poster

Hercules

 • USA

  Hercules

 • slovenský

  Herkules

 • USA

  Hercules: The Thracian Wars

  (neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Koeficient poměru svalové hmoty ku tělesnému tuku mne neopravňuje k tomu, abych o Herculovi napsal cokoli špatného. Nechci totiž být rozmačkán, rozkrájen ani ledabyle odhozen za obzor. Proto se spokojím s konstatováním, že Hercules mne pobavil a jeho družina na tom měla nemalou zásluhu. Možná bych mohl i nějakou hvězdu přihodit za skvělého věštce, ale když si vzpomenu na to klišoidní vyhrožování porcováním nezletilého následníka trůnu, tak to nechám na průměru.(13.1.2015)

 • Enšpígl
  ***

  No tak, žádný veledílo to není, ale to se taknějak dá čekat už podle jména hlavního představitele. Jeho herecký výkon spočívá v tom, že že si namaže paže nějakým olejem a stoupne si před kameru a protože je je velkej jako kráva, tak jeho paže zabere celý záběr kamery a my máme tak jedinečnou možnost, pozorovat namazaný sval pana Dwayneho, ten jen občas vystřídá pohled na hlavu pana Dwayneho, která je taky velká kráva. Naštěstí tyto záběry jsou jen v neakčních pasažích a nebo jak vyplně akčních scén, takže člověk si tad naplní krásně definici slova "jdu a všechno to zrubu". Pokud jde o mě tak spíš než sval a hlava pana Dwayneho mě zaujala Rebecca a to jak jako celek, tak v jednotlivostech, například hezký nohy, hezkej zadek, hezký nohy, hezkej zadek, zkrátka mě velmi oslovila po inteletkuální stránce.(3.5.2015)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Tři hvězdy z milosti. Tady jsem si po něčem stýskal, no toho se mi bohužel nedostalo, ale přeci jen je tento Herkules minimálně o The Rocka lepší. Kdybych nehodnotil toho dřívějšího letošního za dvě, pak je dal bez problémů tady. Akce zde docela ujde, ale příběhově je to jen sprosté zneužití jedné z nejstarších drsňáckých značek, za což se docela stydím, že vůbec ten průměr dávám. O ničem. 50%(23.10.2014)

 • Kaka
  ***

  Jedině extended/unrated cut, jinak to nemá ani smysl. Protože jestli tu má něco hlavu a patu, pak je to několik velmi vydařených akčních/bitevních sekvencí, které vás leckdy strhnou svojí přímočarostí a relativně solidní dávkou rajského protlaku. Zbytek už je jen více, či méně efektní změť klišé. Spíše než k pompézní antické legendě to má blíže ke špinavému a ponurému Conanovi, přičemž i hlavní hrdina se sám tak stylizuje - resp. je stylizován. Je to brak, ale hlavní parta je sympatická a hláškování kupodivu funguje docela dobře a solidně tak odlehčuje nikterak objevný scénář.(18.1.2015)

 • MM_Ramone
  ****

  Priznám sa, že mám slabosť pre všetko grécke. Takže ma hodne interesuje aj starogrécka mystika, legendy, povesti a báje. Príbehy o statočných a odvážnych činoch Diovho syna Heraklesa (Herculesa) veľmi dobre poznám. V roku 2014 natočil režisér Brett Ratner kinofilm o tomto antickom hrdinovi. Pojal to v typickom, veľkolepom americkom popkornovom štýle. Bombastická akcia, prvotriedne filmové triky, bohatá produkcia a nabúšený wrestler Dwayne The Rock Johnson v titulnej úlohe. This is The Hercooles! Made in USA. ****(10.10.2016)

 • - Dwayne "The Rock" Johnson po nocích místo spánku cvičil, aby jej neopustila forma. (Dyas)

 • - Rhesus a jeho muži majú na koňoch strmene, táto časť konského postroja sa však do Európy dostala až po páde Rímskej ríše. (beso74)

 • - Na začiatku filmu je zmienka o tom, že udalosti sa odohrávajú v roku 358 pred n.l.. Architektúra a historické artefakty sú však typické pre obdobie o približne 1000 rokov staršie. Navyše, Eurystheus je oslovovaný ako kráľ Atén. Minimálne 400 rokov pred tým sa však v Aténach ujala moci demokracia. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace