Herkules je nájemný žoldák, který za peníze pomáhá králům s jejich problémy. Nyní čelí několika banditům, které přemůže za pomoci svých věrných druhů. Mezi ně patří i jeho bratranec Iolaos, který se snaží prostřednictvím svých rétorických schopností šířit svou slávu (takže například vypráví, jak zdolal lva holýma rukama apod.). Večer za Herkulem přijde princezna, která ho přesvědčuje, aby on a jeho věrní pomohli jejímu otci, králi Cotysovi. O tři roky dříve se setkal Herkules s králem Eurystheem. Herkules měl dvě děti a ženu. Herkules zabil zlé lidi, kteří se vydávali za hydru, a pomohl tím Eurystheovu království. Poté je vidět, jak Herkules vzpomíná, že jeho žena a děti byly zavražděny. Král Cotys řekne Herkulovi, že jistý Rhesus drancuje jeho zemi s pomocí kentaurů, což jsou napůl lidé a napůl koně. Herkules mu přislíbí pomoc a začne cvičit armádu. Po nějaké době přijde ke králi člověk, který tvrdí, že se Rhesova armáda blíží a že chce napadnout jeden z kmenů v Cotysově království. Cotys jim chce jet na pomoc, ale Herkules nesouhlasí, protože armáda ještě není vycvičená. Nakonec ho ale Cotys přesvědčí. Když přijedou do vesnice, jsou tam jen mrtvoly. Některé jsou staré, jiné čerstvé. Je to past. Rhesus podle Cotyse očaroval některé lidi z kmene a ti teď útočí na Cotyse a jeho armádu. Herkules společně se svými bojovníky ale Cotyse ochrání a ten, i když s velkými ztrátami, ve svém vojsku zvítězí. Herkulovi se pak znovu zdá sen o jeho rodině, která je mrtvá. Poté opět cvičí armádu. Princezna se ptá, jak je to s Herkulovou historií. Jeho společníci vypráví, že když byl u Eurysthea v Aténách, měl tam ženu a dvě děti. Jednoho dne se probudil a žena i děti byly mrtvé. Vina padla na Herkula a on musel odejít. Herkulův synovec říká, že si to, že je polobůh, jen vymysleli, aby jim to zlepšilo image. Nyní se snaží vsugerovat vojákům, že zbraně od Herkula jim zajistí vítězství. Herkules a Cotysovi vojáci se mají utkat v boji proti Rhesovi. Ten přijede vyjednávat na koni a chce, aby se vzdali. Král chce ale bojovat... (TV Prima)

Trailer 1

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $72,688,614Tržby Celosvetovo $244,819,862Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,958,922 //počet predaných kusov 407,150Tržby za predaj DVD v USA $9,005,322 //počet predaných kusov 483,644║ len ďalšie úmorné béčko, Dwyane Johnson ako nesympatický pahýľ, k tomu tie vlasy a brady, no brrrr, zlý casting celkovo, otravné plané dialógy, akcia trochu újde, tlápanina ako ostatné podobné úlety roka 2014 /40%/ ()

verbal

Taxe nám pan Kules po půl roce zase vrátil, a to v daleko důstojnějším hávu, než když se jej pokoušel napodobovat prasečí neumětelský homodlak Lullan Buc. Dvejn „Superanabolon Skála“ Džonsn sice taky nikdy nebyl žádným horkým kandidátem na Hamleta, nicméně divák alespoň nemá při jeho sledování strach, že se na něj může kdykoliv najednou vyřítit z televize a chtít ho přeblafnout. Docela bych si ho po tomhle dokázal představit i jako Konana. Jedná se o veskrze zábavnou, dobře natočenou a rozhodně neurážející demytizaci, která však trošku hapruje právě na hlavní postavě. Vžitým genotypem klasického Řeka je stošedesáticentimetrový chlupatý obtloustlý zachrap s křivýma nohama, tudíž když už někdo boří legendy, měl by to udělat se vším všudy a místo dvoumetrového spanilého svaloně kvůli větší realističnosti angažovat třebas Romana Skamene nebo přinejhorším Matonohu. Ale jebat, dobré to bylo. Kulese při jeho dobrodružstvích sice provází nějaký genetický odpad z klonování Nikol Kidmen a omšelý detektiv Dicka Francise, avšak ti jsou veskrze snesitelní. Jediným očividně hnisajícím vředem na rozporuplném ansámblu tak zůstává pouze bratranec Joláos. Nedovedu si absolutně nijak vysvětlit, jak se tak trapný a nesympatický debil s hereckým talentem análního dilda mohl vecpat s tak rozsáhlým partem do holyvůdského blokbástru. Tedy kecám, dovedu. Patrně polykal a progelovaný se lascivně ukláněl zády k nějakému židovskému producentovi. Každopádně už jej nechci nikdy v ničem vidět! Nikdy!!! ()

Enšpígl

No tak, žádný veledílo to není, ale to se taknějak dá čekat už podle jména hlavního představitele. Jeho herecký výkon spočívá v tom, že že si namaže paže nějakým olejem a stoupne si před kameru a protože je je velkej jako kráva, tak jeho paže zabere celý záběr kamery a my máme tak jedinečnou možnost, pozorovat namazaný sval pana Dwayneho, ten jen občas vystřídá pohled na hlavu pana Dwayneho, která je taky velká kráva. Naštěstí tyto záběry jsou jen v neakčních pasažích a nebo jak vyplně akčních scén, takže člověk si tad naplní krásně definici slova "jdu a všechno to zrubu". Pokud jde o mě tak spíš než sval a hlava pana Dwayneho mě zaujala Rebecca a to jak jako celek, tak v jednotlivostech, například hezký nohy, hezkej zadek, hezký nohy, hezkej zadek, zkrátka mě velmi oslovila po inteletkuální stránce. ()

Cival

Nakonec si mě to celkem získalo. Oddychovka, která je víc conanovská než římsko-řecká, v níž Ratner znovu selhává v dialozích i emoscénách, akce, bitvy i hláškování jsou ale nad standardem. Co by za takovouhle popcornovou pohodu dal třeba Hněv Titánů. Každopádně The Rock ať už s vlasy a vousy radši neexperimentuje. ()

Cervenak

"Fucking Centaurs!" Nečakane zábavná "conanovka". Samozrejme, dejovo je to primitívne a dokonale predvídateľné, ale aj preto to má svižné tempo až do poslednej minúty. Rock je cool, jeho družina dupľom (všetci hláškujú ako o život, hlavne Ian McShane) a bitky sú výživné a šťavnaté na samotnej hranici PG-13. Navyše ma bavilo to uzemnenie mýtu. O triedu lepšie ako noví Titani a skoro som dal o hviezdičku viac. ()

• Dvanáct úkolů pro Herkula (Dwayne Johnson) zahrnovalo zabít Nemejského lva, zabít Hydru, chytit Kyrenejskou laň se zlatými parohy, chytit Erymantského kance, vyčistit Augiášovy chlévy, zahnat Stymfalské ptáky, přivést Krétského divokého býka, přihnat Diomédovy lidožravé koně, přinést pás královny Amazonek, přihnat dobytek obra Géryona, přinést tři zlatá jablka ze zahrad Hesperidek, přivést psa Kerbera - strážce podsvětí. Úkoly mu zabralya 12 let. (KillHurt)
  • Podle pověstí se král Eurystheus Herkula natolik bál, že rozkazy o plnění úkolů, které Herkulovi zadával, mu musel sdělovat jeho hlasatel Kopreus. Ve filmu se však obě postavy v klidu baví a vypadají jako dobří přátelé. (Sancoo)
  • Amfiaraos (Ian McShane) při tréninku vojáků prohlásí, že se můžou dostat po smrti do Elysejských polí, kde se připojí k hrdinům Achillovi, Odysseovi a Théseovi. Tato kombinace, ale nemůže přijít v úvahu, protože podle antických bájí umřeli všichni tři až po Heraklovi (Herkulovi). Achilles se navíc do Elysejských polí nedostal, jeho stín bloudí po širých pláních s květy Asfodelu. (Wishkah)