Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

pepca72

Celkem zábavná blbinka, na nedělní unylé odpoledne. Potěší dobré hlášky, namakaný Dwajn a svižný děj kde se pořád něco děje. Toť ale vše. Herkules mohl být dobrý film, ale není. Sráží ho na kolena zejména přístupnost 13+, která je oblíbená u producentů, zřejmě kvůli vyšším ziskům u nejistých projektů, kde je předpoklad, že by mohl být úspěšnější, k popkornové zábavě amerických rodin na ono mnou již zmiňované unylé nedělní odpoledne. Pojmout tuhle věc důstojně předloze, naservírovat drsnou řež dospěláckému publiku, by bylo o mnoho lepší. Slabé tři, jedna za námět, jedna za hlášky a jedna za svalovou hmotu Dwayna Johnsona. ()

Pritok

dobre sa na to pozeralo, aj ked som sa skor citil ako keby som kukal spartaka ako hercula a asi aj rockova charizma dost tomu pridala. 75% ()

Epco

Poctivá, priamočiara akčná blbina, ktoré sa skoro na nič nehrá. Rock aj napriek smiešnej brade je Hercules ako má byť. Akcia správne odsýpa a je jej tak akurát, humor zabezpečujú vedľajšie postavy, ktoré výnimočne nie sú otravné. A avízované búranie mýtu je spracované tak akurát aby priveľmi neklalo oči, a zároveň tam bolo v miere dostačujúcej, vid záverečné titulky. ()

Mraxis

Solidně natočená akce a bitvy. Vizuálně pěkné. Příběhem zrovna neoslní a ani nepřekvapí. Následuje klasický americký vzorec toho co by film měl mít. Čas od času někdo utrousí vtipnou hlášku, čas od času drsnou. Na jedno shlédnutí mohu doporučit jako v celku solidní akční popcornový film. Svižně to utíká. Za mě 65% ()

zekon

Sláva!! Konečně Hercules u kterého se dá vydržet a není to hnůj jako spousta co v poslední době vznikla. Perfektní příběh, kdy se snaží jakoby historický film zdůvodnit legendu a závěrečné titulky fantasticky dopňují příběh. Jediné co nechápu, mají to být Řekové a o Řecku a tam žádný Hercules nebyl ale měl to být Héracles :) Mají to zmotané. Zábava skvělá, vtípků mohlo být víc. ()

jarmil8

Vzhledem k velmi nízkým očekáváním, jde o celkem milé překvapení. Takový velkolepý restart podívané blízké televiznímu Herkulovi s Kevinem Sorbo. ()

injoy

Na celém filmu mě nejvíc zaujala Ingrid Bolsø Berdal. Bez ní by to bylo o hvězdu méně. Role jí sedla víc než Dwaynovi Hercules. ()

Mark1983

Původně jsem o tento film ani zájem neměl,ale když pak byl k dispozici tak jsem ho zkusil a byl jsem překvapen.Jedná se o zábavný dějový akční bájový příběh,takže nevím,kde v tom filmu někdo vidí nudu,když po celý film se něco děje. ()

Unrealik

Nedávno jsem viděl podobný film - Herkules: Zrození legendy (2014). Když je porovnám, tak oba jsou za tři hvězdičky, ale tento se mi líbí více. Místy je vtipný, bere se s nadsázkou, nechybí krev. ()

Chlopotun

JA SOM HERKULÉÉÉS!!!! ....... a ja sa nudím. Čakal som skôr niečo ako bol Dwaynov kráľ škorpión. Toto sa bralo príliš vážne a chýbal tomu trochu nadhľad. PS: ak chcele vidieť to najakčnejšie s filmu stačí si pozriež trailer. ()

Davidamper

Jen kvůli Dwaynovi za 3, jinak špatný.. výprava nula, efekty skoro nula, herecké výkony průměr, hlavní záporák nula. Herkules A1+ a příběh? Skoro nula. ()

baner

Hercules - tento grécky hrdina je mojím obľúbeným hrdinom už roky. V detstve, keď som čítal staré grécke bájky som prežíval v mysli každý jeho krok a každý jeho súboj. Vždy som sa tešil keď som pozeral v TV staré Herkulove filmy. Uvedomoval som si rozdiel medzi bájkou a filmami. Koniec koncov sa vtedy ani nedali natočiť také diela. Dnes sa konečne dajú. Keď som pred rokom videl trailer na nového Herculesa, pichlo ma pri srdci " tak predsa som sa dočkal naozajstného príbehu môjho hrdinu" Nádej umiera posledná. Umrela definitívne. Prvého Herkula tohto roku som ani nevnímal. Prešiel okolo mňa bez povšimnutia. Druhý prešiel so sklamaním a povzdychom. NEDOČKAL SOM SA. Nechcem napísať, že to to úplne zlý film, to nie, ale je to film ničím výnimočný a ničím zapamätania hodný. Rock je Rock, výprava je bežná ako napríklad vo Vikingovi. Brett Ratner ako režisér predviedol svoju štandartnu prácu a neni mu čo zazlievať. Škoda, že Herkula si nevyberie niekto, kto by sa do toho pustil s vašňou a srdcom. Taký James Cameron, či Spielberg či Scott...tak zatiaľ dávam môjmu hrdinovi 40% ()

terordemon

Hercules prináša ničím výnimočný príbeh, ktorý je tak predvídateľný a plný klišé že to až bolí. Triky tiež nič moc. Je však natočený celkom zručne a podaný zábavným spôsobom. Takže stále sa niečo deje a je sa načo pozerať, či už sú to prehľadné efektné boje, vcelku vtipné gagy alebo vsuvky z Herkulovej minulosti. Film sa snaží nabúrať mýty a legendy a niekedy sa mu to aj darí. Jednotlivé postavy sú dobre obsadené a niektoré z nich dokonca skvelé. Zarastený a vlasatý Dwayne Johnson so smiešnym kyjakom v ruke vyzerá viac ako pračlovek než majestátny bojovník. Charizmy má však stále na rozdávanie a aspoň no vidíme v inej podobe ako zvyčajne. Nový Herkules je tým najlepším filmom, ktorý môžme za posledné roky o tejto mytologickej postave vidieť. To však nič nemení na tom, že je len jednoduchou popcornovou zábavou bez duše a snahy priniesť niečo čo sme ešte nevideli. Je filmom, ktorý je fajnou jednohubkou, vhodnou na výplach mozgu po dlhom pracovnom dni. Nič viac od neho nečakajte. A určite chodťe do rozšírenej verzie ktorá je doplnená o príjemnú brutalitu ktorá tomu dodá šťavu. 70% ()

montel

Jeho otec je Zeus, král všech Bohů, ale matka byla smrtelnice. Spolu měli chlapce, napůl člověka, napůl Boha. Ale Diova královna Héra, v tomto viděla urážku, živoucí připomínku nevěry svého muže. Dítě dostalo jméno Hercules (Dwayne Johnson), jako Héřina sláva, to ale Bohyni neusmířilo. Chtěla, aby Hercules zemřel, ale ten byl naštěstí po otci. Když dosáhl dospělosti, Bohové mu uložili vykonat 12 úkolů. Pokud by je splnil, Héra souhlasila že jej nechá dál žít v míru. Po složení zkoušky žije jako žoldák se svou partou bojovníků ve vyhnanství. Poskytují komukoli ochranu za zlato a tak neváhají a přijímají nabídku tráckého krále, kterého ohrožují tyranští bojovníci. Otázkou je, zda stojí Hercules a jeho družina na správné straně...Zpočátku sračka, kterou jsem chtěl poslat do horoucích pekel, ale postupem času si mě tento jinak natočený Hercules získával a celkový dojem byl nakonec vcelku dobrý. 55% ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)