Ahoj, já jsem Hihlík a jsem Lichožrout. Víte, kdo jsou to Lichožrouti? Určitě se vám občas ze šuplíku ztrácejí ponožky! A víte proč. Protože my Lichožrouti se vašima ponožkama živíme. Ale vždycky vám sníme jen jednu! Tu lichou. Nikdy nevezmeme celý pár. My se s vámi o vaše ponožky spravedlivě dělíme. Vy jednu, my jednu. To je fér, ne? Uvidíte, že být Lichožrout je jedno velké dobrodružství. Najít svou rodinu, ochránit ji a naučit se žít s vámi lidmi, to chce odvahu. A tu my máme. Nejsme totiž žádní fuskáči. Jsme Lichožrouti!" Rodinný animovaný dobrodružný film o radostech a strastech zlodějů ponožek - LICHOŽROUTŮ a jejich soužití s námi lidmi. Podle bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové. (Magic Box)

klerik

Vzhľadom na to, že ide o náš film, to je pomerne prelomová vec. Lenže zaujímavá výtvarná stránka je nevyužitá a originálny námet je dosť slabo rozvinutý. Náznak určitého gangsterského nádychu ma v rozprávke najprv zaujal, ale potom to vyšumelo podobne nezaujímavo ako pri ČÍSLE 9... Znesiteľné skôr pre detské publikum... ()

Malarkey

Nevím, co na Lichožroutech vidíte špatného. Mně to přišlo docela hezké. Třeba animace byla naprosto hodobóžová. Tam jsem si tu vymalovanou Prahu vysloveně užíval. Příběhově to také nestrádalo a hlasově jsem s radostí hádal, kdo je jaký herec. Jediný neduh vnímám maximálně v tom, že bych to klidně viděl trošku kratší. Nicméně mě se na neduhy moc nemůžete ptát. Já nejsem dítě, pro které je to primárně určeno. I tak jsem ale byl spokojený, hezky se mně na Lichožrouty koukalo a některé hlášky si rád zneužiju do běžného životního moudra. ()

nash.

Bohužel zklamání. Kouzelný svět postavený na geniálním nápadu nabízí nepřeberné množství možností jak ho rozvinout a naplnit. Zejména když má ve výbavě i docela schopnou animaci. Místo toho je však zcela vyprázdněn, znásilněn a narván do šablony nápaduprosté rádoby akční nudy, postrádající nejen nadhled, ale také hravost a humor. Na druhou stranu mě Lichožrouti dokázali i překvapit. Nepamatuji totiž animovaný dětský film, ve kterém by tolik postav tak nekompromisně pomřelo. ()

castor

Co na tom, že se dabing těchhle malých zrůdiček, které kradou ponožky, honosí několika herci s výbornými hlasy. Tvůrci totiž jaksi zapomněli na emoce, respektive na to, že by se dětský nebo dospělý divák rád bavil. Některé narážky a momenty jsou povedené a dokonce i k smíchu, většinou ale ze mě nějaká ta reakce nevypadla. Přitom je to řemeslně zvládnuté, ovšem kolikrát i na dlouhé minuty je to zoufalá nuda. ()

Tosim

Už dlouho mě nemrzelo, že film tak řemeslně zvládnutý, podle oblíbené knihy, s jasným poselstvím a vším, co má takový dětský příběh mít, bude taková nuda. Všechno sedělo, ale nepřítomnost tahu na branku a strachu o postavy a celková vyvanulost bylo něco, co jsem nečekal. Pavla Šruta velice ctím jako textaře, ale tohle je celkem krystalicky lehký nadprůměr. ()

• Film debutoval také v Číně, v Rusku a v Jížní Koreji. (petr.koca)
  • Snímek se stal u diváků nejúspěšnějším ryze českým porevolučním celovečerním animovaným filmem. (P. J. D.)
  • Snímek získal na audiovizuálních cenách TRILOBIT cenu v kategorii Dětské poroty, a to „Berounského medvídka“ pro rok 2017. (P. J. D.)