Keďže sa Kristy potrebuje pripraviť na jednu zo záverečných skúšok, ostáva počas Dňa vďakyvzdania osamote na internátnej škole. Potom, čo jej dôjdu nápady na zabitie nudy, rozhodne sa, že odbehne zo školského areálu, aby si tesne pred spaním na neďalekej benzínke zakúpila jedlo a pitie. Pri platení účtu dochádza medzi Kristy, predavačom a neznámou, podivnou ženou k nedorozumeniu. Následky budú pre mladú študentku hrozivé. Príjemný večer sa s odstupom času mení na krutý boj o život proti partii násilníkov. (*CARNIFEX*)

Karamanlis

Kristy neprináša nič, čo by sme v hororovom žánri už dávno nevideli (tých neopodstatneným útokov čudáckych maskovaných tlúp sme tu v ostatne dobe už tiež zopár mali), no z nejakého, ťažko definovateľného dôvodu (pripisujem to tej atmosfére rozľahlého, opusteného internátu alebo snáď sympatickému odporu, ktorý kladie na prvý pohľad možno až príliš krehká a zraniteľná ústredná hrdinka) ma tento film dosť bavil. ()

Morholt

Osamělá studentka, dva již předem mrtví strážní kampusu a čtveřice vrahounů. A lov v atraktivním prostředí školního areálu může začít. Má to vlastně všechno, co od žánrovky člověk čeká. Atmosféru, napětí, dostatek odpovídající akce a navrch solidní představitelku hlavní role plus odpudivou Ashley Green. Snad bych uvítal víc krve, ale čert to vem. Podobné záležitosti si nechám líbit. 80% ()

Astaroth12

Príbeh sa sústreďuje na jedno dievča,ktoré na ubytovni cez sviatky zostane sama,lebo všetci aj známi odišli za rodinami.Bola si niečo nakúpiť a mala potýčky z takou opeercingovanov primadonou.Len myslela že na ubytovni je v bezpečí ale to bol omyl.Príbeh je jedno veľké klišé,ktoré ma už nemôže prekvapiť.Ale má to svoju úroveň čo sa týka kamery.A dej tiež nenudí.Je tam pár hluchých miest,ale vo víre podobných snímok to je skoro nemožné nájsť dokonalý film.Ale jedno filmu neodpustím a to totálne zlé masky,neviem či im chýbal rozpočet ale aj vo fíhatralala disponujú lepšími maskami ako len na tvári mať navlečený alobal.Tak to posrali.Film disponuje dobrým napätím a aj atmosférou,nie zas toľkým ako som navyknutý u podobných filmov ale ináč v poho.Aj keď to nieje taký horor že krv srší zo všetkých strán ale je tu dobre vyvážený strach a napätie.Je pravda že jedna študentka pozabíja organizovaný gang,ktorý ako vidíme na začiatku už má viacero obetí,ale bavil som sa a tak sa cez to poľahky prenesiem.Chcel som dať 3* ale za tú upálenú piču dávam o jednu hviezdu navyše,lebo som jej to brutálne prial. ()

schizmo

U Kristy se stala věc nevídaná a to, že film přichází s reálnou slasher atmosférou, které je jak vystřižená ze 70'/80' béček, tedy minimálně v první půlce, kdy se celý biják dost zdlouhavě rozjíždí (Haley skotačící po chodbách kolejí je opravdu k sežrání) a vytváří tak živnou půdu pro to, co příjde po později. Atmosféra ještě nějkou chvíli drží, ale v momentě, kdy na scénu přichází maskovaní intruders a jede se tak podle zaběhlých scénářů filmů jako Strangers, Purge nebo Last House On Left, celé to ztratí to parádní počáteční kouzlo. Pochválit ale musím výpravu odehrávající se v prostorách školy a kolejí (dává vzpomenout na Halloween 2 z nemocnice), které nabízejí parádní vyžití pro pro terorizující zmrdy a jejich oběti. Rovněž soundtrack (ne nepodobný perle Sinister) vytváří zatraceně hustou a nervní atmosféru. Za mě trošku zklamání, že se atmoška filmu neudržela v nastoleném duchu, ale jinak velice solidní záležitost! ()

ledzepfan

Našlapanej college invasion survival, který zase jednou řekl NE a ukázal, že být vybrán jako oběť nemusí automaticky znamenat poníženě chcípnout v patetických a usnoplených prosbách o život. Vynikající casting (každá postava fungovala přesně jak měla), luxusní technické provedení, kdy režie a kamera umí velmi zručně pracovat s prostorem a tak ani v chodbičkách tak rozsáhlého komplexu se divák neztrácí a pořád je citlivě udržován ve svižně plynoucím ději který vlastně nestihne ani na chviličku zanudit. Plný kotel nedám asi jen proto, že na mě ten film tak něják působil, že nemá ambici být opravdovou topkou a taky proto, že subžánrově nejbližší "You are next" na mě zapůsobilo přecejen kapku více. Ale jinak tleskám a doporučuju. ()

maddy

Chápem, že v subžánri „home invasion“ sa v dnešnej dobe už ani nedá vymyslieť nič nové a originalitu u toho nečakám, ale občas sa dokáže urodiť veľmi slušný kúsok, ktorý vie s pravidlami žánru nápadito pracovať (napr. You're Next). Práve kvôli tomu nenachádzam dôvod prečo v dnešnej dobe akceptovať ďalšiu z tisíce podobných variácii, ktoré sa absolútne nesnažia o nijaké ozvláštnenie. A Radnom (aka Kristy) je presne tým prípadom. Bezduchá naháňačka po internátu, ktorej chýba jediný moment napätia, akákoľvek atmosféra, prípadne gore scénka alebo keď už nič iné aspoň rozumne uvažujúca hrdinka! Navyše má film cca 80 minút a z toho len rozbeh trvá dobrých 40, kým sa začne tá „invasion“ časť. Remeselne to je síce zvládnuté bez problémov a vyslovene to neurazí, ale celé je to také nijaké. Čo mi v tomto prípade príde horšie ako keby to bol vyslovený odpad, ktorý by bolo možné hneď odstreliť. K tým dvom hviezdam by som sa pri troche snahy bez problémov dopracoval, ale ja v tomto prípade skutočne nenachádzam jediný dôvod prečo sa o to vôbec pokúšať a uvažovať nad tým filmom, čo by len o minútu dlhšie. Som rád, že si z neho po cca 6 hodinách aspoň kúsok pamätám. Ono to je totálne fádne, nezaujímavé, nudné, obyčajné, jednoducho také nijaké. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Philcze

Dost standardní home invasion, který z průměru vykopává jen moje slabost pro Haley Bennett. Obsazení je (na béčkový horor za pár šupů) obecně výborné, ale zároveň to spolehlivě nejdivnější na celém filmu. Absolutní nevyužití Jamese Ransona bych ještě pochopil, ale obsazení slavnější (a dražší) Ashley Greene do desetiminutové role vraždící goth girl je docela zajímavé WTF. Přitom se pod tou kapucí mohl schovávat kdokoliv. 60% ()

AlistairMir

Scénář : Holka zdrhá...Špinavá blondýna typ Haley Bennettová , nééé to je Haley Bennettová. Zdrhá před úchylem. Vlastně před úchylama ono jich je víc, mají masky z alobalu a lepenky (které ale vypadají hnusně) a vede je...moment...fakt je vede Ashley Greene z Twillight ságy? Ta sexy upírka je tady nemilosrdná vražedkyně? No tak to bude mazec ne? A byl !! Atmosféra hustá jako krupicová kaše, Justine, které se tu říká Kristy je ze začátku typická oběť značky ubulenec. Ječí, brečí, zmítá se v křeči a fofruje co jí nožky stačí. Pak však vrahouni udělají něco, co fakt neměli...Daná situace Justýnu naštve a přepne z levelu UBULENEC na level ZABIJÁK a začne masáky likvidovat pěkně jednoho po druhém a celkem mazaně. Krásně se na to kouká a ani nevadí, že to není extra krvavé...PS : Ta Ashley ale pohořela, co? PPS : Díky za titulky LIVINGDEAD, alespoň jsem se nemusel soustředit na překlad :-) ()

TheDon

Výbornej film, hlavně svoji atmosférou. Víc než sympatická Haley Bennett jako Justine v klasické zápletce zvané lov na člověka. Celý se to odehrává jen na pozemku školy, ale tím je to možná zajímavější a to tempo, kterým od záčátku film letí jak šutr, se udrží až do konce. Pár solidních lekaček a alobalový masky jsou pecka nápad. Ikdyž je to samozřejmě docela předvídatelný, nenudí to ani chvilku. Ta propíchaná holka je dost "creepy" . 80% ()

peiton

A lov sa môže začať.Chytať alebo byť chytený??!Otázka problematiky filmu.To som netušila,že opustená miestna internátna škola môže byť v noci tak desivá.V Amerike majú psychopatov plné sklady a toto je ten žáner ,u ktorého sa nevylučuje,že by sa aj v reále mohol odohrať.Snímka,ktorá ma ani na malú chvíľu nenudí a ten šťastlivec,ktorý nie je ,,prekávičkovaný" klasickými naháňačkami a skrývačkami ju isto ocení.Tiež by som chcela vyzdvihnúť hudbu,ktorá by mala byť nosným pilierom všetkých hororov.A,že aj bola!A bola navyše umne načasovaná a zvolená.Dokázala ma vyľakať viac ako samotná sekta v maskách.Kričala na mňa z každého rohu internátnej školy.Wua-wua..Mám pocit,že aj môj štvornohý miláčik bol vystrašený spolu so mnou.Postrehla som jednu zhodu s ktorou so mnou určite bude veľa ľudí súhlasiť a síce,skrývačka v bazéne je skoro identická ako tá z filmu Gothika.Scénu zo zvieraťom si mohli odpustiť.Aj ked skoro nič nebolo vidno,nemám to rada!Vo všeobecnosti celkom pekne mi to odsýpalo,až sme prišli k samotnému záveru,kde som čakala nejakú BOMBA pointu.Lenže kde nič,tu nič.Po pointe ani chýru..Podme teda dať 4 hviezdy nech si nemyslia.. ()

Rodriguez

Velmi zajímavý snímek letošního roku! Potěšil mě nápad i herecké výkony. Jak je hlavní hrdinka na začátku nezajímavá, postupem času si získává moje sympatie. Jedinou výtkou filmu jsou záporáci, že jsou vždy na správném místě co hlavní hrdinka a neustále jsou ji v pátách (nemluvě, když spadne ze střechy). "KRISTY" je sprostě prostě fanatická skupinka lidí, rozlezlá po celé Americe, která si hledá oběti v nevinných středo-vysoko-školských dívkách. Lepších 70%. ()

bourec

Docela solidní filmek,napínavej,na konci příjemně vodsejpá ta pomsta,dobrá hudba.Blackburn asi nezapadne.60%. ()

dubinak

To byla zase blbost. Já jsem často shovívavá k těmto filmům, které vyloženě sami nechtějí hned skončit v koši, ale nějak mě už unavují ty samé scénáře, které občas vážně postrádají zdravou logiku. Ti záporáci, kteří nejspíš vlastnili Hermionin kouzelný přemisťovací přívěšek mi lezli krkem asi nejvíc. Chudák holka běží dvě minuty do knihovny, schová se hned za dveřma a za deset sekund může běžet zas, protože alobalový masky jí jsou za zadkem. On by to nebyl špatný film, klidně bych tomu ty tři dala, kdyby se ta holka aspoň opravdu snažila přežít a nedělala zbytečný kraviny. Ale já vím, bez nelogického chování postav, by to nebyl správný home invasion. Každopádně, subjektivně jenom za dvě. ()

U_S_O

> the hunt is over                                          > they lost ()

majo0007

Kristy! Lauf um dein Leben! Potenciál filmu "začuchalo" aj zopár známych produkčných a distribučných spoločností, a na filme je to poznať. V titulkách nájdete napr. logo bratov z Weinstein Company, Scotta Derricksona - zodpovedného za Sinistera, alebo Davida Kirschnera, známeho predovšetkým produkciou série o bábike Chucky. ()

HorrFi

Zatim nejlepší horor z roku 2014 co jsem viděl.. Kristy má zajímavej námět, dobrou atmosféru a super naháněčky ale přece jenom na plnej počet to asi neni.. krve a násilí tam moc nebylo ale o to víc si hlavní hrdinka zaběhala :D:)ale celkově jsem se slušně bavil.. ()

Nivenx

Docela slušná žánrovka typu home invasion. Popravdě je to oblíbený žánr u tvůrců, takže od toho ani tolik neočekávám. Film je slušný, kde je krátká stopáž a docela rychle jede příběh dopředu. Bohužel má to i vady na kráse a to v nedokonalé režii, kde pan Blackburn dělá dost chyb, co se týká přesouvání herců! Myslím, že to je opravdu hodně vidět. Jinak i celkem spokojenost. 55% ()