Hercules

Herkules

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Koeficient poměru svalové hmoty ku tělesnému tuku mne neopravňuje k tomu, abych o Herculovi napsal cokoli špatného. Nechci totiž být rozmačkán, rozkrájen ani ledabyle odhozen za obzor. Proto se spokojím s konstatováním, že Hercules mne pobavil a jeho družina na tom měla nemalou zásluhu. Možná bych mohl i nějakou hvězdu přihodit za skvělého věštce, ale když si vzpomenu na to klišoidní vyhrožování porcováním nezletilého následníka trůnu, tak to nechám na průměru.(13.1.2015)

No tak, žádný veledílo to není, ale to se taknějak dá čekat už podle jména hlavního představitele. Jeho herecký výkon spočívá v tom, že že si namaže paže nějakým olejem a stoupne si před kameru a protože je je velkej jako kráva, tak jeho paže zabere celý záběr kamery a my máme tak jedinečnou možnost, pozorovat namazaný sval pana Dwayneho, ten jen občas vystřídá pohled na hlavu pana Dwayneho, která je taky velká kráva. Naštěstí tyto záběry jsou jen v neakčních pasažích a nebo jak vyplně akčních scén, takže člověk si tad naplní krásně definici slova "jdu a všechno to zrubu". Pokud jde o mě tak spíš než sval a hlava pana Dwayneho mě zaujala Rebecca a to jak jako celek, tak v jednotlivostech, například hezký nohy, hezkej zadek, hezký nohy, hezkej zadek, zkrátka mě velmi oslovila po inteletkuální stránce.(3.5.2015)

Tři hvězdy z milosti. Tady jsem si po něčem stýskal, no toho se mi bohužel nedostalo, ale přeci jen je tento Herkules minimálně o The Rocka lepší. Kdybych nehodnotil toho dřívějšího letošního za dvě, pak je dal bez problémů tady. Akce zde docela ujde, ale příběhově je to jen sprosté zneužití jedné z nejstarších drsňáckých značek, za což se docela stydím, že vůbec ten průměr dávám. O ničem. 50%(23.10.2014)

Jedině extended/unrated cut, jinak to nemá ani smysl. Protože jestli tu má něco hlavu a patu, pak je to několik velmi vydařených akčních/bitevních sekvencí, které vás leckdy strhnou svojí přímočarostí a relativně solidní dávkou rajského protlaku. Zbytek už je jen více, či méně efektní změť klišé. Spíše než k pompézní antické legendě to má blíže ke špinavému a ponurému Conanovi, přičemž i hlavní hrdina se sám tak stylizuje - resp. je stylizován. Je to brak, ale hlavní parta je sympatická a hláškování kupodivu funguje docela dobře a solidně tak odlehčuje nikterak objevný scénář.(18.1.2015)

Priznám sa, že mám slabosť pre všetko grécke. Takže ma hodne interesuje aj starogrécka mystika, legendy, povesti a báje. Príbehy o statočných a odvážnych činoch Diovho syna Heraklesa (Herculesa) veľmi dobre poznám. V roku 2014 natočil režisér Brett Ratner kinofilm o tomto antickom hrdinovi. Pojal to v typickom, veľkolepom americkom popkornovom štýle. Bombastická akcia, prvotriedne filmové triky, bohatá produkcia a nabúšený wrestler Dwayne The Rock Johnson v titulnej úlohe. This is The Hercooles! Made in USA. ****(10.10.2016)

• - Dwayne "The Rock" Johnson po nocích místo spánku cvičil, aby jej neopustila forma. (Dyas)

• - Rhesus a jeho muži majú na koňoch strmene, táto časť konského postroja sa však do Európy dostala až po páde Rímskej ríše. (beso74)

• - Na začiatku filmu je zmienka o tom, že udalosti sa odohrávajú v roku 358 pred n.l.. Architektúra a historické artefakty sú však typické pre obdobie o približne 1000 rokov staršie. Navyše, Eurystheus je oslovovaný ako kráľ Atén. Minimálne 400 rokov pred tým sa však v Aténach ujala moci demokracia. (beso74)