Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

Lilien

Tam kde končí mytológia a začína realita. Pohodová akčná snímka so sympatickým The Rockom. Ja osobne by som si radšej pozrel plnenie 12 úloh. ()

Blutarg

Lepší, než jsem čekal, ale horší, než jsem doufal... Dal bych objektivně 3 hvězdy, ale Dwayne "The Rock" Johnson je můj oblíbenec... :D ()

Racker

Mráz po zádech v části filmu "I am HERCULEES!" mluví za vše. Dwaynovi role skvěle padla a film je velmi povedený. Za mně to zaokrouhluji na 5 hvězd. ()

darthhokro

Tohle byl aspoň pořádný Herkules. Slušná akce a kopec zábavy. K absolutní dokonalosti chybělo jen trošku víc krve a nějaký ty useknutý končetiny, nicméně i tak to stojí za to. ()

vetsinezobri

Kdybych na Herkulovi nebyl v IMAXu a zadarmo asi bych hodnotil ještě méně. Čekal jsem trochu jiné pojetí, to by ani tak nevadilo, ale přiznejme si to - Dwayne s vlasama není ten nařezanej plešatej Rock. Na Herkula se zkrátka nehodí. Škoda. ()

RAFT

Od tohoto filmu ,nečekejte žádnou slávu ani nic jiného .Sice příběh vcelku ujde.Příběh ve filmu ,no dejme tomu ušel,svižně řečeno film ,odsejpal .Rock ve filmu byl vcelku dobrý.A skvěle hláškující herec Ian McShane.Taková příjemná oddychovka. ()

dj_kure

Jako ty vole, chtěl jsem vidět herkula akčního, namakanýho, zábavnýho a ne ve stylu milionkrát omletý story, že ten hodnej je vlastně zlej. Who cares do psí řitě?! Jsem si tak matně celou dobu říkal, že mě ten Herkules se Sorbem dokonce snad i bavil víc... 40% ()

slavokvasic

I am Herculeeeeeees !! Po viacerých reakciách som sa pripravil na sklamanie a na to že tie dobré pasáže sa minú hneď na začiatku, ale na moje prekvapenie nebolo to len o zabíjaní príšer. Bavilo ma sledovať dwayna, jeho družina bola zábavná a keď som aj nad príbehom prižmúril oči, vyšiel mi z toho jeden skvelý film, pri ktorom som sa nesmierne bavil. Ak boli miestami aj nudné pasáže, ten koniec to všetko zachránil. Táák a podarilo sa nájsť skvelú rolu aj pre The Rocka :) ()

Shredder

Typicka Ratnerovka - povrchna a bezcenna zbierka lacnych klise, ktore su spociatku znesitelne, no ako dej postupuje zacnu liezt na mozog. Po kratkom uvode so CGI monstrami nas caka jednoduchy pribeh hrdinu, s vopred ocakavanym vyvojom, originalnejsi a zaujimajvejsi dej malo aj video pokracovanie Krala Skorpiona. Charizmaticky hlavny hrdina, hlaskujuca partia kamaratov, slizky zradca, za tych 100 minut dostanu priestor len tie najviac stereotypne situacie typu: vycvik neschopnej armady, spominane na hrdinovu temnu minulost etc. The Rock je lepsi Hercules ako Mr. Twilight, plus po technickej stranke je to tiez o priecku vyssie, ale aj tak su jedinym pozitivom filmu bitky, ktore su prekvapivo "brutalne" vzhladom na PG-13 rating. ()

TSZ

Musíte akceptovat pravidla, podle kterých to Brett Ratner s "The Rockem" hrají. Hercules je coby mytologická "celebrita" oproštěn jednak od nošení přebytečného šatstva (což ocení zřejmě ženské divačky, příp.4% mužská menšina) a jednak také od uvažování. Celý zrod jeho legendy je odbyt v úvodních 5 minutách a následně sledujeme překvapivě vyvedenou rubačku z dávných časů, která sice není žádným převratem v dějinách kinematografie, ale rozhodně dobře pobaví. ()

Clark_Kent

Dwayneho mám rád ale tady to moc nevyšlo. Bájný Hercules upřímně nic moc, trailer láká a samotný film už není taková pecka. ()

sWONDER

Velké očakávania sú väčšinou na škodu a tu to platí na 100%. Extrémne napumpovaný Johnson, občas vtipná hláška ani kostýmy či drahé efekty nezaplátajú slabučký príbeh bez výraznejšieho momentu. Zas sa iba potvrdilo, že do cca 90 minút sa dobrý "velko"film natlačiť nedá. ()

Maniik88

Ja tohto charizmatického obra rád. Tešil som sa na questy, ktoré bude plniť. Asi nie je rozumné pozerať trailery. Film bol jedonduchučký, predvídateľný, plytký a plný klišé. Do kelu s tvorcami. Dostanú do rúk najväčšieho makača Hollywoodu, najväčšiu Antickú postavu a oni z toho urobia film o trápnych žolďákoch. Dávam tomu až 3* s obdratými ušami, práve kvôli the Rockovi, ktorému som to hádzanie koňa, kyjak v ruke a váľanie sôch proste uveril. Aj jeho družina bola charizmatická a vtipná. No čakal som čosi viac, čosi iné.. ()

DaveSmith

Starý řecký báje a pověsti se sice můžou jít vycpat, ale jinak to dějově není žádnej propadák. Dwejn se na Herkula hodí a oproti tý homokládě, co hrála stejnou postavu už zjara, je opravdu zlatej. Celkově je tahle filmová verze oproti tý předchozí hotový veledílo. Vizuálně vše vypadá dobře, bitvy jsou povedené, akční sekvence rozhodně nenudí a i ostatní ansámbl byl vybrán vcelku zručně. Snad jen užvaněnej bratránek mě vážně sral. Celkově takovej trochu lepší průměr, co rozhodně pobaví. ()

biergof

Dwayne, ten anabolický Zoolander s hereckou příručkou snadno a rychle. Velká chyba. Další chybou bylo to vážné, epické pojetí, kromě Ian McShane všichni selhali. Mít ve stopáži 95 minut jen jednoho opravdového herce mi nepřijde ani úsměvné. Kdyby se tvůrci radši věnovali mytologické předloze (úvodní scény nebyly vůbec zlé). Pár dobrých hlášek, úderů a záběrů a je to za náma. Odpad to není, ale Hercules si zaslouží mnohem více. Jestli se dříve vytrubovalo že The Rock je nástupcem Arnýho, ať si střihne remake Juniora, ať už to máme všichni za sebou ()

Zombiepod

Rozhodne niekoľkonásobne lepšie, ako o pár mesiacov starší príbeh Rennyho Harlina. Thracian Wars je síce filmom mimoriadne plytkým, priamočiarym a roztomilo hlúpučkým, má však obrovské plus - stavia legendu o Herkulovi do úplne iného svetla, na aké sme boli zvyknutí. Navyše je to zručne a prehľadne natočené, akcie je habadej a ako rýchla masová zábavka úplne dostačujúce. Preniesť sa dá aj cez tú hromadu gýču a zbytočného humoru, najmä vďaka hlavnému hrdinovi - priznajme si, mohol by byť niekto lepším Herkulom, ako Johnson? Titul rozhodne nikdy nebude žiadnym fantasy veľdielom, no svoje kvality má, ale postava takého mytologického charakteru, akou je Herkules, by si zaslúžila niečo omnoho veľkolepejšie. ()

Bube1

Špatný to rozhodně nebylo! Krátká stopáž a častá akce nedávají prostor nudě, celá Herculova parta jsou maximální sympaťáci a The Rock byl perfektní! Nicméně děj odhadnete už v zárodku a podle trailerů jsem čekal mnohem víc. Navíc film nemá žádnou hloubku a jde pouze o čistou popcornovou zábavu, což je velká škoda vzhledem k rozsáhlé mytologii nastíněného ''světa''. Takže ty 3 hvězdy jsou zcela odpovídající. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)