Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

Danny F.

Klasická zápletka. Chybělo tomu trochu víc. Místama až nepochopitelně vleklé a pomalé. Postava Jima Terriera a jeho osud včetně zabijáckých kousků byla fajn. 60% ()

fefee

Liam Neeson a Jason Bourne dokopy. Silno pozerateľné krimi drama ale nič výnimočné to neprinieslo, na jednej strane klišé na druhej napínavé scény. No Sean má rozhodne lepšie snímky o tom žádná. ()

VanTom

Elitní žoldák (ex speciální jednotky) se snaží přežít a vypátrat, proč po něm jdou a jak to souvisí s pofidérní fuškou v Kongu před lety. I když se příběh opravdu nedá nazvat originální, má zpočátku dostatečný drajv a namakaný Sean Penn si svého nekompromisního (zároveň však kajícného, stále zamilovaného, ách, a smrtelně nemocného – to už je tu vyloženě navíc) zabijáka dává s vervou. Závěr ovšem pokulhává jak svým politicko-ekonomickým přesahem (Interpol a Idris Elba asi ve 4 scénách), tak natahovanou přestřelkou na koridě (schválně si tipněte skon hlavního ničemy). ()

vyfuk

Myslím, že jestli mají francouzský tvůrci něco společného tak je to asi především to, že jak rychle jejich hvězda stoupne, tak i zase rychle pohasne. A za vším hledej Beesona, který se nám ukázal něčím tak úžasným jako je film Leon a Luc docela dobře vyšlapal cestičku mnoha dalším jako je právě Morel (prostě a jednoduše Taken) a nebo i samotným Taxíkem. Nyní, ale ani nedokážu uvěřit, že někdo kdo režíroval dnes již v podstatě kultovní film s panem Neesonem, nyní natočil tohle s panem Pennem. Logika filmu je jednoduše taková, že se musíte nahrnout do akce, která teoreticky nedává smysl a pak už jenom zdrháte. Ale samozřejmě zde musí být čas k tomu si zašukat. Film nám takové z pana Elby ukáže jenom jeho pleš a pak si musíte počkat asi další hodinu, abyste viděli na pět minut jeho ksicht. Over. END. Jediné co mě mrzí je asi to, že se vůbec mistr Penn snížil k tomu v tomhle hrát. Nevím jestli je to chyba předlohy a nebo scénáře a snad i režie. Ale tenhle film je nudnější než zasedání vlády. V dubnu! ()

milancecil

290. Už z filmové upoutávky bylo celkem snadné poznat, že toto dílo si pozornost diváka nepochybně zaslouží, původní očekávání se nadmíru naplnila a mohu s potěšením konstatovat, že se žánr po delší době rozšířil o další skvělé dílo, pro mne zatím největší letošní překvapení, Sean Penn, dnes už nezpochybnitelný herecký velikán kinematografie, jen potvrdil, že rozsah jeho herectví obsáhne i takové role, jakou je zabiják Jim Terrier, mnohonásobný vrah, původně respektovaný pracovník jedné z mnoha bezpečnostních agentur působících během občanské války v Kongu, zajišťujících bez ohledů na páchané zlo zájmy a mocenský vliv zahraničních těžebních společností, jejich co nejvýhodnější postavení, přístup k moci a s tím i k vzácným nerostům, přes cílené vraždy, ve společenské situaci jen těžko pro nás i třeba jen vzdáleně představitelné, ve všeobecném rozvratu, ve zmatcích, bezpráví, v běsnění bezuzdného násilí, sledujeme drama muže, který mnohokrát usiloval o smrt jiných, těch druhých a teď se stává on tím nežádoucím, o kterém bylo rozhodnuto, že musí zemřít, opravdu vynikající dílo, které vykresluje přesvědčivě a věrohodně postavy a povahu zákulisí takových činností, jen velmi okrajově zmiňovaných v médiích, velké díky za takové dílo!!! (10/10) ()

Fox85

Mírné zklamání, očekával jsem trochu víc, ale vyložený propadák to není - najdou se slabší i silnější okamžiky. Zápletka místy drhla, postava Bardema byla hrozně otravná a romantická linka mohla být trochu mírně odsunuta do pozadí. Jinak slušný thriller. ()

kenkaku

62%??? Co tady zase blbnete? Gunman je zcela ukázková akční záležitost nezatížená debilitami jako neprůstřelnost, nadlidská síla a jiné porušování fyzikálních zákonů. Postavy se chovají reálné a dělají logická rozhodnutí. Jediné co bych filmu mohl mít za zlé jsou ty láskyplné tanečky Jasmine Trinca / Sean Penn. Zbytečně to zpomaluje navozené tempo a odvádí od "jádra pudla". Kdo to všechno narafičil? ()

sedm.1

Z Gunmana mám vskutku rozporuplné pocity, které navíc příliš nedokážu vysvětlit, neboť přestože ho v jednotlivých ohledech nemám důvod příliš kritizovat, tak výsledný dojem mám nakonec spíš negativní. Tak třeba zápletka. Neokoukaná, chvílemi nápaditá, mající svižné tempo a i pár skutečně nečekaných momentů. Akční scény jsou poměrně povedené, jsou dynamické, svižné, zároveň ale v rámci jemného přivření obou očí i přehledné, několikrát dokonce i slušně nekompromisní, prostě pohoda a i jejich četnost není vůbec marná. A po stránce obsazení nelze namítat už vůbec co, Sean Penn svým herectvím a charismatem utáhne cokoliv, zde prakticky nesleze z obrazovky, a navíc mě tedy překvapilo, jak byl napumpovanej svalama, fíha a klobouk dolu. Ostatní pak sice film svými výkony a ksichty nijak neobohacují, ale zároveň mu ani neubližují, jinými slovy se dají tolerovat, a to vlastně stačí. A právě přes všechny tyto pozitiva jsem si při závěrečných titulcích říkal, no a vlastně co? Vždyť já se po celou dobu dost nudil, něco vyloženě výrazného jsem v Gunmanu také nezaznamenal, je to zkrátka hrozný, jak si protiřečím, ale přestože ten film není vůbec špatný, mě nesedl a nebavil mě. A nutně musím vzít v potaz i skutečnost, že Pierre Morel prostě umí mnohem, mnohem líp,což se v mém závěrečném hodnocení musí prostě také jednoduše odrazit! ()

Lukoboss

Ač se S. Penn snaží napínat svaly, až mu žíly lezou, bohužel to nějak nestačí. Stejně tak J. Bardem hraje slizáka a hnusáka dobře a pořád nemám pocit, že by to znamenalo něco víc. Oni odvedou svůj, řekněme, standard, nicméně je to stále průměr, protože scénář na víc nemá. Občas se opře i o nějakou tu berličku (hlavní hrdina "omdlí" zrovna v té důležité a napínavé situaci atd.), takže ve výsledku není moc co řešit. 3* a znovu to asi nebudu muset vidět. ()

KoRner

Pokým sa tam len nudne kecá je to nenormálna nuda. Spomína sa tam veľa mien, miest a udalostí, že mi po chvíli začala byť zápletka trochu ukradnutá. Ešteže prišla akcia, ktorá je neskutočne dobre natočená, má dobré vychytávky, je prehľadná a hrdina nie je nezraniteľný superhrdina, ale pletú mu do cesty rovnocenných a premýšľajúcich protivníkov. Morel len dokázal, že je minimálne o dve triedy vyššie než Megaton a až teraz mi je ľúto, že nedostal pokračovania Taken. ()

klukluka

Dejme tomu, že by se "firma" po osmi(!) letech chtěla skutečně jednou pro vždy zbavit vědoucího "zaměstnance". Že by při tom byli ochotni udělat takový rámus a spoušť. OK. Ale co ty chyby? Co ta hospodyně a podkoní věnující se práci i poté, co se z jejich statku střílelo ze samopalu..? Co kdyby někdo na koridě věnoval aspoň trochu pozornosti maníkovi, kterej se tam ohání před tisíci lidmi bouchačkou? Co chlápek zemdlelej mezi kontejnery uprostřed města, aniž by ho tam za celej den někdo objevil? A takových minel tam muselo být ještě X... Ale ať jen nekritizuju- Sean Penn si na sobě dal fakt záležet... Tohle muselo bolet, páprdu těsně před šedesátkou. Respect! ()

yoshua87

Popravdě jsem od tohto snímku moc neočekával, dlouhodobě jsem se mu vyhýbal, ale nakonec to nebylo ani zdaleka tak špatné jak jsem očekával. Sean penn ukázal i na tzv. stará kolena, že zahrát umí a svezl se na vlně po prvním Taken, ve výsledku tomuto snímku nelze nic vytknout. Na nic si extra nehraje a jede si svou Béčkovou notu. Některé myšlenky, nad kterými se ve filmu hloubá mohou zaujmout, jelikož mají svou skrytou podstatu. Na koukání při odpočinku po výborném jídle, kdy si chcete užít trochu akce a nijak extra nepřemýšlet je snímek jako dělaný, ()

bloodline

Pred dvomi dekádami by išlo o štipľavý akčný kopanec, kde by nejaké to logické škrípnutie s prímesou obchádzania zdravého rozumu a plytkou romancou vyšlo víťazne ako jazvička krásy, ale v 21. storočí už prameň ťažko zmýšľajúcich, veľkohubých tlčhrdinov vysychá ako Aralské jazero. A keď už sa chceme hrať na sofistikovaný, napínavý drsný akčňák sem-tam by ma potešilo priamočiare obalamutenie na úkor splývajúceho scenára. Namiesto toho mi zadok stŕpal už asi pri "štyridsiatej prvej" mozgovej porážke, čo v konečnom dôsledku padlo na úžitok utrpeniu z celej corridy asi tak blahodárne ako pánovi Pennovi steroidy. No a Javier Bardem zbytočne vystužil herecký cirkus kvôli návratnostiam investícií, podobne ako Števko Seagal v "tragikomédii" Executive Decision (pre pamätníkov pamätný Boeing 747 v ohrození). Aspoň, že fiktívne breaking news na začiatku a na konci pustili do sveta za predlhú dobu pravdu. ()

Hanys_

S Morelem mám díky Taken celkem trpělivost, ale i Gunman ukazuje, že ten tehdejší zázrak už asi Pierre nepřekoná. Ale jako konspirační akční jednohubka... proč ne? ()

vorenus

Lituji jen jedné věci, že jsem to k... v půlce nevypnul.Takhle dokázat film podělat, tak to je fakt umění.Filmy dělá příběh a ten taky opravdu trošku chybí. ()

F.W.Colqhoun

Jestli byl film jen záminkou, aby si Sean Penn mohl nechat proplatit stovky hodin fitka, výsledek není špatný. Na základě komentářů mazáckých uživatelů (Kleopatra) jsem čekal klasickou špionátorskou kriminálku, jíž dnešní publikum odkojené komiksáky nerozumí. Morelovu ambici být nový Melville přehlédnout nelze. Naneštěstí se záměry tříští s nadbytkem akčních scén a neprospívá ani mělkost zápletky, která se všemi těmi africkými konotacemi mohla být naopak velmi fajn. Postava Idrise Elby, podepisující se "JB" pobavila, ale jen málo. Na víc neměl Elba ve svém minutovém výstupu čas. From Paris With Love se mi líbilo víc. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015