Hercules

Hercules: The Thracian Wars

(pracovní název)

Herkules

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Musela jsem slevit z původního očekávání (mytologické příšery, do detailu propracované plnění bájných úkolů..) a smířit se s tím, že tuhle legendu tvůrci pojali spíš jako bitvu u Thermopyl. Nechalo by se to shrnout do kaleidoskopu: rvačky, Dvejnova pompézně vysteroidovaná musculatura, Herculova soudržně bojující družina, Dvejnovy megatrapézy, sem tam forek, Dvejnovy stehna, další rvačky, bitky, souboje a intriky, Dvejnovy žilnatý bicáky. A tak jsem si v tom našla to své, prostě takové to vikingské krvavé mrdání a tudíž oddechový bijáček se sympatickýma trikama. Johnson se poctivě naposiloval a už jen za tu odvahu do sebe v dvaačtyřiceti nasypat vagon anabolik dávám palec nahoru. Podobný srdcař byl snad jedině Arnie, ale narozdíl od něj se Dwayne v té roli dokázal místy i "nějak" tvářit.(27.7.2014)

Asi největší problém tohohle filmu je, že neví čím chce být a co chce vlastně vyprávět... A jen díky jménu Hercules je to film o herculovy, ale mohl by se klidně jmenovat "řečtí žoldáci" nebo podle jakéhokoliv hrdiny z herculovy skupiny. Většina z nich totiž byla opravdu zajímavá a já byl zvědavý na jejich osud skoro více než na to jak to dopadne s hlavním hrdinou. A to je také hlavní důvod, proč budu film nakonec hodnotit pozitivně, i když režisér je podle mě blb. Vedlejší role a jejich představitelé mě totiž opravdu bavili. za mě 70%(3.9.2014)

"Fucking Centaurs!" Nečakane zábavná "conanovka". Samozrejme, dejovo je to primitívne a dokonale predvídateľné, ale aj preto to má svižné tempo až do poslednej minúty. Rock je cool, jeho družina dupľom (všetci hláškujú ako o život, hlavne Ian McShane) a bitky sú výživné a šťavnaté na samotnej hranici PG-13. Navyše ma bavilo to uzemnenie mýtu. O triedu lepšie ako noví Titani a skoro som dal o hviezdičku viac.(6.8.2014)

Fucking kentaurs! Tak já teda nevím co tu kdo čekal, ale já to dostal a jsem každopádně spokojenej. Právě jsem si zase jednou festovně 90 minut vymýval mozek a užíval si pořádný bitvy. Film má svižný tempo nenudil jsem se ani chvilku rating PG-13 je ždímán na maximum a hlavně od chvíle co sem viděl první trailer mi bylo naprosto jasný, že tahle role sedne na Rocka jako ulitá a v tom jsem se nemýlil. Hlavně z jeho postavy vyzařuje obrovskej respekt a nečiní se pouze v bitvách, ale i jeho motivační projevy mají fakt koule. Jinak já si tady jako někteří co od toho čekali něco co nemohli dostat určitě nebudu stěžovat jak byl ten film děsně rutinní, hloupej plnej klišé a předvídatelnýho děje. Ano to byl, ale koho to sere? Důležitý je, že si můžeme po tý ptákovině od Harlina užít konečně film z pořádným Herculesem kterej je fakt uvěřitelnej. Bitvy byli super počet zabitých nepřátel jde do stovek i pár dobrých hlášek se tu najde. Zamrzí snad jenom absence nějakýho fakt pořádnýho záporáka a taky je fakt, že i když mi to jak jsem napsal nevadí, tak místy jsem se přeci jenom chytal za hlavu jak je ten film neskutečně blbej, ale čert to vem. Originální převratný epický dílo se od toho asi fakt čekat nedalo, ale já tam viděl vesměs všechno na co jsem se těšil a čekal, že tam bude a v tomhle ohledu film nezklamal. Takže ve finále jsem se rozhodoval mezi 3* a 4* nakonec zaokrouhlím nahoru hlavně z toho důvodu, že mi to furt nedá a musím to pořád porovnávat s tím Harlinovým počinem no a tohle je prostě o dvě třídy lepší. Netřeba dodávat, že Lutzova Homoklese by Rock zarazil jednou ranou 5 metrů do země. Takže solidní biják za mě 75%(30.7.2014)

Popravde, čakal som to omnoho horšie. Dej síce je jednoduchý, no zato od svojich predchodcov vďaka odľahčeným dialógom zábavnejšie spracovaný. Je to taký "pukanco" snímok pri ktorom divák ani na sekundu nemusí premýšľať. Proste oddychovka, obohatená o mytologicky vizuálne dokonale spracovaný úvod s niekoľko fakt vydarenými hromadnými bitkami. Rozčarovanie prichádza až v závere, ktoré síce je poňaté odlišným spôsobom, ako to doposiaľ bolo v mnoha spracovaných Herculesoch k videniu, no okrem pádu sochy "slobody" nepriniesol nič prevratné.(8.12.2014)

• - Steve Moore, autor komiksovej predlohy "The Thracian Wars", požadoval, aby jeho meno bolo odstránené z titulkov. (beso74)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku a Chorvatsku. (Terva)

• - Na začiatku filmu je zmienka o tom, že udalosti sa odohrávajú v roku 358 pred n.l.. Architektúra a historické artefakty sú však typické pre obdobie o približne 1000 rokov staršie. Navyše, Eurystheus je oslovovaný ako kráľ Atén. Minimálne 400 rokov pred tým sa však v Aténach ujala moci demokracia. (beso74)