poster

Lichožrouti

 • Slovensko

  Lichožrúti

 • anglický

  The Oddsockeaters

Animovaný / Rodinný

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jas3
  ****

  Málo epické, málo dramatické. Emočně chudé. To je škoda. Ale forma dost dobrá! A mohu potvrdit, že všechno co se ve filmu děje, je vskutku pravda! Bydlíme mezi železničním mostem a Tančícím domem a ty dvě gangsterské party tu stále řádí. Dokonce se k nim přidala banda třetí. Ta nežere ponožky celé, nýbrž do nich jen vykusuje díry! Fuj! :)(26.10.2016)

 • kaylin
  ***

  Knihu jsem nečetl, ale celá myšlenka okolo ponožek se mi velmi líbí, a nutno říct, že se kolem nich podařilo vystavět celkem napínavý, docela zábavný a relativně originální příběh, který dovede zaujmout nejen dětského diváka, na kterého je primárně cíleno, ale i dospělého diváka, který si tu to svoje najde.(19.3.2018)

 • Lukyn007
  ***

  Lichožrouti vybočují ze zajetých kolejí českého animovaného filmu jen sporadicky. I přesto, že je kladen důraz na rodinné hodnoty, tak je snímek určen především dětem, které taškařice malých pidižvíků ocení daleko více, než dospělí. Nad průměrem Lichožrouty drží zdařilá animace, povedený dabing a finále, které mělo nebývale rychlé tempo. Dětskou cílovou skupinu osloví film určitě.(20.10.2016)

 • Maniik88
  ***

  Pekný námet, pekná grafika, pekné postavičky no kto písal scenár bol tragéd. Mal som pocit, že sa dívam na zhustenú dejovú linku všetkých krstných otcov dokopy. Tak sa toho strašne veľa dialo a pritom tak málo. Najväčší mínus je absencia humoru a vtipných scénok. Škoda, malo to na ďaleko viac, ale nebolo to zas také tragické.(6.8.2017)

 • Ivoshek
  *

  Chodím na dětské filmy často a Šrutovu knihu jsem četl (vlastně spíš předčítal), takže mám srovnání. A jsem nucen říct, že z něj filmoví Lichožrouti nevyšli dobře. Knížka je rozverná, rozehrává hodně linií a postav - počínaje panem Vavřincem, co hraje na trubku o funusech. Film je takový slepenec akčních scén bez většího přesahu, myšlenky nebo humoru. Boj dvou kriminálních part o kupu ponožek. Že jsem se nebavil já a celkem třikrát během projekce usnul, to je jedna věc. Ale že děti výš zhodnotily i hraný Sirotčinec sl. Peregrinové, u kterého se místy klepaly strachy, to už je asi něco špatně. PS: T. Vilhelmovou už prosím ne, filmům s ní se roky vyhýbám... ani v dabingu.(23.10.2016)

 • - Snímek se stal u diváků nejúspěšnějším ryze českým porevolučním celovečerním animovaným filmem. (P. J. D.)

 • - Snímek získal na audiovizuálních cenách TRILOBIT cenu v kategorii Dětské poroty, a to „Berounského medvídka“ pro rok 2017. (P. J. D.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace