Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení. Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera". Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár" a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál", pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.
S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo LICHOŽROUT! (Falcon)

Lucinda458

Čtyři hvězdičky, protože tři jsou málo a na pět mi něco chybělo. Jinak je to skvěle odvedená práce. Animák, který si užijí jak děti tak dospělí. A co víc: vše založené na pravdivých událostech, které se stále odehrávají. :) ()

Eula

A mě se to líbilo. Bylo to něco nového, originálního a skvěle graficky zvládnutého. Každá pohádka nemusí být přecpaná vtipama, tahle rozhodně nebyla a nevadilo to. ()

malet

Když děti vybraly právě Lichožrouty, neměla jsem velká očekávání. Po hodině a půl jsme všichni odcházeli z kina vychechtaní a spokojení. Naprosto originální příběh s prvky gangsterky. Přitom se s nadsázkou představila nutnost rodinné soudržnosti v boji se zlem. Dobře vybraní herci, kdy zejména pan Somr nenechal nikoho na pochybách, že šílený vědec musí lichožrouty vidět. Boj dobra se zlem, zasazený do pražských zákoutí plně vtáhl do děje nejen děti. No a happy end byl samozřejmostí. Film pro celou rodinu, pobaví, neurazí, navíc konečně vím, kam se nám doma ztrácí ponožky! ()

zuzam

U filmu oceňuji hezkou animaci Prahy, ale negativně hodnotím totální absenci humoru. Je to celé takové ponuré, smutné, za celý film se v kině nikdo nezasmál. Knížku jsme nečetli, nevím jak se (ne)povedlo ji převést do filmové podoby. Písničky ve filmu na nás působily zbytečně a spíš nepatřičně. Asi si ho už nepustíme. ()

D.Gilmour

Film vychází s knižní předlohy alkolika a feťáka. Není divu, že z knihy napsané pod 10 pivem láhve Tulamorky, Jamesona a heráku vznikne paskvil. Mělo to potenciál, opravdu mělo, ale "kde nic není ani smrt nebere". Kniha je určená po feťáky na odvikačce a začinající mafiány a film nemá hlavu a patu. Bohužel dětem se ten nápad libí, takže chtějí knihu předčítat - zvažuju, že toho Šruta sejmu. Dětem už budu od teď pouštět pouze Expendables. ()

farky

Tradičné slabé hodnotenia CZ/SK filmov na CSFD. Preto mu dávam ešte o hviezdičku viac. Pre mňa boli Lichožrúti naopak príjemné osviezenie po obohraných farebných, až sterilne vykreslených amerických animákoch s hláškami stále viac určených pre dospelých ako pre deti. Lichožrúti sú vydarená prirodzená animácia s perfektne realisticky vykreslenou Prahou. Príbeh nás s deckami pobavil a vôbec sme sa v kine nenudili. ()

KT_2011

Naprostá neúcta ke slušně kvalitní knižní předloze si zaslouží nejhlubší opovržení. Děsivá "režie". Jakákoliv práce grafiků a animátorů už nic nezachrání. ()

LadysR2

Nechápu tu zdrcující kritiku tady. Mě se příběh líbil, lichožrouti jsou super, lidi jsou mírně zkarikovaný, ale to je přeci v animáku normální. A moje děti se bavili. Takže dávám natruc místním škarohlídům za pět. Jinak , za deti 5, za mě lepší 3, průměr od rodinky tedy jsou pěkný čtyři. Jediný, co uznám, je zklamání těch, co četli knihu. A těm dám radu, kterou určitě slyšeli. Co jsem četl, na to do kina nechodím. ()

Alagaesie

By mě zajímalo, estli dnešní caparti budou vědět, co je „CCTV“. A vědí to VŠICHNI jejich rodiče? Proč do ryze český tvorby sereme anglickej výraz? Hlas Jolky Krásné pobavil. Lichožrout na tramvaji byl skvělej. Tulamor(!) s Ramsesem byli bezva bráchové. Lidi by měli jíst ponožky v páru... (jenom čistý a nový!) - ušetřilo by se za jídlo. Artista na šňůře neměl chybu. To bylo snad poprvé, co jsem přál zlodějům. Rodinný film o rodině a ponožkách. „Tvoje b-bába je p-poleno!“ „Vlez mi na záda!“ Flaška tuzemáku Žižkov mě rozřehtala. Středočeská SPZ na "vraku“ se mi líbila. Žáček byl výbornej polda. Lichožrouti na raftu neměli chybu. „Jestli byl utopenej, tak vypadal pořád dost živej!“ Na rodinnej film dobrý. ()

inhotep

Animace vcelku milá, mizerné textury přehlížím, ale jako od Myšáka to pochopitelně není... Osobně bych uvítal spíš klasicky kreslený film (to by btw slušelo víc i Čtyřlísku), to by z haldy, většinou lépe animovaných, animáků aspoň trochu vyčnívalo. Co však filmu chbí hlavně je tah na branku, skutečný příběh a zajímavé postavy. Dabing je hezký. ()

pierrek22

Řekněte sami. Proč má diváka zajímat, že někdo ujíždí na jetých lidských ponožkách? Téma na celovečerní film mi příjde poněkud ordinérní. Film jsem vydržel do půlky a skončil ve virtuálním koši. Graficky mi to připomínalo český 3D animálk o pražském orloji. V té době budiž, ale v roce 2016 je to spíš ostuda chtít za takovou práci peníze. Kdejaký nadšenec na youtube dělá hezčí animace. ()

Brick.s

Ale no tak. To má být pro děti? Nezlobte se ma mě ale válka gangů mi moc pohádková nepřijde. I když to jsou ponožky. Za mě 30% ( Za snahu ). ()

Trucker odpad!

Originální nápad o tvorech konzumujících liché ponožky je totálně zabitý tím, že celý příběh je jen primitivní válka gangů. Navíc tomu chybí humor, akce, napětí...chybí tomu prostě všechno a nedá se na to dívat. A lichožrouti jako takoví jsou neuvěřitelně ohyzdní. ()

bratr_jezek

Knižní trilogie Lichožroutů svým fenomenálním nápadem o zlodějích ponožek si o zfilmování přímo volala. Škoda, že to nevyšlo na 100%, mohli jsme tu mít další filmový skvost. Animace je dost špičková, Lichožrouti jsou po technické stránce prostě 100%. Co se úplně nepovedlo? Bohužel se nepodařilo z knihy přetavit do filmu to hlavní - příběh. Filmaři si vybrali první knihu trilogie a bylo jasné, že knihu plnou postav bude potřeba trochu zredukovat. Bylo to na škodu příběhu. Zmizely humorné scény s panem Vavřincem nebo panem Li-ku, naprostá sublimace Hihlíkových rodičů, kteří kdesi v Africe zachraňují africké Lichožrouty (tam hodně chodí bosí, tak je hlad) ukazuje strach nad úspěchem díla a přivření vrátek případných dalších dílů dle scénáře dalších dvou knih. Zavedením nových postav příběh nabývá na povrchnosti, protože postavy bez podpůrného "knižního" zázemí nemají co hrát, takže Žiletka a její bráška je trochu nudná vata. Navíc si opět scénáristi komplikují možná pokračování, vždyť v Africe má Hihlík potkat Lichožroutku Kawu. Po dramatické stránce film oproti knize zdrsněl a přitvrdil, tak často se o "život" některých postav bojíte v jiných filmech než pro děti. Nepochopitelně ale nebyla využita dramatická a zároveň trochu humorná pasáž likvidace Kilimandžára. Děti se sice u filmu nebudou nudit, ale je to spíš slepenec akčních scén a poetika a kouzlo se někam ztrácí. Pokud bude další díl, doufám, že se po dějové stránce výrazně vylepší. ()