Pan Hercules má za tři, ale s tak odřenejma ušima, že si na ně už ani brejle nenasadí. Sám Johnson mě sice po dlouhý době zaujal - ono taky aby ne, když tu má ramena tak široký, že se málem nevešel na plátno -, ale mytologická vážnost a úchylnost mi přišla divná už na základce při hodinách dějepravy, natož pak u filmu jedoucím po vedlejší silnici. A jak byl krátký výpravný epos o polobožím drsňákovi, tak je krátký i můj poloboží komentář. Nashle u Xeny. (Ashburton, NZ)(13.8.2014)

Hercules je hrdé fantasy béčko, které používá zasazení do mytických kořenů starého Řecka, ale přitom by se hlavní hrdina s trochou snahy mohl klidně jmenovat Conan a výsledek by byl stejný - výborný. Fakt je to už hodně, hodně dlouho, co jsem se u nějakého pravověrného hrdinského fantasy takhle moc bavil, Dwayne Johnson je impozantní a bez problémů uhraje slušnej standart (nebo to odehrajou jeho vousy? Hm), jeho povinná gruppe spoluválečníků šlape podle žánrových pravidel a i když je příběh lehce neoriginální, je podán výborně. Na akci se taky slušně kouká, sice hlavní jmenné postavy pobíhají a odhlavují jako banda bererkrů bez pořádného výcviku (jinými slovy, je to hrozně vzdáleno realitě), ale upřímně, to většina soubojů ze Star Wars taky, filmové vidění takové je, já si ho užil, navíc je tu alespoň fajn využití štítové hradby. Zcela upřímně, hrdinské fantasy je srdcovka jako prase a tohle je přesně takové, jaké bych si dal každej rok jedno a fakt, že je to béčkové mi v tom vůbec nevadí.(9.5.2015)

• Jordan

po úvodných piatich minútach končí grécka mytológia a začína hollywood... to by ani tak nevadilo, bohužiaľ však začína ten najprevarenejší hollywood plný okukaných a stokrát vyluhovaných klišé, bez nápadu, bez zaujímavejšej scény, bez humoru a napätia, so síce vypiplaným vizuálom, ale tiež kombinatoricky vyskladaným iba z ničím výraznejšie nezaujímajúcejšieho priemeru letných hollywoodskych historických a fantasy blockbusterov posledných 30 rokov... štruktúra vskutku otrepaná, dej sa neposúva vďaka kauzalite, ale po akýchsi skokoch - krátka informatívna scénka, kde sa všetko povie do 2 minút a potom sled ilustračných scén bez informatívnej hodnoty, kde sa predvádzajú efektári, maskéri, kostyméri a kaskadéri... keď niekto prehovorí, je to patetické, keď má prísť nejaký "zvrat" je to očakávané a jediná zábavka, ktorou si to môžete okoreniť, je hádať "odkiaľ" okopírované... asi najväčšie sklamanie tohtoročnej letnej blockbusterovej sezóny (lebo - priznajme si - od transformerov nikto nič vážne čakať nemohol);(9.8.2014)

• TheDarKnig

Jj, nějaké hlášky tam byly, jj, nějaká sehranost asi taky, ale to je fakt málo, když na tebe demence příběhové linie vyskakuje každých pět minut, ty bitevní scény 10 mužů proti dvaceti (hyperbola, ale ne až tak velká) jsou hrozně směšné a herecké výkony (Fiennes se mi sem opravdu nehodil) jsou přinejlepším průměrné. A Dwayne Johnson je určitě bijec a má pár nejlepších momentů filmu, ale když začne v ději drama a on má předvést jako žal nebo zuřivost nebo vrcholné emoční vypětí, tak to jsem se už málem povalil i ze židle, která má zvlášť pružnou opěrku. To už byl lepší i v těch otřesných komediích. Tohle fakt ne. A viděl jsem tu eRkovou verzi, přidá to trochu šťávy do bitevních scén, ale žádné slavné vylepšení to není (na rozdíl od Wolverine)(1.1.2015)

Líbí se mi myšlenka demytizování Herkula, příběh vycházející z komiksové předlohy je fajn. Předvídatelný a jednoduchý, ale fajn. Tempo je v pohodě (zpomalí jen po úvodní akci), triky slušné a Dwayne se snaží. Hlášky odsýpají (kraluje věštěc Iana McShanea) a všechno je prostě ok. Bohužel je to "ok" ten problém. Ratner není schopný vykřesat cokoliv zajímavého nebo neviděného. Děj si plyne a končí v plamenech a stylu Krále Škorpiona, to se The Rock za ty roky nic nenaučil?(22.10.2014)

• - Istý čas sa o projekt zaujímal režisér Robert Rodriguez. (beso74)

• - Napriek mnohopočetným scénam s koňmi (vrátane bojových) neutrpelo žiadnu ujmu ani jedno zviera. (Laslo)

• - Honorár Dwayna Johnsona predstavoval 12 mil.$. (Paldiny)