Hercules

Herkules

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Brett Ratner by měl vyfasovat zákaz natáčení potencionálně zajímavých filmů! Další látku totiž pohřbil do totální průměrnosti, která není ani natolik blbá, aby dostatečně bavila. The Rock coby Hercules by si zasloužil mnohem víc.(5.12.2014)

80%(14.1.2015)

Kdyby se Hercules zaměřil na plnění 12 úkolů myslím, že by šel film i do červených, ale přesto jsem velmi mile překvapen, jak zábavné to je. Rozhodně zaujme parádní Dwayne Johnson, velmi atraktivní vizuál a CGI, takhle špičkové efekty jsem už dlouho neviděl, dále mě překvapila skvělá kreativní akce, která je dlouhá, nápaditá, výtečně natočená a občas slušně brutální, takže zde si fanoušci jednoznačně smlsnou a hlavně mě potěšilo, že se film vysmívá legendám a pověrám a že je vždy reálné vysvětlení/odůvodnění. Perfektní zábava! 80%(25.10.2014)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,595 // Otvárací Víkend v USA: $29,800,263 //(23.10.2014)

Totální bojová extáze. Právě jsem zhlédnul krvavý režisérský sestřih a nebojím se jej označit za zdaleka největší antickou řezničinu od prvního 300. Zcela vážně asi tak desettisíckrát akčnější, výpravnější a epičtější, než slibovaly rýpavé recenze (kinoverzí).(18.1.2015)

• - Podľa gréckej mytológie je Autolycus Odyseov starý otec. (beso74)

• - Kráľ Rhesus Trácky bol podľa Homérovej Iliady spojencom Trójanov v trójskej vojne. Podľa neho dostal meno jeden druh opice, žijúcej predovšetkým v Afganistane, Pakistane, Indii, Číne a Barme. Jej meno je makak rézus (rhesus macaque). (beso74)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku a Chorvatsku. (Terva)