Hercules

Hercules: The Thracian Wars

(pracovní název)

Herkules

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Tři hvězdy z milosti. Tady jsem si po něčem stýskal, no toho se mi bohužel nedostalo, ale přeci jen je tento Herkules minimálně o The Rocka lepší. Kdybych nehodnotil toho dřívějšího letošního za dvě, pak je dal bez problémů tady. Akce zde docela ujde, ale příběhově je to jen sprosté zneužití jedné z nejstarších drsňáckých značek, za což se docela stydím, že vůbec ten průměr dávám. O ničem. 50%(23.10.2014)

Priznám sa, že mám slabosť pre všetko grécke. Takže ma hodne interesuje aj starogrécka mystika, legendy, povesti a báje. Príbehy o statočných a odvážnych činoch Diovho syna Heraklesa (Herculesa) veľmi dobre poznám. V roku 2014 natočil režisér Brett Ratner kinofilm o tomto antickom hrdinovi. Pojal to v typickom, veľkolepom americkom popkornovom štýle. Bombastická akcia, prvotriedne filmové triky, bohatá produkcia a nabúšený wrestler Dwayne The Rock Johnson v titulnej úlohe. This is The Hercooles! Made in USA. ****(10.10.2016)

Taxe nám pan Kules po půl roce zase vrátil, a to v daleko důstojnějším hávu, než když se jej pokoušel napodobovat prasečí neumětelský homodlak Lullan Buc. Dvejn „Superanabolon Skála“ Džonsn sice taky nikdy nebyl žádným horkým kandidátem na Hamleta, nicméně divák alespoň nemá při jeho sledování strach, že se na něj může kdykoliv najednou vyřítit z televize a chtít ho přeblafnout. Docela bych si ho po tomhle dokázal představit i jako Konana. Jedná se o veskrze zábavnou, dobře natočenou a rozhodně neurážející demytizaci, která však trošku hapruje právě na hlavní postavě. Vžitým genotypem klasického Řeka je stošedesáticentimetrový chlupatý obtloustlý zachrap s křivýma nohama, tudíž když už někdo boří legendy, měl by to udělat se vším všudy a místo dvoumetrového spanilého svaloně kvůli větší realističnosti angažovat třebas Romana Skamene nebo přinejhorším Matonohu. Ale jebat, dobré to bylo. Kulese při jeho dobrodružstvích sice provází nějaký genetický odpad z klonování Nikol Kidmen a omšelý detektiv Dicka Francise, avšak ti jsou veskrze snesitelní. Jediným očividně hnisajícím vředem na rozporuplném ansámblu tak zůstává pouze bratranec Joláos. Nedovedu si absolutně nijak vysvětlit, jak se tak trapný a nesympatický debil s hereckým talentem análního dilda mohl vecpat s tak rozsáhlým partem do holyvůdského blokbástru. Tedy kecám, dovedu. Patrně polykal a progelovaný se lascivně ukláněl zády k nějakému židovskému producentovi. Každopádně už jej nechci nikdy v ničem vidět! Nikdy!!!(8.8.2014)

Bitva, kecy, bitva, kecy, bitva. Některá ve tmě, jiná příjemně přehledná. Mytologické prvky jdou stranou, Hercules se živí jako žoldák, má partu spřízněných přátel a za peníze to řeže, co hrdlo protivníků ráčí. Bývalý gigantický wrestler Dwayne Johnson se svou družinou smysly neomámí, hlavu nezamotá, emoce nerozdmýchá (ač představuje psychicky zdeptaného hrdinu, jehož užírají vnitřní démoni z minulosti). Ale ani nenaštve. A to má ve svém čele režiséra Bretta Ratnera, který měl málokdy v minulosti svou chvilku. Nápady neoplývá, hláškování je v jeho režii spíš trapné. I tak je tahle nemytologická sranda snesitelná. Na tři hvězdy. Btw. Irina Shayk na premiéře zatraceně sexy!!(22.9.2014)

Cvičenec Skalka je prostě sexy Samojec, nedá se svítit. Srovnávat jeho sošnou postavičku s o trošku starším ikonem bicepsoidního hraní, panem Černonegrem, se jaksi nabízí. Je faktem, že Árný vstoupil na plátno, znamenající svět, poněkud hůře připraven, než Johnson. Jeho veškerá herecká průprava spočívala v tom, že se od mlada snažil zamaskovat meteorismus (pro nežravce espumisanu - prdíky), když se mu při skupinovém činkování s ostatníma klukama náhodou střetla na luštěniny bohatá strava s příliš těžkým závažím. V těch krásných dobách tréninků na Mistra Holimpyje. Dwejn je jiná klasa. Při pobíhání v ringu, tam za velkou louží, si coby wrestlerská legenda osvojil celou paletu propracovaných výrazů. Vztek, strach, úlek, něco jako radost (asi), vztek, xycht bezvědomého, vztek a velice veliký vztek. To se mu to teď hraje. Inu - má našlápnuto stát se důstojným pokračovatelem toho z historického hlediska nejlépe vnímaného rakouského politika. Prokázal to i v momentálně komentovaném dílku. Film prostě stojí na něm. Lze to vidět, neurazí vás, mozkové závity se vám nepřehřejí, kozy tam nejsou, nebo jsem byl zrovna čůrat. Myslím, že jsem se vyjádřil výstižněji, než jste čekali.(21.12.2014)

• - Dvanáct úkolů pro Herkula (Dwayne Johnson) zahrnovalo zabít Nemejského lva, zabít Hydru, chytit Kyrenejskou laň se zlatými parohy, chytit Erymantského kance, vyčistit Augiášovy chlévy, zahnat Stymfalské ptáky, přivést Krétského divokého býka, přihnat Diomédovy lidožravé koně, přinést pás královny Amazonek, přihnat dobytek obra Géryona, přinést tři zlatá jablka ze zahrad Hesperidek, přivést psa Kerbera - strážce podsvětí. Úkoly mu zabralya 12 let. (KillHurt)

• - Amfiaraos (Ian McShane) při tréninku vojáků prohlásí, že se můžou dostat po smrti do Elysejských polí, kde se připojí k hrdinům Achillovi, Odysseovi a Théseovi. Tato kombinace, ale nemůže přijít v úvahu, protože podle antických bájí umřeli všichni tři až po Heraklovi (Herkulovi). Achilles se navíc do Elysejských polí nedostal, jeho stín bloudí po širých pláních s květy Asfodelu. (Wishkah)

• - Honorár Dwayna Johnsona predstavoval 12 mil.$. (Paldiny)