Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Od tvorcu takých originálnych a nezabudnuteľných filmov, ako hlavne Casshern, ale aj Goemon by som teda čakal niečo iné, než len štandardnú žánrovku, teda samozrejme až na ten multikultúrny štýl, čo ale v konečnom výsledku aj tak pôsobí takmer zanedbateľne a film by kľudne fungoval aj bez toho, ale zase si nemôžem ani úplne sťažovať. Hlavným problémom je, že je to celé zbytočne zdĺhavé, veľkú časť filmu sa riešia len rôzne intrigy, čo samozrejme nemusí byť nutne zápor, ale tu to nie je podané moc atraktívne. Ale zase postavy sú dostatočne zaujímavé, pričom k viacerým som si dokázal vytvoriť vzťah, plusom je aj ten ázijský dôraz na česť, čo mám veľmi rád a tak som sa aspoň ani nenudil a mohol kľudne čakať, kedy už príde čas na tú pravú pomstu. A našťastie nesklame a v poslednej polhodine sa to už naplno rozbehne. Po akčnej stránke mám ale skôr len priemerné pocity. Nie je jej až tak moc, pričom ju tvoria prevažne menšie akcie, ale aj nejaká tá trochu rozsiahlejšia, celkovo je obstojne natočená a ani choreografia nie je najhoršia, ale chcelo by to aj nejaké výrazné momenty, toto si prakticky len drží potrebný štandard a navyše od eRkového ratingu by som teda čakal podstatne drsnejšie prevedenie, tu sa takmer nič nenájde. A tak po akčnej stránke sa mi najviac páči úvodná fáza finále, postupné odstraňovanie protivníkov a snaha zostať čo najdlhšie bez povšimnutia ma nikdy neomrzia. Plusom je rozhodne herecké obsadenie, kde vynikajú hlavne Clive Owen, ktorý sa pre podobné úlohy veľmi hodí, Cliff Curtis, Morgan Freeman, hlavný záporák Aksel Hennie je správne slizký a potešil ma aj môj obľúbenec Ahn Sung-Ki. A rozpočet síce viditeľne nebol najväčší, ale aj tak má film obstojný vizuál a lokácie. Takže od môjho obľúbeného režiséra by som určite skôr ocenil niečo originálnejšie, toto je až moc rutinné, ale na to jedno pozretie môže byť. A keby to bolo o niečo dynamickejšie a krvavejšie, hodnotil by som aj lepšie. 64 % ()

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Deo raseuteu naitsu nebo spíš The Last Knights je příběh o šlechtici Morganu Freemanovi a jeho oddaném rytíři Clivu Owenovi.Freeman coby panovník svého kraje odmítne dát další úplatek ministrovi a tím i samotnému císaři jako jiní panovníci a postaví se na odpor,ale u císaře tohle chování nemá pochopení a dá ho popravit navíc svým oddaným rytířem a jeho mečem,navíc celý kraj musí opustit místní lid a trpící bojovník Raiden se utápí v alkoholu a myšlenkách po pomstě na ministrovi.Tři čtvrtiny filmu máte pocit,že se nic nestane a snímek kde se mihne i Pavel Kříž co by doktor jen tak skončí,ale nakonec se přeci jen dočkáte nějaké akce a z pocitu co,že to zase mé oči vidí se to vyšplhá na hodně průměrný film o cti,ale pokud na to chcete vidět například kvůli nějakému historického kontextu atd ak se nedočkáte,ale jako film na odpoledne ,který chcete zkounout jen kvůli známým tvářím tak to potom budete spokojeni,Za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ČEST JE NĚCO, S ČÍM SE RODÍ VŠICHNI MUŽI. NIKDO VÁM JI NEMŮŽE VZÍT, ANI UDĚLIT. JENOM NESMÍ BÝT ZTRACENA…“ /// Americko – korejsky (japonsky) – českej mix herců, lokací, kaskadérů a zázemí. Příběh je spíš korejskej. I když bych řekl, že je zasazenej do Evropy. Nebo ne. Ale to je každýmu totálně u řiti. Důležitej je proslov Freemana a pak Owen, kterej se pro středověk narodil. Pro normální – ne pro tenhle digitální. (ale to může bejt každýmu taky tam…) Na pořádnou akci musíte 80 minut počkat. Pak ta dvacetiminutovka stojí za to. Asi takhle – žádnej zázrak. Prostě klasika. Jeden na jednoho, jeden proti přesile, nějaká lukostřelba… ale filmovej kusů ze středověku je jako šafránu. Příběh o věrnosti a pomstě by se zkrátit dal, ale postupně se solidně rozběhne a není nijak debilní. Což bych vlastně dal jako doporučení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Owena jako trosku. 2.) Su Čech s korejskejma předkama. (A navíc černej!) 3.) Thx za titule ,,Dsvanda“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příběh o pomstě je rozdělen na dvě části - první nás seznámí se zločinem neuvěřitelně pomalým tempem (pro jistotu i se spoustou zpomalených záběrů), který má ale k artovému vyprávění hodně daleko, ve druhé se divák konečně dočká poctivé rubačky. S krví se, zřejmě kvůli přístupnosti, šetří na každém kroku. Ne že by člověk čekal nutně rudé fontány a jezera, současný standard akčních, potažmo historických či fantasy filmů pro dospělé je však poněkud jinde. Slušivé povědomé exteriéry, solidní vizuál, skvělý ministr a mizerný Owen (chvílemi mi ta jeho držka připomínala M.Gibsona, jenže ten hraje nesrovnatelně líp). Po nedávném absolvování maratonu s GOT jsem byl naladěn poněkud jinak...p.s. místy nepříjemně patetická hudba mi lezla na nervy a useknutí hlavy snad nikdy netrvalo tak dlouho ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Ucházející středověké drama o znovuzískání cti a promyšlené pomstě, osvěžené neurčitým časovým i místním zasazením (tedy poznal jsem, že se natáčelo v Česku :-)) a multikulturním mixem americko-evropsko-asijských idejí (a herců). Příběh si zbytečně dával na čas, snad aby (marně) dodal rytířskému počínání honosnou "hloubku", nicméně provedení onoho plánu na infiltraci "neproniknutelně" zabezpečené pevnosti slušně vtáhlo a diváckost nakoplo, že jsem chvilku zvažoval i vyšší hvězdičkový příděl. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)
  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)

Reklama

Reklama