• hrona

Jednoznačně nejdepresivnějšì film s vánočnì tématikou, který jsem měl možnost vidět. David Novotný jediný na kterém je postaveno pár fòrů. Zbytek obyčejné drama s ne moc povedeným námětem. Zdařilý soundtrack z pera pana Krajča, který dle mého názoru mohl u té muziky v tomto přìpadě zůstat a hlavnì roli si odpustit.(19.3.2014)

• dopitak

Technicky docela fajn, ale podobnou náruč klišé a vylisovaných motivů aby jeden pohledal. Naprosto neoriginální film, ve kterém mi vadili andělé, oblečená a zmalovaná Vica, a postupné přibalování těch nejprofláklejších scenáristických kliček. Tři ze čtyř hlavních postav mají "rodinné" problémy. A Globusu se divím, v Penny marketu inspekce běžně loví myši, ale aby se našel kůň... Mariu Pavlovovou příště prosím svlíknout!(20.3.2014)

A mě se to líbilo a to tak že moc. Normálně bych tomu dala asi 4*, ale vzhledem k tomu, že jsem si skoro po roce zašla zas jednou do kina a taky díky tomu jak mě snímek dojmul, tu pátou hvězdu přihodím. Přijde mi docela smutné, že na český film se mnou bylo v sále jen dalších 6 lidí, na to že tohle je podle mě jeden z těch vydařených. A dokonce jsem slzela... a to je co říct.. doma u počítače bych bulela jak malá, ale v kinech nerada brečím a už jen to že to nešlo jinak, než upustit párkrát slzičku, to mluví za vše. Líbilo se místo děje filmu - český nákupní obchoďák s Glóbusem. Slušivé uniformy, vánoční atmosféra shonu... Obyčejné postavy utrápené životními zklamáními. Ano je tu jeden pohádkový/fantasy prvek, ale to tomu vůbec neubírá na realitě. Označila bych to jako docela reálný a hodně smutný - na to, že je v čase Vánoc, ale možná že právě proto... (jako komedii bych to fakt nenazvala, to že tam bylo pááár vtipných scén, kdy se člověk zasmál, to z toho nedělá komedii). Krajčo se tu zase předvedl jako "ledabyle frajerský lamač srdcí, který se snaží vypadat, že má všecko v piči". Kerekes si tu pro změnu zahrála "na první pohled neatraktivní utrápenou ženskou, která už nevěří, že ji potká něco hezkého a mohla by být šťastná". Prachař tu byl za "mladého člověka, kterému štěstí nepřálo, se strašnou barvou vlasů, a pocitem zklamání své matky". Novotný "otce, manžela a zeťe se dvěmi prácemi, který nemá ani chvilku volného času a furt se kolem něj točí nějaká zvěř". Další tam taky hráli veskrze pracující už nic nečekající lidi ne/smířené se svým nuzným a nudným životem. Nic ryze šťastného a na první pohled vánočního, co? Ale mělo to své kouzlo a to nejen díky tomu "kouzlu andělů". "Byl takovej střapatej".(16.12.2013)

Téměř nikdy se nedivím hodnocení na čsfd...co člověk, to názor, to jiný vkus. Ale tady mi nedá a krk se mi kroutí. Když už dá Česko tak jemný film, s až poetickou pointou, nevtíravý a zároveň pod kůži se zarývající příběh, odskáče to snímek takovýmhle hodnocením :-/ Což ukazuje jenom na nízkou laťku vkusu, kdy každá druhá komerční slátanina, při jejímž sledování můžete mozek poslat na dovolenou, dostává rance hvězd :-D Jsem rád, že mezi vás, co to tak vidíte nepatřím. KŘÍDLA VÁNOC je perfektní podívaná, film, který mě chytnul za city podobně, jako svého času MĚSTO ANDĚLŮ. Poučení, že skrytá, nepromyšlená a horká přání se nemají vyslovovat nahlas....že ne vždy, co si člověk přeje je to, co opravdu chce, že láska je velmi často hned před vašima očima, že štěstí nemusí být nikdy daleko, ale stačí se k němu natáhnout...nehledat v temnotách, neznámo kde, ale rozhlídnout se kolem sebe, na lidi, které znáte, kterým věříte a kteří znají vás. Mám rád filmy, příběhy, které ve mě něco nechají, které dokáží zachytit jakési neviditelné lanko v mé mysli, zatáhnout a spustit tak řadu myšlenek, vzpomínek, tuh a pocitů....mám rád lidskost ukrytou za skrytými obrazy plných touhy a odvahy...mám rád změny, které nám dávají naději a lásku a které nikdo z nás nedokáže, změny, které můžeme vidět jen v takových filmech, číst v knihách....lidská srdce schopná skutků pro lásku, pro život...ne jenom pro povinnosti a pomalé umírání v jakémsi řádu bez něčeho přirozenějšího, přírodního....éteričnost bez předsudků, bez hlubokých zásad a marnivých zvyklostí :-)(1.8.2015)

Křídla Vánoc je pohádka pro dospělé. Krásné zimní prostředí, skvělí herci, výborná hudba a jeden kouzelný anděl. Film je trošku hořký, ale zároveň příjemně vtipný. Skvěle vybraná parta herců - Krajčo, Prachař, Novotný a Vica. Mezi nimi funguje chemie parádně. Proto jsou hlášky neotřelé a humor nijak nenásilně vložený. Krajčo taky tak dokazuje, že není jenom vynikající zpěvák, ale i slušný herec. I když českou scénu raději vynechávám, tak se mi Křídla Vánoc sakra líbily. Uspěli tam, kde dnešní komedie ne. Film je přirozeně vtipný, ale zároveň i místy smutný. A samotný příběh o přáních a naději mě zahřál u srdce tak, jak věřím, že každému kdo ho sleduje. Na závěr podotknu, že soundtrack je opravdu pěkný a nechybí samozřejmě letošní Cesta. Která zkrátka nemá chybu. (72 %)(4.12.2013)

• - Keď Vica Kerekes zistila, že sa má celý film odohrávať v nákupnom centre, povedala nie. „Ja nákupné centrá nemám rada," povedala. Nakoniec ju však presvedčila vlastná agentka, aby na kasting šla. A tam ňou boli všetci ohúrení. (Zdroj: aktuality.sk) (leila22)

• - Venkovní scény se točily při teplotě -18 °C. (jenik71)

• - Původně mělo jít o muzikál, ale při psaní scénáře, které zabralo rok a půl, se Karin Babinská rozhodla, že půjde o romantický film. (jenik71)