Nádherná pohádka pro vyspělé. Ono, když o tom přemýšlím tak filmy, které Karin dělá, nemusí sednout úplně všem. Nejsou pro české prostředí příliš typické, ale o to víc se Karin Babinské vážím a fandím jí. Druhá věc je, že jsme z Karin zřejmě naladěni na stejnou vlnu, protože zatím všechny = dva její filmy se mně velmi líbily Tenhle film vnímám nejen jako zajímavě vyprávěnou pohádku, ale i jako zdvižený prst k tomu, co si vlastně přesně přejeme. Z hereckých výkonů se mně líbily všichni včetně Richarda Krajča, podle mě svou roli zahrál výtečně a Vice snad ani netřeba mluvit. Velmi vydařená vánoční pohádka o lidských vztazích a o našich touhách a vlastně tak trošku o nás samotných. Karin odvedla práci za kterou bych jí moc přál nějakou tu cenu, jediný co mám v merku počastovat kritikou je kamera. Makro detailní těkající záběry neladí příliš s příběhem a normální kamera by ještě více pomohla zimní atmosféře a zdůraznila, že hrdinové příběhu jsou obyčejní lidé, které mají stejné potřeby, touhy, sny a žijí podobné životy jako mnoho z nás. Zkrátka být kamera víc do klidu a nedělat z obyčejných hlavních hrdinů, rychlejma střihama a zoomem hrdiny akční, neměl bch problém vysolit pět hvězd. I tak se jedná o jedno z nejpříjemnějších českých překvapení posledních let a Karin budiž pochválena.(17.11.2013)

Na české pomery znesiteľné :-). Aj tentoraz sa tvorcovia nevyhli akejsi snahe o sociálny podtón, ktorý mi už pár rokov lezie krkom, ale napokon je to (našťastie) len romantický príbeh. Vedľajšie dejové línie ma nijako neoslovili, pár nadhodených tém by si zaslúžilo aspoň náznak vyriešenia... Hudba samotná si to na výsledku odmakala viac než scenáristka...(21.12.2014)

• triatlet

Za hloupost se platí, takže mám problém "fandit" hlavní postavě (jako hrdinu bych ho neoznačil ani náhodou), když si tupě otevírá sklenici okurek nožem a pak padne do nedefinovatelného stavu ala KOUŘOVÉ NA STŘEŠE. Od toho se odvíjí celý pomatený (pro mě), snový (pro jiné) příběh... Komedii bych v tom neviděl ani s růžovými brýlemi.(22.12.2014)

Křídla Vánoc je pohádka pro dospělé. Krásné zimní prostředí, skvělí herci, výborná hudba a jeden kouzelný anděl. Film je trošku hořký, ale zároveň příjemně vtipný. Skvěle vybraná parta herců - Krajčo, Prachař, Novotný a Vica. Mezi nimi funguje chemie parádně. Proto jsou hlášky neotřelé a humor nijak nenásilně vložený. Krajčo taky tak dokazuje, že není jenom vynikající zpěvák, ale i slušný herec. I když českou scénu raději vynechávám, tak se mi Křídla Vánoc sakra líbily. Uspěli tam, kde dnešní komedie ne. Film je přirozeně vtipný, ale zároveň i místy smutný. A samotný příběh o přáních a naději mě zahřál u srdce tak, jak věřím, že každému kdo ho sleduje. Na závěr podotknu, že soundtrack je opravdu pěkný a nechybí samozřejmě letošní Cesta. Která zkrátka nemá chybu. (72 %)(4.12.2013)

Karin Babinská podruhé a opět skvěle, filmařské ambice se u ní totiž snoubí s talentem a k tomu navíc natolik, že není potřeba, aby se její film musel stát objektem jen pro artofilní diváctvo. Krom toho hrají výborně všichni herci v hlavních rolích, u Krajča - (ex)člena národního divadla a Davida Novotného to nepřekvapuje vůbec, zato jinde často "pouze" dobrá Vica Kerekes hraje naprosto výtečně a je hereckou ozdobou celého filmu, aniž by se kvůli tomu musela obnažit (což je taky docela unikum), dále naštěstí nemluví česky, čili je její výkon zas o něco přirozenější a její pihy, i ty asymetrické, se nikdo nesnažil zamaskovat - třikrát hurá. Velké plus je taky nádherná kamera, která si určitě zaslouží nominaci na lva (kterej už vlastně není lev) a hudba, která rozhodně není jenom instrumentální versí Kryštofáckých songů (i když tam jsou také a fungují). Jediné, co bylo je vyloženě otravné byla camea Tomáše Kluse. Jsem si jistej, že příště se Karin vytáhne na plnej počet.(14.11.2013)

• - Film se natáčel v Praze a v Liberci. (Busmart)

• - Venkovní scény se točily při teplotě -18 °C. (jenik71)

• - Původně mělo jít o muzikál, ale při psaní scénáře, které zabralo rok a půl, se Karin Babinská rozhodla, že půjde o romantický film. (jenik71)