Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

danny79

Z tohoto filmu mam smisene pocity. Nejvice mi asi vadi ten divny pribeh a prilisna zanrova (nejen) rozmanitost. Herecky to je dobre, postavy vcelku sympaticke (az na Krajca, ktery je sobec a Kerekes, ktera je chladna), ale jako komedie mi to prilis zabavne neprislo, jako drama to bylo moc "lehke" na melancholii ci mysteriozno malo tajemne a prilis obycejne. Spise mi to prislo smutne, neurazilo, ale ani zvlast nenadchlo. ()

Vites

Tak mě tenhle biják docela zklamal. Čekal jsem romantiku a ta se nedostavila, čekal jsem erotiku a ta se neobjevila, chtěl jsem s hrdiny soucítit, ale nešlo mi to. Je mi líto - 55%. ()

eMovieMan

Cely film jsem si rikal ono klasicke WTF ??? Je to vanocni fantasy s kouzly, nebo romanticka komedie, rodine drama, rodina komedie, hledani sebe sama ? Ti nadherni lidickove jsou opravdu nadherni lidickove v tom nejhorsim slova smyslu. Hezka pisnicka a krasna Vica Kerekes ale to film nedela. ()

Mahonney odpad!

Totální krávovina pro typický český maminy, tetky a další zástupkyně něžně oholeného pohlaví. Taková reklama na krajča chleba a Jardu Kužela. Rozhodně nechci vidět, nikdy. další český odpad. ()

Anubiska

Nebavilo mě to. Zbytečný,plytký film. A Vica Kerekes je sice pěkná baba,ale to fakt musí hrát v každém českém filmu????? ()

bratr_jezek

Pohádka pro dospělé o tom, jak jeden optik po ožíračce našel svůj vnitřní dar, vidět co se odehrává v ostatních lidech. Stačilo je jen pevně chytit dotyčného za ruce a pohledem zkušeného optika se mu podívat do očí. Tím optikem je sympatický Krajčo, u kterého nechápete jen jeho slabost pro vdané paničky. Žije jen se svou kobylkou v přívěse a společnost mu občas dělá parta z obchoďáku - manažer prodeje (David Novotný), maskot Zajda (Jakub Prachař) a balička dárků v podání smyslné Viky Kerekes. Zmíněná trojice pánů pak vysloví pro anděla, který možná naslouchá, svá přání a svým způsobem se jim to splní. Některé přání se však nemusí splnit tak, jak bychom si představovali, a to v dobrém i v tom zlém. ()

ACE 2007 odpad!

neodolatelně nateklý Krajčo, stále chlastající kompars a maďarka Kerekes... Silná kombinace na kyselou malinu říznutou kopřivama... Thle není pro mě :( ()

Lonelybiker

Asi jsem čekal trochu víc. Zdá se mi, že postavy jednají dost chaoticky (jistě, jsou tací lidé mezi námi), ale že by jako blázni museli vypadat všichni, to zas ne ... Scénář je prapodivný a vypadá to, jakoby Karin Babinská nemohla naplnit stopáž celovečerního filmu - vyznívá to dost prázdně. Ozvučení celého filmu je zvláštní, občas hercům není vůbec rozumět. Abych ale jen nekritizoval. Druhá půlka filmu se jeví sympaticky a příběh mezi Krajčem a Vicou je docela příjemný. ()

BStone

Poměrně zajímavý námět,avšak,jak už to u většiny našich filmů bývá,nevyužitý.Kupodivu mi ani nijak zvlášť nevadilo hypermaketové prostředí,jako spíš herci.Sorry,ale některé scény jsou tak přepálené,že se to nedá snést.Krajčo neboli Tomáš se chová jako naprostý kretén,kterým v této roli také pravděpodobně je.Stejně tak Zajíc,jehož postava je neuvěřitelná a neskutečně strašná...Nevím jestli herci jen neumí hrát,nebo jim scénář nic víc,než tyto trapnosti nedovoloval.Film se snaží ukázat,že je přece naprosto normální,že když se sám cítím v prdeli,tak na Vánoce prostě seru.Dokud mi to moje osobní štěstí nedodá někdo zvenku,někdo jiný...Zaujala mě snad jen postava Davida Novotného,který hrál poměrně civilně,tím pádem i uvěřitelně.Je jasné,že snímek cíleně míří na vánoční období,což znamená,že diváka vydírá lidskými smutky na jedné straně,aby to pak na té druhé zabalil do přijatelného happyendu,když už jsou ty Vánoce. Nejlepší na tom tak zůstává výborná titulní skladba 40% ()

andydufrsn

Zvláštní pohled na vánoce. Film mi ukázal, že v nákupních centrech zřejmě pracují jen exoti a životní ztroskotanci. Na druhou stranu ty myšlenka, že zázraky se o Vánocích dějí je krásná! ()

kreyson13

Pohodový milý film s mými oblíbenci Krajčem a Novotným. Jen na začátku mně šly dost na nervy ty psychoedelické scény s tím hnusným pískáním, při kterém jsem musel vypnout zvuk. Ale potom už to šlo. Předvánoční pohodovka s tajemným nádechem a finální hláškou Davida Novotného: "...teď už jen utopit křečka a bude to dobrý..." ()

nicky.2000

Zvláštní film, ale příjemně zvláštní. Nevšední, neokoukaný, s jistým poselstvím a dovoluji si tvrdit, že až lyrický. Ač se tam skoro nic nestane, ten pocit, který ve vás zůstane, má své kouzlo. ()

StaryMech

Závěrečné titulky filmu, u něhož jsem setrval až do konce jen proto, abych se dověděl, kdo byl jeho scénáristkou nebo režisérkou, uvádějí jako scénáristku i režisérku (a koproducentku) mně neznámou Karin Babinskou. Pokud bylo jejím cílem natočit pro český (případně slovenský) trh určenou alternativní verzi německé odvozeniny amerických "vánočních" romancí, lze jen blahopřát. Snímek sám mi co chvíli podsouval bulváruhodnou představu, že Richard K. je tu proto, že producent má manželku, na niž dá, ale o níž lecos neví, a Vica K. zas proto, že producentova manželka lecos neví o svém manželovi. Jenomže "Křídla Vánoc" produkovala žena, a tak bylo možná všechno jinak. Že by tvůrkyně chtěly vyjít vstříc vkusu nás diváků, respektive divaček ? ()

mr.free

Líbivý film s Vánoční tématikou. Líbila se mi kamera a frekvence střihu při změnách nálady jednotlivých částí filmu. Nikde neruší. Herecké výkony taky ušly. Všichni strašně řeší, že to je pohádka pro dospělé, no a co? Všechno do sebe zapadá a člověk na chvíli zapomene na ty nekonečné fronty, davy lidí a zmatky v předvánočním shonu. Jen nevím jestli bych do žánru psal komedie, ale to záleží na úhlu pohledu. ()

aftershave

Trochu moc dlouhej klip k docela hezký písničce.....Film o hledání. Postavy ve filmu hledají, divák hledá.....všichni poměrně dlouho a všichni marně. ()

checa

Po komentářích zde jsem tedy čekala více. Prý film s dobře napsaným scénářem zaujme do 10 minut. Dala jsem tomu více a pak raději přepnula na Annu a krále. Žádná melancholie ani vánoční nálada na mě tedy nepřešla, z "nádherného" nákupního centra a jeho ještě krásnějšího okolí se mi spíše ježily chlupy a více vánoční nálady tedy na mě přešlo z tropického prostředí Siamu (Anna a král) než z tohoto nevímočem filmu. ()