Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

Mylouch

Vašek, máma a táta -Tři-dva-jedna-Bum !! Etapa života Poledňákové, kdy chytila epochální scénáristickou slinu. Úžasný, s lehkostí podaný nadčasový příběh, jehož komediální stránka se vtiskla do pamětí diváků, ale i ta vážná má obrovskou hloubku a dokonce vlastně ve filmu převažuje. Jistá kamera i famózní střih, životní forma Němce, Holého a působivý výkon čarokrásné Preissové, která se statečně zmítá mezi dvojjedinností nabídek a nástrah. Příběh, kterému předcházel výstup na vrchol s geologickým programem. ()

Decker

Vyborna komedie, ktera vsak v mych ocich je lehce prekonana "druhym" dilem. I zde se vsak jedna o vybornou, pohodovou komedii se skvelym Tomasem Holym v uloze maleho Vaska. ()

wafc

Krásné shrnutí od Radka88 (hajtla, bro) bych doplnil jen tím, že tenhle kulervoucí příběh je tak příjemný, že se mi z toho, jak se lidově řiká, červenají líce. Druhý díl je lepší, ale bez prvního neni druhý, žé? ()

Mrkvič

Filmy s Tomášem Holým jsou sice základ, ale většinou je už nedám celé. Jak vytrhnout velrybě stoličku je ale vyjímka. Díky všem třem generacím horolezců/pokrývačů má každá scéna svoje kouzlo. ()

Tyny

Česká klasika, která běží v televizi několikrát za rok a když ji zrovna stihnu, ráda si sednu k televizi a podívám se na ní. Je potřeba nezapomínat na Tomáše Holého. :-) ()

RonaMidu

tenhle film,ani ten další už znovu vidět nechci,musela bych ubírat body,a to mu nechci udělat...bohužel, nepatří mezi filmy,které můžu vidět znova a znova a pořád se mi líbí...tenhle se mi okoukává :-/ ()

Sfinkter

Nejvíce mě baví atmosféra hor, jinak je snímek srovnatelný se svým pokračováním nebo s komedií století. Poslední zhlédnutí 12/2023. ()

Mirokukii

Roztomilý a neposedný Vašek, a jeho překrásná a staroslitvá maminka (baleťačka) Anna. Báječný příběh o nadmíru zábavném hledání tatínka, a o to složitější a dramatičtější cestě k němu. ()

Nihlathak

Jak vytrhnout velrybě stoličku? Verbatim se to díky tomuhle dílu člověk nedoví. Zato se dobře pobaví. Menší rodinná komedie s Tomášem Holým (čím více filmů s ním jsem viděl, tím víc mi šel na nervy, ale už jsem mu odpustil). 85% ()

lennyd

Malý Vašek (Tomáš Holý) nikdy nepoznal svého otce, a o to víc obdivuje horolezce, když mu maminka (Jana Preissová) prozradila, že jeho otec zemřel v Himalájích. Ale nějakého tatínka by moc rád, klidně i náhradního - ale jeho pokusy sehnat nějakého maminka utíná hned zpočátku. Až do okamžiku, kdy na rodinné dovolené v Krkonoších potkají sympatického záchranáře Luboše (František Němec)... Je to až z podivem, že film je skoro stejně starý jako já, a přesto jsem jej nikdy dřív neviděl, až teďka. A přitom jej nepochybně vysílala televize mnohokrát do roka. Ale i přesto jsem se u filmu perfektně bavil, skoro stejně jako u Poledňákové majstrštyku - S tebou mne baví svět. Skvělý Tomáš Holý - škoda že už nezjistíme, jestli by u filmu zůstal, a jestli by exceloval stejně jako ve svých dětských rolích. A výborná Jana Preissová, František Němec ale i Vlastimil Harapes jako arogantní baleťák (nehrál nakonec on sám sebe?). A spousta zábavy, vtipů a tak vůbec - tento film určitě jen tak neomrzí... ()

pytlik...

Návod se hodí, teď už mi žádná sebesilnější paní nevyfoukne v Ikeji před nosem poslední židličku tak jako minulou neděli. ()

progression

Už legendární a zlidovělá romantická komedie nejenom o "hledání nového tatínka". Výborní František Němec a Jana Preissová, ale většinu příběhu si "krade" pro sebe malý Vašek v neodolatelném a naprosto přesvědčivém podání Tomáše Holého. Na něho se opravdu můžete úplně spolehnout ! ()

elanius

(95/2023) / Topkový český rom-com s normalizačným podtónom. Film je pekne zreštaurovaný a inak aj celkom zručne natočený. Toto by kľudne mohol covernúť Hollywood 🙂. (7/10) ()

Krysa SPK

Vynikající, ale o rok později přišel druhý díl, který je minimálně o třídu lepší. Hlavní herecká trojice, krásná hudba a střídmá ale pečlivá režie dělají spolu s druhý dílem nejlepší rodinný (dvoj)film všech dob. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková