Profesionální zápasník Charlie a jeho přítel Sonny jsou milí chlapíci. Před časem se potkali ve wrestlingovém klubu, kde Charlie pracuje, a protože většinou mají hluboko do kapsy, přemýšlejí, jak snadno přijít k penězům. Do svých služeb je přijal obávaný místní gangster Angelo. Dobře vědí, že si zahrávají s ohněm a že pokud chtějí přežít, budou se muset rychle přizpůsobit drsným zákonům podsvětí. Angelo je pověřil vymáháním dluhů, ale protože jsou to oba dobráci od kosti, řídí se spíše heslem „Bohatým ber a chudým dávej“. A aby toho nebylo málo, rozpoutají válku soupeřících gangů a jdou z maléru do maléru... (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Kam jdeš? - Tam z těch tří udělat šest malejch do školky." Wrestler a Zmrzlinář se rozhodli rozložit mafiánskou organizaci zevnitř a mně se to celkem líbilo. Bud Spencer přitom nepředvedl nic nečekaného - prostě všechno zboural, rozbil, vyfackoval a slabé ochránil, ale mně od něj tohle většinou stačí. Navíc jsem byl svědkem jedné brilantní rekognice se dvěma civilisty a čtyřmi policisty, trochy nesportovního wrestlingu a servírování jednoho úžasně výbušného dortu, takže se třemi hvězdami nemám žádný problém. ()

italka63

Snímek plný malých gagů, kterým vévodí bijec ve formě Spencer, spolu poněkud nečekaně s ukecaným Gemmou, který mu ovšem zdatně sekunduje. Kterak se wrestler a bývalý zmrzlinář zapletou v italské čtvrti s mafií a všichni tušíme, jak to dopadne. Jenže to nic nemění na tom, že snímek je úsměvný, s parádní hravou hudbou a Spencer v ringu vynikající, zkrátka, nenáročná oddychovka. ()

SNCIS

Bud Spencer zkrátka miluje fazole: Je to příběh o tom - Jak se zápasník stane špičkoví člen mafie aniž by ublížil mouše. "Jsme tu abychom se rozloučili se Samem, záhadné zavražděným mými hochy... za to, že mi nezaplatil." Zábava to je, hrát tam se Spencer Hill, hodnocení je vyšší... Ovšem Hill tam není, zastupuje ho tu Giuliano Gemma a mne to jeho přehrávání nebere. Hudba, když Spencer likviduje grázly je vkusná a je proložená celým filmem. Jinak průměrná stará komedie. - 50%. ()

Jizni Tlapa

Product placement by Camel.-)..."tvůj účet vypadá,jak rozpočet ve válečnym obležení" Lehce nadprůměrná (díky Spencerovi a jeho pár lepákům),ale v celku utrápená parodie ošizená o klasické špagety bitky a bavící muziku..s naprosto zpackaným scénářem....a nebo dabingem?? "Terenci, sem bys padnul, jak zadek na hrnec" ()

otík

Bud Spencer vyměnil na okamžik Terence Hilla za Giulliana Gemmu a natočili spolu zcela klasickou, ničím překvapující italskou mlátičku, kde jeden (kupodivu ten tlustý:-) je ten silák a bručoun, druhý je vtipálek a atlet. Příběh je zcela typický pro daný typ komedie, nemá čím překvapit. Bitek moc není, ale nutno si zde povšimnout skvělé Budovy kondice. Jó to byly ještě doby, kdy svetr na něm vysel jak kůže na afgánském chrtovi. Celkově je film slušně zábavný, jen škoda té příšerné délky, zkrátit o 30 minut tak je z toho podařená událost. Takto zcela průměrný průměr, který se hodí jen k podívání. V českém znění mluví Buda Spencera Jiří Zavřel. Hudba: Giudo & Maurizio De Angelis ()

• Terence Hill údajně odmítl film kvůli své spolupráci se Sergio Leonem na filmu Mé jméno je Nikdo (1973). Jiná teorie zase tvrdí, že důvodem odminutí byl fakt, že nechtěl točit tolik komedií v rychlém sledu zasebou, aby se nestaly okoukanými.
      (Whikki)