Hercules

Hercules: The Thracian Wars

(pracovní název)

Herkules

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Asi největší problém tohohle filmu je, že neví čím chce být a co chce vlastně vyprávět... A jen díky jménu Hercules je to film o herculovy, ale mohl by se klidně jmenovat "řečtí žoldáci" nebo podle jakéhokoliv hrdiny z herculovy skupiny. Většina z nich totiž byla opravdu zajímavá a já byl zvědavý na jejich osud skoro více než na to jak to dopadne s hlavním hrdinou. A to je také hlavní důvod, proč budu film nakonec hodnotit pozitivně, i když režisér je podle mě blb. Vedlejší role a jejich představitelé mě totiž opravdu bavili. za mě 70%(3.9.2014)

Hercules je hrdé fantasy béčko, které používá zasazení do mytických kořenů starého Řecka, ale přitom by se hlavní hrdina s trochou snahy mohl klidně jmenovat Conan a výsledek by byl stejný - výborný. Fakt je to už hodně, hodně dlouho, co jsem se u nějakého pravověrného hrdinského fantasy takhle moc bavil, Dwayne Johnson je impozantní a bez problémů uhraje slušnej standart (nebo to odehrajou jeho vousy? Hm), jeho povinná gruppe spoluválečníků šlape podle žánrových pravidel a i když je příběh lehce neoriginální, je podán výborně. Na akci se taky slušně kouká, sice hlavní jmenné postavy pobíhají a odhlavují jako banda bererkrů bez pořádného výcviku (jinými slovy, je to hrozně vzdáleno realitě), ale upřímně, to většina soubojů ze Star Wars taky, filmové vidění takové je, já si ho užil, navíc je tu alespoň fajn využití štítové hradby. Zcela upřímně, hrdinské fantasy je srdcovka jako prase a tohle je přesně takové, jaké bych si dal každej rok jedno a fakt, že je to béčkové mi v tom vůbec nevadí.(9.5.2015)

Tragédi, ktorí si pozrú film len z toho dôvodu aby mu naparili odpadové hodnotenia, tak nech si pozerajú priame prenosy zo svätých omší v nedeľu na STV2. Kto z vás predsa čakal heroický film, ktorý by dosahoval kvality ako Scottov Gladiator, či Gibsonov Braveheart?! Určite nie tí, ktorí poznajú rutinéra Ratnera. Ja som vopred rátal s tuctovým popcorňákom, plným mystických príšer, jednoduchým scenárom typu krivda-odplata, burácajúcou akciou podporenou nemalou dávkou CGI a priemernými hercami. Na to som sa pripravil, naladil a film tomto ohľade nesklamal. Dokonca scenár kde-tu prekvapil, skvelo sa vydaril casting do vedľajších úloh, akcia bola miestami prekvapujúco obstojná, samozrejme sem-tam to smrdelo prúserom, ale Ratner to nakoniec zvládol a upevnil si pozíciu režiséra, ktorý je takzvanou "stávkou na istotu". 65%.(10.11.2014)

Tři hvězdy z milosti. Tady jsem si po něčem stýskal, no toho se mi bohužel nedostalo, ale přeci jen je tento Herkules minimálně o The Rocka lepší. Kdybych nehodnotil toho dřívějšího letošního za dvě, pak je dal bez problémů tady. Akce zde docela ujde, ale příběhově je to jen sprosté zneužití jedné z nejstarších drsňáckých značek, za což se docela stydím, že vůbec ten průměr dávám. O ničem. 50%(23.10.2014)

Kdyby se Hercules zaměřil na plnění 12 úkolů myslím, že by šel film i do červených, ale přesto jsem velmi mile překvapen, jak zábavné to je. Rozhodně zaujme parádní Dwayne Johnson, velmi atraktivní vizuál a CGI, takhle špičkové efekty jsem už dlouho neviděl, dále mě překvapila skvělá kreativní akce, která je dlouhá, nápaditá, výtečně natočená a občas slušně brutální, takže zde si fanoušci jednoznačně smlsnou a hlavně mě potěšilo, že se film vysmívá legendám a pověrám a že je vždy reálné vysvětlení/odůvodnění. Perfektní zábava! 80%(25.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku a Chorvatsku. (Terva)

• - Napriek mnohopočetným scénam s koňmi (vrátane bojových) neutrpelo žiadnu ujmu ani jedno zviera. (Laslo)

• - Podľa gréckej mytológie je Autolycus Odyseov starý otec. (beso74)