V roce 2015 se případ konečně uzavírá. Všechno směřuje k jednookém černochovi. Wayne a Roland jdou za ním zjistit, co se tehdy opravdu stalo. Dozví se po tom všem pravdu? (Varan)

caba

Jsem ráda ,že jsem vydržela do konce ,ale dalo to fušku.Rozvleklé,stále přeskakování v čase. V mládí nic nevyřeší,a ve stáří již pomatený to objasní.Bída ,ale trochu napětí přece jen sem tam bylo....3* ()

groz122

Přijde mi vhodné, abych shrnutí celé série napsal právě k poslednímu dílu. Oba hlavní protagonisté jsou úplná špička. O tom nelze diskutovat. Kamera a hudba jsou také skvělé. V čem tedy tkví problém této série? Záleží na úhlu pohledu. Pro někoho je to dokonalost sama a jiní zase budou zklamaní. Nejedná se totiž o čistokrevnou detektivku. Spíše se jedná o životní drama dvou protagonistů. Drama co má koule! Ale ve výsledku mysteriozní zápletka hraje až druhé housle. Pokud jste čekali návrat k první sérii, tak asi nebudete nadšení. Sami tvůrci jsou si ale vědomi toho, že by to byl až moc ambiciozní úkol. Možná je dobře, že každá série True detective chce být jiná a nechce recyklovat. Možná by tato série byla lepší kdyby dostala samostatný seriál. Tak či onak... jedná se o skvělé dílo a je to rozhodně mnohem lepší než 2. série. Parádní osobnostní drama 95% a nadprůměrná detektivka 75%. Každý si najde svoje. /Poslední díl mi přijde tak transparentní a ikonický pro celou sérii, že 5* si zaslouží obojí/ ()

Hawkey15

Na to, že sedm dílů bylo v docela pomalém tempu a postupně se odhalovaly různé stopy a náznaky, mi konečné rozuzlení přišlo zbrklé a odfláknuté. Čekal jsem zajímavější podání vysvětlení a nabitou epizodu. Sedm dílů nás napínali, aby jsme si vyslechli co se stalo za pár minut (je to opravdu tak jak sis to myslel diváku!) a pak to ještě natáhli o další naprosto zbytečné scény. Za mě zklamání. ()

chesterko

Nestáva sa často aby finálová epizóda celej série vyznela najslabšie, bohužiaľ sa tu potvrdila výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. True Detective sa pýši presou črtou, stále rovnakým tempom a logikou. Tá odišla ďaleko do ****. ()

0verseer

”Suppose somebody catches us?” “We're old and confused.” Sánka tentoraz nepadala napriek odhaleniu, na ktoré sme čakali dlhých 8 epizód. Po nekompromisnom konci predchádzajúcej série sme tentoraz dostali až nápadne pokojné zakončenie... ()

BadassX

Majsterštyk je úplný závěr, kdy po tom, co celý život vyšetřuji zmizení a vraždu si při pohledu na děti jedoucí na kole vybavim bar kde mě ukecá moje budoucí stará. Což je pro všechny jistě překvapující, vždyť se v celém seriálu neobjevili jejich děti nebo budoucí chvíle….. ()

maoc

Spokojenost nebo rozčarování po závěrečné epizodě dost odvisí od toho, co už máte nakoukáno a odžito. Pro některé pecka, pro jiné nuda. Já jsem tak nějak na půl cesty na každou ze stran. V něčem pecka, v něčem hrozná nuda. To, co zdobilo sérii na začátku, je nyní k pláči. Dialogy mezi Waynem a jeho (skoro) ženou jsou někdy tak křečovité a nepřirozené! Mimoňské. Totéž mezi detektivy. Rozuzlení spadne senilům do klína a jejich vzájemný vztah pro mne v celé sérii nefungoval. Jeho údajná hloubka nebyla nikde obhájena. Mohli si být úplně cizí a bylo by to realističtější, místo toho si nechá dát Roland dát (jakože ze smutku po Waynovi a kvůli pocitu viny, že ho zradil?) v baru do čenichu od rednecků. Ale aspoň u toho zazní pár vtipných hlášek, třeba ta o velrybě. Smrt Toma Purcella zůstane neobjasněna, ale aspoň nějaké tajemství zbylo. Jinak je vše trapně objasněno a rozuzleno... a vzápětí pohřbeno. Za tento jediný jakž takž originální a ironický prvek dílu dávám hvězdu navíc. Alzheimer budiž pochválen! Celá série je ale zklamání. Nudil jsem se čím dál víc a bylo mi čím dál víc jedno, jak to dopadne. Napětí mne zcela míjelo. Asi Pizzolatto rozházel po cestě ke konci příliš mnoho drobtů sýra a vše bylo vlastně jasné už 2 díly před koncem, který to celé jen pootočil do křivého šklebu - dal naději, aby ji vzápětí sebral. ()

Parabot

"Hlavně to na konci nepos***e" ---mírné spoilery--- Mé obavy se ukázaly jako liché a jediné lehké zaškobrtnutí posledního dílu vidím v podobě deus ex machina vnuknutí Wouldn't that be a story worth telling? Zbytek vypilovaný na jedničku. Chápu ale rozpaky. Pokud člověk nedisponuje dostatečným množstvím informací, má lidská mysl tendenci dotvářet si celkový obraz za pomocí berliček jako jsou konspirace, spiknutí, mysticismus apod. Pizzolatto a spol. po sedm dílů dávkovali informace přesně tak, aby se finální obraz vynořil pozvolna, a k tomu přidávali záměrné zavádějící odbočky. Jako třeba na Rusta a Martyho. Celkové složené puzzle ale vyjevilo prostě jen jednu smutnou lidskou tragédii a množství osudů, jež fatálně determinovala. A pro dosažení tohoto účelu nebyla třeba ani varny pervitinu v džungli, sjetých motorkářů, nebo zvráceného magora v incestním vztahu. K zadostiučinění stačila jedna scéna uprostřed rozkvetlé zahrady. ()

Ironhead

Tohle trochu bolelo, vůbec žádné překvapení a "duchařské" polopatické vysvětlení konce/nekonce od jeho mrtvé manželky, to do téhle série vážně nepatří. Jak předposlední díl navnadil, tak poslední dost zklamal. ()

Mukade

Posledných 20 či koľko minút bolo dosť zbytočných a zbytočne rozriedilo záverečný diel, ktorý už aj bez toho nebol zrovna napínavý. Čakal som v nich ešte twist alebo čo ale bolo to čakanie na Godota. ()

SimcaJB

V tom nejlepším se má přestat a osmý díl je to nejlepší. A snad bude další sezóna, s jinými herci, abychom se mohli podívat na další příběh, který nám hlavní strůjci celého seriálu Nic Pizzolatto, Daniel Sackheim a hlavně Cary Joji Fukunaga přinesou. Třetí sezóna je totiž ta nejlepší a končí dobře vyřešeným případem a dobrým a šťastným koncem pro vyšetřovatele i pro unesené děti. Hodnocení: 100 % ()

Lockeroom

Obrovské zklamání v posledním dílu. Autoři sedm dílů budují skvělou atmosféru a napětí a v závěru z toho udělají rodinný film s důrazem na správné hodnoty a trochu pohádku nebo soap operu. Vyústění celého seriálu je podobné jako u Ženy za pultem, Muže na radnici, nebo zfilmovaných románů Rosamunde Pilcher. U první série byl poslední díl také slabší, ale proti tomuto to bylo O.K. Škoda, sedm dílů to vypadalo velmi dobře. ()

Tweny

Silný příběh se silným koncem. Chce to dobré pozorovací schopnosti, aby člověku neunikala promyšlená pojítka a toho si cením, protože tuctových popcornovek, kde je zápletka průhledná už po první scéně, jsou plná kina. Ale tohle je naprosto jiná úroveň. -spoiler- Scéna ze zahrady patří k nejsilnějším momentům celé série. Top! ()

Ekdahl

K celýmu sertriálu: je to chladný, těžko si k tomu vytvořit vztah, prostředí nevyužitý (na rozdíl od tý první řady), scény mezi hlavním hrdinou a jeho ctěnou missus jsou iritující, nepříjemný, figura parťáka nezajímavá, konec vycucanej z prstu, nepřesvědčivej, k tomu origoš emerická sentimentalita, napětí neudrženo ... pár věcí je tam dobrejch, ale celkově zklamání. ()

pajkir

takhle zabít tak dobře rozběhnutej seriál, z temnýho případu se stal divnej případ....vražda kluka byla nehoda, ze sítě pedofilů se vyklubal polodobrovolnej odchod z domova zakončenej happyendem, smrt manželky a roztržka s dcerou v Aliho linii skončila bez vysvětlení...série měla potenciál stát se nejlepší ze všech tří, ale tenhle díl všechno změnil( ()

Tobias18

A to jako mělo být co? Nevěřím, že tuhle epizodu napsal Nic Pizzolato, člověk který stvořil geniální první řadu. Naprosto únavná, nudná epizoda, ve které se sice vyloží karty na stůl, ale vlastně jen tak napůl, a celý děj je tak strašně neuvěřitelný, že jsem si někdy říkal, jestli se náhodou nedívám na Hru o trůny. Naprosto utopené finále, které nadějnou třetí sérii úplně prodrazilo. Velké zklamání. 40%. ()