Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

dr.fish

Není to vůbec špatný film, i tomu Pennovi jsem toho zabijáka věřil. Jen mne to nestrhlo tak, abych se o něj bál. Na konci už mi to všecko bylo tak trochu jedno a to by se správně nemělo stát. Takže jen 60% ()

Motinski

Nedotiahnuté postavy, málo zaujímavý scenár s nie stopercentne fungujúcou romantickou linkou. Akcia a tempo ale celkom ujde, no od väčších značiek je to úplne inde. A to myslím smerom na dol. Originalitu nehľadajte vôbec a ajkeď Sean Penn zachránil aj horšie filmy teraz to až tak nevyšlo. Musím ale uznať, najväčšie pozitívum bol práve on. A pritom som sa bál či herec ktorý za celú kariéru nehral akčnejšiu postavu (možno sa mýlim, neviem) toto zvládne a bude uveritelný. Gunman je kopírka akčných filmov, starých aj nových a v rámci zábavy funguje ako zlepenec ktorý si z nich berie čo potrebuje. Jednohubka a oddychová blbosť pri ktorej sa nebudete nudiť ale ani jasať nadšením. ()

chelseaman22

Slušně odvedená práce na to, že se pořád recykluje to samé. Penn ve svém ksichtě nepopřel, že vlastnictví AIDS ho netrápí, načež producent musel jeho šukně zaplatit převelice, aby zmíněného Penna líbala bez roušky na na čumáku. Rovněž je potěšující, že konec není zrovna idylka. 65% ()

Qitek

Tak nějak tři s odřenýma ušima. Nic co bych zvýraznil kromě Penna, žárlivého Bardema a tečka. Dle konce mě napadá jen "taková bejkovina". ()

Johnny.ARN

Penn je stále vo forme. Dobrý akčňák, s dobrým dejom, dobrým tempom a gradáciou. Neprekukol som to tak ľahko, chodilo sa po svete, všade hromady mrtvol. Len ma to až tak nestrhlo, ako by som možno očakával. 3 z 5 ()

viperDavid

Když se Sean do něčeho pustí vždycky to dopadne dobře. Ani tentokát neminul a i když je starej jako sto letá želva, pořád je to chlap jak liliputí Arnold ()

Mrkvič

Rozhodně se nejedná o špatný akční film. Zápletka ujde, herecké obsazení famózní (bohužel jsem viděl s titulkama a bez nich bych možná hodnotil lépe) a akce neurazí. Bohužel ale na filmu ani není nic, co by stálo za dlouhé zapamatování. Možná tak namakaný Penn, který přípravu na film pojal hodně poctivě. ()

ywo666

Ja som taký spokojný nespokojný. Na jednej strane film bol v pohode a som rád, za každý podobný kúsok v žánri, na druhú stranu to iba chodilo okolo toho čo to mohlo byť. Na akčný je tu málo akcie a priveľká dramatická a romantická línia. Na kvalitný thriller tomu chýba príbehová kvalita. Penn sa na to dal nahovoriť asi iba kvôli tomu aby pofrajeril v akej forme je aj v 54 rokoch. Na Morela som čakal väčšiu jazdu. Sean film dodáva aspoň nejakú hĺbku, ale celkovo to ostalo niekde v limbe. Dávam naškrabaných 70% za Pennove bicáky, surovú akcia a snahu o nejakú realistickosť. Veľmi slabé 4* ()

Cushing

Snad kdyby to bylo víc americké a méně evropské. Přestože Amerika je tady Mekkou, Evropa vítězí se všemi svými upachtěnými nedostatky. Na scénáři je až příliš vidět, že je to podle knížky, a to je špatně. Penn je hvězda, která se nezdá, ale tady je mylně uplacírován, takový trápící se dědeček, přestože je mu teprv pětapade nebo kolik. Ani ostatní "známí" tu nesedí na hrnci, ale pouze na bobku, a to v průvanu, včetně prošustrovaného Bardema... Peníze, ty tu byly, podobné evropským dotacím. Vznikl euroakčňák, co má vznešené myšlenky tu a tam, pak řádku dobrých scén a mezí tím nic moc, ale hlavně to děsně dramatické "mlno", jež mužně chrčí skrze umně stažené hrdlo. ()

elanius

(81/2015) / Poctivý "malý" film, ktorý si ide svojou cestou a ponúka viac atmosféry a obstojného scenára ako akcie. V správnom momente sa dupne na plyn a súboje Seana Penna by boli tuším ozdobou kadejakého akčňáku. (7/10) ()

marvan

Zkažení bílí muži zaprodaní mrzkému euru ničí ušlechtilé africké domorodce a jiní bílí muži pak sžíráni pocitem viny se snaží tyto poklesky napravit. Dojemné, scénář schválila Evropská komise? ()

venison

Inteligentní, syrová a chladnokrevná "akční střílečka" natočená postaru :-) Za mě líbilo, ale chce to silnější žaludek :-) ()

Bobik9

Výborný akčňák! Opravdu dobrá práce. Ten film má zhruba všechno, co by asi měl mít. Má režiséra, který tomu rozhdně rozumí ( Bez soucitu a 96 hodin). Má výtečnou kameru, která je pro akční filmy moc důležitá. Poutává a sedící hudba, samozejmě. Akční scény jsou super a záběry Barcelony a Londýna se líbí. K hercům. Sean Penn, tak tam není o čem. Jeden z top herců současnosti a samozřejmě i minulosti. Ten chlap zraje jako víno a navíc neskutečně vypadá! Javier Bardem jde také hrozně nahoru a jen mě mrzí, že nedostal více prostoru. Ray Winstone a Mark Rylace, super skoro-veteráni. Idris Elba, v součanosti obsazovaný do všeho snad. Ale proč ne, je dobrej. A pro mě neznámá Jasmine Trinca byla také bez chyby. Jedinou mini chybičkou pro mě je, že né všechno bylo ve filmu vysvětleno. Je to skvělý film, zabaví vás. Nicméně, nejdedná se o nic, co by tu dřív nebylo. ()

zdenny

Nebyl to špatný film na to, že špionážní filmy moc nemusím. Při výběru tohoto filmu hrála roli účast Seana Penna. Ten si špatné filmy nevybírá. A co se opravdu musí nechat, jeho postava v padesáti pěti letech fakt neměla chybu. Skvěle se na tento film připravil. Myslím si ale, že to nebude jen přípravou na tento film, klidně mohl hrát celý film v košili. Možná je ve věku, kdy si chce ještě něco dokázat. A dělá to velice dobře. ()

bizz_mjc

Když už tenhle žánr, mám přesně tenhle typ akčňáku na pozadí něčeho rád. Hlavně když je vše podáno realisticky a hlavní hrdina po placu neběhá kulkám jak neviditelný. ()

Danny F.

Klasická zápletka. Chybělo tomu trochu víc. Místama až nepochopitelně vleklé a pomalé. Postava Jima Terriera a jeho osud včetně zabijáckých kousků byla fajn. 60% ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015