The Hour and the Day (S03E04) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 1 h 7 min

 • Trevor
  ***

  Príbeh pokračuje v troch dejových líniach. V tej prvej, ako inak, detektívov zavedú stopy ku katolíckej cirkvi (nie Svedkom Jehovovým, baptistom, evanjelikom či budhistom) a detektívovia sa dopátrajú, že Willa na bicykli sa snažil vystrašiť jeden z teenagerov. Rovnako tak, miestna domobrana už má svojho vinníka, ktorého sa kvôli tomu, že sa prihovorí dvom dievčatám od ktorých chce vyžobrať plechovky, chystajú zlynčovať. Vojnový veterán sa nechystá vzdať ľahko a za svoj arzenál zbraní sa, rovnako ako každý správny Američan, nemusí vôbec hanbiť. V druhej časovej línii sa otvorí prípad kvôli tomu, že sa objavila nahrávka Julie Purcellovej. V tretej dejovej línii roku 2015 Wayne Hays napriek pokročilej stareckej chorobe rovnako tak pátra po okolnostiach prípadu. Nemôžem si pomôcť, ale Mahershala Ali a Stephen Dorff za charizmatickou dvojicou Matthew McConaughey a Woody Harrelson značne zaostávajú a ani všade prítomné rasové predsudky s atmosférou tretej série dieru do sveta zatiaľ neurobili. Uvidíme, akú úlohu v príbehu ešte zohrá Tom Purcell a či chystaná zápletka v druhej časti seriálu vynahradí jeho slabší rozbeh, podobne ako tomu bolo v druhej sérii.(28.1.2019)

 • Ironhead
  ***

  Jak předchozí dvě řady (každá jiná a je to dobře) doslova miluju, tak tady se zatím bohužel částečně nudím. I když je to natočené skvěle a atmosféru to má hutnou, tak nějak nemůžu uvěřit té hlavní dějové lince, kdy černej válečnej veterán kterej v té válce nejen viděl ale pravděpodobně i dělal hodně zlé věci, má doslova doživotní trauma zrovna z případu zmizení dvou bílejch děcek. Ale tak třeba se to ještě nějak opravdu zajímavě a překvapivě rozjede... možná.(2.2.2019)

 • Kryton
  ***

  Průměr jako předchozí díl. Jen o malý chloupek lepší hlavně díky posledním deseti minutam. Opravdu se musíme zabírat osobním životem detektiva Hayse. Však se to probírá už tři díly v kruhu. Proč není více případ ve třech časových liniích? Mě vážně nezajímá, jak se pohadal s manželkou, jak mu moc chybí apod. To celé nám už tvůrci ukázali. Proč nevidíme více o jiných postavách jako je druhý parťák nebo otec těch dětí. Tam se to odbude minutovým prostrihem. Bohužel se tak tempo zvolňuje. Mě by zajímal i flashback z Vietnamu nebo první setkání s parťákem. Dvojici totiž chybí chemie. Po slibném začátku se začíná zpomalovat. Snad to zase nabere spád a atmosféru. Za mě už druhý průměr po sobě a těžko se to dokoukava.(7.2.2019)

 • castor
  ***

  Velmi rozumným tahem dle mého bylo, že se s další sérií počkalo, že se nepracovalo pod tlakem a s cílem pouze uspokojit diváky. Otec projektu Nic Pizzolatto tím pádem rozpracoval velmi zajímavý vzorec, dohlédl na výběr charismatických postav, předložil košatou formu s mnoha dějovými linkami, které dávají prozatím smysl. Atmosféra odcizené chudé oblasti je velmi pohlcující, škoda, že jsme tak zvolnili. Ačkoliv závěr čtvrtého dílu je velice solidní. Konečně se přiostřuje, snad se dostane i na pořádné napětí.(20.2.2019)

 • SimcaJB
  *****

  A co moje hodnocení? Příběh se sice moc neposunul, ale hlavní body příběhu nám naznačily, že to nebude hned tak jednoduché, jak se zdá a hlavně nepůjde pouze o jednoduchý únos a vraždu. Hodnocení: 90 %(30.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace