil. Především první epizoda jasně nastaví kurz, kterým se bude loď ubírat. Oceňuji charaktery, z nichž se většina drží v pomyslné neutrální karmě.  Zaujala mě i řada dialogů, kde se řeší právě morální otázky. Postavy se rovněž mohou chlubit nejen pozoruhodným vývojem, ale také solidními základy. Hlavní herečtí představitelé jsou solidní. Kromě mé oblíbenkyně Claire Foy tu koneckonců máme brilantního Malkoviche, okolo jehož mysteriózního Blackbearda se celý děj točí. Také musím na závěr pochválit celkovou uzavřenost tohoto počinu. Série funguje sama o sobě. I když je pravda, že by se určité náměty k pokračování také našly. Takže jo. Čtyři zkřížené hnáty z 5. ()

Franc1s

Tohle ať spadne do propadlišť dějin, od trailerů mě to chytlo, ale čím více dílu bylo, tím více nadšení opadalo. Až jsem se musel přemlouvat, ať to všechno dokoukám... Ihned mažu z hlavy. max 4/10 ()

Felixthecat

Když už se tu hromadně nezvládáme ubránit srovnávání s Black Sails, tak moje důvody, proč mám radši Crossbones: 1. Příběh. Je tu zajímavá zápletka, která se postupně rozvíjí. (u BS je chaotičtější a vlastně je mi ukradená) 2. Postavy. V Crossbones se chovají logicky podle toho, jaké jsou, ale neznamená to, že by neuměly překvapit. (v BS jsou často křečovité a/nebo jednají navzdory svému charakteru) 3. Richard Coyle a John Malkovich. 4. Atmosféra. V Crossbones je uvěřitelnější, mnohem víc mě vtahuje do světa pirátů. 5. Ženy. Ženské postavy v Crossbones jsou sice značně emancipované, ale stále ještě uvěřitelným způsobem. (u BS to jde až do extrémů) Zkrátka Crossbones je kvalitní pirátský seriál u kterého se těším na další díl. ()

Sunwheel

Nedá sa to neporovnať s Black Sails. Nedá sa tomu vytknúť menšia výprava a skromnejšie podmienky. Ale musím uznať, že ma to bavilo a užíval som si celkom svižný dej a jednotlivé postavy. John Malkovich je herecké eso a človek si zábery s ním užíva. Skvelá jednohubka v záplave horších a lepších seriálov, ktorá rozhodne neurazí. ()

Mraxis

John Malkovich je hlavním a vlastně jediným tahounem tohoto pirátského seriálu. Jeho Černovous je zajímavý a dobře se sleduje. vzhledem k tomu, že se neubráním srovnání s dalším pirátským seriálem roku 2014. Black Sails . Tak to v rychlosti shrnu. Z Black Sails na první pohled sálají peníze. Je to nesporně dražší seriál. Nicméně trpí ohromným počtem nedostatků. Crossbones není žádný zázrak, ale alespoň má ucelenější děj s ne tak okatými dírami v logice. Herci nejsou vybíraní z řad vymodelovaných metrosexuálků a o trošku více se podobají opravdovým pirátům... Kolem a kolem jsem u sledování Crossbones zažil mnohem více zábavy a méně žaludeční nevolnosti. Řekl bych, že je to takový průměrný seriál, s pirátskou tématikou, který si nehraje na něco víc. 60% ()

Vachisek

Těžké zklamání... nudil jsem se od začátku do konce. Zápletka v prvním dílu velmi neživá a strašně přitažená za vlasy. Kdyby tohle dělal vězeň na pirátském ostrově tak mu uříznou koule místo toho tam pomalu sbalí nějakou lady která je krajně nesympatická. Zatím největší seriálové neštěstí léta. ()

Lyshitski

Tak jsem právě dokoukal poslední díl první a bohužel poslední řady tohoto seriálu na pirátské motivy. Nyní tedy budeme hodnotit. Zápletka je větvitá, od hlavní dějové linky je spousta menších či větších odboček, které však díky tak rychlému konci seriálu zůstávají nedořešeny (např. Nena a její pozemky, ponorka, maorští bojovníci). Hlavní charaktery Černovouse a Thomase Lowa jsou jedním slovem vynikající. Oba intrikují a je těžké dopředu předvídat, k čemu jejich počiny směřují. Poslední, tedy finální, epizoda se snaží vše narychlo vysvětlit a ukončit což, se jí však nedaří. I přes to mne však seriál po celou dobu bavil a tak mu dávám pirátských 75%. ()

yuuko

Na rozkošný hrdlorezmy, utečencami a zlodejmi obývaný ostrovček New Providence, ktorého neohrozeným demokratickým vládcom je Edward Teach (hrôzostrašný Blackbeard) jedného pekného dňa dotrepú nového zajatca Toma Lowa. To však ešte netušia, že ide o britského tajného agenta, ktorý je poverený ultratajnou misiou zabiť najväčšieho nepriateľa kráľa Blackbearda. Tom má možnosť svoj plán veľmi skoro uskutočniť, avšak na(ne)šťastie zistí, že za všetkým sa skrýva niečo viac a on to teda musí rozlúsknuť. Ale rovnako i Teach má nekalý úmysel čo najskôr svojho nechceného a podozrivého návštevníka zbaviť života. Po tom, čo zistí, že Tom je i veľmi zdatný lekár a jeho predsa neustále trápia tie preludy a nekonečné migrény, od tohoto plánu upustí a obaja sa začnú navzájom potrebovať... Od začiatku ma to celkom bavilo. Preplávala som sa prvými dielmi pomerne rýchlo a pritom som sa nenudila. John Malkovich bol ako Blackbeard proste úžasný a charizmatický. Dialógy boli šikovné a spôsob rozhovorov medzi hlavnými hrdinami ma fascinoval. Avšak neskôr dej začal trochu zadrhávať. Nebavili ma vedľajšie príbehové linky, romantickú zápletku (trojuholník?) som akosi nepochopila a zdala sa mi tam úplne zbytočná (celkovo postavu Kate Balfour mali hneď na začiatku zastreliť). Škoda, že tvorcovia nespravili seriál viac dobrodružnejší. Podozrievavosť obyvateľov ostrova k Lowovi smerujúca k snahám o jeho smrť neustále kol dokola sa stala klišé. Výborná však bola Blackbeardova šialená bývalka, ktorá dostala svoje nenahraditelné miesto i vo finále. V obavách že seriál skončí "nijak", keďže ho pre nízku sledovanosť zrušili, som doplávala do jeho veľkolepého finále, ktoré až také veľkolepé nebolo, ale prekvapivé teda áno. ()

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Dr. House jako slavný pirátský kapitán?

Dr. House jako slavný pirátský kapitán?

23.11.2012

Když letos v květnu skončil úspěšný seriál o „nemocničním Sherlockovi“, čekalo se, že Hugh Laurie pro změnu rozjede filmovou kariéru. Nějakou dobu se s ním počítalo třeba do role padoucha v novém… (více)