Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

Khumbac

Nejlepší postavou jednoznačně byl Aksel Hennie. Ve 3D se jim to moc nepovedlo a na efektech a kameře mohli mohli myslím víc zapracovat. Jinak to celkem svižně uběhlo a HerGules byl přiměřeně muskulaturován. ()

chelseaman22

To je podlost sama, velebnosti! Naprcat veškeré mýtické potvůrky do traileru a pak si je všechny užít v prvních pěti minutách. Toť vše. Následuje poklidný zbytek filmu, jež je předvídatelný, jak Lída v pondělí v podvečer. Plejáda píčusů, srdceryvných scén a zoufalých matek je leda tak k nasrání. 25% ()

Saraph

Všichni znáte ten pocit, něž se jdete koukat na něco, co má 60% na ČSFD. Tohle mě ale rozhodně nezklamalo. Dwayne se tam hodil perfektně - snad se mi i líbil více, než Arnold v roli Conana. Bitky byly pěkně udělané a ani na několik vtipných okamžiků nezapomněli (SPOILER: tomu chycenému oštěpu jsem se opravdu hlasitě smál). ()

Doudis19

Jak je vidět, Herculesovi ublížilo jeho polidštění a zracializování jeho činů. No jo, když jde člověk na mýtickou legendu, nepočítá s tím že za 2 hodiny neuvidí jedinou příšeru, vyjma těch lidských ;-). ()

tatanapope

Ano , po vizuální stránce to bylo zajímavé , dokonce i vtipné to docela bylo , ale tak nějak z Hercula udělali trošičku frašku a to mi teda upřímně docela vadilo . Válečné scény , děj i to všechno nebylo špatné , takové typicky válečné , historické , jenže když si člověk pustí takový film očekává od něj něco úplně jiného a hlavně ten nádech řecké báje to úplně ztratilo a nezachránilo to ani dobré obsazení pěknými , známými herci . Za mě to , že tomu vzali všechny mytologické postavy i nestvůry teda rozhodně veliké mínus . V podstatě to předělali v duchu všechno je to nesmysl , mi parta úžasných jsme to vždycky táhli spolu :( ()

VaHo

Kdyby se z toho vystříhalo těch 20 minut nejlepších akčních scén, tak by to bylo zábavné. Když se tam ale mluví (a to je většinu času), tak je to prostě nuda. ()

Liznic

Ale jo.. Bylo to sice hloupé až na půdu, ale nebralo se to vůbec vážně, občas nějaký záběr potěšil, semtam přišel i vtipný moment a Rock je machr. ()

Johnny.ARN

Tak samozrejme, že jediný a večný Herkules v naších srdciach ostane Sorbo, ale po Luttzovi trebalo vidieť aj tento druhý pokus s Rockom. Tak ako napovedali predfilmové drby, nebola to fantasy. Trailer síce hovoril opak, dokonca aj úvod tomu napomáhal ale nie. Je to čistokrvná rúbačka, kde sa nedával dôraz na krv ale na biceps a hruď Herkula a kde skvele vynikol kýj letiaci vzduchom narážajúc do nepriateľov. Súboj s úhlavným nepriateľom a jeho armádou mi trochu pripomenul Leonidasa na útese. Kamera, myšlienka a strih si boli dosť podobné. No ale poďme ďalej. Rock so svojou partou, kde ma potešil Sewell, pobavil McShane a svojou krásou okúzlila Berdal. Parta žoldnierov bojujúcich za zlato sa nechá pekne napáliť. ale ešte pred tým vidíme pár skvelých fightov, horu svalov a kameru, ktorá miestami veeeeľmi poteší. Čo sa deja týka, upustil od bohov, mýtov a legiend. Je to akčné, plynúce s veľkolepými bojovými scénami armád. 3 z 5 ( CC, 3D, CZ, Liberec ) ()

FaceMan

Hercules nie je taký veľkolepý ako si to tvorcovia predstavovali. Partia Herculesa, jeho 4 kolegov a jedného tranzvestitu nás sprevádza celým príbehom v kt. bol zašiatok o 12 úlohách asi jediné pozitívum filmu. Nesympatický kráľ a jeho vojaci kt. vyzerali jak keby boli týždeň pred infarktom (ale behali ako keby mali 20) . Jedna veľká omáčka s dvoma, troma kúskami mäsa. Už dlho som sa tak nenudil ako u tochto filmu. Slabá jedna hviezda za Rocka. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $100 milliónov / Tržby USA $72,550,355 / Tržby celosvetovo $225,850,355 / Otvárací víkend $29,800,263 Táto verzia Herkulesa je určite po všetkých stránkach lepšia, než Herkules: Zrod legendy (2014), no je to pre mňa z časti aj veľkým sklamaním. Očakával som lepšie spracovanie, lepší námet. Všetko zaujímavé odznelo v úvode filmu a ďalej sa už dej iba zbytočne naťahoval v očakávaní, že to diváka udrží až do konca. Prišlo mi to, akoby bol námet čerpaný z filmu Trója. Na čom tvorcovia stavali, bol samotný The Rock a nebyť jeho, dopadlo by to rovnako, ako v prípade Lutzovej verzie. Televízna verzia Herkulesa je doposiaľ najlepším možným, čo bolo o legendárnom hrdinovi natočené a žiaden iný film ho ešte neprekonal. ()

Mrkvič

Hercula zachraňují herci a občasný humor. Bez toho by to byla příšerně stupidní podívaná s dialogy takovými, že jsem při nich vždycky úplně vypnul a potom jsem netušil, o co jde (nebo mi to bylo spíš jedno). Zmíněný humor je skoro jediné pozitivum, ale také je na obtíž, když se mísí se scénama, které mají být silné, emotivní nebo snad i dojemné. Ty totiž nefungují ani trochu a také kvůli tomu, že je film tak často odlehčený. ()

viperDavid

Nový hercules. Kdo to vlastně byl ten hercules ? že by přičmoudlý svalnatější bílozubý debílek ? ale no tak vždyť byl boží. Je jedno jestli má zvednout kladivo, sochu nebo kerberose. On zvládne i nemejskýho lva. No inu coby ne ()

Ryuuhei

Herkules, ve kterém jsou mýtické prvky nahrazeny pouhými mýty - super nápad. Taktéž zápletka nezklamala - od jasného cíle pomoct až ke konspiraci. Zbytek? Pouhopouhá čirá zábava, hlášky a výrazné vedlejší postavy. Oddychovka, trochu volovina, ale pro vypnutí a pobavení ideální. 65% ()

Lachtaan

Nejdřív jsem viděl roztodivnou verzi s Kellanem Lutzem, u níž jsem popravdě rád, že si ji pod svá křídla vzalo konečně Kino Barrandov, aby mu ukázalo, do jaké škály je hodna. O pár měsíců později vyšla na internet již třetí verze Herkula za jeden rok (odpadové Vzkříšení jsem neviděl a ani nikdy neuvidím). A přestože mi přímo iritoval vlasatý Dwayne Johnson, jistý půvab tenhle anticky laděný film měl. Přeci jenom v posledních letech se zrovna období starověku, tak pozoruhodného období našich dějin, zatracuje v čím dál tím více brakovitých záležitostech. ()

elanius

(115/2014) / Myslím si, že Dwayne si zaslúžil kvalitnejší film o Herkulovi. Iba on totižto za niečo vo filme stojí a to vlastne ani nemusí nič hrať, stačí že tam je. (4/10) ()

ywo666

Rock sedí na hajzli. Po ľavici má hajzlák. Po pravici visí Kellan Lutz. Načahuje sa za Kellanom ale zaváha. Nakoniec volí hajzelpapier, lebo ten Lutzov Hercules nestál ani za to aby si ním Dwayne vytrel riť. Teraz už naozaj. Videl som asi extended 101 minutovú verziu. Ktorú by som tipol aj na Rkovú. Ratner nám prináša úplne špecifické poňatie. Vlastne trailer totálne zavádza a ojebáva diváka ako lacnú kurvu. K filmu. Rock vyzerá ako dôstojný Herkules. Obchody s proteínovými nápojmi museli mať rekordné tržby. Tá jeho družina je tiež super. Hlavne Nórske akvizície. Film je dosť drsný. Občas padne dobrá hláška. Príbeh mohol byť aj košatejší. Ale zas sa tam stále niečo dialo. Škoda, že sa občas postavy správajú naivne a príbeh si niekedy zjednodušuje život hlúpymi skratkami. Napríklad ako do boha sa Rufus dostal do záverečnej scény??? 4* 80-85% ()

terunka003

Akční, namakané, nekomplikované, elegantně počítačové, prostě na pohodku. Ten kdo se tu mračí nad zohyzděním řecké mytologie, by to neměl brát tak vážně. Tenhle film se totiž vážně brát nemá. Už tím, že Roček mluví frajerskou američtinou ve stylu "Hej kluci, vypadám, že z vás mám strach?" apod. Hezky se na to kouká, nejsou tam hluchá místa, herecké nevýkony se kompenzují skvělou postavou a dobrými ranami, co víc chtít. ..tak jsem si dala whisky a sušenky, a jdu asi spát nebo co.. ()

noriaki

Solidní fantasy. Pokud od toho člověk moc nečeká, radši nepřemýšlí, zapomene na všechno co ví o řeckých bájích a ignoruje herecké výkony. A taky scénář. A občas režii. V některých pasážích film Bretta Ratnera téměř připomíná áčkovou produkci. To když parta hrdinů putuje přírodou, kamera krouží vysoko nad nimi a hudba drze vykrádá melodie Howarda Shorea ze Středozemské hexalogie. Občas se naopak připomene menší rozpočet a um režiséra. Vcelku to ale nevadí. Potyčky jsou zfilmované dostatečně efektně, naštěstí i přehledně a o moc víc tady nejde. Kupodivu se Dwayne Johnson do role mýtického bijce docela hodí. Není to sice takový svalovec jako Arnold Schwarzenegger, ale zase je mnohem lepší herec než Kevin Sorbo. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)