Pop-music a vojna? To přece nejde dohromady! Pět kamarádů se rozhodne založit skupinu pop-music. Aby mohli nerušeně holdovat hudbě, odjedou na venkov a utáboří se na pozemku strýce jednoho z nich. Nic je nedokáže vyvést z rovnováhy. Nemají peníze na nástroje? Tak si je vydělají! Ovšem jejich pokusy obstát v seriózním zaměstnání, jakým je kupříkladu pošťák, popelář nebo kuchař, vždy skončí katastrofou. Majitelka obchodu s hudebními nástroji a manažerka v jedné osobě s nimi uzavře smlouvu a zajistí jim účast v soutěži. Jejich vystoupení se však mění v nevázaný happening, který končí zdemolováním aparatury. Ale to by nebylo ještě tak zlé. Do jejich tábora přichází vojáci, aby jim osobně předali povolávací rozkazy. (Česká televize)

Decker

Zabavne trhla francouzska komedie o skupince nezbednych hudebniku, kteri ze vseho nejvic umi "hrat" v kapele Turisti. Zni to silene, ale takhle hloupe pozadi filmu v tomto zanru a provedeni opravdu fungovalo/je a skutecne pobavi. Neradi se vsak ke francouzske spici, spise k mirnemu nadprumeru. 75% ()

LeoH

Po těch letech už na mě přece jen příliš pomalé, ale praštěné pořád stejně mile. Děti se bavily královsky. Jestli si dobře vzpomínám, chlapíci se postupně zlepšovali, takže se těším na ty další tři kousky, co od nich doma ještě máme. ()

octopuska

To je moje dětství! V sokolovně na tvrdých židlích, na kterých se nedalo sedět a lístek za 8 korun. To je těžká nostalgie. A naše banda na těch tvrdých židlích seděla pořád. Milovali jsme je a ty jejich ztřeštěnosti, byli k sežrání! Vždycky jsem měla dilema, který z nich se mi líbí nejvíc! ()

hipis

Prvý z radu mimoriadne vydarených filmov s členmi hudobnej skupiny Les Charlots. Je to vynikajúca francúzska komédia s množstvom nečakaných vtipných situácií a gagov z vojenského prostredia. Kto sa chce naozaj dobre zabaviť, stojí za to pozrieť si tento film. Pri pozeraní sa človek naozaj nenudí. Super. Dávam 5 hviezdičiek, čiže 100% ()

anli

Další z řady komedií s Les Charlots(první jejich společný) a myslím,že s"Velkým bazarem"a"Čtyřmi sluhy"je to Charlotí zlatý fond,na který nemůžu nikdy zapomenout a jako dítě jsem vždy mazal do kina s plnou polní.Tahle dobrodružná,válečná komedie ukazuje,jak se dají dohromady slepi pouhé nápady a díky charizmatu hlavních hrdinů a jejich smyslu pro humor to nejen celé dává smysl,ale je to ke všemu zatraceně zábavné.Dodnes se neomrzí a stále rozesmívá a rozesmívá.Komu se tohle po takových letech daří?Ano je jich pár,ale tolik zase ne!Bažantům dávám 85% a stále se u nich dobře bavím. ()

pytlik...

Čestné třetí místo (nebo nehezké předposlední) v mém žebříčku bažantů. Daleko před bažantama – ptákama, páč divočinu nejím, jen těsně za bažantem – nádobou, díky níž jsem v zimě neměl studené nožičky, a daleko za Jakubem Bažantem, který se díky pár schodům na Kavkách stal nesmrtelným. ()

Master19

Dá se na to koukat a navíc - v takovém závalu gagů se prostě musí (už jen ze statistických důvodů) objevit pár těch skutečně vtipných, čili dokonce to i pobaví. Nicméně fenomén "Les Charlots" už je dávno ve věčných lovištích, společně s Lunetiky a podobnými, takže fluidum geniality už se vytratilo. ()

mirec88

Jedna z najuletenejších komédií aké som kedy videl s takými absurdnými situáciami, že mi len rozum ostal stáť. Výborná komédia na perfektné pobavenie a výbornú náladu. Francúzi robia najlepšie komédie, o tom niet pochýb! ()

JohnSmith

Je to vtipné, netrvá to dlouho a člověka to pobaví. Zidi prostě komedie točit umí. Jen páni protagonisté nejsou zrovna sympaťáci ()

Autogram

Namiesto filmu je to len séria scénok bez ladu a skladu, občas aj vtipných, ale väčšinou len zvláštnych. Akoby niekto ofarbil a ozvučil starú grotesku, takto dobrý film nevznikne. –––– Udělejte mi něco se sklem. ()

Mackin

První film režiséra Clauda Zidiho a zároveň začátek jeho spolupráce s hudební skupinou Les Charlots. Díky tomuto spojení vznikly postupně celkem čtyři (Bažanti, Blázni ze stadionu, Velký bazar a Bažanti jdou do boje), relativně stejně kvalitní jednoduché komedie, pro které platí totožná charakteristika. Zanedbatelný děj v nich slouží jen jako pozadí pro nepřetržitý sled bláznivých situací, jejichž řešení přináší obrovské množství různých, více či méně povedených gagů. ()

Georgex

Bláznivá francouzská komedie se členy bývalé hudební skupiny Les Charlots je bohužel tak bláznivá, až to vtipné není. Tuto bláznivou partu mániček si pamatuji z mého mládí, kde jsem jejich filmy měl celkem rád, nicméně při opětovném shlédnutí musím uznat, že pár vtipných momentů nedokáže přebít trapnost, která z celého filmu vyzařuje. Film vypráví příběh skupiny mladíků, kteří se ze dne na den rozhodnou, že zkusí své štěstí a stanou se hudební skupinou. Při své cestě za slávou zjistí, že všechno není tak snadné jako si představovali. Do cesty za jejich snem se jim postaví hned několik překážek, kde poznají nedostatek peněz a nemine je ani povinná vojenská služba. Právě od tohoto momentu začíná být film zajímavý a pohled na vlasaté individua v uniformách dokáže vytvořit částečný úsměv na rtech, kord když si je do parády vezme přísný a neústupný velitel. Bohužel i přes některé povedené scény z vojenského prostředí má film velmi proměnlivé tempo, kde jsem se chvílemi smál a poté nudil. Herecké výkony hlavních představitelů nejsou špatné, ale nejvíce mě rozesmál výkon přísného vojenského velitele. Celkově hodnotím film jako velmi rozporuplnou komedii, která není ničím výjimečná, ale rozhodně neurazí. Moje hodnocení 40% ()

herr_carter

A máme tady další sérii na pokračování z produkcí žabožroutských filmových ateliérů a opět k popukání - tohle čarování v hlavní roli vždy s partou kreténů prostě tenkrát spolehlivě fungovalo.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

JADIM

Partia debilkov konajúca náhodné činnosti v mizernom deji. Avšak na spôsoboch, akým robili títo exoti určité činnosti sa niekedy nedalo nezasmiať. 5/10  ()