Fízlové, hajzlové

Wrong Cops

Fízli!

Komedie / Krimi

USA, 2013, 83 min

Svěží, hnusná a ještě zlehka morbidní komedie o tom, že tihle policajti nejsou jenom hodní strážci zákona, jak by to mělo asi všude být. Se spoustou opravdu cool scén, ne moc známými herci a Mansonem, kterého jsem ve filmu ale vůbec nepoznal. Až podle komentářů pode mnou....(30.9.2014)

"Cítiš tú hudbu vo vnútornostiach?! AFRIKA!!! "Cítim. A pamätám články pár desiatok rokov dozadu o úplatnej a neschopnej polícii Afriky či Ázie. Kládol som si vtedy otázku, načo vlastne také čosi je. Okrem toho teda, aby sa chránili samozvaní vladári. Postupom času sa situácia zmenila. Polícia síce stále slúži ochrane vlád po celom svete - aby sa ľudia nebúrili. Nie je ani nejako neschopná. Skôr absurdná. Na štandardnú prácu ochrany občana pred zločinom rezignovala. Často z pocitu bezmocnosti tieto zločiny vyriešiť. A tak naháňa vlastné kšefty. Drobné prečiny zametá pod koberec. Slabo platení príslušníci si prilepšujú peniazmi a drogami nájdenými na mieste činu. Mlčky sa toleruje čo nariadi šéf alebo tajní. Občas sa zorganizuje lúpež vo vlastnej réžii. Súkromné obohatenie v tieni čo najmenšej námahy je povýšené nad princíp. Kto zaprotestuje, spozná tvrdú ruku zákonnosti. Takto napísané to nepôsobí vtipne. O to väčšiu zásluhu má režisér Fízlov! Dokázal vystihnúť tento stav cez absurdné situácie a nadsádzku s nadhľadom. Niekedy humorne, často trápne a hlucho. Teda presne tak, ako vyzerá činnosť mužov zákona v teréne.(15.2.2015)

Příjemné, jako když se člověk po čtrnácti dnech konečně pořádně vysere. (4,5*)(6.3.2014)

Určitě jeden z nejujetějších kousků za posledních pár let. Dupioux má talent pracovat s trapností.... Bylo to divný, ale rozhodně zábavný. Týpek v hlavní roli byl maximální. BOOK ABOUT WHAT?!!!(22.9.2014)

Tak je to potvrzené - řadím se k otrlým divákům - ne, že bych o tom měla až do dneška tušení. Ale něco na tom Dupieuxovi je... Mám takový zvyk - pravidlo třikrát a dost, kdy až masochisticky trvám na šanci pro jednoho tvůrce, než ho přihodím na svou černou listinu (takovým nešťastníkem se naposledy stal Carlos Saura). A Wrong Cops měl být právě tím filmem, který Dupieuxův ortel podepíše - leč nestalo se - naopak, došlo k přehodnocení snímku minulého, ještě z dob mé nezralé otrlosti, či otrlé nezralosti? - jak jen chcete. Ale teď už mám jasno, ten chlap dokáže urazit takovým způsobem, že ho nelze ani zažalovat! Ba ani se na něj zlobit - jen si dát RELAX a nechat se vést. No ano, ještě hudba... přesto, že jsem nikdy neslyšela takhle hroznou věc, právě ona má velký podíl na mém nekorektně zábavném večeru :-)(12.3.2015)