Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (778)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Pan Hercules má za tři, ale s tak odřenejma ušima, že si na ně už ani brejle nenasadí. Sám Johnson mě sice po dlouhý době zaujal - ono taky aby ne, když tu má ramena tak široký, že se málem nevešel na plátno -, ale mytologická vážnost a úchylnost mi přišla divná už na základce při hodinách dějepravy, natož pak u filmu jedoucím po vedlejší silnici. A jak byl krátký výpravný epos o polobožím drsňákovi, tak je krátký i můj poloboží komentář. Nashle u Xeny. (Ashburton, NZ) ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela se mi to líbilo. Narážím tu ale na stejný problém jako u Tróji. Zpracování řecké legendy bez použití bohů. Trochu zvláštní způsob, ale kupodivu to funguje. I když se z toho dalo pochopitelně vymáčknout víc .Být to jenom další historický akční film, tak je to OK, ale bez použití magie mi tam přece jen něco chybí... Dwayne Johnson je ale pro roli Herkula jako stavěný. Trochu mě ale zklamalo, že tento film není o Herkulovi, ale jenom o žoldákovi, který se za něj vydává. A v postatě se tam toho kromě pár bitev a trochu překvapivého konce. Krále Kotise hraje Brumbál :D A jeho dcera Eugélie je docela půvabná. :) Takže akce je docela povedená, ale od příběhu nic převratného nečekejte. "Já jsem Herkules!" ()

Reklama

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Herr Koules se dal na (víceméně) reálnou kariéru (když nepočítáme házení s lidma a dřevěnýma vozama jako by to byly mlíčňáky pro vílu Zubničku a shození sochy Héry, vlastní sestry Másla, která vážila asi tak 50 tun, holýma oholenýma rukama). Mimo to se jedná o velice reálný historický film (možná bych řekl - až dokument!!), který si rozhodně na nic nehraje (narozdíl od Herkules - Zrození (pseudo)Legendy), zabaví, rozesměje (Ian McShane si tam všechny dává k snídani) a všichni záporáci dostanou do držky buď obřím kyjem, kudlou nebo 10ti tunovým šutrákem ve tvaru dámské hlavy, jak si zaslouží. Takováhle sandálová podívaná tu opravdu dlouho chyběla. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Bitva, kecy, bitva, kecy, bitva. Některá ve tmě, jiná příjemně přehledná. Mytologické prvky jdou stranou, Hercules se živí jako žoldák, má partu spřízněných přátel a za peníze to řeže, co hrdlo protivníků ráčí. Bývalý gigantický wrestler Dwayne Johnson se svou družinou smysly neomámí, hlavu nezamotá, emoce nerozdmýchá (ač představuje psychicky zdeptaného hrdinu, jehož užírají vnitřní démoni z minulosti). Ale ani nenaštve. A to má ve svém čele režiséra Bretta Ratnera, který měl málokdy v minulosti svou chvilku. Nápady neoplývá, hláškování je v jeho režii spíš trapné. I tak je tahle nemytologická sranda snesitelná. Na tři hvězdy. Btw. Irina Shayk na premiéře zatraceně sexy!! ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ten film mi nepil krev a asi by mu šly dát tři hvězdy, ale ta neexistence jakékoliv hodnoty tu prostě vadí. A tím nemyslím nějakého přesahu nebo hloubky, ale jakékoliv, třeba popcornové hodnoty. Příšerná choreografie bitev, nezajímavé postavy, neexistující koncept (mýty se vyvracejí jinými mýty). Zlatý Kevion Sorbo, můžu říct. ()

Galerie (245)

Zajímavosti (34)

  • Jediným hercom, rozprávajúcim vo filme americkou angličtinou, je Dwayne Johnson. Všetci ostatní buď rozprávajú britskou angličtinou alebo je ich rodným jazykom iný jazyk. (beso74)
  • Amfiaraos (Ian McShane) při tréninku vojáků prohlásí, že se můžou dostat po smrti do Elysejských polí, kde se připojí k hrdinům Achillovi, Odysseovi a Théseovi. Tato kombinace, ale nemůže přijít v úvahu, protože podle antických bájí umřeli všichni tři až po Heraklovi (Herkulovi). Achilles se navíc do Elysejských polí nedostal, jeho stín bloudí po širých pláních s květy Asfodelu. (Wishkah)
  • Podle pověstí se král Eurystheus Herkula natolik bál, že rozkazy o plnění úkolů, které Herkulovi zadával, mu musel sdělovat jeho hlasatel Kopreus. Ve filmu se však obě postavy v klidu baví a vypadají jako dobří přátelé. (Sancoo)

Související novinky

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)

Reklama

Reklama