Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (775)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Fucking Centaurs!" Nečakane zábavná "conanovka". Samozrejme, dejovo je to primitívne a dokonale predvídateľné, ale aj preto to má svižné tempo až do poslednej minúty. Rock je cool, jeho družina dupľom (všetci hláškujú ako o život, hlavne Ian McShane) a bitky sú výživné a šťavnaté na samotnej hranici PG-13. Navyše ma bavilo to uzemnenie mýtu. O triedu lepšie ako noví Titani a skoro som dal o hviezdičku viac. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $72,688,614Tržby Celosvetovo $244,819,862Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,958,922 //počet predaných kusov 407,150Tržby za predaj DVD v USA $9,005,322 //počet predaných kusov 483,644║ len ďalšie úmorné béčko, Dwyane Johnson ako nesympatický pahýľ, k tomu tie vlasy a brady, no brrrr, zlý casting celkovo, otravné plané dialógy, akcia trochu újde, tlápanina ako ostatné podobné úlety roka 2014 /40%/ ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Taxe nám pan Kules po půl roce zase vrátil, a to v daleko důstojnějším hávu, než když se jej pokoušel napodobovat prasečí neumětelský homodlak Lullan Buc. Dvejn „Superanabolon Skála“ Džonsn sice taky nikdy nebyl žádným horkým kandidátem na Hamleta, nicméně divák alespoň nemá při jeho sledování strach, že se na něj může kdykoliv najednou vyřítit z televize a chtít ho přeblafnout. Docela bych si ho po tomhle dokázal představit i jako Konana. Jedná se o veskrze zábavnou, dobře natočenou a rozhodně neurážející demytizaci, která však trošku hapruje právě na hlavní postavě. Vžitým genotypem klasického Řeka je stošedesáticentimetrový chlupatý obtloustlý zachrap s křivýma nohama, tudíž když už někdo boří legendy, měl by to udělat se vším všudy a místo dvoumetrového spanilého svaloně kvůli větší realističnosti angažovat třebas Romana Skamene nebo přinejhorším Matonohu. Ale jebat, dobré to bylo. Kulese při jeho dobrodružstvích sice provází nějaký genetický odpad z klonování Nikol Kidmen a omšelý detektiv Dicka Francise, avšak ti jsou veskrze snesitelní. Jediným očividně hnisajícím vředem na rozporuplném ansámblu tak zůstává pouze bratranec Joláos. Nedovedu si absolutně nijak vysvětlit, jak se tak trapný a nesympatický debil s hereckým talentem análního dilda mohl vecpat s tak rozsáhlým partem do holyvůdského blokbástru. Tedy kecám, dovedu. Patrně polykal a progelovaný se lascivně ukláněl zády k nějakému židovskému producentovi. Každopádně už jej nechci nikdy v ničem vidět! Nikdy!!! ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No tak, žádný veledílo to není, ale to se taknějak dá čekat už podle jména hlavního představitele. Jeho herecký výkon spočívá v tom, že že si namaže paže nějakým olejem a stoupne si před kameru a protože je je velkej jako kráva, tak jeho paže zabere celý záběr kamery a my máme tak jedinečnou možnost, pozorovat namazaný sval pana Dwayneho, ten jen občas vystřídá pohled na hlavu pana Dwayneho, která je taky velká kráva. Naštěstí tyto záběry jsou jen v neakčních pasažích a nebo jak vyplně akčních scén, takže člověk si tad naplní krásně definici slova "jdu a všechno to zrubu". Pokud jde o mě tak spíš než sval a hlava pana Dwayneho mě zaujala Rebecca a to jak jako celek, tak v jednotlivostech, například hezký nohy, hezkej zadek, hezký nohy, hezkej zadek, zkrátka mě velmi oslovila po inteletkuální stránce. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Nakonec si mě to celkem získalo. Oddychovka, která je víc conanovská než římsko-řecká, v níž Ratner znovu selhává v dialozích i emoscénách, akce, bitvy i hláškování jsou ale nad standardem. Co by za takovouhle popcornovou pohodu dal třeba Hněv Titánů. Každopádně The Rock ať už s vlasy a vousy radši neexperimentuje. ()

Galerie (245)

Zajímavosti (34)

  • Natáčení probíhalo v Maďarsku a Chorvatsku. (Terva)
  • 12 úkolů, které musel Herkules splnit jako své vykoupení za povraždění svých tří dětí, mělo být původně jen deset, nicméně král Eurystheus dva neuznal, a to odpravení hydry, při němž měl pomocníka (Ioláos mu podával louče), a vyčištění Augiášových chlévů, za něž si "nechal zaplatit". (Sancoo)
  • Honorár Dwayna Johnsona predstavoval 12 mil.$. (Paldiny)

Související novinky

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář…

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho…

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z…

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu…

Reklama

Reklama