Lichožrouti

Lichožrúti

The Oddsockeaters

Animovaný / Rodinný

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

S hodnocením strašně bojuju. Na jednu stranu je to mistrně odvedená roztomilá animovaná práce, s povedeným dabingem, kterých je v Česku jako šafránu. Na stranu druhou si příběh vybere svůj nejsilnější moment během prvních 15 minut a pak už je to jen courák do Hoštic, který se snaží být zábavný a dokonce vtipný, ale vůbec mu to nejde. Dokážu si představit, že Lichožrouti naprosto skvěle fungují jako večerníček. Prostě desítka nebo dvacítka krátkých příběhů z jejich života. Jako celovečerní, téměř 90 minutový biják, to bohužel nefunguje a ani kino zaplněné po okraj dětskými diváky neoplývalo výbuchy smíchu nebo projevy smutku.. Je to velká škoda, že slabinou něčeho tak krásného je právě příběh, který by se dal smrsknout do 50 minut a mohli bychom hovořit o zábavě. Takto je to jen nastavovaná kaše, kterou nakonec dobíjí i fakt, že vám připadá, že Praha má 10m čtverečních i s pruhem Vltavy dohromady =/. Přitom vyobrazení Prahy, Tančícího domu atd. jsou po vizuální stránce dokonalými artefakty.(25.10.2016)

• honajz2

Číst knihu byla pro mě ztráta času, když už mě znudily první stránky, tak jsem doufal, že to jako film bude koukatelné. Je to koukatelné, ale celé je to nudné, nezáživné, někdy i trapné. Když si vzpomenu na Čtyřlístek, který animačně byl zvládnut jako počítačová hra, pořád to bylo zábavnější a zajímavější než tohle... Profesor mi zde připadá jako nevyužitá postava. Prostě tu je někdo, kdo lichožrouty vidí a nějaký větší účel má pak až ke konci. Nepobaví to a příběh je sám o sobě nezajímavý - prostě gangsterka o gangu zlodějů ponožek. Rádoby akční, ale i ta akce je nijaká. Jo, a taky zde umře celkem dost postav. Hvězdička za animaci Prahy, ta se jim povedla.(1.9.2017)

Na Lichožrouty jsem se těšila skoro víc než na Vánoce...tak dlouho jsem lidi kolem ukecávala, až to nevydrželi a film se mnou vážně šli. Plna očekávání jsem konečně zasedla do sedačky v kině a co se odehrávalo dalších 83 minut mě trošku zklamalo. Postavičky perfektně graficky zpracované, nápad na příběh taky bez jediné výtky (ba naopak se hlavní motiv filmu děje dnes a denně v každé domácnosti). Bohužel mě nijak výrazně film nevtáhl do děje ani jsem si nevytvořila nějaký citový vztah k postavičkám. Takový průměrný kresleňák s celkem obyčejným dějem. Takže nakonec trochu smutné 3 hvězdičky...!!(6.11.2016)

Bežte do hája. Toto je animák svetovej úrovne a to po každej možnej stránke. Má nápad, príbeh, cit, animáciu, postavy, spád, myšlienky, posolstvo, prostredie aj vtip. Lenže nie je to ten typicky plytký druh humoru, ale dvojznačný, úzko súvisiaci s tými najčastejšími neduhmi nás, ľudí. A nimi sa nakazia práve chudáci lichožrúti, veď niet sa čomu diviť, keď žijú v našej spoločnosti. Perie sa tu chamtivosť, obžerstvo, alkoholizmus a jeho následky, samozrejme nesmú chýbať protiklady, na ktorých záleží. Hodnoty, rodina, priateľstvo, ale nečakajte infantilné či morálne podliezanie sa divákovi. Všetko je tu podávané vo vyvážených dávkach a každý diel zapadá do konceptu príbehu. Ten má švih, gradáciu, vyvrcholenie, dokonca náznak tragédie a vôbec nenudí ako sa navôkol píše. Takže rada pre ufňukaných lamentujúcich, zahoďte predsudky, že tí malí parchanti kradnú fusakle aj Vám a oceňte nemalé kvality animáku, aký navyše vznikol pod Vašou strechou.(24.3.2017)

Z TRL to vypadalo na blbost a tipoval sem další Kozí příběh, ale ono to je koukatelný. Animace je zajímavá, asi většinu lidí odradí, protože to není barevný jako Pixar nebo DW, ale přitom je vidět, že si dali záležet a samotní Lichožrouti jsou pěkní. U filmu jsem se docela bavil, jediný problém mám s těma čtyřma zpívanýma scénama. Nemám rád, když se děj utne a postavy začnou zpívat (u Disneyho filmů prožívám peklo). Jedna píseň má celkem zajímavou melodii a asi by ušla, ale zbytek si po tom týdnu, co sem to viděl ani nevybavím. Bohužel ty zpívané scény zpomalují děj a podle mě by to bez nich bylo lepší.(20.10.2016)

• - Snímek se stal u diváků nejúspěšnějším ryze českým porevolučním celovečerním animovaným filmem. (P. J. D.)

• - Snímek získal na audiovizuálních cenách TRILOBIT cenu v kategorii Dětské poroty, a to „Berounského medvídka“ pro rok 2017. (P. J. D.)