Úspěšný manažer žije svůj příjemný život v luxusu na splátky, s ročními bonusy, služebním autem, golfem a ukázkovou rodinou. Pozice, stabilita a sebeuspokojení. Úspěch jako samozřejmost. Jenže pak z minuty na minutu přijde o práci, o společenskou pozici, o perspektivu, o služební auto i bonusy. Novou práci podle jeho představ mu nikdo není ochoten nabídnout. A s důvěrou sám v sebe a své schopnosti dlouho nevydrží. Z ješitnosti předstírá, že se nic nestalo. Jenže skutečnost jej brzo dostihne, život na splátky je v troskách... Jak hluboko musí člověk padnout, aby si dokázal vážit obyčejných věcí? (Česká televize)

Helmutek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O tom, jak na vysokym místě je hodně co ztratit, o pasti s vysokym životnim standardem a neschopnosti z něj slevit... Jen je škoda, že je to taková moc průhledná moralitka s pohádkovym průběhem - s tim mám největší problém. Ale jaká náhoda, že na sebe Langmajer s tim bejvalym účetnim každou chvíli tak narážej, co? ()

Seteh

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

**16** Jiří Langmajer byl hodně dobrý... hrál toho chlapíka, který si myslí, že je nejlepší v galaxii a pro své okolí naprosto nepostradatelný fakt skvěle. Tak skvěle, že by mu člověk dal nejradši z každý strany po držce. :D Jako jo - to, jak na sebe Langmajer s účetním, kterého před svým pádem vyhodil, neustále naráželi, to bylo celkem přehnané... v realitě by se potkali maximálně na té tramvajové zastávce. Závěrečný happy end je teda opravdu hodně happy a spíše pohádkový, ale když film vezmu jako celek - myšlenka, poučení, herecké výkony... - myslím, že ty 4 hvězdy si to určo zaslouží. ()

SmisekPA

Moje gusto - materialni facka do tvare manazerskyho floutka. Doma silna a verna zena, ktera je ta prava opora pro celou rodinu - ktera je ten pravy zaklad statu. Za me jasne nejsilnejsi pribeh Nevinných lzi, ktere mi jeste lepe sedly nez Soukrome pasti (z let 2008-2010). Dekuji tvurcum za prinosny pocin. ()

ostravak30

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mnoho lidí žije v podstatě odtrženi od reality. Tím zvláštnější to je, čím víc si uvědomíte, že původně žili také normálně, protože každý musí nějak začínat. Jenže na luxus se zvyká snadno. A že se hůř odvyká nám předvede Jiří Langmajer více než dobře. Herecké výkony jsou vůbec kvalitní. I Petra Hřebíčková je výborná stejně jako Ondřej Malý. Film se zabývá otázkou co dál, když luxus skončí. Jsou vůbec schopni žít dál? Žít v realitě obyčejných lidí? Jsou, ale jde to těžko. A vcelku správně jsou hlavním hrdinům dávkovány problémy, aby oni i divák došli ke stejnému závěru. A není to jen ten, že by se mělo myslet v době blahobytu na horší časy (což je opravdu zvláštní, že si při výši jeho platu nespořili třeba na ztrátu zaměstnání, což už je dnes běžné pojištění), ale také to, že peníze jsou sice důležité jenže v životě jsou i důležitější věci. ()

Likan7

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Happy end mi přišel jak z jiný galaxie, ale nemůžu říct, že mi to nevykouzlilo na konci úsměv na tváři a ty vážné scény naopak knedlík v krku, protože to této pasti se můžeme dostat všichni. I když který trouba bude vydělávat 190 tisíc a alespoň třetinu platu neušetří. Jinak ale skvělý Langmajer a kouzelná Hřebíčková. ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)