Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

paradoxman

Super! Velmi příjemné překvapení. Zezačátku to drhne, ale všechny scény, ve kterých The Rock řve, někoho mlátí, trhá dvacítku řetěz, zabíjí kaňoury nebo trénuje farmáře jsou prostě chuťovka největší. Jen houšť podobných oddychovek, při kterých nestrávím dvě hodiny zíráním na zbytečné dějové linky. 90ti minutovou stopáž prostě nic nepřekoná. ()

kramatos

Hmm, špatné toto. Film působí trochu jako budgetovka, Rock má vyzáží blíže ke Conanovi než Heraklovi. Příběh nudný, chary trapné, prostě sumasumárum 1*, kdyby nebylo zajímavého pohledu na potenciální vznik legendy o polobohovi. ()

Goumen

Divím se, že má film takhle nízké hodnocení. Mě se to hodně líbilo. Není to samozřejmě žádnej klenot filmografie, ani významný umělěcký počin, ale prostě jen zábavná řežba. Bavila mě celá ta parta Herculovo pomocníků, hlavně ten veštec. A boje byly opravdu velkolepé a brutální. ()

Ace.A.T.L.

Hnedka od začátku si film držel mýtickej nádech a držel se hrdinství Herkula. K tomu všemu efekty, co opravdu jen a jen doplňujou zážitek. Celej film se nese ve skvělým nádechu a ve skvělým tempu. Rozhodně je to film, kterej neurazí a ještě kvalitně pobaví. Dwayne se zhostil role opravdu skvěle. Ikdyž pořád stejnej příběh, tak jak vidno, dá se natočit film, co ještě má co nabídnout. Za mě 4* a DOPORUČUJU :) ()

kolly13

Xena s nabouchanýma kozama, více kámošema a spoustou keců na výletě za zabíjením ve jménu někohož si neváží. Alespoň některé bojové scény tahají za vlasy z bahna béčkového filmu. ()

BoKo_CzT

Americká propaganda o tom, ako sa každý z nás môže stáť hrdinom. Od tradičných príbehov z gréckych bájí a povestí je to značný odklon. Avšak ako bezduchý béčkový akčák v nedeľu na zaspávanie neurazí. Vzhliadnutý extended cut. ()

Popinodan

No rozhodně jsem čekal víc. Nebylo to úplně zlí,ale hodně tomu chybělo. Johnson si celý film ukradl jen pro sebe. Každá jiná postava byla totálně nevírazná. Ale to byl asi záměr. Jinak vizuálně to nebylo vůbec špatný. Pěkné obrázky. Bohužel jsem tu postrádal různá nestvůry,které se objevily pouze ne začátku. To byla jen škoda. ()

Atten

The Šutr alá Her Kules, sice vypadá jak dvoumetrovej badygárd šéfa mexickýho drogovýho kartelu, ale role mu sedí jako prdel na záchodový prkýnko. Kamera je místy dost divná, až protivná, ale jinak jde o zcela originální a zábavnou podívanou. Pravda, chyběla mi určitá dávka té "kouzelné" části mytologie a chvíli mě mrzelo, že je vyprávěn příběh pouze silnýho chlápka a ne poloboha, ale to bylo koneckonců velký plus. Popiči jsem se bavil a párkrát se i zasmál. Ale co, dám klidně pět... ()

Delmondo

Dwayne se rozhodl že své fanoušky potěší vlastním pojetím Hercula a musím uznat že se mu to i povedlo. Hlavní zásluhu na tom má krom toho obrovskýho svalnatýho váguse i jeho neméně vágoidní partička co neustále pronáší jeden krutější hlod za druhým. Z celého ansámblu je největší kruťák Ian McShane kterej furt čeká až chcípne ale furt se mu to jaksi nedaří. Suma sumárum zábavnej akční výplach kterej neuškodí. ()

frankiiee

The Rock je moj oblubenec a na tento film som sa vazne tesil, musim povedat, ze sklamany urcite nie som, je to taka oddychova zabavna rozpravka pre dospelych. ()

cobislav

Klasický příklad toho, kde jsme to nejlepší viděli již v trailerech a zbytech filmu čistě průměrný. Některé ty emocionálně vypjaté scény jsou až směšné. ()

Scaevola

Další z řady filmů, které se rozhodly nahradit antické jádro mythu realistickým vysvětlením, a to zase vzápětí moderním mythem o neporazitelném akčním hrdinovi. V takovém rámci potěší krvavý rating a dostatek bojových scén (jako by někdo až příliš hrál "Total War") a naopak rozladí nedostatek odhalené starověké prostopášnosti. Nic víc totiž čekat nelze a dodám, že mi to až tolik nevadí. ()

RealHonza

Ale jo, spíš teda barbar Conan, ale je to docela ok. Jen jsem teda čekal boje proti zrůdám a diskuze s bohy a ne, že se o tom film zmíní na začátku a pak je Hercules a jeho banda Aischylos snažící se řeckému králi dobít vše, co jde. Všechny zrůdy, kentauři a bohové vlastně spíš neexistují, jak film naznačuje, i když zde by byli docela žádoucí. ()

esmoke

Pozor, pozor, toto rozhodně není mytologický příběh o Herkulovi. Nemožno brát nijak vážně, filme nejlépe funguje pokud se nebere vážně a dělá si legraci ze všeho. Ten závěr s "nečekaným" twistem je asi nejslabší část, takže celkově průměrná vymývaná hlav. (2D dabing) Rozpočet: $100 miliónů. Tržby: $243,38 miliónů. ()

Saxos

Pompeje 2014 zklamání. Herkules 2014 překvapení. Dobrý příběh Herkulese a jeho družiny. Co vlastně dělal, když svých 12 úkolů splnil? Zde ho vidíme jako napáleného žoldáka. Každý z hrdinů osobnost, Joláos není hrdina, dobrá bitva u Bessi i s armádou Rhesuse, nepřehnané souboje, zrady, podlosti a podvody, stopáž tak akorát, závěrečné komiksové titulky. Každý moment odlehčený nevtíravým humorem. ()

spawnxp

Celkem zábavnej jakoby Conan ale prospělo by tomu míň ty "psychologie" (v jednu chvíli jsem si myslel že se Dwayne Johnson ze svejch psychoproblémů rozbrečí a začne volat maminku) - žánr je žánr, ne? ()

Neymar11

Prvně bych chtěl napsat pochybnost, že se kdy na filmovém plátně objeví herec, který by se víc hodil na Herkula než Dwayne Johnson. (Ten chlap je prostě neuvěřitelná hora masa) Film má spád, tempo, žádné šíleně složité a propletené dialogy. V bojových scénách se lehce zorientujete, což nebývá u většiny filmů pravidlem. Stává se hitem, že v podobných dobrodružných dílech je hlavní lučišník žena a zde to funguje jako kupříkladu v Hobitovi. Jediné co se mi nelíbí je, že z mužského vzoru udělali žoldáka. P.S. Dwayne, už prosím nikdy nenatoč film, kde budeš mít vlasy. Na to si nezvyknu a ani zvykat nechci. :-) 75%. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)