Fízlové, hajzlové

Wrong Cops

Fízli!

Komedie / Krimi

USA, 2013, 83 min

Absurdní krimi svérázného režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo), v němž oni "fízlové" si dělají, co chtějí, nebo spíše dělají, co dělat nemají (dealerství drog v mrtvých potkanech, svlékání žen apod.). Dobré scény s vypilovanými gagy (viz např. scénu "ukaž kozy") sráží jiné, velmi trapné. Wrong Cops tedy nemají šanci, díky všeobecné nevyrovnanosti a nesoudržnosti, vystrčit růžky z průměru.(28.8.2014)

A jebat, mně se to líbilo jako prase. Krysoprodávající fízl poslouchající tekkno nářezy od mistra Oáza, vopuchlej Marilyn a další výběr těch největších lůzrů a trotlů co si člověk dokáže představit. Super. S kriminálkou to má pramálo společnýho, komedie to taky moc není, spíš tragikomický. Kupodivu i nějakej ten gore proběhl a já jsem fakt spokojenej minimálně na 75%. P.s: Nechápu jaktože není napsaná v obsahu herců bloňdatá officer Holmes- Arden Myrin.(22.10.2015)

Tak je to potvrzené - řadím se k otrlým divákům - ne, že bych o tom měla až do dneška tušení. Ale něco na tom Dupieuxovi je... Mám takový zvyk - pravidlo třikrát a dost, kdy až masochisticky trvám na šanci pro jednoho tvůrce, než ho přihodím na svou černou listinu (takovým nešťastníkem se naposledy stal Carlos Saura). A Wrong Cops měl být právě tím filmem, který Dupieuxův ortel podepíše - leč nestalo se - naopak, došlo k přehodnocení snímku minulého, ještě z dob mé nezralé otrlosti, či otrlé nezralosti? - jak jen chcete. Ale teď už mám jasno, ten chlap dokáže urazit takovým způsobem, že ho nelze ani zažalovat! Ba ani se na něj zlobit - jen si dát RELAX a nechat se vést. No ano, ještě hudba... přesto, že jsem nikdy neslyšela takhle hroznou věc, právě ona má velký podíl na mém nekorektně zábavném večeru :-)(12.3.2015)

Od doby, co jsem viděl Wrong Cops chapter 1, jsem chodil po ulici s nejlepšíma peckama Mr. Oiza v uších a s obří erekcí v kalhotech, nadrženej na totální nášup policejního šílenství. Teď mi dojíždějí závěrené titulky s náserovou Oizovo hudbou a.... a bylo to dobré. Wrong Cops má skvělý humor, kulervoucí hudbu a perfektní záběry. Problém je. že je to oproti Wrong Cops chapter 1 celé poslepováno naprosto stupidním střihem a příběhové líčení stojí za prd, ale koho to štve? Tohle je zkrátka ryzí Dupieux s jeho kámošema a prvotřídní muzikou! "Can you feel it?! In your organs! AFRICAAAAH!"(14.4.2014)

Veľmi bizarný film. Ale v tom slova zmysle. Ide o zábavnú formu podania Policajnej Akadémie pod režisérskou taktovkou Mr. Oiza. Dupieux napísal haluzný scenár a pomocou príbehu na troch frontoch a troch policajtoch nám ho servíruje. Do toho všetkého sa mu podarilo zamontovať dokonca aj Marylina Mansona. A čo bolo ešte prekvapujúcejšie - bol asi najnormálnejšou postavou. Keby som nepoznal jeho hudbu, názory a klipy tak si ho zmýlim s úplne obyčajným chalanom. A práve na jeho scénach som sa najviac bavil. Hlavne ako sedí na policajnej stanici. Film je tak trošku robený od boku. Dej plynie, ale človek až ku koncu nachádza pointu. Mierne mi to pripomínalo ako adaptáciu klipov Dupieuxa. Neviem, cítil som tam silný podtón toho čo vydával hudobne a teraz vo filme.(8.2.2015)