R´ha

(festivalový název) (amatérský film)
  • Německo R´ha
všechny plakáty
Celý film
Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
Německo, 2012, 6 min

Mimozemšťan, zajatý a mučený zlovolným robotem, vypráví divákovi příběh o vyvražďování svého druhu a chystá plán na útěk a záchranu zbytku svých blízkých. (DaUr)

Zodd

Jednou jsem četl, kolik do toho tvůrce dal práce, a zaslouží si to proto uznání. Co na tom, že to připomíná demo k PC hře, robot připomíná Matrix a námět vesmírného Terminátora? Vyráběl to jeden jediný člověk a přesto to vypadá brilantně. Tedy až na ty záběry na loď z dálky, ale sakra vždyť to v rámci možností nevadí. Hlas Davida Mastersona u obou postav (respektive efekty jeho hlasu) je taky skvělý. Jako celovečerák má rozhodně potenciál, pokud tedy napíší skutečně originální příběh. Každopádně držím palce. ()

jarous

Zvláštní sci-fi snímek, bylo by zajímavé sledovat co by z toho mohlo vzniknout, jako normálně dlouhý film. ()

korbitch22

Na práci jednoho mladýho studenta je to výtečný.Animace bere dech a opravdu se může směle rovnat s kdejakým velkým animačním studiem.Lechowski nadchne i skvělým dabingem, ale příběh je těžká tuctovka smíchaná s řadou her a hlavně Matrixem a konec to taky žádný nemá, ale jako demo a ukázka schopností to je grandiózní práce a Lechowski má před sebou úžasnou budoucnost.Celovečerák pod záštitou studia bych s radostí spolknul.65%. ()

TheEvilTwin

Scifi kraťas z Německa, který má poměrně dobře zvizualizovaný svět a skvělý ústřední nápad, kdy rasu "hodných" mimozemšťanů ovládnou jejich vlastní roboti a chtějí je vyhladit. Jen škoda, že na tak krátké stopáži toho film moc neřekne a vlastně se nic moc nedozvíme. S větším rozpočtem, vystříbřeným vizuálem a snahou o stejně dobrý scénář by filmu seděl celovečerák a film by mohl být kandidát na scifi 21. století. ()

maseer2

aneb jak může 22letý německý student během šesti minut rozehrát osudovou sci-fi podívanou, která má námětem blízko například k Matrixu či Terminátorovi.. klobouk dolů :) ()

JohnCZ

Parádní kraťas, jehož paradoxně největším záporem je to, že to není celovečerák. Neuvěřitelný, že tohle stvořil jeden student, protože tohle aspiruje zařadit se mezi taková jména, jako je Matrix či Mass Effect. Pokud by teda ten celovečerák vznikl... Rozhodně bych nebyl proti. ()

Marek1991

Je to ozaj zaujímavé, no na mňa ešte slabé. Aj keď je to amatérsky film, mohli sa s tým pohrať trochu viac. Nenadchlo ma to tak, ako by som čakal vzhľadom na to o čom hovorili. ()

Hem.m

Na ten den, kdy se toto stane se těším. Jedna malá hloupost u robota a lidstvo se samo odsoudí k zániku, používat roboty k boji je nepřípustné.. ()

VojinRyan

Nato, že to bolo urobené asi doma na kolene v notebooku, musím povedať, že boli použité veľmi zaujímavé "voice" charaktery a celkovo to malo dobrú atmosféru, a bol by som veľmi rád, keby z toho spravili plnohodnotný film. A keby to malo trošku viac minút. 75% - 4* ()

ABLABLABLA

Komu se nelíbilo grafické zpracování, tak ten ať se jde zahrabat. Ono v podstatě o to tu hlavně běží, poněvadž jinak se tu toho moc neděje.. slyšíme nějaký příběh o vyhubení lidstva, kdy zbývá posledních pár jedinců.. ale nic dramatického.. ovšem ten konec.. krásně udělaný, snad i překvapivý a otevřený, ale přitom je zcela jasné, jak to pak dopadne /možná se někomu může zdát, že si protiřečím... ono se to ale opravdu jen zdá:P/. ()

italka63

Co takhle dostat do rukou slušný scénář a slušnou sumu....to bylo sci -fi! Já bych se tedy velmi těšila na filmový debut Kaleba Lechowskiho! ()

Hamaradža

Chabý dej si viac než vynahrádza dokonalým vizuálom a ozvučením. Z tohoto by mohol byť veľmi veľmi veľmi fajný celovečerák :) ()

easaque

+2* sice amaterský kraťas, ale se slušným zpracováním. Bohužel příběh jednoduchý a pointa se dá lehce odhadnout, a proto i známka je nižší. PS: Nechápu, co by chtěli někteří komentující uživatelé od celovečerního filmu na toto téma. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Attta

Skvělé! Tohle hravě strčí do kapsy všechny krátkomentážní filmy co jsem doposud viděl. Perfektní nápad a zakončení! (to mé hodnocení není ani tak za grafiku a zpracování jako za námět!!) Z těch komentářů o slabém ději usuzuju jen to, že dotyční neumí anglicky nebo to nepochopili.Co víc by jste chtěli od 6 minutového kraťasu??? (V žánru jednoznačně 5 hvězd, které ovšem kratasům nedávám) ()