Fízlové, hajzlové

Fízli!

Komedie / Krimi

USA, 2013, 83 min

• darkrobyk

To snad ani nemá cenu komentovat. Čekal jsem něco bizarního, zvráceného, originálního, černohumorného. Tráva zašitá v potkanech a rybách sice vzbuzovala úsměv na rtech, ale to je asi tak všechno. Film nezachránil ani odulý Manson, ani stárnoucí Roberts. Hudební doprovod je na zastřelení. Naprostá ztráta času.(2.9.2014)

• mart01

Ostuda filmového průmyslu! Rád bych vyzdvihl, alespoň něco, zvlášť při této hrůze, ale tady je úplně všechno špatně. Scénář - škoda cokoliv psát. Hned z úvodu jsem pochopil, že to pravděpodobně stříhal někdo, kdo navštěvuje základní školu, přesto jsem tomu dal šanci. S herci je to hodně podobné jako u scénáře. Krátce bych se chtěl zmínit ještě o Quentinu Dupieuxovi, protože natočit něco tak špatného je opravdové umění, zřejmě to bude opravdu ten multitalentovaný filmař.(7.7.2014)

Nepríjemne natočená komédia ktorá ani nie je vtipná, každá postava je nesympatická sviňa a do retardovaných dialógov im hrá príšerná elektronická hudba. Film tak strašný až je vlastne skvelý a Dupieux si mätenie diváka ako i pracovanie s trápnosťou maximálne užíva. Uletené, choré a zanechalo to na mne dojem (ťažko povedať aký). Perfektný Mark Burnham.(31.1.2015)

Absurdní krimi svérázného režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo), v němž oni "fízlové" si dělají, co chtějí, nebo spíše dělají, co dělat nemají (dealerství drog v mrtvých potkanech, svlékání žen apod.). Dobré scény s vypilovanými gagy (viz např. scénu "ukaž kozy") sráží jiné, velmi trapné. Wrong Cops tedy nemají šanci, díky všeobecné nevyrovnanosti a nesoudržnosti, vystrčit růžky z průměru.(28.8.2014)

Opäť po dlhom čase som sa cítil ako keď som prvý raz zhliadol Tarantinov Pulp Fiction... Dupieux ukázal, že aj s nízkym rozpočtom sa dajú robiť zázraky. Úžasné dialógy, trpké, vtipné a zvrátené scény a čo je najlepšie, veľmi osobité, no podľa mňa dokonalé herecké výkony dotvárajúce príbeh. Jeden z naj filmov čo som mal možnosť vidieť: 95%.(25.3.2014)