poster

Lichožrouti

 • Slovensko

  Lichožrúti

 • anglický

  The Oddsockeaters

Animovaný / Rodinný

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  **

  Čekala jsem pozitivně laděnou až lehce rozvernou ČESKOU vyprávěnku ... kouzelnou vstupenku za hranice všedních dní a všedních domácností - do tajných skrýší a útulných komůrek obývaných lichožrouty. Namísto toho jsem obdržela obehranou a z pohledu národních specifik neukotvenou mafiánskou historku v podání avantgardních požíračů lichých (i sudých) ponožek. To se už vážně nezmůžeme na nic lepšího ? Kam se poděl náš ryze český humor a svérázná poetika ? Jakoby se tiše vytratily z našich životů - alespoň na té profesionální úrovni. Snad se jedná jen o dočasný kolaps ... určitou naději ve mně docela nedávno vzbudily "Smrtelné historky" (2016).(7.6.2018)

 • Prochy38
  **

  Knihu neznám, možná dobře. Ale tak dobrý nápad, relativně pohodové výtvarné zpracování a tak mizerný až odporný příběh... nechápu. Byl jsme na tom v kině na doporučení. A jedno z největších zklamání pro mě vůbec, co se filmů v kině týče.... Všechno od začátku šlape jako hodinky, ale na tohle vzít děti tak se musím od půlky mlátit do hlavy...(2.12.2018)

 • dkas
  ***

  Je to vlastně hrozná blbost. Ale když to vezmu z pohledu dětského diváka, tak je to docela povedený animák. Kulisy Prahy jsou výborné, i když jsou "své", ale pár míst kde přesně poznat. Animace je taková divná, ale svůj účel plní. Postavičky jsou roztomilé, hlavně tedy ty ponožkové. Lidi jsou hodně divní. Sem tam i nějaký vtípek. Na CZ poměry tedy slušná práce. Jako dospělý divák si můžete odečíst jednu až dvě hvězdičky...(29.10.2016)

 • honajz
  ***

  Líbily se mi animace Prahy, neotřelý ponožkový nápad a prorodinná myšlenka. Příběh mi však nepřijde příliš zvládnutý, dokonce mám pocit, že sám porušuje vlastní daná pravidla. Prostřední část mi pak přijde celkově chabá, ta s tím naháněním se, z profesora je jen pomatenec bez nějakého hlubšího nebo zajímavějšího záběru, a vlastně by mne zajímalo, kolik lidí může lichožrouty skutečně vidět a proč, a jestli by je bylo vidět v televizi...(9.6.2018)

 • Lyžař
  *

  Podle krátkého článku v novinách jsem se rozhodl jít na film do kina. Tam jsem se zkraje dost bavil, animované reálie Prahy, vcelku zajímavé postavičky, bavil jsem se. Pár hlášek taky přišlo. Pak jsem ale usnul. A nedivím se. Bohužel, celý film je nepochopitelně postaven postavami tak, že lichožrouti jsou ponožky, kdežto bych čekal, že ponožky nejsou jedeny dalšími ponožkami. Čekal jsem nějaká jiná monstra. Film ukazuje, že tihle kanibalové jsou dobří a zlí. Tak, jak je tomu v běžném životě. To je sice klad. Ale během celého filmu, kam přišlo se mnou cca 20-25 dětí, se jenom dvě z nich lehce pousmála, a to každé jenom jednou během filmu. Bohužel. Tenhle film nebaví. Nudí. Animace bych ani tak nevytýkal. Ale vymyšlené postavy, hlasy postav, nepřítomnost hlášek nebo vtipu.....Nuda. Téměř odpad!(12.11.2016)

 • - Snímek získal na audiovizuálních cenách TRILOBIT cenu v kategorii Dětské poroty, a to „Berounského medvídka“ pro rok 2017. (P. J. D.)

 • - Snímek se stal u diváků nejúspěšnějším ryze českým porevolučním celovečerním animovaným filmem. (P. J. D.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace