Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

Vitaminy

Jo to byly časy, kdy jsem se těšil ke strejdovi na VHSku s tímhle titulem :D. Zlatá éra video kazet a končící studená válka na plátně. ()

Blue.Shark

Před dvaceti lety, když mi bylo 5 a já sledoval tenhle film na zrnící televizi, jsem si připadal jako v jiném světě. Robot Jox se u nás vžil jako označení pro kteréhokoliv bojového robota. Když jsem si vybíral robotí hračky, kontroloval jsem, jestli mají pásy. V té době jsem podobný film jaktěživ neviděl, a nevěděl jsem, že na podobný film si ještě hodně dlouho počkám. Nostalgii stranou, příběh je lehce připitomělý, herci prkenní a zápletka až na rychlý úvod velmi jednoduchá. Efekty jsou však skvělé i dnes a roboti mají pořádné ocelové koule. Pohledy z kabiny, kdy pohyby řidiče korespondují s pohyby obřího stroje jsou prostě nádherné. Je mi záhadou, proč battletech ve filmech neprorazil. ()

Boomstick

Ked som bol maly tak som sa na toto aj hraval :D.Ano,je to stupidita ale boje robotov su spravene prevkapivo kvalitne.Pasaze v ktorych sa nebojuje su nudne a na hovno,darmo,kazdy vie na com tento film stoji.Za tie boje 3 hviezdy plus 1 za nostalgiu. ()

Napospas

Další z filmů, na které jsem se díval pořád dokola jako malý na VHS a pamatuju si, jak jsem býval tehdy unešený...teď už to taková sláva nebyla, občas tam byly pěkné kraviny, ale nakonec mi těch 85 minutek uteklo docela příjemně, myslím, že za dalších 15 let se na to podívám zase :) ()

Andronikos

Keď som to pozeral ako menší, pripadalo mi to ako dlhá nudná vata pred konečne zábavným akčným súbojom. Dnes by som to otočil: vidíme ako tak zaujímavý námet ukončený upoteným a miestami vyslovene trápnym stretom dvoch chlapíkov v obrovských plechových škatuliach. Vyslovene trápna je minimálne oná exkurzia do vesmíru, ktorá nemá v rámci danej súbojovej taktiky žiaden zmysel a v rámci filmu nanajvýš ten, že vedie k streleckému poškodeniu "kladného robota". Celá idea filmu (namiesto vojen sa vedú súboje prostredníctvom veľkých, vybranými jedincami ovládaných robotov, a to všetko pod dohľadom rozhodcov v patrične páskovaných oblekoch a za prítomnosti nadšených divákov) je bohužiaľ kolosálny, ťažko akceptovateľný nezmysel. - Pokiaľ ide o tú "vatu": videl by som tu zaujímavé body: záchvevy biologickej etiky (ľudia zo skúmavky - sú polnohodnotní?), psychológie (a ono to dievča proste chce a chce dokázať, že vie zvíťaziť; hlavný hrdina je hlboko zasiahnutý tragédiou a zmarenými ľudskými životmi, takže kašle na zmluvu, fanúšikov a nespokojencov a kariéru ukončí; umanutý protivník, ktorý zabíja aj tých, ktorí sa vzdali, a napadne sudcov, len aby si konečne bojom so slávnym Achillom mohol dokázať, že on je ten naj) a akéhosi humanistického posolstva (záver filmu: "Můžeme žít" - čo je dosť kŕčovité a nevierohodné). Tieto svetlé momenty sú síce sympatické, ale zrejme nestačia. Na plnohodnotný film to jednoducho napriek snahe vydať zo seba nejaký dej a pointu nemá, ako béčko to v niektorých bodoch zlyháva. Triky sú slabé, mnohé momenty až príliš naivné - a hlavná ženská postava málo pekná... :-) ()

helloween93

Snímek mi v dětství minul a když jsem ho viděl na AMC, bojoval jsem se spánkem. Třičtvrtě filmu je kecání a pobíhání v latexových oblečcích a akce bylo málo. Stará béčka mám rád, ale Jox nebyl nic extra. ()

foundation

Opat jeden z filmov pri ktorom je moje hodnotenie vysoko ovplyvnene spomienkami na detstvo ked Robot Jox a jeho ,,sofer,, Achilles :D zvadzali boje so svojim protivnikom a pilotom stroja konfederacie Alexandrom. Vtedy sa mi zdali herecke vykony, triky a vobec cely film absolutne famozny. Prave vcera isiel znova na MGM a tuto prilezitost som si nenechal ujst. A je jasne ze som teraz som ho vnimal uz trochu inak. Objektivne by som musel dat filmu nieco okolo 60 percent, naozaj je to ten uz ten hlbsi priemer ale prosta a jednoducha skutocnost ze ako maly som ho miloval mi nedava na vyber a davam presvedcive 4. Niektore sceny dokonca ostali vyborne aj po tych 15 stich rokov ako napriklad zaverecna bitka medzi Achilom a Alexandrom. Myslim tu ktora nasledovala az po zniceni robotov :D No a posledna scena pred bliknutim ciernej obrazovky s titulkami mi zostane vryta v pamati navzdy. A napriklad ja som si tento film do suvislosti s Transformerami nikdy nedaval aj ked so vtedy frcal aj na nich. Klasika klasikovata. ()

parabellum

Srdeční dětská podívaná. Jooooooooo když byly transformeři ještě kreslený, tak pro mě byl Robot Jox vysloveně zbožňovaný film. Pravidelně každý půl rok jsem si ho pouštěl a koukal jsem, jak proti sobě jdou dva monstrózní mechové řízený lidma. Vůbec mě nevadilo, že už na tu dobu bylo dosti slabé technické zpracování, pomalost daných soubojů a i herci se zrovna nepřetrhli ve hraní. Prostě parádní béčko se vším všudy. ()

Dr.Cilka

Dalsi z filmov, ktory som ako dieta neskutocne zral. A dalsia VHS-ka, ktora sa od x prehrati snad rozpadla na prach. Keby som to videl prvy krat dnes, tak by bolo hodnotenie asi "odpad", no kedze je to moja detska klasika, bude to 3-hviezdickovy brak :) ()

Charpy

Tento film řadím mezi ty nostalogické. Což znamená, že at mohly být jakékoliv a mé malé dětské duši zanechaly zážitek neuvěřitelných robo-bitev, které se dnes jeví tak amatérsky. v tu dobu to byla lahůdka a rád na ni vzpomínám ()

danny_21

No byla a je to pořádný béčko, ne-li céčko, se slaboduchými herci, slabým scénářem, nic moc triky, přeci jen už Terminátor měl 6 let a těch pár rubaček hromad šrotu to nevytrhlo. Chopit se toho pořádný studio s větším rozpočtem, třeba by to bylo lepčí - že by se tady pan Bay inspiroval ? Z nostalgie dávám 40 %, bez ní by to bylo tak o ještě 10 % míň. ()

vincchuppo

Sen každého kluka! Bojoví roboti! Plno technických vychytávek na zneškodnění nepřítele, na létání, na řezání, na ježdění a střílení! Robot Jox je nadupaná old-school sci-fi záležitost, kterou stojí za to znát. ()

Psycho.R

Překvapivě dobře béčko, zadní projekce je sice viditelná, ale nejspíš byl nízký rozpočet. Celkem dobrá myšlenka, že místo válek o území se svede zápas s transformerama. USA vs. SSSR, já se bavil až nečekaně dobře, důležité je nenechat se odradit názvem. ()

john.h

Před novým shlédnutím: Tady to bude zatím bez hodnocení. Pamatuju si ale, že když jsem to jako malý viděl na videu, tak jsem potom filmu běžel ven, schoval se v nějakým větším křoví a hrál si tam na to, že jsem uvnitř obrovského robota a řídím ho. Nostalgie jako prase. Dneska si ale už nepamatuju z filmu nic, jen že tam spolu bojovali nějací dva roboti. Snad budu mít příležitost to ještě někdy a snad v brzké době vidět. Po shlédnutí po více jak dekádě: Tak jsem to viděl a nostalgie zapracovala. Při sledování filmu jsem si vzpomněl, že jsem v něm snad poprvé v životě slyšel větu "Zlom vaz" a strašně jsem řešil, co to znamená a rozuměl jsem "Zlom vlas". Teď s odstupem času jsem se bavil ale úplně jinak než tenkrát. Dostala mě totální béčkovitost a naivita, která z filmu sálá. Bavily mě také producentské kompromisy, kterých je film plný. Co to je producentský kompromis? To je, když producent slíbí film produkovat pod podmínkou, že se v něm objeví nějaké lákadlo dané doby, například v bondovce Moonwalker lasery a vesmír, páč prostě frčely v té době Hvězdné války. Tady je vidět, že se to snažilo nalákat na všechna lákadla přelomu osmdesátých a devadesátých let. Jsou tu různé digitální předměty, dálkové ovladače, videotelefony, jsou tu lasery, roboti, je tu souboj zlej rusák versus hodnej amík, je tu bitka ve vesmíru, jsou tu vznášedla a co mě pobavilo nejvíc - je tu karate a box, což v té době frčelo maximálně a ve filmu je cítit, že tam je tato složka celkem násilně našroubovaná. Ale prostě mě to bavilo. ()