• Autogram
  *****

  Druhý dech vyráža dych životnému štýlu na dlh, úvery a kreditné karty. Ako sa jeden úspešný manažér zaťal a pravdu nepriznal až do poslednej chvíle. Alebo ako sa dá ľahko zvyknúť na životnú úroveň a potom ťažko priznať porážku. Manažérske pozície s nekonečnými výhodami nie sú k dispozícii pre všetkých alebo nie navždy, hlavne v čase krízy. Pritom aj v domácnosti vidno, ako neustále zostáva odtrhnutý od reality, až kým nepadne na dno. Pracovať rukami, niečo vyrábať a zaobísť sa bez biznis plánu je riadna zmena, ale reálna. Je to síce karikatúra situácie, ale tak dobre natočená, že som neodolal aj repríze. Jeden z najlepších dielov Nevinných lží. Možno aj preto, že Langmajera môžem a ešte viac Petru Hřebíčkovú. Od nej by som si teda desiatu pripraviť nechal. (26.10.2014 a 16.3.2017) –––– Na začátku každého úspěšného podnikání musí být byznys-plán. –––– Možná bys moh místo zhánění práce začít skutečně pracovat. –––– Sedumkrát upadni, vosumkrát vstaň. Čínské přísloví.(16.3.2017)

 • Likan7
  ****

  Happy end mi přišel jak z jiný galaxie, ale nemůžu říct, že mi to nevykouzlilo na konci úsměv na tváři a ty vážné scény naopak knedlík v krku, protože to této pasti se můžeme dostat všichni. I když který trouba bude vydělávat 190 tisíc a alespoň třetinu platu neušetří. Jinak ale skvělý Langmajer a kouzelná Hřebíčková.(3.1.2018)

 • Una111
  ***

  Bylo až mučivé se dívat, jak se hlavní hrdina propadá stále hlouběji do svých lží, jak není schopen postavit se k situací čelem a hledat řešení, dokud je ještě čas. Tato část byla výborně zpracovaná, věrohodná a přesvědčivá. Kdyby nebylo toho prostoduchého, zjednodušující závěru, kdyby autoři nechali třeba otevřený konec jako výzvu k zamyšlení, neváhala bych a dala bych čtyři hvězdičky. Takhle v žádném případě!(4.7.2020)

 • sorrow
  *

  Záměr dobrý, herecké výkony dobré, zpracování dosti pokulhává. Je hezké napsat nějaký příběh, ale sakra, musí to mít hlavu a patu!!! Do takovéto situace se může dostat každý člověk, hodně vydělává, tomu logicky uzpůsobí svůj život (pořídí si krásný dům na vysokou hypotéku, děti posílá do soukromé školy, chodí na golf). Každopádně následně není problém takto vysoké náklady na život odbourat (přestat chodit na golf, poslat děti do státní školy, dohodnout se s bankou na úpravě úvěru či dům prodat a přestěhovat se do menšího), zaleží na každém z nás. No, ale k věci. Langoš vydělává 200 tisíc a nemá na účtu ani minimální rezervu, lépe řečeno, má na účtu asi 100 tisíc, za které v době této nejistoty po ztrátě zaměstnání, pošle manželku s dětmi na dovolenou do Španělska? No asi ano, když už po měsíci po výpovědi z práce jsou odpojené telefony, na kartě není ani na běžný nákup atd. Opravdu by takto vydělávající člověk neměl rezervu třeba na 3 měsíce? Langoš ani manželka nemají rodiče, sourozence, dobré přátele, kteří by v nouzi pomohli? Asi ne. A ta prováděná exekuce, to byl asi největší vtip, jak mu exekutor nechal jedno triko a zubní kartáček a maž z domu a nech nám tady klíče. No on je trochu rozdíl mezi exekucí na prodej movitých věcí a na prodej nemovitých věcí a takto to určitě nefunguje. Takhle rychle nařízenou a vykonanou exekuci, znají možná někde na Marsu, paní scénáristko, vraťte se prosím na zem a přestaňte s těmi vašimi fantaziemi. Langoš byl přece schopný manažer, ale po vyhazovu se chová jak totální trouba… Jednoduše, vše je ve filmu přehnané, hnané do extrému, vše je nelogické, mimo skutečnou realitu, nelogicky se stále všude potkávají Langoš s Malým, kam se Langoš hne, Malý mu je stále v patách. Když Malý podepisuje dohodu o skončení pracovního poměru, nedají mu ani jeden výtisk pro něho, co je to za nesmysl. A závěr je jeden velký happyend, kdy jeden namyšlený ředitel k rozumu přišel a stal se z něho obyčejný, milující manžel, který konečně zjistil, že nejdůležitější je teplo rodinného krbu, a ještě na konci jako bonus vytrestá ty namyšlené majitele firmy, kteří ho najednou strašně moooc chtějí zpátky. Z příběhu bylo možné vytěžit mnohem více, ale scénáristka to jednoduše zbabrala a napsala takovou slátaninu, která má se skutečností pramálo společného...(28.11.2020)

 • rakovnik
  ****

  Velice trefně popsaný a navíc stále aktuální příběh z prostředí byznysu. Navíc jej táhne nejen skvělý Langmajer, ale zdatně mu sekunduje i Petra Hřebíčková, doplněni účetním a farmářem Ondřeje Malého. "Proč jsi nevzal mě?" Protože jsi kamarád!" Opravdu jako ze života, byť pointa byla vcelku jasně avizovaná od začátku.(12.11.2020)

 • - Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)