Lichožrouti

Lichožrúti

The Oddsockeaters

Animovaný / Rodinný

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

Pekný námet, pekná grafika, pekné postavičky no kto písal scenár bol tragéd. Mal som pocit, že sa dívam na zhustenú dejovú linku všetkých krstných otcov dokopy. Tak sa toho strašne veľa dialo a pritom tak málo. Najväčší mínus je absencia humoru a vtipných scénok. Škoda, malo to na ďaleko viac, ale nebolo to zas také tragické.(6.8.2017)

Nevím, co na Lichožroutech vidíte špatného. Mně to přišlo docela hezké. Třeba animace byla naprosto hodobóžová. Tam jsem si tu vymalovanou Prahu vysloveně užíval. Příběhově to také nestrádalo a hlasově jsem s radostí hádal, kdo je jaký herec. Jediný neduh vnímám maximálně v tom, že bych to klidně viděl trošku kratší. Nicméně mě se na neduhy moc nemůžete ptát. Já nejsem dítě, pro které je to primárně určeno. I tak jsem ale byl spokojený, hezky se mně na Lichožrouty koukalo a některé hlášky si rád zneužiju do běžného životního moudra.(26.6.2017)

• honajz2

Číst knihu byla pro mě ztráta času, když už mě znudily první stránky, tak jsem doufal, že to jako film bude koukatelné. Je to koukatelné, ale celé je to nudné, nezáživné, někdy i trapné. Když si vzpomenu na Čtyřlístek, který animačně byl zvládnut jako počítačová hra, pořád to bylo zábavnější a zajímavější než tohle... Profesor mi zde připadá jako nevyužitá postava. Prostě tu je někdo, kdo lichožrouty vidí a nějaký větší účel má pak až ke konci. Nepobaví to a příběh je sám o sobě nezajímavý - prostě gangsterka o gangu zlodějů ponožek. Rádoby akční, ale i ta akce je nijaká. Jo, a taky zde umře celkem dost postav. Hvězdička za animaci Prahy, ta se jim povedla.(1.9.2017)

• Shaleman

Nechápu. V dnešní době je v ČR i SR nespočet šikovných a nadaných kreslířů, tak proč se snažíme dohnat svět počítačem, na který nemáme peníze? Takovou animaci vidím na Déčku v těch nejhloupějších animáčích pro nejmenší. A taky nechápu, proč se příběh musí šroubovat na mafiánské téma. Jakoby tvůrci chtěli mafiánský film, ale protože nedokázali vymyslet kloudnou zápletku, vrazili do pohádky jako válku gangů. Tak zklamaný jsem byl naposledy u české "Doby ledové" Kozího příběhu. Knížku si určitě číst nebudu. Odpad nedám jen z důvodu závanu vlastenectví.(22.4.2017)

• Pierre

Lichožrouti jsou velice špatným rodinným filmem, především z hlediska scénáře. Příběh je sám o sobě bohúžel nezáživný a otravný. Velmi brzy mě začal nudit. Připadalo mi naprosto odporné, že se v pohádce pro děti vyskytuje vůbec tolik násilí. Ve filmu je málo scének, ve kterých by někdo někomu neubližoval a navíc i dost drsným způsobem. A humoru? Toho si neužijete vůbec. Vůůůůbec . Vrchol humoru ve filmu je, když se rozbije socha Eisteina. Celé se to bere strašně vážně, je to velmi kruté a jedovaté. Po duši to taky vůbec nezahřeje. Vřele nedoporočuji.(5.11.2016)

• - Snímek se stal u diváků nejúspěšnějším ryze českým porevolučním celovečerním animovaným filmem. (P. J. D.)

• - Snímek získal na audiovizuálních cenách TRILOBIT cenu v kategorii Dětské poroty, a to „Berounského medvídka“ pro rok 2017. (P. J. D.)