Lichožrouti

Lichožrúti

The Oddsockeaters

Animovaný / Rodinný

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

Konečně animovaný film, který se svým vizuálem může blížit holywoodské produkci, jen škoda, že stale u nás nemáme dobré scénáristy. Nicméně když odhlédnu od velmi obyčejného příběhu, tak jsem byl mile překvapen. Je tam spousta skvělých momentů, vtipných situací i vizuálních vychytávek. Tak nízké hodnocení si Lichožrouti rozhodně nezaslouží. Spravedlivé hodnocení je někde okolo 75%.(29.4.2017)

• bankula

Měl jsem tu "čest" tuhle kravinku vidět v rámci dětské neděle v předpremiéře. Můj celkový dojem možná malinko zkazily infantilní dětské hrátky před samotným filmem. Snad to bylo tím, že jsem celou projekci musel snášet, že mi zezadu do sedačky kopali dva nevychovaní caparti, jejichž matka se ani neobtěžovala je jakkoliv usměrnit. Nicméně i když odmyslím tyhle otravující elementy, musím konstatovat, že jsem se děsně nudil. Jediné, co je potřeba ocenit , je dosti netradičně pojatá a velice originální animace. Všechno ostatní bylo ale špatně. Počínaje nezajímavou a místy totálně nelogickou zápletkou, která by snad vydala krátký večerníček. Ovšem tady byla násilím natažená na více jak 80 minutovou stopáž. Utrpení pokračovalo plytkými a stupidními dialogy, přemírou násilí a otázkou, o co vlastně v této pohádce jde. A konče přesvědčením tvůrců, že dětem bude k radosti a smíchu stačit to, že sebou ve filmu každou chvíli někdo švihne, někam se bouchne a děsně při tom heká a sténá. Ale bohužel nestalo se. V kině prošpikovaném malými dětmi se prakticky nikdo nesmál. Celkovou dramaturgickou a scénáristickou mizérii krásně parafrázovala malá holčička sedící vedle mně. Během závěrečných titulků se přitočila k mamince a řekla: "Sláva že už to končí."(22.10.2016)

• lemonova

Jediné, čo na rozprávke naozaj dokážem oceniť, je jej výtvarná stránka. Ale pekné pohyblivé obrázky jednoducho nestačia, keď ostatné veci nefungujú: tak poprvé - aj kladné postavy (okrem tej jedinej) sa takmer stále mračia a navzájom si nadávajú. O záporných ani nehovorím, lebo ich správanie často hraničí s brutálnosťou, ktorá podľa mňa patrí do iného žánru. Podruhé - príbeh viazne a finále tvorcovia, žiaľ, nezvládli. Potretie - nezaregistrovala som takmer ani raz, že by sa deti bavili, žiadne výbuchy smiechu sa nekonali (zatiaľ čo som z viacerých strán počula, ako sa deti pýtajú rodičov, kedy to už skončí.) A poštvrté - úplnou katastrofou je hudba, predovšetkým piesne. Ani jedna sa nedá považovať za peknú, vtipnú, nápaditú. Autor nevedel, že píše pesničky do detskej rozprávky??? Nikdy som nebola veľkou fanúšičkou muzikálových rozprávok, ale zrejme si dnes večer pustím nejakú Disneyovku s hudbou od Alana Menkena, aby som si spravila chuť. Bohužiaľ, toto bola premárnená šanca..(22.1.2017)

Nevím, co na Lichožroutech vidíte špatného. Mně to přišlo docela hezké. Třeba animace byla naprosto hodobóžová. Tam jsem si tu vymalovanou Prahu vysloveně užíval. Příběhově to také nestrádalo a hlasově jsem s radostí hádal, kdo je jaký herec. Jediný neduh vnímám maximálně v tom, že bych to klidně viděl trošku kratší. Nicméně mě se na neduhy moc nemůžete ptát. Já nejsem dítě, pro které je to primárně určeno. I tak jsem ale byl spokojený, hezky se mně na Lichožrouty koukalo a některé hlášky si rád zneužiju do běžného životního moudra.(26.6.2017)

Málo epické, málo dramatické. Emočně chudé. To je škoda. Ale forma dost dobrá! A mohu potvrdit, že všechno co se ve filmu děje, je vskutku pravda! Bydlíme mezi železničním mostem a Tančícím domem a ty dvě gangsterské party tu stále řádí. Dokonce se k nim přidala banda třetí. Ta nežere ponožky celé, nýbrž do nich jen vykusuje díry! Fuj! :)(26.10.2016)

• - Snímek se stal u diváků nejúspěšnějším ryze českým porevolučním celovečerním animovaným filmem. (P. J. D.)