Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

Mrkvič

Moc hezká podívaná. Při prvním záběru nad vodní hladinu jsem na vteřinu zauvažoval, že jde o spojení reality s animací :) Postavy se opět také povedly. Sice se na některé docela dlouho čekalo, ale chobotnice s ptákem byli zábavné a rozhodně tím nejlepším na celém filmu. Hank díky vztahu s Dory a pták prostě pro zábavu. Jen to krkolomné finále a vůbec celé přeskakování z kádě do kádě bylo trochu moc. Bez toho rádoby bezvýchodného stavu (nebo spíš stavů) bych se obešel. ()

st.jim

Nádherná grafika, pěkná hudba, fantastický Hank :))) I tak se to s Nemem bohužel nedá srovnat. Je to takový lepší průměr. ()

Lachtaan

Vykořisťování veleslavného a především krásného animáku Hledá se Nemo zde sršelo ze všech stran, ale toho úspěchu jako v dávném roce 2003 toho nedosáhlo ani v nejmenším měřítku. Vtipy už nejsou to, co v rodinných filmech bývaly a inovace se dostavily hodně poskrovnu. Pomatená Dory, která se rozhodne najít svou rodinu, prostě není ztraceným Nemem a dojemným příběhem za jeho nalezením. Napodruhé bych se už asi nudil, ale viděl jsem nudnější animáče. ()

venison

Dopředu jsem si myslela, že film "Hledá se Dory" bude jen slabší adaptací "Hledá se Nemo", ale bylo mi příjemným překvapením, že by se Dory absolutně obešla bez první pohádky :-) Dory je lehce nablblá sympaťanda, která soustavně trpí ztrátou krátkodobé paměti a je tak srdečná a spontánní, že jí musí každý milovat :-) Na pět hvězd to sice není (sem tam proběhne nějaké to hlušší místo nebo příliš dlouhá scénka o ničem), ale to neznamená, že jsem se necelé dvě hodiny příjemně nebavila :-) Všechny postavičky mne bavili a jediný "vadič" byl taťka Nema.. Doporučuji všem, kteří mají rádi starou dobrou klasiku od Pixaru a nečekají nic světoborně nového ;-) ()

uiu

V prvé řadě, nemám ráda Hledá se Nemo. Pohádka se mi už v době svého vzniku nijak extra nelíbila a příběh mě nechytl. Pokračování jsem se hodně bála, protože veškerý merchendising Nema se zaměřuje na děti 3-7 let, takže jsem od dvojky čekala jen taškařici typu Auta 2. Jenomže jsem se pořádně spletla. Ono prvních cca 10 minut snímku je dost nudných a v podstatě se jen setkáváme se všemi postavami, co známe z jedničky a pak jsem si říkala, že ta věčně zapomínající ryba se teda ztratí a Marlin se synem ji budou hledat, jenže tady se hledají rodiče Dory a následně ztracená Dory, takže takové klišé to zas není. Nejoblíbenější postavou je na 100% antisociální chobotnice Hank a kachna Becky. Smála jsem se, jak už dlouho u žádného animáku a klidně bych si dala třetí pokračování. ()

geklon

Udělat pokračování Finding Nemo byla takřka nezrealizovatelná výzva..... Podařilo se na výbornou. Ty známé emoce z původního filmu, fungují i u Dory a řekl bych, že když už ten svět znáte lecos vás nepřekvapí, ale zaručeně pobaví. Všechny vedlejší postavy jsou skvělé. Hank je zkrátka takovej chapadlovej Jack Nicolson. A Lachtani jsou snad lepší než racci.... Takže za mě určitě top 3 letošních animáků, možná filmů obecně. ()

Ivuse

Někdo psal, že Dory jako hlavní hrdinka pokulhává, nesdílím tento názor, mně přišla Dory dost vtipná. Já se prostě bavila, Marlin i Nemo hlavní hrdince pěkně sekundovali a my se bavili výborně. Jasně, že na jedničku to nemá, ale stejně je to nadprůměrné. Takže za mě krásné čtyři hvězdy. :-) ()

hroubek

Asi nejpozitivnější věc, Hledá se Dory, je ta že vůbec nepůsobí vychtěně. Já jsem se toho dost hodně bál a jsem rád, že se to lidem z Pixaru povedlo ukočírovat se ctí a se vztyčenou hlavou. A to více si vážím, že i když jde o klasické pokračování, tak má v sobě přesah a je mnohem zajímavější, než jak se zprvu zdálo. Andrew Stanton je šikovný režisér a tady opět předvádí, že prostě ví, jak se dělají kvalitní animované filmy. Jasně, pořád se musí držet nějaký mantinelů, ale i tak se dokáže mnohokrát odvázat a přinést nádhernou a zajímavou scénu. Nejvíce je to vidět na scénách s chobotnicí Hankem, ve finále s autem, kde krásně využitá písnička nebo nad tím jak si tvůrci vyhráli s Mořským akváriem a jeho obyvateli. Největší problém filmu je hlavní postava Dory, jelikož na jejich eskapádách se složitě staví příběh. Dory je výborná jako vedlejší postava, ale jako hlavní hrdinka je o dost slabší. Naštěstí je tady dost vedlejších a zajímavějších postav, které pomáhají, aby příběh lépe šlapal. Hledá se Dory není, tak dobrý film jako Hledá se Nemo, přesto svému staršímu bratříčkovi nedělá ostudu. PS: Před film byl geniální. ()

Yoda sama

Roztomilé "čo bolo potom a čo bolo predtým", s dostatkom roztomilých postavičiek, ktoré predajú veľa hračiek a tašiek. Rutina pre malých, pri ktorom bol prvý diel v mnoha ohľadoch temnejší a dospelejší (čo je paradoxné, pretože na druhý diel čakali hlavne deti, ktoré na Nemovi vyrastali a teraz majú cez dvadsať). ()

lykan9

Nevím jestli jsem zklamaný nebo jsem to očekával (aspoň jsem měl). Své kouzlo prvního dílu film stále má, ale vtipných a zapamatovatelných scén, které by měly tendenci zkultovnět, je tam velmi málo. Dále se nepovedl závěr. Chápu, že se jedná o pohádku, ale tohle bylo již přehnané (chobotnice, co řídí auto?). Někde jinde možná, ale sem se mi to nehodilo. Velký pozitivum byl pro mě návrat partičky z akvárka z jedničky. To mi náladu velice zlepšilo :-) ()

VasaX

Dory je prachsprostá nástavba "Nema". Příběh je plytký a tuctový, charaktery se dále nerozvíjí, některé opakované finty jsou už otravné. Ale celé je to udělané moc krásně! Je tam spoustu blýskátek, hýbátek, kravinek, a celý je to jako takový ten závěsný kolotoč do postýlky pro batolata, kde je spousta super věcí a pořád se něco děje. Jenomže i to se po čase omrzí, a tak ač se na Dory hezky dívá, tak s příchodem titulků se vzpomínky na film ztrácí stejně jako v Doriině hlavě a přichází nechuť to vidět kdy znova. ()

VanTom

Ne úplně marné a pro zbytečnost šmahem odsouzeníhodné "dojení" slavné značky. Na rozmanitý podvodní svět (mořského akvária, ehm) se stále krásně kouká a sympaticky praštěná zapomětlivá Dory hlavní úlohu s klidem utáhne (její probleskující vzpomínky na dětství ji dostatečně "ukotvují"). Naopak vedlejší postavičky se tentokrát do paměti příliš nevypálí; ztřeštěné hledání tak jen nekoncepčně přeskakuje po atrakcích a postupně mu viditelně dochází kyslík, nejvíce v přepálené finální honičce na dálnici, která tu ani nemusela být. ()

stitch7

Proboha. Na tohle se čekalo 13 let? Z Dory se stala naprosto nesnesitelná postava. Všichni pořád něco říkají (případně ječí), což by ani tak nevadilo, kdyby se nejednalo o hlášky typu "Zapomeneš dřív, než bys řekl švec. Možná ještě dřív." Ke konci jsem opravdu zvažoval odchod z kina, ale zůstal jsem, abych se ujistil, že Pixar jede podle stejnýho schématu bez špetky inovace. Při "Wonderful World" jsem nemohl jinak než hodit facepalm. Během filmu se snad nikdo nesmál, já jen jednou. Jednu hvězdu tak dávám snad jen za Marka Ebena, tuleně, vydry a Siu. PS: hodinu po promítání jsem si nemohl vzpomenout na jméno tý chobotnici. A krátkoblbou pamětí to nebude :) ()

drackula

Jednoducho povedané, úplne zbytočný film. Prepraná jednotka, s rovnakými vtipmi, s rovnakou zápletkou, dalo by sa to pokojne nazvať remake. Radšej sa vždy vrátim k Hľadá sa Nemo, ako k tejto trápnej napodobenine. 50% ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality