Hercules

Hercules: The Thracian Wars

(pracovní název)

Herkules

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Tragédi, ktorí si pozrú film len z toho dôvodu aby mu naparili odpadové hodnotenia, tak nech si pozerajú priame prenosy zo svätých omší v nedeľu na STV2. Kto z vás predsa čakal heroický film, ktorý by dosahoval kvality ako Scottov Gladiator, či Gibsonov Braveheart?! Určite nie tí, ktorí poznajú rutinéra Ratnera. Ja som vopred rátal s tuctovým popcorňákom, plným mystických príšer, jednoduchým scenárom typu krivda-odplata, burácajúcou akciou podporenou nemalou dávkou CGI a priemernými hercami. Na to som sa pripravil, naladil a film tomto ohľade nesklamal. Dokonca scenár kde-tu prekvapil, skvelo sa vydaril casting do vedľajších úloh, akcia bola miestami prekvapujúco obstojná, samozrejme sem-tam to smrdelo prúserom, ale Ratner to nakoniec zvládol a upevnil si pozíciu režiséra, ktorý je takzvanou "stávkou na istotu". 65%.(10.11.2014)

Fakt se divím, že mě to tak bavilo. Možná je to tím, že jsem viděl hutnější rozšířenou verzi, která má k PG-13 vejšplechtu dost daleko, ale Ratner upekl zábavný přímočarý výplach, za který se rozhodně nemusí stydět. Záplavu klišé tu vyvažuje sympatická a soustavně hlaškující banda hrdinů, mezi kterou se kupodivu nikdo neztrácí. A Rock do toho vyloženě dává všechny svaly (srdeční nevyjímaje), což na prodání takhle svižného materiálu v klidu stačí. (7/10)(27.10.2014)

Jako prezident, řekl bych o snímku Bretta Ratnera toto: Podívejte se, pane redaktore, kdybyste nebyl idiot, tak byste jistě věděl, že jsem snímek Herkules viděl už kdysi, no, jen od jiného režiséra a nebyl to pan Sedláček, který, jak vy tvrdíte, vy idiote, nedostal ode mne medaili za službičku, nýbrž za celoživotní dílo, ale to byste věděl, kdybyste viděl Pravidla lži, které já, na rozdíl od vás viděl a podotýkám, že anglicky se Robert čte jako pan Littlefarmer. Herakles, tak se to překládá, vy idiote, jelikož se jedná o řeckého hrdinu, nikoliv amerického, no, jak jste si už určitě domýšlel, tedy Herakles, v překladu pražské kavárny jako velice oblíbený termín Kundun, což je, jak byste jistě věděl, kdybyste nebyl idiot, rovněž vynikající snímek Martina Scorseseho, což je v překladu Martin Hovínko, ale to jsem odbočil, no, tedy Kundun se vydává na dobrodružství, které s řeckými bájemi Eduarda Petišky, což se čte jako Edward Shemale, ovšem vůbec nesouvisí. Američané to zkurvili, jako ostatně vše. Takhle by se dějiny, pane redaktore idiote, neměly vyprávět ani za hovno, no. (25.11.2014)

• salahadin

Bacha na spoilery/////// Šmankote! Pořád se přetřásá, že studenti vysokých škol jsou rok od roku blbější. Mně přijde, že stejný trend panuje ve sférách filmových hlav, které už prostě neumí natočit ani průměrně špatný film... původně jsem chtěl dát 1* aspoň za Ingrid, ale bylo by to neadekvátní milosrdenství. Jenom poznámka pod čarou - začínám si budovat rezistentní odpor vůči podobným filmům, pro které vytvářím zcela nový žánr: "exactly-know-what-will-happen-in-next-moment", zkráceně "predictable", česky "blbost". Tenhle film nemá vůbec ambice podat nám strhující přepis řeckých mýtů, má jen průměrně bavit. Čím? Asi jen tou skvadrou hlavních ksichtů. Tak si je pojďme rozebrat: Co tu dělá R. Ritchie, snad neví ani on sám. Prý vypraveč, leč film vypráví úplně jiná postava, a to Ian McShane. Ten prosím pěkně rozevírá náruč letícímu kopí jen proto, že volal věštci na Prima Love. A už v půlce filmu se s ním všichni loučí. Cheche. Ingrid Berdal tady měla dělat maso, teda možná že ne sado maso, ale stehýnka, bříško, prostě aby si ti diváci (nepředpokládám, že by film zaujal i ženy) taky přišli na svý. Film bez ženských je přece předem odsouzen ke kasovnímu peklu. Rufus Sewell - chachá, kolik podobných charakterů jsem jen ve filmech viděl? Nepočítaně. V jedné scéně žblábolí, jak by za Erkila život položil, v další scéně zbaběle zařadí zpátečku, aby se hned na to hrdinsky vrátil!! Moje reakce? ---> ne, tu vážně nechcete slyšet. Kdyby to nebylo fakt smutný, bylo by to k popukání. A Aksel Hennie jako malé roztodivné zviřátko holt musel ze hry pryč, to je jasné. Ale jako beranidlo probíjející se testudem dobrý. A Skála? Tady to tvůrci totálně nedomysleli. Dwejn hrát neumí, to je každému jasné, stejně jako Arnie. Jenže toho si byli filmaři vědomi a nenechali Arnieho v Conanovi moc mluvit a film dopadl dobře. Jenže bůh-filmových-pásek ví, proč tohle Ratnerovi prostě nedošlo a nechává to testosteronový dvoumetrový hovado kdákat nesmysly jako z učebnice etikety Guth-Jarkovského!!!! Aaaaach jo........, kdeže jsou ty časy, kdy si Arnie pozval kámoše z Gold gymu na natáčení filmu, který neměl scénář....protože tyhle filmy by vůbec neměly mít scénnář!! Howgh(5.5.2016)

Tak tohle me hodne mile prekvapilo, nic moc jsem necekal a nakonec se z toho vylouplo skvele zabavny fantasy. Film je totiz pojatej presne tak, jak to bylo potreba, tudiz se nebere zas nejak extra vazne a neni nouze o hlasky, ale zaroven se neustale bojuje a tim padem neni nouze ani o krev a ze to je misty fakt prijemne brutalni. Navic nejen Dwayne, ale vsichni herci z hlavni particky jsou poradny sympataci a dohromady jsou skvele sladeny, ze je radost koukat, jak masakrujou nepratele. Mohlo tu sice bejt vic boju s vsemoznejma stvurama, ty jsou dost rychle odbyty, ale mozna to je dobre, protoze co si budem povidat, triky rozhodne nepatri mezi spicku. Ale za me spokojenost, film se nezdrzuje zbytecnejma kecama a pouze se snazi pobavit a to se dari od zacatku az do konce.(14.2.2015)

• - Steve Moore, autor komiksovej predlohy "The Thracian Wars", požadoval, aby jeho meno bolo odstránené z titulkov. (beso74)

• - Napriek mnohopočetným scénam s koňmi (vrátane bojových) neutrpelo žiadnu ujmu ani jedno zviera. (Laslo)

• - Vo filme sa o Trójskej vojne rozpráva v minulom čase, podľa starých gréckych povestí však zomrel Herkules ešte pred vojnou a tvorí dôležitú súčasť jej predohry. Hovorí, že trójsky kráľ Laomedón bol preslávený svojou vierolomnosťou a oklamal aj samotného Herkula - za záchranu dcéry Hésiony mu sľúbil vzácne kone, ktoré mu po splnení úlohy odmietal vydať. Preto sa Herkules nazlostil, pozbieral vojsko, mesto dobyl, kráľa a väčšinu jeho synov povraždil. Ostali len dvaja, Tithón a Podarkes, ktorí sa už pred tým dostali do zajatia. Podarkes bol neskôr vykúpený sestrou Hesionou, zmenil si meno na Priamos, čo znamená "vykúpený" a stal sa kráľom Tróje. Práve za jeho vlády sa spomínaná vojna uskutočnila. (beso74)