Druhý dech (S01E03) (epizoda)

Drama

Česko, 2013, 1 h 14 min

 • Helmutek
  ***

  O tom, jak na vysokym místě je hodně co ztratit, o pasti s vysokym životnim standardem a neschopnosti z něj slevit... Jen je škoda, že je to taková moc průhledná moralitka s pohádkovym průběhem - s tim mám největší problém. Ale jaká náhoda, že na sebe Langmajer s tim bejvalym účetnim každou chvíli tak narážej, co?(14.11.2016)

 • claudel
  *****

  Jo, jo, přesný obraz dnešní doby - vyždímat člověka na maximum, využít a zneužít jej do poslední chvíle, a pak jej odkopnout. Skvěle zahrané, skvěle napsané a závěr akceptovatelný z reálného pohledu.(14.4.2017)

 • Jimclark
  ****

  Ano, nejspíš to byla jen "průhledná moralitka" nebo možná mám zrovna dneska jen nějak rozhozený hormony, ale líbilo se mi to. Jo aha už vím, tak asi bych neměl po návratu z hospody radši vůbec zapínat televizi, protože pak je všechno tak nějak lepčí a hezčí. A nebo že by to bylo tím, že jsem už dlouho na tuhle skvostnou databázi ničím nepřispěl? Zkrátka 70% ať nežeru.(16.3.2017)

 • Autogram
  *****

  Druhý dech vyráža dych životnému štýlu na dlh, úvery a kreditné karty. Ako sa jeden úspešný manažér zaťal a pravdu nepriznal až do poslednej chvíle. Alebo ako sa dá ľahko zvyknúť na životnú úroveň a potom ťažko priznať porážku. Manažérske pozície s nekonečnými výhodami nie sú k dispozícii pre všetkých alebo nie navždy, hlavne v čase krízy. Pritom aj v domácnosti vidno, ako neustále zostáva odtrhnutý od reality, až kým nepadne na dno. Pracovať rukami, niečo vyrábať a zaobísť sa bez biznis plánu je riadna zmena, ale reálna. Je to síce karikatúra situácie, ale tak dobre natočená, že som neodolal aj repríze. Jeden z najlepších dielov Nevinných lží. Možno aj preto, že Langmajera môžem a ešte viac Petru Hřebíčkovú. Od nej by som si teda desiatu pripraviť nechal. (26.10.2014 a 16.3.2017) –––– Na začátku každého úspěšného podnikání musí být byznys-plán. –––– Možná bys moh místo zhánění práce začít skutečně pracovat. –––– Sedumkrát upadni, vosumkrát vstaň. Čínské přísloví.(16.3.2017)

 • Likan7
  ****

  Happy end mi přišel jak z jiný galaxie, ale nemůžu říct, že mi to nevykouzlilo na konci úsměv na tváři a ty vážné scény naopak knedlík v krku, protože to této pasti se můžeme dostat všichni. I když který trouba bude vydělávat 190 tisíc a alespoň třetinu platu neušetří. Jinak ale skvělý Langmajer a kouzelná Hřebíčková.(3.1.2018)