Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

papaJA21

Těžko cokoli o tomto filmu napsat. Celkově banální příběh ze života. Locke se rozhodne zachovat zodpovědně vůči ženě kterou téměř nezná, roztočí tím však kolotoč událostí, které se dotknou jeho rodiny a profese. Ten film buď budete hltat, nebo Vás bude k smrti nudit. Jen mě tak napadá, že celý příběh je jak vystřížený z jakéhokoli nekonečného seriálu co běží na našich televizích, kdyby ale ty seriály byly natočeny takto, nenechám si ujít jedinou minutu. ()

aniabo odpad!

Film přestane fungovat po dvaceti minutách, kdy se vyčerpají veškeré informace nutné vědět o hlavní postavě, a dále se už nijak nevyvíjí, takže scénář fakt debilní. A že můžu celou dobu zamilovaně koukat na svýho kluka, protože stačí film jen poslouchat, mi připadá jako hodně velkej fail - má-li se jednat o audivizuální dílo. ()

Nivenx

Film pouze o výkonu Toma Hardyho a jeho cesty autem. Občas nudné, občas velice dobré. Nakonec nebyl problém se dodívat a nebyl jsm po filmu zpruzený. Což je u takového tématu docela div. ()

eisha3

Tom Hardy v úplně nové herecké pozici dokázal celých osmdesát minut utáhnout zcela sám. A nenudil. To už je fakt něco. ()

alchac

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit! Nevěřil bych, že někdy napálím pětku hodině a půl čumění na telefonujícího řidiče. Jenže pokud je tím řidičem Tom Hardy vhozený do víru událostí pozvedajících význam pojmu "den blbec" do doposud netušených výšin, kterážto situace však současně hrdinovi nezabrání nepolevovat v masochistickém podřezávání větve pod vlastním zadkem (aniž by ovšem při tom všem přestal byť na pikosekundu působit dojmem, že by si bez váhání odoperoval zlomenou rukou slepáka), pak je zjevně možné všechno. Výborná demonstrace toho, že chybovat je sice lidské, ale v praxi si to mohou bez následků dovolit jen bezcharakterní zmrdi. ()

StanislachKo

Keď cca 10 rokov dozadu vyšla Shumacherova Telefónna búdka, bola šokujúca tým, že sa celý dej odohráva práve v spomínanej búdke. Ako by sme vtedy reagovali na toto?! 1 Herec pred kamerou - za volantom, ďalších 10 mu robí zo života peklo po telefóne a v reálnom čase. A ono to ani na chvíľu nenudí. Dokonca by som povedal, že to lezie dosť intenzívne pod kožu. Hlavné + dávam za Hardyho, že túto rolu vôbec ustál / usedel / odkecal... Ono veľké herectvo sa dokáže prejaviť aj inak ako expresným hraním retardov alebo psychopatov, Hardy to tu predviedol s totálnou pompou! Update: Kašlem na to a mením na plnú šupu. Ten film musí byť skrátka v niečom geniálny, že moju myseľ nenechá na pokoji ani po mesiaci... Alebo sa ma len presne trafil... ? ()

Deyw

hodne zvlastni film..je to vubec film ? takovej beznej zivot majitele firmy..s milenkou..stalo se to jen jednou.. traffic is okay..a jeste prace ktomu..zase na druhou stranu vas u toho Hardy nebude nudit a vydrzite a cekate na konec a nejakou tu pointu a ono to skonci..a jak to skonci - na to se podivejte a uvidite zda budete zklamani nebo ne..ja sem byl.. :( hardy je valec -- bez hodnoceni ()

Triple H

Ďalšia solídna miniatúrka na tému jeden chlap v uzavretom priestore. Za pozornosť určite stojí fakt, že tvorcovia vytvorili zaujímavú kolekciu postáv a s výnimkou Hardyho k tomu potrebovali len ich hlasy na druhej strane linky. Film mohol ľahko skĺznuť do nudy, nebyť faktu, že tie hlasy podávajú svoje repliky vierohodne a že Tom Hardy to svojou charizmou bez problémov utiahne. Vyberá si zaujímavé projekty a jeho výkon vždy stojí minimálne za zmienku. Jen tak dál. ()

Cedr

Zajímavý projekt, který vyděsí tím jak málo stačí k relativně plnohodnotnému filmu. Na jednu stranu Locke nechá diváka hladovým, na stranu druhou ho zasytí víc než spousta klasických dramat. Tak jako tak ale pardoxně to nejpoutavější byly betonářská trivia. ()

chelseaman22

Fakt, že X5 je vážně bourák ví snad každý neznaboh. Jenže po 85 minutách se vám omrzí jako klasická kolejní strava ve složení rohlík a paštika. Tom Hardy volá kamarádovi od betonu, manželce smažící párky a milence, jež se bojí porodu jako student derivace složené funkce. Kvituji noční jízdu, šlo si dáchnout a probudit se do toho fixního prostředí X5 v kůži. 63% ()

Motinski

Tom Hardy je pán herec a Nočná jazda je iba o jeho schopnostiach. Cesta do neznáma ktorá vtiahne, no asi iba prvú polovicu. Potom prichádzala citeľná nuda a nakoniec mi film vyšumel tak nejak do prázdna. Kebyže je aspoň koniec prepracovanejší, tak je to dokonalá one-man show. Takto to je len prehliadka hereckého umenia bez poriadneho príbehu. ()

A.Beech

Film sa mal radšej volať "Locked in a car" a mali predstierať, že je v tom aute tých 85 minút zamknutý - malo by to lepší náboj (napríklad, že Liam Neeson sa mu schoval s kľúčmi do kufra). Na začiatku filmu sledujeme ako si stavbár Hardy sadá do Bí eM DablJú, celý čas neustále telefonuje striedavo s čoskoro rodiacou manželkou, alebo vybavuje telefonáty o betóne (normálny stavbársky betón, žiadna metafora) a do konca filmu už z toho auta nevystúpi. Manželka po pár minútach porodí a film zrazu náhle na moje prekvapenie len tak bez nejakého vyvrcholenia skončí. Vážne som čakal, kedy z kufra vybehne nejaký Liam Neeson hľadajúci dcéru, alebo niečo, čo by samotný dej oživilo. SPOILER: Nevybehol. Pozitívom je to, že film je naozaj krátky. ()

2mig1

90 minut dálničních telefonátů o betonu a porodu, pokud si postavy pod vlivem alkoholu nejsou schopni zavolat taxika, když se nutně potřebujou na určené místo, ale uposlechnou pokynu jiných postav "doběhni tam", je asi fakt něco špatně. nysympatický řidič (není tím myšlen hardy, ale postava), nesympatická manželka, nesympatická (pravděpodobně psychicky labilní) milenka, čítankový radní - 90 minut témě utrpení. ()

kinghome

Tom Hardy předvedl další ze svých dokonalých výkonů a drží tenhle film v nadprůměrných číslech, celé to bylo jen na něm a on dokáže svým hlasem a výrazy tak vtáhnout do filmu, že vás to nestihne ani začít nudit a už je konec filmu, přitom jde o na první pohled primitivní příběh, Chezush to vystihla naprosto úžasně " Ale stejně je Hardy borec, zvládnout takhle celý film sám. Bych nikdy nečekala, že mě budou nějaký žvásty o betonu bavit " Je to úžasný film, jen mi tam pořád něco chybělo k tý 5*, nějaký zvrat, nebo událost, kterou bych si pamatoval, konec je takovej nijakej, takže za to 1* dolů, ale jinak jde o další dokonalý film, ve kterém účinkuje Tom Hardy. ()

FaceMan

Skvelý Tom Hardy a jeho Britský prízvuk je slasť pre uši. Skvelá dráma kt. sa odohráva iba v BMW a nočnej diaľnici. S popiskom žánrov kde je napísaný thriller vôbec nesúhlasím. Od začiatku až do konca jedine dráma. Locke si ide od začiatku za svojim, už len to ako má problémy v rodine a aj tak chce dotiahnuť dokonca svoj projekt. Taktiež vzťahy v rodine sa posúvajú na inú úroveň ako boli na začiatku filmu a ako sám povedal prišiel o prácu a rodinu a aj tak sa snažil ostať pokojný. Skvelá dráma za 4 hviezdy. ()

Tosi

Locke je trošku jiný druh filmového zážitku, který dokazuje, že vzrušení lze získat různými způsoby...Ivanu Lockemu se doslova rozpadl život za jízdy, při které jsem se ani minutu nenudil, a jen jsem přemýšlel, jestli to byla cesta z pekla nebo do pekla... ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari